Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (193. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: what_tha
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 6 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çayınızı kahvenizi alın konumuzu bastan sona bir okuyun derim.

Böylece donanım konusunda epey bilgi sahibi olursunuz.

Yazılım konusunda gercekten ne kadar hızlı olduğunuzu merak ediyorsanız, kendinizi Iracing in benzersiz kompetisyon ortamında deneyebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    donanım konusunu hallettim diyebilirim . ne kadar hızlı olduğum konusunda da çok yavaş olduğumu biliyorum . sadece nasıl daha hızlı olacağım konusunda sürüş teknikleri ve araç setuplarını ayarlama . bu ikisine ihtiyacım olduğunu düşünüyorum . eğer bunlar bu forumda mevcutsa okumak isterim tabi ancak başka bir konu varsa bu ihtiyaçlarıma cevap verecek onu da okumak isterim . umarım anlatabilmişimdir.
  • Güzellik yarışması gibi maşallah . Seç beğen al :)

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MtkP HuSnU -- 25 Mart 2017; 10:44:22 >
  • arkadaşlar merhaba,
    oyuna yeni başladım, ilk izlenimlerim çevre, şehir ve yol detayları çok güzel. yolların geniş olması ve özellikle sağ şeridin geniş tutulması oluşabilecek bir çok kazamın önüne geçti diyebilirim. burunlu araç kullanmakta ayrı bir keyif veriyor. Fakat, araçların çok vitesli olması ve çabuk hızlanmaması biraz sıkıcı gibi geldi bana. ets 2 de alışmışız scania nın seriliğine o yüzden galiba. Araç markaları çok az gibi geldi, bana. Volvo nun ve scania nın american tırları var diye hatırlıyorum ama. neyse.
    iyi sürüşler, kolay gelsin herkese.
  • MtkP HuSnU kullanıcısına yanıt
    Hayırdır hüsnü satıyormusun pedallarını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

İsteyen varsa sağdaki CST yi satarız abi :)
    Maşallah çok güzeller
  • quote:

Orijinalden alıntı: MtkP HuSnU

quote:

bizim guruptakiler hepsi konsolcu konsola uyarmı bu pedal uyarsa guruba söylüyüm
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MtkP HuSnU

quote:

bizim guruptakiler hepsi konsolcu konsola uyarmı bu pedal uyarsa guruba söylüyüm

Yok abi pc için ağır sim pedalı :)

Anladım teşekkürler hüsnü kardeşim

• hasan-07 H kullanıcısına yanıt
    IRacing yeni başlayanlar için fundamental bilgileri seri videolar şeklinde veriyor.

Setup konusu ise biraz daha dağınık bir konu, çünkü her ne kadar bazı teknik gerçekleri olsa da herkesin rahat edeceği setup bir birbirinden farklı olacaktır. Internette konu ile alakalı çeşit çeşit döküman ve video bulmak mümkün. Ayrıca IRacing kullanmaya başlarsanız insanların setup larını paylaştığı bir platform mevcut:

http://iracingsetupsync.nickthissen.nl/

İkiside bir birinden şahane :)
  • Heusinkveld Engineering HE Sim Pedal Pro ve Ultimate incelemesi

Kendi incelememden alıntıdır

Güneşli güzel bir günde tekrar birlikteyiz sevgili sim severler . Bugün inceleyeceğimiz ürün Niels Heusinkveld geliştirdiği Heusinkveld Engineering - Sim Pedals Pro-Ultimate ürünü. Ulan Heusinkveld den başka isim bulamadın mı :) Neyse Görkem arkadaşımız, büyük kıyak geçip ürünü denemem için bana gönderdi ve dünya gözüyle bu fıstığı mıncıklama fırsatına sahip olduk :)

İşte dünya yakışıklısı Niels Heusinkveld - Svend van der Vlugt

Bu yakışıklı arkadaşlar kendilerin daha yakışıklı bir pedal tasarlamayı başarmışlar

