Şimdi Ara

Silkroad Online'ın son vurgunu: Aeolus ve Ephesus

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
20.930
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Beni bilen bilir. DH Silkroad Online bölümünün en aktif üyesi benim yıllardır. Elimden geldiğince birçok kişiye yardımcı oldum, oyunun güncel durumuyla ilgili bilgiler paylaştım, bot kullanımını anlattım. Kimi zaman linç edildim, ölü bir oyunu övmekle suçlandım. Bu forumda char sattığı halde; oyunun oynamayacak durumda olduğunu söyleyen tek kişi de benim.

Neyse, konumuz bu değil. Ben bu konuyu, herkesi uyarmak için açıyorum.

Bildiğiniz üzere; Joymax ve JC Planet firmaları ortaklaşa server'lar açtılar. Bu server'lardan ilki, Ağustos 2016'da Silkroad-R'de açıldı: Ephesus. İlk açıldığında 90 cap olan server, son birkaç aydır 100 cap'e yükseltildi bile. Ocak 2017'de ise iSRO'da 90 cap bir server açtılar: Aeolus.

Ağustos 2016'da oyunu bıraktım ben, bilen bilir. O günden beri de SRO'ya girmedim. Her ne kadar nefret etsem de, Aeolus server'ını bir denemek istedim. 10 gün civarı oynadım bu server'da. İzlenimlerimi, bu iki firmanın çakallıklarını gözler önüne sereceğim. Doların 4 TL'ye dayandığı bu ülkede, hiç kimseye silk ya da coin aldırmamaya çalışacağım.

Oyuna Joymax veya JC Planet üyeliğiyle girebiliyorsunuz. JC Planet üyeliğiyle girenler daha kârlı. 100K SP, D1-D9 sun +5 silahlar veriliyor direkt olarak. Joymax üyesi olanlar silk, JC Planet üyesi olanlar coin kullanıyor. Silk ve coin ücretleri hemen hemen aynı.

iSRO ve Silkroad-R'de 1 yıldır VIP sistemi var. Aylık yüklediğiniz silk ve coin miktarına bağlı olarak, o ay için çeşitli kademelerdeki VIP statüsüne sahip oluyorsunuz.

Yeni açılan bu iki server'da fatigue denen bir sistem var. Günde 5 saat normal exp, 3 saat %50 kesintili exp geliyor. Görevler de %50 kesintili exp veriyor o 3 saatlik dilimde. Geri kalan sürede görev dahi yapamıyorsunuz. Yukarıdaki resme bakın. VIP silver ve üstü olanlar, 7/24 kasabiliyorlar (bu durum Ephesus server'ı için geçerli). Yani ayda minimum 300 coin yükleyen, sizden 7383829484939447 adım önde oluyor. VIP silver ve üzeri, oyuna tek denemede girebiliyor. Ki bu da onları daha da avantajlı yapıyor, çünkü Aeolus'a girebilmek imkansız gibi bir şey. 300 coin ne kadar mı? Bugünkü fiyatıyla 113,48 TL. Bir de bot var tabii. E, bir de PayPal yok. phBot'un aylığı 4$, sBot'un ise 5€. Biz buna 20 TL diyelim düz hesap. Ayda 300 coin ve bot almak 130 TL'yi buluyor. Bu server'larda adam gibi oyun oynayabilmek için, ayda 130 TL'yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Yabancı ülkelerde oynayanlar, sakız parasına coin alırken; bizler için devasa boyutlara ulaşıyor bu harcamalar. Onların 1000 coin için verdiği parayla 300 coin alıyoruz biz.

Server için hiç uğraşılmadığını çok net görebiliyorsunuz. 90 cap olan server'ın item mall'ünde D15 proof stone bile satın alabiliyorsunuz.

Gelelim en can alıcı kısma. Parayı basan, aşağıdaki resimlerde göreceğiniz blue'ları basabiliyor item'larına. Tam anlamıyla sözün bittiği yerdeyiz.

130'a kadar kasmış bir kişi olarak, bu iki server'ın geleceğini anlatayım size.

Kısa bir süre sonra cap 110 olur. Egypt item kasmakla uğraşırsınız. Bir süre sonra cap 120 olur. D12 legend set dizmeye çalışırsınız. Bir süre sonra D13 gelir. Proof stone ala ala D12'leri D13'e yükseltmeye çalışırsınız. Bir daha set dizmekle uğraşırsınız. Cap 125 olur, D14 gelir. D13'lerinizi D14 yapmaya uğraşırsınız. Cap 130 olur, D15 gelir. Yine aynı işlemler...

