Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (150. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Troçki

Var kartal bizim selçuk kaya yaptırdı oda senin gibi Ankarada
    Selçuğa sor

pm attım ali abi..
  • Bu konudaki üyeler online olarak aralarında yarış düzenliyorlar mı acaba ?

Direksiyon seti sahipleri hangi oyunu oynuyorsunuz acaba? Online oynayabileceğim oyun satın alacağım. Assetto corsa oynayan var mı aranızda?
  • Assetto Corsa uzerinden online lig tertip eden arkadaslarımız var. Onun haricinde online yarış dünyasının en güzide hadisesi Iracing dir. Ama Iracing zaman ve para yatırılması gereken bjr olay. Arasıra giri yarışacağınız bir sey arıyorsanız Assetto tatmin edebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KAYAQ kullanıcısına yanıt
    Tamam selçukcum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    Ben iracing oynuyorum hocam. Aklina gelebilecek tum yaris oyunlarini denedim fakat iracing teki heyecani baska hic bir yerde bulamadim.
    Youtube videolarinda goruntuler biraz eski veya yetersiz gelebilir fakat, oyun icerisinde rakiplerinle tampon tampona kaza yapmadan guzel tur saniyeleri ve stratejiler yaparak yarismanin tadi bi baska oluyor.
    Gercek bir yarisci gibi hissedebilecegin nadir oyunlardan biri.
    Para kismina gelecek olursa, biraz tuzlu.
    Aylik 13 dolar gibi bi maliyetin oluyor fix.
    Onun disinda bir sezonda yaklasik 12 yaris oluyor ve bu pisterin 2 tanesine falan sahip oluyorsun genellikle veya hic birine sahip olmayadabilirsin,sezondan sezona degisiyor.
    Velasil kelam her pist yaklasik 15 dolar(tek sefer odeme yapiyosun her biri icin) almak istedigin her araba da yine tek sefer odemeye mahsus olarak 12 dolar civarinda.
    yaklasik 4 aydir oynuyorum, yapmis oldugum masraf 200 dolar gibi.
    Kesinlikle tavsiye ederim. yeni uyelik alacaksan su anda steam uzerinden cok uygun fiyatlar var. iracing in kendi web sayfasina hic bulasmadan direk steam uzerinden al istedigin kadar uyeligi.

iyi yarislar.

• bariskara kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Çok vaktim olmadığı için her ay para vereceğim bir oyunu şuan için almak istemiyorum açıkcası. O yüzden assetto corsa ile başlayacağım. Sim işinde biraz yol kaydettikten sonra iracing'i deneyebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariskara

Ben iracing oynuyorum hocam. Aklina gelebilecek tum yaris oyunlarini denedim fakat iracing teki heyecani baska hic bir yerde bulamadim.
    Youtube videolarinda goruntuler biraz eski veya yetersiz gelebilir fakat, oyun icerisinde rakiplerinle tampon tampona kaza yapmadan guzel tur saniyeleri ve stratejiler yaparak yarismanin tadi bi baska oluyor.
    Gercek bir yarisci gibi hissedebilecegin nadir oyunlardan biri.
    Para kismina gelecek olursa, biraz tuzlu.
    Aylik 13 dolar gibi bi maliyetin oluyor fix.
    Onun disinda bir sezonda yaklasik 12 yaris oluyor ve bu pisterin 2 tanesine falan sahip oluyorsun genellikle veya hic birine sahip olmayadabilirsin,sezondan sezona degisiyor.
    Velasil kelam her pist yaklasik 15 dolar(tek sefer odeme yapiyosun her biri icin) almak istedigin her araba da yine tek sefer odemeye mahsus olarak 12 dolar civarinda.
    yaklasik 4 aydir oynuyorum, yapmis oldugum masraf 200 dolar gibi.
    Kesinlikle tavsiye ederim. yeni uyelik alacaksan su anda steam uzerinden cok uygun fiyatlar var. iracing in kendi web sayfasina hic bulasmadan direk steam uzerinden al istedigin kadar uyeligi.

iyi yarislar.