Ürünün özelliklerine gelirsek tüm parçalar sağlam bir mühendislik ile tasarlanıp lazer kesim yapılmış. Kullanılan malzemeler ve işçilik gerçekten çok iyi. Tasarımı sayesinde yay ve damper açılarını değiştirek pedal sertliği , pedal hareket mesafesi ve yüklekliği gibi birçok ayarı yapabiliyorsunuz. Üzerinde Leo Bodnar tasarımı bu pedala özel 12 bitlik board var . Tüm pedallarda loadcell mevcut. Ultimate modelin pro modele göre farkı her pedalda hidrolik damperler olması . Gördüğüm kadarıyla gaz pedalında loadcell ve hidrolik dampere gerek yokmuş diyebilirim . Ama işlevde ve hissyatta bir farkı olacak mı kullandıktan sonra yorum yapabilirim . Fren pedalında farklı sertlikler kauçuk benzeri olan ( İsimini unuttum :) ) malzemeler ile kendinize uygun sertliği yakalayabiliyorsunuz. Fren pedalındaki loadcell 130 kg lık. Pro modelinde ise 55 kg lık bir loadcell mevcut . Debriyaj pedalında özel bir mekanizma var . Bu mekanizma ile beraber açılar ile oynayarak 45 kg yüke ihtiyacınız olacak şekilde ayarlar yapabilirsiniz.

Gelen sette kolay montaj ve ayar yapabilieceğiniz tablası da üzerindeydi. Burada pedalların birbirine olan mesafesini istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Ultimate pedal daha çok F1 ve LMP araçlarına daha yakın bir yapıdaymış.

Görsel olarak gerçekten güzel bir pedal sistemi. Kokpit üzerinde montaj yapınca görsel ve hissiyat anlamında birşeyler daha paylaşırım.

https://www.h-engineering.net/shop/sim-pedals-ultimate/

https://www.youtube.com/watch?v=ZXBvj8R3nTI

https://www.youtube.com/watch?v=SoIccQbBih8

https://www.youtube.com/watch?v=nCCM8vOLQC8

Emektar CST yi sötkük. Zamanında herkesin gözü onun üzerindeydi ama teknolojiden nasibini almış oldu. Yine de taş gibi pedal. Bu zamana kadar banamısın demedi. Todd Cannon malzemeyi bol bulunca koymuş . Yerinden kalkası yok .

Pedalı kokpitin tablasına yerşeştirdik. Base plate in yanlarında 2 tane metal parça göreceksiniz. Bunlardan 2 takım var. Birisi pedalı süz tutuyor .Diğer ise pedalın önünü daha havada tutuyor. Kokpit üzerindeki pedal tepsisinin arka yüksekliği biraz düşürdüm. Base platenin de önü kalkık olan parçasını kullanınca dik bir pedal pozisyonu elde ettim .

Kokpitin pedal tepsisi biraz ince kaldı. CST daha kalıplı , geniş ve ağır olduğu için esneme bu kadar olmuyordu. HE ise daha minimal bir tasarımda pedal tepsisi üzerinde CST ye göre daha az yer kaplayınca tepsideki esneme bir tık da belirgin oldu. Bundan dolayı ya daha kalın bir malzemeden kesim yaptıracağım ya da sigma ile bir çözüm bulmaya çalışacağım. Ama sürüşte ve frenajta bir sıkıntı hissetmedim .

https://www.youtube.com/watch?v=X4xLIIAzYkw

Montaj bittikten sonra sıra kalibrasyona geldi. Calibrasyon için DIview programını kullanıyoruz. CST te pedal çözünürlükleri neredeyse maksimumdaydı Yani pedala bastığımızda 0-4095 arası değeri tam alıyorduk. HE de ise bu değer çok düşük . Örnek vermem gerekirse 500-2000 arası bir değerde hareket ediyor. DIview da şu şekilde ayar yapıyoruz. pedal boştayken 500 , tam bastığımızda 2000 alıyoruz diyelim. 500+2000 = 2500 / 2 = 1250 bu değeri de center değerine yazıyoruz. Burada ilginç olan ise iracing te pedalı kalibre ederken pedala tam bastığımda yarım gösteriyor. Yani kalibre edilmemiş hali gibi tepki verdi. Fakat kalibre ettikten sonra herşey normaldi . Pedal tam basılıyken bar %100 doluyor. CST de ise iracing üzerinde kalibrasyon yaparken de barlar tam doluyor. Zaten Niels te çözünürlüğü tam almanın bir anlamı olmadığını söylüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=b3Ut4R1O-Sw

