Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.144
Cevap
238
Favori
471.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • peki T500 ile T300 farkı tam olarak nedir? Pedal seti hariç...
    bildiğim kadarıyla T500RS daha önce çıkan bi model ve T300 onun ucuz alternatifi ama pedaller dışında base'de bi sistem farkı var mıdır acaba
  • Grand_Alexander kullanıcısına yanıt
    T300 biraz daha ufak en yeni kayış sistemi var
    Fan sesi daha düşük adaptörü direksiyonun
    İçinde gömülü geliyor artı ps4 d menülerde kullanabiliyorsun
    T500 ü sadece oyunda kullanıyorsun ps4 menüsünde kullanamıyorsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok sağol abi bi kilit özelliği vardı diyorum can sıkan neydi neydi bulamadım sabahtan beri... son 10 gündür direksiyon setleriyle kafayı bozdum bi yerden sonra herşey çorba oldu... daha önce sende bahsetmişsin çoğu kişi T300'den çok keyif aldığını belirtmiş bende muhtemelen arkadaşların da önerdiği gibi önce T300 (uygun bulursam Alcantara) sonra da CSP v2 yada v3 alıcam muhtemelen...
    T 300 ü bi arkadas satacak yazdıydım adam vazgeçmiş
    Neyse sen belki sıfır alırsın ahmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 1 Kasım 2016; 23:42:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

T 300 ü bi arkadas satacak yazdıydım adam vazgeçmiş
    Neyse sen belki sıfır alırsın ahmet

güzel olur abi sonuçta Türkiye uyumlu cihaz olması daha bi güven verir... T300 base'in yanında ne var peki direksiyon yada pedal olarak şuan bu fiyata dahil...
    edit: neyse nasip değilmiş ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grand_Alexander -- 1 Kasım 2016; 23:57:12 >
    Dur bakalım acele etme sen belki arkadaslardan satacak olan olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Fanatech niye kredi kartıyla satış yapmıyor ersin
    Burunlarımı büyüdü acep bunlarında Alman zihniyeti işte

Abi haziran sonrası Türkiye ye yalnızca havale olarak ödeme kabul ediyor Fanatec.Direk kredi kartını kaldırdılar aynı zamanda paypal de Türkiye den çekildiği için paypal ödemede yok.

Bende bu ay içerisinde fanatec sistem almayı düşünüyorum.Uzun bir süre bu konu ile ilgili yetkilileri ile görüştüm.Ancak onlarında yapacağı pek bîrşey yok.Paypal sıkıntı yarattı Türkiye ye sağolsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EmreDFace kullanıcısına yanıt
    Emre havale olarak derken parayı bankadanmı havale ediyorsun
    Oda tuzlu olmazmı havale masrafı falan

• Şöyle ilerliyorsun abi;

Fanatec in avrupa sitesine giriyorsun.İstediğin ürünü sepetine ekleyip alım işlemini yapıyorsun.Buraya kadar herhangi bir şey istemiyorlar sende ödeme ile alakalı.

Son adım olarak alımı yapınca sana bir banka bilgisi veriyor.Malum bir alman bankası tabi.Sende o bankaya havale yapıyorsun.

Erşan abi bugün Clupsport V3 pedal siparişi verdi.Enoara üzerinden euro hesabı açtırıp havale yapmış 18 TL bir ücret almışlar.

Ürün eline geçtiğinde bende ona göre bir yol izleyeceğim.Ürünü alırken zaten ürünü ve kargosu haale edilen ücretin içinde.Buraya geldiğindede %18 vergisini ödüyoruz.Sonraki süreçte ne gibi maalîyeti var.Erşan abi artıl paylaşır :)

Bu arada bir yandanda Black Friday indirimini bekliyorum.Oda bu ay içinde.Geçen sene elle tutulur bir indirim olmamış gibi.Bilen varsa paylaşırsa iyi olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• EmreDFace kullanıcısına yanıt
    Emre güzel özetlemiş, sadece şunu ekleyebilirim, parayı SWIFT denen sistem ile transfer ettiğimiz için karşı tarafa ulaşması 2 iş gününü bulabiliyormuş, bugün öğle vakti transfer emrini girdim ancak para hala hesapta bloke şekilde duruyor, eğer sonradan okuyan olursa diye belirteyim istedim.

Set elime ulaştıktan sonra sürecin işleyişi hakkında bilgi veririm yine.
  • Emre ve Erşan arkadaşlsrım bilgiler için her ikinizede çok teşekkürler

• swift ücretleri (ürünlerin fiyatlarına göre) makul gibi ama sonucu merakla bekliyorum
    T500 ile T300 arasındaki en büyük fark cihazların iç yapısındadır.
    T500 daha yüksek torklu ancak fırçalı tabir edilen motor kullanır.
    T300 daha düşük torklu ancak daha modern fırçasız motor kullanır.
    Bu bakımdan sürüşü daha yumuşaktır.