Bu oyun bitmiştir arkadaşlar. Cap'in 90 olduğuna aldanıp başlamayın bu server'lara. Para içinde yüzüyorsanız, gönül rahatlığıyla paranızı çöpe atıp oynayabilirsiniz.

Saygılar.

Ekleme:

Aeolus server'ında premium plus'ı olmayanlar, VIP silver (ayda minimum 300 silk-coin) ve üstü olmayanlar, sürekli olarak DC yiyorlar. Tek char için ayda 120 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikki Sixx -- 31 Mart 2017; 15:39:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben Steam'den vurgun bekliyordum JC Planet'ten geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

Ben Steam'den vurgun bekliyordum JC Planet'ten geldi

Yine de insanlar büyük bir hevesle kasmaya çalışıyor. Ortam 2005-2010 dönemindeki gibi. Yazık bu kitleye, gerçekten yazık. Şu server'ları tamamen eski bir sistemle açmak bu kadar mı zor? Tamam arkadaş, VIP de yap. 10 silk yükleyen bile o ay 7/24 kasılabilsin. Yok, adamlar bunun için ayda en az 30$ istiyor. WoW güya paralı oyun. 300 coin ile 4 ay WoW oynanır.

• Yıl olmuş 2017, Silkroad'a para vermek mi? ASLA!
  • quote:

Orijinalden alıntı: consumeobeydie

Yıl olmuş 2017, Silkroad'a para vermek mi? ASLA!

gamesultan.com'un coin stoğu hemen eriyor. Acayip bir harcama yapanlar var server'da. Etraf VIP silver kaynıyor. Bu da demek oluyor ki, bu adamların hepsi bu ay en az 300 coin almışlar. Bir parti gördüm Yeti'lerde, adam parti üyesi char'larının her birini VIP silver yapmış. Minimum 8x300'den, 2400 coin demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: AndreaNilmar

Private serverlar da bile oynamıyorum artık kurtuldum çok şükür. Bir an önce joymaxın batması dileğiyle...

Ne mutlu size.

• quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

quote:

gamesultan.com'un coin stoğu hemen eriyor. Acayip bir harcama yapanlar var server'da. Etraf VIP silver kaynıyor. Bu da demek oluyor ki, bu adamların hepsi bu ay en az 300 coin almışlar. Bir parti gördüm Yeti'lerde, adam parti üyesi char'larının her birini VIP silver yapmış. Minimum 8x300'den, 2400 coin demek.

Geçen sene ortalama bir private serverda oynarken penon taxiye girmiştim ptde 8 kişide de pre plus vardı.Pvp serverlarda bile millet para harcayacak yer arıyor2006-2009 yılları gibi olsa servet kazanır joymax.Socket, devil ,magic pop ,pet coin, fgw, ve job dress adv elixir gibi saçmalıkları kapatıp şu resimdeki login screeni koysunlar her ay 500 tl bile yatırılır ama nerde

Silkroad Online&#39;ın son vurgunu: Aeolus ve Ephesus

• quote:

quote:

quote:

Geçen sene ortalama bir private serverda oynarken penon taxiye girmiştim ptde 8 kişide de pre plus vardı.Pvp serverlarda bile millet para harcayacak yer arıyor2006-2009 yılları gibi olsa servet kazanır joymax.Socket, devil ,magic pop ,pet coin, fgw, ve job dress adv elixir gibi saçmalıkları kapatıp şu resimdeki login screeni koysunlar her ay 500 tl bile yatırılır ama nerde

Sitesinde parayla hazır item satan private server'lar var.

Resmi server'ların yarını var en azından. Zararına da olsa, yarın satabiliyorsun char'ını ya da item'ını.

Eski alchemy sistemi bu server'da da devam ediyor. En azından D11'e kadar da bu şekilde devam edeceğini biliyoruz. D12'den sonrası yine proof stone'lu olursa - ki olacağını düşünüyorum - berbat olur.

2010'dan beri job bitik zaten oyunda, aynen bu server'da da devam ediyor.

Şu lanet olası EU char'ların da olmaması gerekiyor. Herkes parti yapıyor o lanetlerin yüzünden. Yalnızca CH olsa, herkes solo kasar, server bu kadar dolu olmaz.

