Şimdi Ara

Silkroad Online'ın sonu mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Şehitkamil

quote:

Orijinalden alıntı: badibatu

Hocam bu kadar insanın hala oynuyor olmasının nedeni oyunun güzelliği değil çoğu kişinin ilk online oyunu olmasıdır. Türkiye'de 2000'li yılların başından itibaren yaygınlaşan internet ve bilgisayarlara yüklenen ilk online oyunlar ultima, ko, sro, cs'dir. Bu tayfa hala aynı oyunları oynar, çoğu çoluk çocuğa karışmasına rağmen bir özlem duyar, online oyunlardaki ortam özlemi. Sanıyorum hala oynayanların büyük çoğunluğu ortam yüzünden oynuyor yoksa şuan bence tek başına silkroad oynamak işkencedir.

Psikoloji de Freud'un Yapısal kuramları var. İlk olarak insan Oral dönemden geçiyor. 0-1.5 yaş civarı bireyler ilk olarak emme , ıssırma gibi hareketlerini geliştiriyor.Eğer bebeğin düzenli olarak beslenememesi (Az yada çok emzirme) kişide ileride olarak sık sık sakız çiğneme ,tırnak yeme, sigara etkenlere sebep oluyor .

Siikroad da çocuk-genç dönemimizde çıkıp az veya çok oynayanlarımızın bu şekilde psikolojisini bozmuş durumda

Bağımlılık diyorsun yani. Bir terapi lazım o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

Orijinalden alıntı: badibatu

Mmorpgler yavaştan siliniyor piyasadan. Wow gw2 ff14 ve eve'den başka oyuncusu olan mmorpg kalmadı piyasada. Silkroad gibi 1 level için 1 milyon yaratık kesmen gereken grind mmoların devri zaten kapandı. SRO'ya Yeni gelen oyuncu yok, eskiden oynayanların çoğu hala nostalji yüzünden oynuyor. Oyundan zevk alınacak bir şey kalmadı. Yıllardır en ufak yenilik yok en son 2007de fortress war geldi ondan beri oyuncu çekecek ne var? Joymaxın zaten umurunda değil kalan son 5-10k oyuncu bana biraz para kazandırsın masraflarımı karşılayamayacak hale gelirsem tezgahı kapatırım kafasında. Botları engellemesi hiçbir şey değiştirmez. Anca oyundan ticaret yapan 10 yıllık tüccarların(artık onlara oyuncu demenin mantığı yok) ekmeğini keser.

2007 - Eu char'lar

2008 - 90 cap'in gelmesi

2009 - 100 cap'in gelmesi

2010 - 110 cap'in gelmesi

2010 - Yeni job sistemi

2011 - 120 cap'in gelmesi

2011 - Yeni alchemy sistemi

2012 - Server'ların birleşmesi

2014 - Server'ların ikinci kez birleşmesi

2015 - D14'ün gelmesi

2015 - 125 cap'in gelmesi

2016 - 130 cap'in gelmesi

2016 - D15 silah ve kalkanların gelmesi

Şu anda çok fazla oyuncusu olduğunu söylediğin oyunlara, bu saydığım darbelerin 10'da 1'i yapılsaydı, şu anda esameleri okunmuyordu.

Şu anda bot'lar çalışmıyor ve şu anda 30K kişi oyunda.

Gerçekten sağlam bir kitlesi var bu oyunun. Umarım bir an evvel iSRO kapanır da, bu kitleyle birlikte uzun soluklu private server'larda oynarız.

bu dediğini wow her 2 yılda bi yapıyor zaten yeni level patchi gelir eski itemler çöp olur tekrardan kasılır

silkroadın tek sorunu p2w olması knight içinde böyle bunlar f2p adıyla satılır ama oyunda bi yerlere gelebilmen için ayda 150-200 tl para dökmen gerekir

şuan ki oyunlara karşı bu sistem zaten işe yaramaz artık.Wowdur gw2dir loldür dotadır csdir bütün popüler multiplayer based oyunlar kazançları skinlerle karşılıyor öyle yok pre satayım yok şu silahın en güçlüsünü satıyım devri 10 sene önce bitti zaten.

