Şimdi Ara

Silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
4.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webbie

Şöyle bir hisse kapıldım; "Ben Bugatti'nin yavaş olduğunu iddia ettim ve Ahmet de aksini ispat etmeye çalışıyor." Forumdaşım, konuyu öyle yerlere getirdiniz ki, soru ve sonuçlar konusunda ben bildiklerimi yazayım;

Dediniz ki "Berlusconi, Sarkozy, Kraliçe Elizabeth ve Obama, keyfi olarak Alman olmayan araçlar kullanıyorlar." Ve ben de dedim ki, "Hayır, İngilizce bilen biri olarak siz, kopyaladığınız linkte yazanı yanlış okumuşsunuz ve resmi araçlarıdır.

Doğru mu?

Dediniz ki, "Dünyanın en iyi araçlarını Almanlar üretir" ve ben de dedim ki "Hayır, Almanlar en optimal araçları üretir; en sorunsuz araçları Japonlar, en lüks araçları İngilizler, en hızlı araçları ise İtalyanlar üretir."

Doğru mu?

Dediniz ki "Anadili Almanca olmayan bir insan asla bir Alman kadar iyi otomobil üretemez." ve ben dedim ki "Hayır, Japonları ve İtalyanlar Almanlardan çok daha iyi atmosferik motor üretiyor. Hibrit motor teknolojisinde de Japonlar öndedir."

Doğru mu?

Ayrıca, başlangıçta ek olarak "Her firmanın AR-GE bölümünde, Anadili Almanca olmayan mühendisler olabilir ve benim bildiğim birçok insan Almanya'da fabrikalarda mühendis olarak çalışmaktadır."

Doğru mu?

Dediniz ki "Bugatti dünyanın en hızlı arabasıdır." Ben de dedim ki "Bugatti, dünyanın en hızlı otomobili değil, en hızlı seri üretim otomobilidir."

Doğru mu?

Bu soruları atlamadan yeni bir konuya geçerseniz, en azından hangi noktalarda mütabık olduğumuzu anlamamız daha kolay olur. Aksi halde, konunun başı başka, sonu başka olacaktır.

konuyu her zaman istediğiniz yere çekiyorsunuz ama ben buna göz yummuyorum.

ben dunyanın geneli dedim kraliçe elizabete siz geldiniz.

dunyanın en iyi araçlarını almanlar üretir lafımın arkasındayım halen, ama spesifik araçlara inersek toyota olabilir mitsubisihi olabilir ama ilk madde de olduğu gibi GENEL KONUŞUYORUM

anadili almanca olmayan bir insan asla bir alman kadar iyi otomobil üretemez dedim ve bu lafımın da arkasındayım

dediğiniz gibi bir çok muhendis calısıyor şirketler artık global, ama öğretiler , 1. sınıf dersleri ALMAN... gelişen teknolojiye ön ayak olanlar onlar, gene onların devamında onlardan biri çıkar . hibrit motor gene spesifik bir motor tipi, halen en yaygını alman.

bugatti en hızlı arabadır, özel donanımlarla geliştirilmiş arabalar teste girmez, şöyle ki 100 metre dunya rekorunun daha altında koşabilirsin eğer 10.000 dolarlık steroid alıp duzenli çalışırsan lakin bu rekorun tarihe geçmez çunku steroid almışsındır yada başka yasak bir madde

o yüzden bu da çürük aldı

elde birşey kalmadı

sevgili forumdaşım webbie

nasılki iphone bir amerikan markası, tamamen çinde üretiliyor, çalışan muhendisler koreli çinli hintli vs ama başındaki adam AMERİKAN

bu işin başıda ALMAN 2x2=4

işten anlayan çekik gozlu japon kardeşilerimiz de var ama onlar da samsung-apple rekabetinden öteye gidemiyor

yaşı orta yaşın uzerindeolanlar bilir erkek sakal traş makinesi alman ise alınırdı.. başka bir yer üretimi ise alınmazdı.. bu araba işi de öyle.. tabi bu benim fikrim katılırsın katılmazsın, ama başlı başına volkswagen tarihi bile ne demek istediğimi anlatacaktır. kısa ve öz bulup okuyabilir herkes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahm3tt -- 28 Mart 2012; 14:23:32 >

• Ahmet forumdaşım,

quote:

neden dünyanın en ünlü yöneticilerini geçtim, başkanları , kralları, devlet başkanları, başbakanları , cumhurbaşkanları

neden mercedes, bmw, audi ye biniyor

Bu cümle bana mı ait, yoksa size mi?