Joymax'ın yerinde olsam, büyük bir güncelleme yaparım 130 cap server'lara. Gerekirse oyunu 1 hafta kapalı tutarım. D1-D15 tüm item'ların alchemy sistemini eskisi gibi yaparım, job sistemini eskisi gibi yaparım, job item'ını kaldırırım, fellow pet olayını bitiririm, server'ları Avrupa'ya taşırım, dolar kuru yüksek olan ülkelerde silk ücretlerini iyileştiririm, magic POP'dan sun item düşürme gibi saçmalıkları kaldırırım, exp rate'i düzeltirim, 2008'deki gibi avatar set veren etkinlikler yaparım, flag veren etkinlikler yaparım... Bunları yapsalar, oyunu şaha kaldırırlar. İnsanlar sıfırdan char açıp 130'a kasmayı bile göze alır. Kafasız bu Joymax, yemin ederim kafasız.

• Yeni açılan Aeolus serverında vip ile 7/24 kasılmıyor. Herkese 5 saat+3 saat veriliyor. Ephesus serverında ise dediğiniz gibi vip olan 7/24 kasıyormuş. Aeolus'da oynuyorum oradan biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeftBehind

Yeni açılan Aeolus serverında vip ile 7/24 kasılmıyor. Herkese 5 saat+3 saat veriliyor. Ephesus serverında ise dediğiniz gibi vip olan 7/24 kasıyormuş. Aeolus'da oynuyorum oradan biliyorum.

100 cap ile birlikte Aeolus'a da gelecektir o halde.

• quote:

quote:

quote:

Resim çok duygulandırdı :(((
  • quote:

Orijinalden alıntı: brspower

quote:

quote:

quote:

Resim çok duygulandırdı :(((

Oyun o günlere dönmeyecek dostum, boşuna duygulanma...
  • Hey gidi günler...
  • Dediklerine katılıyorum,fakat...
    Zamanında "Sro bitmiş daha oynamayın" diyen bu forumda tek sen değildin onuda belirtmek isterim.
  • DaRK_Z7D kullanıcısına yanıt
    quote:

Bu forumda char sattığı halde; oyunun oynamayacak durumda olduğunu söyleyen tek kişi de benim.
  • Bu oyunun yüzde 1 kurtulma ihtimali var, o da Steam. Dota'da olduğu gibi oyunu Steam satın alacak, sonra gerçek bir f2p deneyimi yaşanır gerçekten de. Yıllardır Dota 2 oynarım oyuna hiçbir etkisi olmadığı halde binlerce lira yatırdım kozmetik setlere, millet para harcamaktan çekinmiyor aslında ama bu oyuncuları yolunacak kaz olarak görmek demek değil, Joymax'ın anlayamadığı bu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Bu oyunun yüzde 1 kurtulma ihtimali var, o da Steam. Dota'da olduğu gibi oyunu Steam satın alacak, sonra gerçek bir f2p deneyimi yaşanır gerçekten de. Yıllardır Dota 2 oynarım oyuna hiçbir etkisi olmadığı halde binlerce lira yatırdım kozmetik setlere, millet para harcamaktan çekinmiyor aslında ama bu oyuncuları yolunacak kaz olarak görmek demek değil, Joymax'ın anlayamadığı bu.

Joymax zaten oyunu satmış kadar oldu, yeni üyeliklerin tamamına yakını JC Planet üzerine kayıtlı. JC Planet hesabı ile yeni char açarsanız; 100K SP, D1-D8 sun +5 silahlar gibi faydalar ediniyorsunuz.

Şu anda Ephesus ve Aeolus server'ından milyonlarca dolar kaldırıyorlar. Şimdi bu söylediklerim sizlere garip gelecektir, oyunun ölü olduğunu düşündüğünüz için. Fakat bu iki server'de hemen hemen herkes VIP silver ve üstü. VIP silver demek, o char'da o ay içinde minimum 30$ harcanmış demek. VIP gold (minimum 100$) ve platinum'lar (minimum 500$) da oldukça fazla.

Adamlar olmayan bir şeyi satıyorlar, inanılmaz kâr yapıyorlar. "premium_plus.dot" (tamamen uydurma bir uzantı)" dosyasını 29$'a satıyorlar.

Bence hâlâ işler iyi gidiyor Joymax ve JC Planet açısından. Diğer 130 cap server'larda da hatırı sayılır miktarda proof stone gibi şeyler satılıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba hocam,

Açıldığı günden beri Aeolus serverinde oynamaktayım. Hatrı sayılır bir chara sahibim şuan serverda. Dediklerinde haklısın kesinlikle. Ama en büyük saçmalığı eklemeyi unutmuşsun. Aeolusta 90 cap oynanmasına ramen, Silki rahatca basabilen yabancı kardeşlerimiz Gennie's Lamp ten 90 sun silahlarını çıkarmış durumda. Herkesin üzerinde 9d ortalama bir set olduğunu düşünürsek, 90 Sun +5 silahlar ile savaşta 1 skille ortalama 3 adam kesiyorlar. Seken skille dahi dayanmak çok zor. Ki bende 9d sun set ve shield olmasına ramen. 9D item kullanılan capte, 10d silahların kullanıma açık olması beni üzdü gerçekten.

