Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (205. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.144
Cevap
238
Favori
471.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mono direksiyon unu satıyorum arkadaşlar, fazla kullanılmamıştır

https://forum.donanimhaber.com/satilik-logitech-momo-250tl--128523588#128523588

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Hocam su Turbo şeklindeki cihaz güç adaptörü mü ? Normalde base içinde olmuyor muydu güç adaptörü ?

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet güç adaptörü, hayır base içinde değil.
    TS-PC racer daki adaptörün aynısı.
    Çok şıkmış hocam,

Ama nase içinde olması daha avantajlı bana kalırsa yer açısından.

• Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Evet base içinde olması genel olarak arzu edilen bir durum ancak ısı üretimi gücü olumsuz etkilediğinden bu tip yüksek modellerde, kasa dışına alınması iyi bir şey.
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    ben t300 ürünümü ortombodan aldım siz 1 sene garanti demişsiniz 2sene garantisi vardı ürünün

insanları 1 sene garanti veriyor diyip yanılymayın bence aynı zamanda türkiyede satış sonrası destek veren ortombodan başka bi firma yok

diğerleri dalavereci dolandırıcı

adam yurtdışından getiriyorum diyor vergi vermez garantisi yok

nano kataloğu aradım thrustmasterı arayın dedi :DDD insanları yanlış yönlendirmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: kain37

ben t300 ürünümü ortombodan aldım siz 1 sene garanti demişsiniz 2sene garantisi vardı ürünün

insanları 1 sene garanti veriyor diyip yanılymayın bence aynı zamanda türkiyede satış sonrası destek veren ortombodan başka bi firma yok

diğerleri dalavereci dolandırıcı

adam yurtdışından getiriyorum diyor vergi vermez garantisi yok

nano kataloğu aradım thrustmasterı arayın dedi :DDD insanları yanlış yönlendirmeyin

Ortombo nun elemani buraya da yazmis,madem ortomboyu overek iyi gostereceksin, eski bir uyelik bulsaydiniz. Daha yeni acmissin uyeligi Reklam yapma surada. Milletin akli var. Arastirir, hangisi iyiyse, hangisi kendisine uygunsa oradan alir. Kendi firmanizi iyi gosterecegim diye baska firmalari (amazonu bile) kotulemeyin. Tabii aynisi ortomboyu yanlis bilgilerle kotuleyenler icin de gecerli.

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Ali abi bizden geçen sene aldığın ürünün neden garantisi yok diyorsun acaba? bizde garanti 2 sene! üründe bir sorun mu var açıldımı? sen bizden aldın garantisi biziz zaten bunu söylemek yerine garantisi yok dersen insanlar 1 yıl garanti veriyoruz sanıp bunuda forumda tartışıyorlar ve sanki Ortombo 1 yıl garanti veriyormuş algısı oluşuyor.
    Senden ricam böyle konularda dikkatli olalım@Kafkaslı57
  • Aranel Ciryatan kullanıcısına yanıt
    Aranel merhaba, öncelikle Thrustmaster firmasının Türkiye Distribütörü olduğumuz gerçeğini enteresan bir şekilde saptırmışsın. Thrustmaster Guillemot firmasının alt firmasıdır ayrıca Hercules markasıda onlarındır biz Guillemot firmasının yani hem thrustmaster hem de hercules markalarının türkiye distribütörüyüz. ekte distribütörlük sözleşmesinin ilk sayfasının tarafları bölümünü görebilirsin.
    Bunun yanında distribütör olmadığımızı bile varsaysak o müşteri temsilcisinin size söylediği gibi resmi satıcı olsak bile yeterli olmalıdır bence,Normal bayiler yada satıcılar direk fabrikadan yada firmanın kendi deposundan ürün alıp ithalat yapmazlar distribütörden alır satarlar, ama biz direk Thrustmaster dan Çindeki fabrikasından yada Fransa deposundan ürünleri alıp ithalatını yapıyoruz. Peki diğer satıcıların direk Thrustmaster dan aldığından emin misin ki arka planını bilmediğiniz konularda bu kadar emin konuşabiliyorsunuz!