Kalibrasyonu da yaptık. Artık test etme vakti geldi. Öncelikle bir önceki postumda gaz pedalı için damper e ve load cell e gerek var mıydı acaba diye düşündüğümü söylemiştim. Ama özellikle kalibrasyon yaparken dikkatimi çekti ki pedal hassasiyeti çok iyi ve pürüzsüz . Fren pedalında CST ye göre kendimi daha rahat hissettiğim söyleyebilir. Hatta Bathurst ta frenleme esnasında aracın arkasını kopardığım bazı yerlerde çok daha stabildi. Fakat bu durum CST deki OSW den kaynaklanan ( emi ) ufak titreme etki ediyor olabilir mi bilmiyorum . Ama kesinlikle HE de daha rahat bir frenleme var . Debriyaj pedalında ise hissiyat güzel . Sanki yarış aracındaki sert şanzumandaki pedal hissiyatı mevcut. İlk önce sert ve akıcı bölüm ardında mekanizmanın çalıştığı an ile beraber bu hissiyatı veriyor diyebilirim.

Elimden geldiğince aklıma gelenleri paylaşmaya çalıştım. Güzel bir deneyimdi. Bu tarz ekipmanlara hepimiz meraklıyız . Umarım incelemeyi beğenirsiniz

• Hayırlı olsun hüsnü güzel günlerde kullan maşallah...

Pro var bende harika pedal yapmış adamlar...

---

Buton box yapacaktım pedalardaki 12 li butona kablo çekmekten se 12 li buton takımı aldım alirxspresten.. Az önce 1 tane tuş taktım ve denedim gayet güzel çalışıyor..Bir tane kutu ayarladım mı buton işi hal olacak ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAYAQ -- 27 Mart 2017; 12:49:32 >

İnceleme için teşekkürler.
    Pedallar gerçekten çok güzel.
    Bol birincilikler getirmesini dilerim.
  • KAYAQ kullanıcısına yanıt
    Bitince bizimle de paylaşmanızı bekliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAYAQ

Hayırlı olsun hüsnü güzel günlerde kullan maşallah...

Pro var bende harika pedal yapmış adamlar...

---

Buton box yapacaktım pedalardaki 12 li butona kablo çekmekten se 12 li buton takımı aldım alirxspresten.. Az önce 1 tane tuş taktım ve denedim gayet güzel çalışıyor..Bir tane kutu ayarladım mı buton işi hal olacak ;)

Evet bu boardu biliyorum. Basit ama güzel bir çözüm. Kutu olarak sigorta kutusu kullanabilirsin. Benim favorim :)

https://store.donanimhaber.com/7c/d1/42/7cd142479cfc719685d6b320dea9dd91.jpg

• Merhabalar.

İyi kötü buton box yaptım kendime 3,5 tl küçük plastik kutu aldım üzerini deldim ve buton box yapmaya çalıştım sorunsuz çalışıyor şimdilik..

Toplam maliyeti 50 tl civarı oldu..

1 tane 12 li buton box 25 tl aliespresten aldım (https://tr.aliexpress.com/item/2-Players-DIY-Zero-Delay-Arcade-USB-Encoder-PC-To-Joystick-Replacement-Parts-USB-Cable-Encoder/32753081108.html )

1 tane plastik kutu 3,5 tl

1 tane lehim makinası 15 tl

Ve tuşlar..( tuşlara para vermedim dükkandan aldım )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KAYAQ -- 31 Mart 2017; 13:13:7 >

• KAYAQ kullanıcısına yanıt
    Harika :)

Yuzlerce dolar harcamadanda ekipman edinmek mümkün. Güle güle kullanın.

• Arkadaşlar elimde önceden kullanmış olduğum satılık Fanatec CSW V2 base, CSP V3 Pedal (+Damper Kit) ve Xbox One Hub bulunmakta. Sadece direksiyon simidi eksik. İlgilenen varsa özel mesaj ile iletişime geçebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xsi -- 3 Nisan 2017; 10:52:07 >
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.