Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (152. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: Ken Block43 , Ken Block43
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.152
Cevap
239
Favori
472.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu güzel haber evrensel voltaj sorun çıkartmaz... ;)
    hayırlısı olsun o zaman...
  • Grand_Alexander kullanıcısına yanıt
    güle güle kullanın
  • ersinx81 kullanıcısına yanıt
    Ahmet hayırlı olsun güle güle kullan evladiyelik set aldın
    Maşallah taş gibi 2 nci eli bile değerli satarsan eğer

Ersin sağlamdır sanada özelden yazdığım gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hepinize çok teşekkürler...

gerçekten on numara set fiyat zaten çok güzel DF-GT bana 6 sene dayandıysa bu beni gömer :D ileride ben buna bide Ferrari F1 add-on yaparım of tadından yenmez...
    Bu tanımlama pek doğru değil,

Xbox kontrolcüsünün içindeki board, çoğu high end pedal yada direksiyonun içindeki kontrolcüden daha düşük çözünürlüklüdür.

Örneğin xbox kontrolcüsünün analog kolu 256 adım tanımlarken, aldığınız T500RS direksiyonu 16bit yani 65536 adım tanımlayabiliyor. Pedalların her biri 1024 adım tanımlayabiliyor. Xbox kontrolcüsünün emule edilmesi gibi bir durum da yok. En azından genel geçer böyle bir kural yok.

Xbox controller ı için microsoft un Xinput API si kullanılıyor.
    Diğer kontrolcüler için ise Direct Input kullanılıyor.
    Burada kullanılan yazılımın Direct Input kullanılmasına engel teşkil eden bir yapısı yok ise Xbox kontrolcüsünün limitasyonlarının üzerinde input sağlanabiliyor ki PC yarış oyunlarının çoğunda bu böyledir.

Zaten bu sebepten bir Xbox kontrolcüsünden çok daha iyi araç kontrolü yapabiliyoruz düzgün bir direksiyon seti ile.

• Ersin Bey sattinizmi seti ? Maaşı bekliyordum.

Neyse Hayirli olsun o halde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Bu tanımlama pek doğru değil,

Xbox kontrolcüsünün içindeki board, çoğu high end pedal yada direksiyonun içindeki kontrolcüden daha düşük çözünürlüklüdür.

Örneğin xbox kontrolcüsünün analog kolu 256 adım tanımlarken, aldığınız T500RS direksiyonu 16bit yani 65536 adım tanımlayabiliyor. Pedalların her biri 1024 adım tanımlayabiliyor. Xbox kontrolcüsünün emule edilmesi gibi bir durum da yok. En azından genel geçer böyle bir kural yok.

Xbox controller ı için microsoft un Xinput API si kullanılıyor.
    Diğer kontrolcüler için ise Direct Input kullanılıyor.
    Burada kullanılan yazılımın Direct Input kullanılmasına engel teşkil eden bir yapısı yok ise Xbox kontrolcüsünün limitasyonlarının üzerinde input sağlanabiliyor ki PC yarış oyunlarının çoğunda bu böyledir.

Zaten bu sebepten bir Xbox kontrolcüsünden çok daha iyi araç kontrolü yapabiliyoruz düzgün bir direksiyon seti ile.

bu bilgi çok güzel oldu ben iki tarafında Xinput'u kullandıklarını sanıyordum... çözünürlük kısmının böyle olduğunu daha önceki sayfalarda okudum ama bu DirectInput / XInput API'lerinin farkını bilmiyordum...

