Şimdi Ara

sim kilitli iphone 4 açılmıyor!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
5.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. bu konuyu bir arkadaşım için açıyorum. arkadaşım yurt dışı sim kilitli geveyli iphone 4 kullanıyordu. telefonu sorunsuzdu fakat etrafımızdaki işgüzar bir arkadaş arkadaşımın aklına girip telefonunu güncelleyeli vs demiş. telefonu almış haşat edip geri vermiş. telefon açılmıyor. şarjda değilken hiç bir tepki yok. şarja takınca ekrana kırmızı boş pil altında şimşek var:D. ben ios iphone den falan anlamam. zaten kendim android kullanıyorum. fakat arkadaş birde sen dene dedi. Aldım telefonu. bir kaç deneme ile dfu moda aldım. diğer çocuğun ne yaptığını bilmiyorum. bende biraz araştırarak bb yükselmeden 4.3.3 yükleyeyim dedim. shift restore ile denedim shsh kaydı olmadan olmuyormuş. tabiki hata aldım itunesden. sonra dedim yapacak bişi yok bari yeni gevey gelene kadar ipod olarak kullansın çocuk dedim tekrar dfu moda aldım. itunes yine kurtarılacak iphone bulundu geri yükleme yapın dedi. herşeyi kabul ettim. yüklemeyi yaptı fakat bu seferde yükleme appleden doğrulanırken 1602 hatası verdi. biraz araştırdım bu hata yükleme sırasında telefonun bağlantısının bilgisayardan kopması ile çıkıyormuş. sonra bir daha denedim gözüme şu çarptı. yükleme bittikten sora telefonun ekranına ışık geliyor. ekran siyah. açılıyor yani ama sonra kapanıyor tekrar pil ekranına geliyor. yani bana göre telefon boot olamıyor. araştırdım birşey bulamadım. sizlerden yardım istiyorum. lütfen yardım edin..

• evet dh deki neredeyse çoğu konuyu inceledim. custom fw yaptım redsn0w ile restore etmeye çalıştım onda da aynı şekilde hata ile karşılaştım. yine 1602. ekstradan birşey yaptım. tinyumbrella yükledim sonra orada recovery fix butonuna tıkladım. greenpois0n yazan dos ekranı gibi birşey çıktı yazılar gitti geldi. hop yine aynı pilli ekran bu çocuk ne yapmış olabilir makinaya
  • Şarj ekranı geldiğinde 2-3 saat şarjda bekletseniz? Belki çözüm olabilir.
  • telefonu şarja taktım şimdide kırmızı pil ekranı gelmiyor fakat tuş kombinasyonu ile dfu moda alınabiliyor telefon. @mebrar kardeş telefonu yarım saat önce şarja taktım. ekrana birşey gelmedi ama beklesin bakalım öyle. @mrykt arkadaşın verdiği linkteki olayı deneyeceğim. telefon biraz daha şarjda dursun bakalım. valla yazılımsal herşeyi yaptım gibi inş. donanımsal bir sorun değildir. Yardım eden arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • base band koruyarak bir tane ipsw olusturun ve (ios 5.01) ondan sonra shift restore yaparak yukleyin duzelecegini dusunuyorum aynı zamanda baseband yukselmemisse geveylede kullanılır
  • arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ederim. valla telefona yapmadığım şey kalmadı. büyük ihtimal donanımsal bir sorun var. tekrar teşekkürler yardımlarınız için
  • Baseband yukselmis zaten unluck bekliceksin yada 600 liraya satanlar kervanina katilacaksin
  • Aynı sorun bende var su An ne yaptıysam olmuyor ekran acilmiyor dışardan arandığında normal çalıyor ama bende hic bir sey yok dışardan arayan acmıyor zannediyor reset pc hepsini denedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.