Silkroaddır knighttır bu oyunlar ilk çıktığında sadece premium vardı sonra yavaş yavaş cash shoplar geldi balance dengesini bozucak şeyler geldi hop oyun çöp oldu.

yenilikler oyuncu sayısını düşürür ama oyunu yok etmez.Bu oyunlar yok oldu sizde salın bence artık

• Bu oyunun mekanikleri, job sistemi, karakter yaratma sistemi, grafikleri, müzikleri her şeyi harikaydı. Yıl 2016 hala öyle bence lakin çok yanlış ellerde sürünüyor. Private server dışında oynanmaz. Orada da sorun bir süre sonra oyunda yapacak bir şey kalmıyor.
  • şimdi bitti mi son durum nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warmac

şimdi bitti mi son durum nedir

Bot'lar bu olaydan sonra da çalışmaya devam etti. Clientless kullanan bazı kişiler uyarı almış duyduğum kadarıyla. Bu olaydan sonraki ilk hafta, sBot clientless özelliğini kapattı. Bir sonraki hafta ise default olarak kapalı da olsa, clientless özelliği geri geldi. Şu anda phBot'ta da sBot'ta da clientless özelliği çalışıyor.
  • Ve kimse banlanmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Ve kimse banlanmıyor...

Silk-coin kullananlara hiçbir zaman bir şey olmadı bu oyunda. Eskiden oyuncu çoktu, silk yüklemeyenleri her hafta 100 yıllığına ihraç ediyorlardı oyundan. Şimdi onu da yapamıyorlar. Server'ların sürekli 3500/3500 olması işlerine geliyor tabii.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgilendirme için teşekürler
  • BluePs3 kullanıcısına yanıt
    Yıl 2008 server gaia
    200 lira masraf yaptığım daha yeni 3. pre plusu bastığım 82 lv xbow/cleric çarım banlanmıştı.

Büyük bi ban dalgasıydı..

Sonra da başka kimse banlanmadı :)
  • WonderCx W kullanıcısına yanıt
    Silk alıp ban yiyen tek kişi sizsiniz sanırım.

• Valla şaka gibiydi uyku uyuyamadım resmen.. Oyuncuların %95i bot kullandığı halde %10 unun banlanması onların içinde benimde olmam çok gıcık ediciydi. Server yeniydi level olarak en yüksek roquesiydim. Sbot yoktu o zamanlar kredili parmak botla kasıyodum silah değiştirip buff basması 1dk sürüyordu :)

Her serverde gerçek oyuncuların %10 kadarını banladılar gözdağı vermek için. Millet günlerce çarını bota koymaya korkmuştu.

4 kasım 2008 tarihindeki konulara baktım 2dk bunları buldum mesela..

https://forum.donanimhaber.com/banlananlar-iceri--27593183

https://forum.donanimhaber.com/4-kasimdaki-banlar-kaldirildi-soylenti-ama-denemeye-deger--27631267

https://forum.donanimhaber.com/silk-yuklu-chara-ban--27588972

• quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

Valla şaka gibiydi uyku uyuyamadım resmen.. Oyuncuların %95i bot kullandığı halde %10 unun banlanması onların içinde benimde olmam çok gıcık ediciydi. Server yeniydi level olarak en yüksek roquesiydim. Sbot yoktu o zamanlar kredili parmak botla kasıyodum silah değiştirip buff basması 1dk sürüyordu :)

Her serverde gerçek oyuncuların %10 kadarını banladılar gözdağı vermek için. Millet günlerce çarını bota koymaya korkmuştu.

4 kasım 2008 tarihindeki konulara baktım 2dk bunları buldum mesela..

https://forum.donanimhaber.com/banlananlar-iceri--27593183

https://forum.donanimhaber.com/4-kasimdaki-banlar-kaldirildi-soylenti-ama-denemeye-deger--27631267

https://forum.donanimhaber.com/silk-yuklu-chara-ban--27588972

Size iyi haberi vereyim. Birkaç yıl önce, ban yiyen tüm char'ların cezasını kaldırdığını belirtti Joymax. ID-PW hatırlıyorsanız, büyük ihtimalle char'ınıza kavuşabilirsiniz.

• İyimiş :) bu saatten sonra..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WonderCx -- 3 Nisan 2017; 2:34:24 >
  • sBot ve phBot güncellenmiyormuş salı gününden beri, tüm server'lar bomboş. Oyunu oynamadığım için, sorunun neyden kaynaklandığını bilemiyorum. sBot ve phBot, ikisi de yeni sürümü çıkaramamış. Joymax-JC Planet bot'u tamamen engellediyse, oyun bitmiş demektir.

https://stats.projecthax.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.