Peki ya bu?

quote:

Angela Merkel; Merecedes S Classe
    Sarkozy Peugeot 607 (2007 model)
    Hu Jin Tao; Hongqi (2009 model)
    Danimarka Kraliçesi; Rolls Royce Silver Wraith (1958 model)
    Berlusconi; Maserati Quattroporte
    Japon İmparatoru; Toyota Century Royal
    Norveç Kralı; Lexus LS 600
    İsveç Kralı; Volvo S80
    Britanya Kraliçesi; Bentley State
    Obama; Cadillac One
    Hugo Chavez; IKCO Samand

Sonuç olarak, sorularımın büyük bir kısmı yine havada kaldı, ama neyse ki ikimiz de istediklerimizi buraya yazdık.

Saygılar...

• quote:

Ahmet forumdaşım,

quote:

neden dünyanın en ünlü yöneticilerini geçtim, başkanları , kralları, devlet başkanları, başbakanları , cumhurbaşkanları

Bu cümle bana mı ait, yoksa size mi?

Peki ya bu?

quote:

İsveç Kralı; Volvo S80
    Obama; Cadillac One
    Hugo Chavez; IKCO Samand

Sonuç olarak, sorularımın büyük bir kısmı yine havada kaldı, ama neyse ki ikimiz de istediklerimizi buraya yazdık.

Saygılar...

veyron ile yanlış bilgileriniz düzelttiniz umarım, bundan sonra otomobil bolumunu de takip edeceğim orada da bir takım düzeltme yazılarımız olucak kanımca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahm3tt -- 28 Mart 2012; 14:36:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ahm3tt

quote:

quote:

sen istediğin kadar almanca bil

anadilin gibi bil

ama bir alman mühendis gibi motor yapamayacaksın sonuç olarak oto sektöründe asla onun gibi olamayacaksın

onun gibi üretici değişik farklı şeyler ortaya koyabilmen için kendini o terimlere boğacaksın çünkü ve taklit edeceksin

ortaya yeni birşey çıkaramayacaksın

bunu anlatmak çok zor

matematiğin dili evrenseldir lakin uygulamada öyle olmuyor.

vay efendim

"Tamam, cumhuriyet ya da Atatürk sizi fena halde rahatsız ediyor olabilir"

laflarına siyası sataşmalarına, ideolojik kışkırtmalarına kimse gelmesin bu arkadaşın ya da başka arkadaşların

Sizi biraz üzeyim o zaman;

Dünyanın en sağlam motorlarını Almanlar değil, Japonlar yapar. Dünya genelindeki istatistiklerde, motor sorunsuzluğu konusunda en iyi 3 marka Japon'dur. Aynı zamanda, en iyi arazi araçlarını da Japonlar yapar. Dünyanın en hızlı otomobillerini ise İtalyanlar yapar. Dünyanın en ucuz otomobillerini Çinliler yapar. Dünyanın en lüks otomobillerini İngilizler yapar. Almanlar ise, genel olarak optimal araçlar üretirler ve hiçbir zaman "en" olan bir otomobil üretmemişlerdir.

Konu teknoloji geliştirmekse, Almanlar dizel motoru bulmuştur ama Japonlar da hibrit motorda ve atmosferik motorda dünya lideridirler. Yine aynı zamanda İtalyanlar atmosferik konusunda bir Japon markası olan Honda ile birlikte en çok güç üretebilen otomobilleri üretirler.

Siz benden daha iyi bilirsiniz, sonuçta ODTÜ ve Avustralya görmüş adamsınız; gelişmiş ülkelerdeki firmaların AR-GE bölümlerinde din-dil ya da ırk ayrımı yapılmaksızın, her milletten başarılı mühendisler çalışır. Her ne kadar anadilleri olmasa da, büyük işler başarırlar.