Sizlerden ricam, lütfen Türkiye de özellikle oyun ekipmanları konusunda her türden ekipmanı Türkiye ye yasal yollarla ve distribütörlük alarak ithalatını yaparak getiren, kendisi de sizin gibi oyuncu ve oyuncu dostu olan bizim gibi firmalara destek verin. ticari boyutunda birçok farklı detayı bulunan dış ticarette çok uçuk fiyat farklılıkları gerçekten sorgulanması gereken bir durumdur bunu hiçbir firma yapmaz yapamaz. kendi ayağına sıkmış olur. dolayısı ile Ortombo Teknoloji den alınan hiçbir ürün arızalı vb bir durum olduğunda başka firmalar gibi değişik süreçlerden geçmez direk değişim yapılır bu bile bu işte ne kadar titiz ve özenli olduğumuzu, hem kendi markamızı hem de Thrustmaster markasını korumaya çalıştığımızı gösterir.

Ayrıca yukarıdaki bazı yorumlarda gösterildiği gibi bizim sattığımız ürünler 1 değil 2 yıl garantilidir ve bu ürün fiyatlarının üst kısmında oldukça dikkat çekecek şekilde belirtilmiştir.
    Bazı ticari ürünler sadece işletmelerde kullanılacağından ( virtuix Omni platformu gibi ) onlara 1 yıl garanti veriririz ama direksiyon pedal koltuklar vb ekipmanlar buna dahil değildir. bu tür ekipmanların tamamı 2 yıl garantilidir.
    sitemizi inceleyin lütfen
    https://www.ortombo.com/direksiyonlar/

Kafasında soru işareti olanlar bize her zaman, ürün alsınlar yada almasınlar sitedeki iletişim numaralarından direk ulaşabilirler, seve seve yardımcı oluruz
    Tüm simci dostlara Saygılarımla
    Mustafa Gemici

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• Sevgili arkadaşlar, bir dış ticaret uzmanı olarak, Türkiye de yasal şekilde ithalat yapmanın, garanti vermenin, vergi ödemenin, özellikle niş denilecek ürün gruplarında ayakta kalmaya çalışmanın zorluğunu çok iyi biliyorum.

Bu konuda aldığı servisten şikayeti olması, edimlerin yerine getirilmemesi, kötü niyetle eksik ürün ve hizmet tedariği durumları dışında, ticari faaliyet gösteren firmalar hakkında yıkıcı sayılabilecek eleştiriler içinde olunmaması gerektiğini düşünüyorum.

Emin olun bu denli eleştirilen bu tip bir işi yapıyor olsanız, sadece dükkan kiranız için kaç tane pedal satmanız gerektiğini hesaplarken, makinanın + tuşunu sık sık ziyaret ederken bulabilirsiniz kendinizi.

Netice olarak şunu unutmayın bu ürünlerin fiyatı %50 aşağı indiğinde satış rakamları iki katına çıkmıyor.

Dileyen Türkiye resmi ithalatçısından ürününü alır, dileyen yurt dışından alır getirir. Bu işler artık çok kolay.
    Kimsenin kimseyi karalama, kötüleme, haksız şekilde eleştirmeye hakkı yoktur.

Bizler sim racing kitlesi olarak en iyi ürüne, en uygun fiyata sahip olmak istiyoruz.
    Tedarikçiler de piyasada yasal yükümlülüklerini yerine getirerek, müşteri memnuniyeti ve karlılık arasında, piyasada tutunabilecekleri bir denge yaratmak durumundalar. Bu denge her zaman bizim istediğimiz noktada olamayabiliyor.