oyun için fazla para yazık bence

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Oyun gözüyle bakma bence , her pisti her arabayı farklı bir dünya olarak düşün. İnanılmaz derecede fazla emek var sattıkları her parçada gerçeğe olabilicek en yakın program iracing şuan bence. Yani iRacingde zaman ayırıp yarışan biri gerçektede o aracı sürebilicek kıvama geliyor. Mesela Greger Huttu adamın ehliyeti bile yok iRacing de çok hızlı isimlerden biri Star Mazda ile gerçek Road Atlanta pistine çıktı pistin en hızlı turkarından birini attı (kaskın içine kustuğunu esgeçersek tabi) Mazda MX5 de biridaha var gerçek seriye geçti oyundan sürekli ilk sıralarda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • olabilir zevk meselesi bazıları harcar bazıları harcamaz yada oyuna harcayacak bu kadar parası yoktur fikrimi söyledim sadece
  • Dfgt için güzel bir pedal seti önerebilir misiniz arkadaşlar? Yılbaşından sonra almayı düşünüyorum; malum Dfgt'nin pedalı bana göre çok hissiz bir zaman sonra oynadığınız oyundan soğutabiliyor
  • RaúL kullanıcısına yanıt
    Çıkma g25 g27 pedallarından takabilirsin

• Herkese Merhabalar...
    Öncelikle burada bu kadar ilgili ve bilgili bir topluluğun bulunduğunu fark etmemiş olmama üzüldüm...

Özellikle direksiyon setleriyle ilgili çok güzel bilgiler edindim konuyu derinlemesine inceleyince son 10 sayfayı falan tek tek okudum...

Danışmak istediğim bazı konular var ve yardım edeceğinize inanıyorum bundan sonra buraya daha sık takılacağım...

acısıyla tatlısıyla 6 yılımı geçirdiğim Logitech Driving Force GT'm ABD grand prix'inin olduğu hafta (her yarış haftasında olduğu gibi pisti turlarken) bi anda force feedback gitti bi müddet sonra da hiç tepki vermez oldu pc direksiyonu görse de hiçbir yanıt vermiyor artık...

buradan hareketle bende yeni bir direksiyon seti almaya karar verdim...

ama artık sınıf atlamak istiyorum... 2000₺ gibi bi bütçem var 3 aşağı 5 yukarı dişimizi sıkarız daha fazlası için...

Thrustmaster T300 yada T500 gibi bir alternatif ile mi devam etmeliyim?
    yoksa Fanatec'e kadar çıkmalı mıyım?
    Logitech DF-GT'den sonra açıkçası G27/G29 gibi setlere 1000₺-1500₺ ödemektense 2000₺'ye kadar çıkıp bi T300 Alcantara almak geçiyor gönlümden ortombo'daki fiyatlara göre bütçem dahilinde...

Birde satın almak için nasıl bir yol izlemeliyim amazon'da black friday indirimlerini falan mı kollamalıyım? (Malum 1 aydan kısa süre kaldı)
    önceki sayfalarda fanatec'in direkt Türkiye'ye gönderim yaptığından bahsedilmiş bu konuda güncel bilgi nedir? ve tavsiye eder misiniz?

Bu arada F1 2016 DiRT Rally ve AC Porsche paketi hariç güncel tüm yarış ve simulasyon oyunları var steam kütüphanemde bu açıdan her akşam bi kaç tur da olsa açarım mutlaka... (AC'de LaFerrari'yi istediğim şekilde kullanamıyorum o içimde kaldı mutlaka o araçla rekabetçi turlar atmalıyım) imzam'daki sistem aynen devam ediyor şuan konsol bana göre değil şimdilik...

Sabırla okuduğunuz için çok teşekkür ederim...

• Grand_Alexander kullanıcısına yanıt
    Madem pc de kullanıcan t300 alıp
    Pedal da fanatechin csp v2 veya v3 pedalını al iyi bir kombinasyon olur
    Bu fanatecin pedalında load cell titreşim var frene basınca kayacağını anlayınca titreşimle hissettiriyor

Bizim Tolga var Asasin onunda fikirlerini al mutlaka tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Troçki

Madem pc de kullanıcan t300 alıp
    Pedal da fanatechin csp v2 veya v3 pedalını al iyi bir kombinasyon olur
    Bu fanatecin pedalında load cell titreşim var frene basınca kayacağını anlayınca titreşimle hissettiriyor

Bizim Tolga var Asasin onunda fikirlerini al mutlaka tavsiye ederim

zaten fanatec'i düşünmeme sebep bu load cell gerçekten çok heyecan verici... CSL'nin Assetto Corsa seti var ama 700€ diyor fiyatı o sete load cell'de dahil edilmiş... 700€+KDV+%20-ÖTV 2800'üstü yapıyor şöyle 500€'lara falan düşmüş olsa düşünmem alırdım...