Tabii siz daha iyi bilirsiniz yine de...

kardeş konuyu farklı yerlere çekmeyin bide adam özel olarak dünyanın en iyisi almanlar dememişki bide bu görüş şeyidir.şuan dünyadaki insanların %80nine göre almanlar en iyidir geri kalanlarıda japonya iyidir der.görüş sonuçta ama. kusura bakma kardeşte ALMANLAR japonları ezer geçer sanayide ve arabada:)

• quote:

bana şunu açıkla lütfen

farklı segmentlerle farklı şeyleri karıştırma

oturup burada motoru, dizel motoru tartışacak değiliz.

bir marka var

mercedes.

sağ serbest, sol mercedes.

quote:

Ahmet forumdaşım, bilgi kirliliğinde sınır tanımıyorsunuz; Hemen aklımdaki yöneticileri ve araçlarını yazayım ve isterseniz, üşenmeden size resimlerini bulayım;

İsveç Kralı; Volvo S80
    Obama; Cadillac One
    Hugo Chavez; IKCO Samand

Bunların dışında, birçok ülke kendi ülkelerinde otomobil üretilmediği için ya Japon, Alman ya da Amerikan üretimi araçlar kullanmaktadırlar. Ki, bir ürünün çok tercih edilmesi onu en iyi yaparsa, yine hataya düşmüş olursunuz, çünkü dünyanın en çok tercih edilen otomobili Toyota Corolla'dır.

Sizden ricam, herhangi bir cümle kurmadan önce lütfen biraz düşünerek, tartarak ortaya çıkın. Mahalle kahvesinden hallice olan forumun durumu bu yüzden daha da kötüye gidiyor.

Özetle; Ortaya bir iddia atıyorsunuz ve bu iddianın temelsiz olduğunu biliyoruz ama bilmeyenlerin doğruyu görebilmesi için, bu iddiayı belgeli şekilde çürütmek gerekiyor ve bu da zaman alıyor.
    ...

insan biraz rahatsız olur!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogh -- 28 Mart 2012; 22:10:19 >

• Öğretmenlerin % bilmem kaçını çöpe at diyen ve benzer kafada olanlar;
    buraya öğretmenlerin yaptığı işleri, hangi aşamalardan geçerek mesleği eline aldığını,
    hangi şartlarda çalıştıklarını ne kadar bildiklerini yazabilirse, bazı şeyler havada kalmaz en azından...
  • Eski sanırım Van DP milletvekili bir ropörtajında şöyle diyordu Ne zamanki köy enstitüleri açıldı halk her dediğimize inanmaz oldu.Hakdan adaletten laf etmeye,ağaların çıkarlarına ters sözler etmeye başladılar.Şeyhlerin fetvalarına değil kitablara bilime kulak asar oldular.İlk iş bu okulları katmaz bize farz oldu....Diyor
    Geldiğimiz nokta farklımı.4+4+4 diyorlar imam hatiplerin orta kısmı diyorlar.Bilimsel bakış dan söz eden varmı.?
  • Her öğrencinin devlete belli bir mağliyeti var,

Öğrenci dersaneye gider, sonra sınava girer her öğrencinin başarı oranına göre devlet dersaneye ödeme yapar, bu şekilde ilk okul, ortaokul, lise...
    iyi olan hocalar çoğalırken kötü olan hocalar bocalar, eğitim kalitesi otomatik olarak artar diye düşünüyorum..

eleştiriye açık...
  • Eğitim sistemimiz bilinçsiz. Çocuklar yarış atı gibi yetiştiriliyor, üstüne üstlük kendi hayatları boyunca geçimini sağlayacağı mesleği kendisinin seçmesine izin verilmiyor. Baskı ve sorgulamayan, ezberci bir eğitim sisteminden daha fazla ne bekleyebiliriz ki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaos25

Her öğrencinin devlete belli bir mağliyeti var,

Öğrenci dersaneye gider, sonra sınava girer her öğrencinin başarı oranına göre devlet dersaneye ödeme yapar, bu şekilde ilk okul, ortaokul, lise...
    iyi olan hocalar çoğalırken kötü olan hocalar bocalar, eğitim kalitesi otomatik olarak artar diye düşünüyorum..

eleştiriye açık...

hepimizin aldığı eğitim, aklını, bakış açısını, bilgisini, seviyesini şekillendirir.

bir çok yazım yanlışı görmüştüm ama mağliyet i ilk kez gördüm!
    bu arada ilkokul beraber yazılır.

yukarıdaki saçma sapan düşünceyi utanmadan nasıl yazıyorsunuz anlamak elde değil!
    düşünce özgürlüğü var dedik de bu kadar da değil!

sizin kafanız matematiğe basmıyor diye bunun bedelini neden dersane ödesin ki?
    elinizin altında internet olmasına rağmen daha doğru dürüst kelime bile yazamazken!