Ayrıca T500 ün standart olarak paddle shifterları servoya montedir. Direksiyon ile dönmez.
    Tabi farklı direksiyonlar takarak, yada mevcut olanı modlayarak hareketli olabiliyor.
    T300 ün fabrika çıkışı direksiyona monte yani hareketli olarak gelir.

Her ikiside çok iyi cihazlardır. Burada sürüş tercihi önemlidir. Daha yüksek torklu sert bir servo istiyorsanız T500'e, daha yumuşak ama detaylı geri bildirimler istiyorsanız T300'e yönelebilirsiniz. Tabi T500
    ün kutusundan daha iyi pedalların çıktığını belirtmek lazım.

Bugün için T300 bir miktar daha doğru yatırım gibi duruyor ancak iyi bir deal bulunursa (bir ara ersin satıyordu sanırım 1.600TL ye) ve özellikle PC de kullanılacaksa T500 de efsanevi bir cihazdır ve kesinlikle alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 2 Kasım 2016; 10:28:47 >

• bence de T300 daha mantıklı gibi uzun vadede ama işte 1500-1700 bandında T500RS'te cezbedici gelmiyor değil? :D...

dün akşam bi video'da TX'in 458 setini güzel bi ışık altında incelemiş bi youtuber'da açıkçası o 458 italia direksiyonu çok ucuz duruyor ben daha güzel hayal etmiştim malzeme kalitesini falan da beğenmedi hatta youtuber... bu malzeme kalitesi olayından ötürü T300'ün 599XX EVO Alcantara'si hala favorim...

T500RS'e de Fanatec CSW takılıyor sanırım... bide bu loadcell sadece CSW v3'te mi var... benim gördüğüm kadarıyla CSW'nin ilk versiyonun da bile ayarlanabilir sertlik var...
    TX ile T300 ün iç yapısı neredeyse aynıdır. Tek farkı birisinin 900 derece diğerini 1080 dereceye kadar çıkabilmesidir. Bu önemli bir fark sayılmaz.

Bunun dışında malzeme kalitesi olarak dediğiniz gibi TX daha plastik bir yapıdadır. Ancak direksiyon simidi T300 deki gibi değişebilmektedir. Yani 599xx EVO yu ona da takabilirsiniz.

Konsollarda T500RS (yada diğer thrustmaster setlere) fanatec pedallarını takmanın direkt bir yolu yok. Basher Boards un adaptörü ile mümkün olabiliyor ancak o da ayrı bir harcama. Loadcell V1 dahil tüm Club Sport pedallarda mevcut ancak V3 deki 90Kg lık ve sertlik ayarlaması daha basit şekilde yapılabiliyor. PC de kullanılacağı zaman bu pedalları USB den de bağlamak mümkündür ve tüm direksiyon setleri ile kullanılabilir.
  • PC'de driver araya girdiği için biraz daha esnek tabiki olay... daha önce G29 ve G920 arasındaki devir LED'i meselesinde açıklananlara paralel konular aslında bunlar...
    ben şunu anladım bi oyunda pedallar olsun direksiyon olsun hepsi XBOX kontorlcüsünün üzerindeki analog input/output desteği ölçüsünde esneklik sağlıyorlar... tabiki kalite olayı sensörlere yada servolara bağlı o ayrı... direksiyonda 50 tane basılabilen tuş olsa blie hareket bilgisi okunabilen noktalar (direksiyonun dönüşü yada pedallara ne kadar basıldığının bilgisi) xbox kontrolcüsünün üzerindekiler simule edilerek PC'ye aktarılıyor... bi oyunda kontrolleri özelleştirken pedalları yada direksiyonu tanımlarken x-axis y-axis gibi okunabilen verilerin ismi çıkıyor... böyle olması demek bir çok setin birlikte kullanılabilmesini sağlıyor galiba... tabiki özellikle uyumsuzluk yaptırılmadığı takdirde...

ilginizi çekerse elimde sıfır kutusunda T500rs var. Fiyat olarak 1600 tl istiyorum.
    Ahmet bencede ersindeki o seti al kaçırma derim

• T500RS için fiyat güzel tek soru var aklımda bu thrustmaster'lerin adaptörleri ana üniteye dahil bu set bizim şehir şebekesine uygun mu? bazı T300'lerde 110-125V'lık modelleri görmüştüm o yüzden soruyorum
    benim sattığım setlerdeki adaptor 110-220 volt. Direkt adaptore Pc elektrik kablosu takdıgınız da sorunsuz kullanabiliyorsunuz. ilk 15 gün herhangi bir problem çıkarsa direkt ürünü iade alırım.
    elden gelip görüp alabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.