Simracing olgusunun henüz emekleme aşamasında olduğu ülkemizde, bu tip kısır kavgaların yaşanmayacağı, hep birlikte saygı ve sevgi çerçevesinde bu olguyu büyütüp, sonraki jenerasyonlara taşıyabileceğimiz temiz bir ortam dileğimi iletiyor ve Türkiyen nin sim ekipmanı konusunda referans konumuna gelmiş konumuzu hep birlikte büyütmeye devam edeceğimize olan inancımı tekrar dile getirmek istiyorum.

• Ortombo kazıkçı beyler tolerans göstermeyin çevrenizde almayı falan düşünen varsa sitelerindeki fiyatlara 2 tane getiriyorsunuz yurt dışından.

Şimdi olumsuz birşey yazdıkya hemen yetkili birileri mesaj atar bana

• mustafagemici kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için saolun. Thrustmaster'ın verdiği cevabı paylaştım ben zaten kullanıcı olarak. Burası serbest bir platform fikirlerimizi paylaşıyoruz sizde firma sahibi olarak gerekli cevabı zaten vermişsiniz.
  • Umarım herkes eteğindeki taşı dökmüş ve rahatlamıştır.

Asıl mevzularımıza geri dönecek olursak,

Özellikle Iracing kullanıcılarının çok yakından tanıdığı Z1 Dashboard yazılımının, entegre ekranla sunulduğu direksiyon simitlerine bir yenisi daha eklendi. Yine SAM MAXWELL imzalı olan direksiyon SAM MAXWELL SMZ1 LITE WHEEL olarak isimlendirilmiş ve mevcut SAM MAXWELL SMZ1 F1 Formula direksiyonuna nispeten daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak sunulmuş. Tabiki bu ürünlerin high end ürünler olduğunu ve fiyatlandırmalarının buna göre yapıldığını belirtmekte fayda var.

Direksiyon simidi çeşitli base ler ile uyumlu olarak alınabiliyor ve fiyatları buna göre değişiyor.

OSW için Q1R lı versiyon 1.230$
    Accuforce la uyumlu versiyon 1.267$
    Fanatec CSW uyumlu versiyon 1.471$
    Thrustmaster base ler ile uyumlu versiyon ise 1.240$

Olarak fiyatlandırılmış. Tabiki bunları edinmek için yine kargo ve gümrük masraflarını düşünmek gerekiyor.
    Bir önceki simidin fiyatının 1.800-1.900$ mertebelerinde olduğu düşünülünce daha erişilebilir bir ürün olmuş.

Teknik detaylara gelirsek,

15 ledli vites devir ışıkları (RPM e göre ayarlanabilir, DRS bilgisi verebilir, pit limiter modunda yanıp sönebilir)
    4,3" Dokunmatik Z1 ekran (100 çeşit dashboard ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm telemetri bilgilerini içerir)
    Toplam 8 adet push buton
    Toplam 2 adet push switch
    Toplam 2 adet Rotaty switch

Sim olayını ciddiye alan ve bütçesi geniş kullanıcılar için muhteşem bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.
    SAM MAXWELL sağlamlığı ve işçiliği ile zaten kendini ispatlamış bir isim.

• Türkiye şartları için gerçekten çok uçuk rakamlar. Ufak yaş grubunun durumu belli genelde DFGT, G2x serisi takılıyor. Yeni yeni Thrustmaster ürünleri piyasada yer edinmeye başlasa da fiyatların yüksekliği yine Logitech ürünlerine yönlendiriyor insanları. Birde tabi üst segment ürünler var ki bunları zaten yaşı büyük dostlarımız tercih ediyor. Burada da aile bütçesi durumu işin içine girince yine olaylar karışıyor.

