Şimdi Ara

Silinsin lütfen. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
2.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • HxH de kahramanlar Avcılık Lisansını aldıklarında asıl sınav (Nen öğrenme) yeni başlıyordu ya, bunu da öyle düşün. Resmiyeti vermişsin, şimdi gerçek sınav başlıyor.

• Ehliyet almam uzerinden 7 sene gecti, bir kere kontagini cevirmemisimdir bizimkilerin arabasinin. Bazi aileler oyle oluyor, gerci su da var ki; lutfedip de verirse ne ala, vermezse de hakkin degil ki adamin kendi arabasi.

Calis, kazan alirsin bir tane kendine. O zamana kadar yapacak cok bir sey yok maalesef.

• Valla herkesin de dediği gibi pratik. Trafik her zaman hayatımızın içinde. Otobüse minibüse taksiye biniyoruz kimi zaman yaya olarak trafikteyiz. Haberlerde trafik vs. Trafiği biliyoruz aslında bakış açımızı değiştiriyoruz ama hızlı tepki verip reaksiyon göstermek yine pratik ve tecrübe işi.
    Diğer konuya gelince. Bence başkasından(aile dahi olsa) bir şey almamak gerekiyor. Kendi arabanı al kendin sür kır boz parçala ama kimseye de mahçup sorumlu hissetme. Yukarıda demişler lazım olsa dahi sürme malesef yapmak gerekiyor bazen ama o kadar da gaddar olmamak lazım yalan dünya gelip geçici her şey. Kötülüğe kötülükle karşılık vermek her kişinin işidir, kötülüğe iyilikle karşılık vermek er kişi işidir demişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araba kullanmak ehliyeti aldım bitti ile olmuyor. Yıllarca tecrübe gerektirir. Sende tecrübe yok baban o yüzden sana araba vermiyor haklı olarak. Seninle aynı yaştayım şu an ehliyet kursundayım ve aynı durum bende de var. Ancak ben babamın bana arabasını vermeyeceğini çok iyi biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Araba kullanmak ehliyeti aldım bitti ile olmuyor. Yıllarca tecrübe gerektirir. Sende tecrübe yok baban o yüzden sana araba vermiyor haklı olarak. Seninle aynı yaştayım şu an ehliyet kursundayım ve aynı durum bende de var. Ancak ben babamın bana arabasını vermeyeceğini çok iyi biliyorum.

Ben arabayı ver gezeyim demedim hocam. Yanıma otur trafik olmayan saatte gör beni dedim ama kendisi kabul etmedi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeni_kullanıcı

Valla herkesin de dediği gibi pratik. Trafik her zaman hayatımızın içinde. Otobüse minibüse taksiye biniyoruz kimi zaman yaya olarak trafikteyiz. Haberlerde trafik vs. Trafiği biliyoruz aslında bakış açımızı değiştiriyoruz ama hızlı tepki verip reaksiyon göstermek yine pratik ve tecrübe işi.
    Diğer konuya gelince. Bence başkasından(aile dahi olsa) bir şey almamak gerekiyor. Kendi arabanı al kendin sür kır boz parçala ama kimseye de mahçup sorumlu hissetme. Yukarıda demişler lazım olsa dahi sürme malesef yapmak gerekiyor bazen ama o kadar da gaddar olmamak lazım yalan dünya gelip geçici her şey. Kötülüğe kötülükle karşılık vermek her kişinin işidir, kötülüğe iyilikle karşılık vermek er kişi işidir demişler.

Katılıyorum. Biraz düşününce ben arabayla kaza yapsam düşüneceğim şey sağlığımdan önce babamın tepkisi olurdu. Haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Millennium

HxH de kahramanlar Avcılık Lisansını aldıklarında asıl sınav (Nen öğrenme) yeni başlıyordu ya, bunu da öyle düşün. Resmiyeti vermişsin, şimdi gerçek sınav başlıyor.

Umarım başarılı olurum üstad. 

• Ben de ehlihetimi ilk aldığımda hemen trafiğe çıkmadım. Fakat babanın buradaki tutumu önemli tabi, söyleyiş tarzı kırıcı olmuş. Tatlı bi dille 'bir süre birlikte çıkalım, alışma sürecinden sonra kendin kullanırsın istediğin gibi' vs. diyebilirdi.