Şimdilik bilgi toplayıp fırsat kollayacağım abi inşallah güzel birşey ile bu olayı sonlandırmak istiyorum
    Merhabalar,

Bütçeniz dahilinde Thrustmaster setler en mantıklı seçim gibi duruyor. Fanatec setler için bütçeyi biraz daha artırmak lazım, aklınızda olsun Fanatec şu an Paypal'ın ülkemizde yasaklanmış olması sebebiyle sadece para transferi ile ödeme kabul ediyor.

Ben şu an Alcantara direksiyona sahip Thrustmaster TX kullanıyorum, G27 sonrası gerek pürüzsüzlük olsun gerekse ffb gücü olsun beni çok mutlu eden bir direksiyon oldu ancak set içerisinde gelen T3PA pedal seti orjinal TX/T300 sette bulunan debriyajsız pedallara göre gayet iyi olsa da rekabetçi olmak istiyorsanız Fanatec CSP v3 veya yeni orta seviye CSL pedal setlerine yönelmek isteyeceğinizi düşünüyorum.

Black friday indirimlerinde ne kadar düşer fiyatlar bilemiyorum ancak malzemeler ağır ve büyük kutulu olduklarından kargo ve vergi ile Türkiye fiyatına yakın gibiler şu anda. Bu durumda ben olsam 2. el bir Thrustmaster TX/T300 alıp biraz bütçeyi esneterek Fanatec'in loadcell'li pedallarından birisini alırdım ki şu an kendim öyle yapıyorum.

Upgrade'in sonu yok fakat, sim işini ciddiye aldıkça habire bir üst modelde gözünüz kalacak, bol şans şimdiden :)

Merhaba konumuza hoş geldiniz.

Bütçeniz ile orta sınıf tabir edebileceğimiz güzel bir sistem kurmak mümkün.

Pek tabiki black friday indirimlerini beklemek çok mantıklı.

T300RS ALCANTARA + T3PA ikilisi, DFGT den sonra sizi çok mutlu edebilir.

Black firday indirimlerinde uygun denk gelirse Alcantara yerine normal bir T300RS + T3PA PRO seçeneğinide düşünebilirsiniz.

Fanatec opsiyonları malesef bir miktar bütçenizin üstünde.
    Logitech opsiyonlarını ise pek tavsiye etmiyoruz.
  • bu arada adım ahmet cevaplar için teşekkürler...
    T3PA yada T3PA PRO'nun dahil olduğu bir set var açıkçası gözümde...

yakın olduğu için black friday'i bekleyeyim dedim yoksa bugün hemen olsa hemen alırım (;

Logitech'i tecrübe ettim iyi hoş güzel de TX/T300'lerin yanında hala biraz oyuncak ve en güzeli de T300RS bile almış olsam ileride Ferrari F1 direksiyonu ekleyebiliyor olmak insanı cezbediyor...
    Fanatec set kullanan biri olarak bu kadar parayı bağlamak pek mantıklı değil. Özellikle artık kredi kartı ile de satış yapmadığı için birde transfer masrafları olacaktır.

Bu koşullarda Thrustmaster setleri en mantıklısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersinx81

Fanatec set kullanan biri olarak bu kadar parayı bağlamak pek mantıklı değil. Özellikle artık kredi kartı ile de satış yapmadığı için birde transfer masrafları olacaktır.

Bu koşullarda Thrustmaster setleri en mantıklısı

ben paypal ile alışveriş olduğunu bilmiyordum normal kredi kartıyla izin verirse olur yoksa şimdilik Thrustmaster'den devam edsem daha mantıklı olacak gibi... Sonuçta Logitech DF-GT'den geçtiğim için TX yada T300 bile bana çok iyi gelecek...
  • ersinx81 kullanıcısına yanıt
    Fanatech niye kredi kartıyla satış yapmıyor ersin
    Burunlarımı büyüdü acep bunlarında Alman zihniyeti işte

• 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.