öğrenciler domates mi?
    siz domates misiniz?

ben size yardım edeyim:
    kafası basmayan öğrencileri ve kötü hocaları bir adaya sürelim, izole edelim, böylece eğitim kalitesi yükselsin!
    nasıl fikir ama!
    ...

• quote:

Orijinalden alıntı: .Tsotsi.

quote:

Orijinalden alıntı: achilles97

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Imla sifir maalesef. Bu bile egitim sisteminin ne kadar icler acisi bir hal aldiginin gostergesi.

yaw yeter artık şu forumda herkez birbirinin imlasına takmış.ben sizin kadar takıntılı değilim bu imla konusunda.uzatmayyın şimdi şu meseleyi.

İşte eğitiminizin ne durumda olduğu, 80 sonrası rezil bir eğitim zayiatısınız neden kızıyorsunuz, 40 sene önce ilkokuldan mezun olan biri sizden daha kültürlüdür,

Türkçeye saygısı olmayan eziklerden oluşan bir ulus.

yav sen beni sanki çok iyi tanıyosun emin ol türkçe konusunda senden daha takıntılıyım.türkçeye saçma sapan konuşan apaçiler zaaxdfa bilmem ne böle veletlerden bende nefret ediyorum hepsini boğasım geliyo . ama sadece imla konusunda hiç bi takıntım yok ve burada ne yazıcağımıda sana sorcak değilim sen benden hesap soramassın.

• dövlet bize bahmi.
  • Pek sevmediğim bir sistem var T.C'de.

Okulların kalitesi maalesef düşük, birde bu yetmiyormuş gibi, okullardaki rezaleti saklamak ve sanki "ciddi bir hava var" imajı vermek için öğrencileri sıktıkça sıkıyorlar, disiplin vs. gerekçeleriyle.

Hiç hoşuma gitmiyor, yeni 4+4+4 sistemini tam incelemedim, ancak eğitim sisteminde değişimin olacağı zaten belliydi. Sonuçta Türkiye'de özellikle eğitim sisteminin değişmemesi, zaten beni şaşırtırdı.

Ancak, eğer dershane vahşetine son verirlerse çok hoşuma gider.
  • bu imlaya neden bu kadar takiyorsunuz ki ?
  • @achilles97;

Yas kac?
  • quote:

Orijinalden alıntı: irish

Öğretmenlerin % bilmem kaçını çöpe at diyen ve benzer kafada olanlar;
    buraya öğretmenlerin yaptığı işleri, hangi aşamalardan geçerek mesleği eline aldığını,
    hangi şartlarda çalıştıklarını ne kadar bildiklerini yazabilirse, bazı şeyler havada kalmaz en azından...

Hem de çok iyi biliyorum.

Oturduğum sitede.

Var böyle salak 3 tane öğretmen okuduğum okulun

Müdürünün oğlu matematik hocamızdı.
  • yukarıda arkadaş çok iyi özetlemiş. hammadde kaliteli mi bu hammaddeden oluşacak yeni nesil kaliteli olsun?

bu ülkede yaşan insanların çoğu muhafazakar bir kesim ve hayatına din ile yön veriyor. işte bu hayata yön veren din istediğiniz kadar hayır deyin yeniliğe kapalı ve belli kuralları var. bu kuralları aşmadan ne bilime, ne sanata ne de akla yönelebilirsin. halk düşünmeyince, kendi dünyasını genişletmeyince eğitim sisteminin çarpıklığını göremeyecek. işin ilginç yanı daha da terse gidiyor. daha da akıl ve bilimde uzaklaşılıyor.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

Imla sifir maalesef. Bu bile egitim sisteminin ne kadar icler acisi bir hal aldiginin gostergesi.

yaw yeter artık şu forumda herkez birbirinin imlasına takmış.ben sizin kadar takıntılı değilim bu imla konusunda.uzatmayyın şimdi şu meseleyi.