Ama onun dışında şunuda belirtmek isterim. 3 charım var premium lu veya vip olan. Ve ben tahmin ettiğiniz kadarda Coin satın almadım açıkçası. Başladığım gün 2 charımı silver yapacak kadar aldım. Sonra oyunda kastığım gold ve yaptığım ticaretler ile gold karşılığı silk/coin satan insanlardan kasamı premium itemler ile doldurdum(pre-devil-pet-ress-dressler-global-reverse). Ve bunu günde 3 saat vakit ayırarak yaptım. Beraber başladığım arkadaşım daha aktif ve işi baya abarttı kasasında 5 pre plus var (29$ * 5) ve daha neler. bunu kendi emeği ile yaptı. Yani aslında canlı bir serverdaysanız ve benim gibi 3 saat ayırabilcek vaktinizde varsa yine keyif almak mümkün.

Ama şuna kesinlikle katılıyorum eski tat asla yok ve o birdaha olmayacak. Belki yüzlercemiz ''şu isro 90 cap açsada bi oynasak'' demiştir ama o hayallerimizdeki 90 cap bu 90 cap değildi malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ST4RK

Merhaba hocam,

Açıldığı günden beri Aeolus serverinde oynamaktayım. Hatrı sayılır bir chara sahibim şuan serverda. Dediklerinde haklısın kesinlikle. Ama en büyük saçmalığı eklemeyi unutmuşsun. Aeolusta 90 cap oynanmasına ramen, Silki rahatca basabilen yabancı kardeşlerimiz Gennie's Lamp ten 90 sun silahlarını çıkarmış durumda. Herkesin üzerinde 9d ortalama bir set olduğunu düşünürsek, 90 Sun +5 silahlar ile savaşta 1 skille ortalama 3 adam kesiyorlar. Seken skille dahi dayanmak çok zor. Ki bende 9d sun set ve shield olmasına ramen. 9D item kullanılan capte, 10d silahların kullanıma açık olması beni üzdü gerçekten.

Ama onun dışında şunuda belirtmek isterim. 3 charım var premium lu veya vip olan. Ve ben tahmin ettiğiniz kadarda Coin satın almadım açıkçası. Başladığım gün 2 charımı silver yapacak kadar aldım. Sonra oyunda kastığım gold ve yaptığım ticaretler ile gold karşılığı silk/coin satan insanlardan kasamı premium itemler ile doldurdum(pre-devil-pet-ress-dressler-global-reverse). Ve bunu günde 3 saat vakit ayırarak yaptım. Beraber başladığım arkadaşım daha aktif ve işi baya abarttı kasasında 5 pre plus var (29$ * 5) ve daha neler. bunu kendi emeği ile yaptı. Yani aslında canlı bir serverdaysanız ve benim gibi 3 saat ayırabilcek vaktinizde varsa yine keyif almak mümkün.

Ama şuna kesinlikle katılıyorum eski tat asla yok ve o birdaha olmayacak. Belki yüzlercemiz ''şu isro 90 cap açsada bi oynasak'' demiştir ama o hayallerimizdeki 90 cap bu 90 cap değildi malesef.

Bu konuyu açan bir kişi olarak, bu yazdıklarım ironi olacak. Ben de Aeolus'ta oynamaya devam ediyorum.

Tek char'ım var. Günlük görevden D10 seal of moon EU weapon düşürdüm, premium plus ile takas ettim. 80'e kadar premium plus falan kullanmadan kastım, şu anda 85 level'ım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ST4RK

Merhaba hocam,

Bu konuyu açan bir kişi olarak, bu yazdıklarım ironi olacak. Ben de Aeolus'ta oynamaya devam ediyorum.

Tek char'ım var. Günlük görevden D10 seal of moon EU weapon düşürdüm, premium plus ile takas ettim. 80'e kadar premium plus falan kullanmadan kastım, şu anda 85 level'ım.

Ahahaha hocam

Şanslısınız ama ben 3 char ile yapıyorum o görevi stonedan başka bişey düşmüyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.