Şahsen bende çok şey almak istiyorum fakat evli olunca insan 2 kere düşünüyor bir şey alırken. Birde çevreden gelen "çocuk gibi oyun mu oynuyorsun" durumu. :D

Keşke Türk üreticilerimiz olsa ve yerli ürünler alabilsek daha ucuz fiyatlara ama sadece hayal işte bunu söylemek.
  • kain37 K kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı şimdi gördüm 1 yıl garanti mevzunu önceki postlardaki konuşmalara istinaden yazdım. Benim öne sürdüğüm bir durum değildir. Benim öne sürdüğüm durum Thrustmaster ile yazışma durumuydu ki bu konuda gerekli cevabı firma yetkilisi vermiş zaten. Hayırlı günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aranel Ciryatan -- 24 Ağustos 2017; 14:29:43 >
  • Fanatec, eko sistemindeki en ucuz direksiyon olan CSL P1'in geliştirilmiş güncel modelini görücüye çıkardı.

CSL P1 uygun fiyatıyla toplam satın alma maliyetini oldukça aşağı çekiyordu. Ancak malzeme kalitesi her zaman eleştiri konusu olmuştu.

Yeni direksiyon CSL ELITE P1 olarak isimlendirilmiş. Temelde P1 ile aynı özellikleri taşısada direksiyonun ALCANTARA deri ile kaplanması, malzeme konusundaki şikayetleri hedef almış görünüyor.

Bir diğer önemli yenilik ise paddle shifterların SNAPDOME shifterlar ile değiştirilmesi. Bu sayede vites değişimleri esnasında net bir click alınıyor. Hayalet vites değişimlerinin önüne geçiliyor.

Direksiyon üzerindeki butonların değiştirilebilir olması güzel bir özellik.

Direksiyon tüm CSW ve CSL baseler ile uyumlu ve takıldığı base e direkt Xbox ONE uyumu getiriyor. Yani Ps4 destekli bir base üzerinde kullanıldığında, sistem hem PC, hem Xbox One hemde Ps4 destekli hale geliyor.

Hafifliği ile de özellikle CSL gibi nispeten düşük güçlü base ler için ideal direksiyon oluyor.

Tüm bu iyileştirmelere rağmen direksiyonun en çok eleştirilen taraflarından olan kilitli QR sistemi aynen korunmuş.
    Bu durum ürünün kullanım ömrü üzerinde soru işareti yaratmaya devam edecek. Özellikle direksiyonunu sert kullanmayı sevenlerin, ve sık sık direksiyon değiştirmekten hoşlananların dikkat etmesinde fayda var.

Vergiler hariç 151€ olan ürünü spariş ederseniz Türkiye ye kargo ve gümrük vergileri ile 240€ civarında maliyeti olacak.
    Eski P1 direksiyonda bu rakam 157€ ediyordu. Yani arada 83€ luk bir fark oluşuyor. Eski P1 direksiyon da satılmaya devam edecek.

Son olarak yeni P1 Elite direksiyonun şu anda ön sparişe açık olduğunu belirtelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 29 Ağustos 2017; 8:57:40 >

Bu ürünü inceleyebileceğimiz ve satın alabileceğimiz bir link paylaşabilir misiniz rica etsem?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Logitech Momo racing force'u 10 yıldır kullaniyorum. Hala ilk günkü gibi. Yeni oyunlar destegi kesene kadar kullanmaya devam edeceğim.

Ne gibi gelismeler oldu bu kadar zamanda? Değecek bir fark oldugunu düşünmüyorum. Project cars 2'de yeni bir direksiyon alsam tur zamanina 1 saniye katkisi olacak mi?

• Tüm Sim racing severlerin, Sim racing ekipmanları takipcilerinin, herkesin Kurban Bayramı mübarek olsun.

• sleepingawake kullanıcısına yanıt
    İlk mesajda da belirtilmiş olması lazım bu husus, direksiyon setlerine daha doğrusu sim racing ekipmanlarına tur süresi gözüyle bakmamak lazım zira tur süresi genel olarak ne kadar antremanlı olduğunuzla alakalı, direksiyon seti size süre konusunda genelede etki etmez, burada mühim konu daha gerçekçi hissiyat.

• 
Sayfa: önceki 203204205206207
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.