• T500'ün pedallarında ki deadzone sorunu için bir görüşünüz var mı
  • GoSSgO G kullanıcısına yanıt
    Keske mesaj atsaydınız iki tane vardı elimde sonuncusunu bugün verdim. Gruptan alacak biri için bekletirdim. Muhtemelen yine gelir haber veririm
  • vallahi ozelden de yazdigim gibi yurtdisindan allacantara set siparis vermekle sizdeki T500 arasinda asiri kararsizdim ben de.Sonradan esti. Hala kararsizim aslinda. :D Yine de yenisi gelince haberleselim.alacantara siparis gecmis olmazsam konusuruz yine.Alan arkadaslara da hayirli ugurlu olsun @ersinx81

• bu v3 ün debriyajında kavrama noktası varmı acaba? yada olan bir marka varmı?
  • tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba V3 ün debriyajında hafif bir ileri atma hissi veren bir nokta var.
    Pedalın hassasiyet seviyesi de ayarlanabilir. Böylece o noktayı istediğiniz kavrama noktasına denk getirebilirsiniz.
    Tabi her aracın kavrama noktası birbirinden farklı o yüzden uğraştırabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Merhaba V3 ün debriyajında hafif bir ileri atma hissi veren bir nokta var.
    Pedalın hassasiyet seviyesi de ayarlanabilir. Böylece o noktayı istediğiniz kavrama noktasına denk getirebilirsiniz.
    Tabi her aracın kavrama noktası birbirinden farklı o yüzden uğraştırabilir.

teşekkür ederim.. hocam peki debriyajdan hızlı çektiğinde araç atağını yapıyormu? tabi buna oyunda destek veriyormu acaba? varmı böyle bir mevzu hocam..:)

olurya v3 alamazsak :) bizim g27 ye modlama imkanı olurmu acaba?
  • tropeus77 T kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi bu tamamen yazılım ile alakalı. Hangi oyunu yada simülasyonu oynuyorsanız onda denemeniz lazım.
    Bunun için debriyajı modlamanıza gerek yok. Denemesini modlamadan da yapabilirsiniz.

Aşağıdaki video da G27 pedallarını modlamak konusunda size fikir verebilir:

• @Assasin_2015

çok teşekkür ederim hocam..
  • Merhaba,

Forumdan bir arkadaştan 1,5 ay önce satın aldığım T500RS setimi, ani bir şehir değişikliği nedeniyle satıyorum. 2 ay kadar kullanıldı, deformasyon, aşınma, çizik vs. yoktur. Kutusuyla birlikte eksiksiz olarak teslim edeceğim. Detaylar T500RS

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DF3D00E4D -- 4 Kasım 2016; 14:05:57 >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Tolga bende g27 pedalını adaptörle t300 de kullanıyorum ps4 de
    G27 pedalını modlamak çok basit eli tornavida tutan insan yapar bu işi
    Ben bu pedalda içini açarak debriaj basılan yeri ortaya aldım
    fren basılan pedalı sol kenara
    Alıp yer degiştirdim ayaklarım arası açık rahat ve güzel kullanımlı oldu
    Birde debriajdaki sert yayı çıkarıp gaz pedalındaki kırmızı amartisörün
    İçine takınca gaz pedalıda biraz daha sertleşmiş oldu
    Ben bu işleri yaptıktan sonra herkes yapar sadece vidaları sökerken
    nerden hangi vidayı söküyorsun onu not alırsan gayet rahat yaparsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba yine ben... (;
    TH8A ve TH8RS arasındaki fark TH8RS'in direkt USB ile geliyor oluşu mu? TH8A'nın çıkışı DIN ama USB kabloda kutuya dahil olarak geliyor şeklinde anladım ben doğru mudur? sahibinden'de ikinci el bi TH8RS gördüm de T500RS yoldayken fiyatıyla ilgimi çekti...

147TL'ye (2010'da) aldığım rahmetli DF-GT'den sonra uçuşa geçtim resmen T500RS olsun TH8RS olsun ciddi ciddi ekipmanlara boğdum kendimi...
    Th8a xbox one ve ps4 ile uyumlu. Metal kisim rs e gore daha fazla

• Logitech Dfgt ye G25/ G27 harici takabileceğimiz iyi pedal seti var mı Fanatec vs. arkadaşlar ? Direksiyonun kendisinden şimdilik memnunum. Debriyajlı mümkünse load celli set arıyorum
  • 
Sayfa: önceki 150151152153154
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.