• 3- 5 gun de ehliyet mi alınır la.
    Ondan sonra da kurban ramazan bayramı dönüş gidişte tüm Avrupa ulkelerinin bir yılda kaza da ölen kişi sayısı kadar bir hafta da insan olsun. Şoföre bir yere kadar acırım da asıl acıdım şey arkada suçsuz günahsız bir çok çocuk kadın ve yaşlının şoförün aptallihindan dolayi ölmeleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Argonath LXI

Ben de ehlihetimi ilk aldığımda hemen trafiğe çıkmadım. Fakat babanın buradaki tutumu önemli tabi, söyleyiş tarzı kırıcı olmuş. Tatlı bi dille 'bir süre birlikte çıkalım, alışma sürecinden sonra kendin kullanırsın istediğin gibi' vs. diyebilirdi.

Beni anlayan nadir insanlardansın üstad. Teşekkürler

• Babalar hep böyle başaramazsın edemezsin deyip dururlar kendi babamda biliyorum bir kere bile yanımda olmadığı için, hadi yine sen iyisin ben okul bitti kaç sene olacak borç ödemekten ehliyet alamadım daha malesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: Big Booble

Babalar hep böyle başaramazsın edemezsin deyip dururlar kendi babamda biliyorum bir kere bile yanımda olmadığı için, hadi yine sen iyisin ben okul bitti kaç sene olacak borç ödemekten ehliyet alamadım daha malesef.

Dostum benim zoruma giden arabayı vermemesi değil zaten. Tabiki vermeyecek tedirgin olacakta bir kere yaparsın de be kardeşim. Bu yaşıma kadar neyi yapamazsın dediyse yaptım hala inadı devam ediyor

• RyDeR kullanıcısına yanıt

Kardeş benimki de öyle sadece söylediği sen yapamazsın beceremezsin ama aslında öyle değil yapamadığım zamanda oluyor ama insanı en çok ailesi üzebilirmiş bu hayatta destek olmuyorlar sürekli köstek oluyorlar.

• Sizin gibi genç trafik canavarlarını aramızda görmek beni çok sevindiriyor. Kaosumuzu eksik etmeyin lütfen. Babanız beyfendiyi de forumcak kınıyoruz.

• öncelikle yeni ehliyetin hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin inan ki 14 yaşındayım babam arabayı sağa çekti arabayı sana sürdürecem dedi ve 14 yaşında uzun yolda 120 km gidiyordum kaza yapma riskim vardı ilk kulanışım genede kulandık ama en iyisi kendi arabanı almak başkalarıyla muhtaç olma derim kendine iyi bak  

• Baban arabayi vermek zorunda mi?

Iki kelime soyledi diye kirikmissin, sen seker misin?

22 yasinda adamsin calis, ugras kendine araba al onu surerek gelistir kendini. Benim peder arabami kendim almama ragmen 1 ay vermemisti arabami. 50 tane tese soktu, simdi anliyorum kendisini tabiki, o zamanlar atarliydim.

• yanlış anlama da doğru demiş. ehliyeti aldın diye usta şoför olmuyorsun. ha şöyle de bi şey var, o arabayı sana verecek o riski alacak ki sen kendini geliştiresin. kurslarda trafiğe çıkmak için değil sınavı geçirmek için eğitim veriyorlar. araba sürmeyi kursta öğrendiysen özellikle ilk 1 sene çok tehlikeli senin için. günlük basit şeyler için(market vs) arabayı sana vermesi lazım, yoğun trafikten ve uzun yolculuklardan da uzak durman lazım. böyle böyle kaparsın anca. şimdi verse direkt trafiğe çıksan bir olmaz iki olmaz üçüncüsünde küçük büyük bi kaza gelir başına. bu durumda yapacağın en büyük hata arabayı kaçırmak olur. anlıyorum heveslisin normaldir. orta yolu bulmak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Basarrrr

Baban arabayi vermek zorunda mi?

Iki kelime soyledi diye kirikmissin, sen seker misin?

22 yasinda adamsin calis, ugras kendine araba al onu surerek gelistir kendini. Benim peder arabami kendim almama ragmen 1 ay vermemisti arabami. 50 tane tese soktu, simdi anliyorum kendisini tabiki, o zamanlar atarliydim.

Haklısın

• quote:

Orijinalden alıntı: RyDeR

Ben arabayı ver gezeyim demedim hocam. Yanıma otur trafik olmayan saatte gör beni dedim ama kendisi kabul etmedi

Alıntıları Göster

O bile sıkıntı olabiliyor hocam. Empati yapmamız lazım. Evin önünde tur bile atsak hiç kimse yokken, yanlışlıkla gaza abandık vs. araba çarptı, komple masraf. Bundan korkulduğu için genelde babalar vermez, ki ben hak veriyorum.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.