İşte eğitiminizin ne durumda olduğu, 80 sonrası rezil bir eğitim zayiatısınız neden kızıyorsunuz, 40 sene önce ilkokuldan mezun olan biri sizden daha kültürlüdür,

Türkçeye saygısı olmayan eziklerden oluşan bir ulus.

yav sen beni sanki çok iyi tanıyosun emin ol türkçe konusunda senden daha takıntılıyım.türkçeye saçma sapan konuşan apaçiler zaaxdfa bilmem ne böle veletlerden bende nefret ediyorum hepsini boğasım geliyo . ama sadece imla konusunda hiç bi takıntım yok ve burada ne yazıcağımıda sana sorcak değilim sen benden hesap soramassın.

Bana bak bastı bacak velet.

Sormassın değil = Soramazsın

Geliyo değil = Geliyor

Sorcak değil = Soracak

Sen değil = Siz

Sen daha imla değil Türkçe yazamayan mal bir veletsin.

Şikâyetiniz başarıyla iletildi

Bu mesajın devamındaki url'yi kullanarak şikayetinizin durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca her zaman yukardaki şikayet kısmından son durumu görebilirsiniz.

ticket.asp?rid=700138

yürü git bebe deli etme adamı . sen kimsin lan zübük ne sanıyon kendini bebe .velet senin babandır yürü git şimdi konudan .

• achilles,

Koskoca bir sistemi eleştirme hakkını kendinizde görürken, o sistemin size vermeye çalıştığı kurallardan biri olan ve birçok arkadaşın da üzerinde durduğu "İmla" kurallarını bildiğinizi söyleyip, uymama konusunda ısrar ediyorsunuz. O kuralları bilirseniz, uymak zorunda olmanızı gerektiren nedeni de bilirsiniz. Burayı "Konu Dışı" bölümüne çevirmeden, fikir ya da bilgi paylaşma niyetindeyseniz, biz karşınızda kendi bilgilerimizi ve fikirlerimizi paylaşırken siz de biraz da olsa bu fikirlere saygılı olun. Anladığım kadarıyla, burada konuşan insanların büyük bir kısmı sizden yaş, eğitim ya da deneyim olarak yukarıda bulunuyor ve bunu da yorumlarınızdan anlamak mümkün. Ama bu demek değildir ki siz bizden aşağıdasınız ve mutlaka biz haklıyız. Ancak, haklı olduğumuz temel nokta, sizin de kızmanıza neden olan "İmla" konusudur.

Eğer buradaki eleştirilere katlanamayacaksanız, buraya konu açmanız doğru değildir. Sonuçta burası biraz da olsa düşünüp, düşündüğünü mantık dahilinde ele almaya çalışan insanların bulunduğu ve sakin bir yerdir.

Bu söylediklerim sizi kızdırmasın, ama eleştiriye açık olmazsanız, hata yapmaya açık olursunuz. Bizim doğru olduğunu düşündüğümüz birçok konu, kavram, bilgi ya da fikir yanlış olabilir, ama buna cevabınız hakaret ya da kızgınlık değil, mantık içermelidir. Bunu başarabileceğinize inanmak isterim.

Saygılar...

• http://www.cnnturk.com/2012/turkiye/03/29/kuran.i.kerim.ders.oldu/655247.0/index.html
    Kur-an tüm okullarda seçmeli ders olmuş.Hükümet devlet gücüyle inanç ayrımını resmen başlattı.Yav zaten imam hatipler bunun için var.Artık imam hatip mezunları üniyede girebildiğine göre kur-an eğitimi isteyen imam hatipe gitsin.Sen ne diye bunu tüm okul çeşitlerine seçmeli ders olarak okutabiliyorsun.Eğer bunu yapacaksan sunni islamı anlatan zorunlu din derslerini neden anadolu,fen ve meslek liselerinden kaldırımıyorsun..Bu devlet resmen laikliğini kaybetmiştir.Böyle bişey kabul edilemez.Bu yobazlar teokrasiye dayalı devletlerin şuanda ne halde olduklarını hiç mi görmezler..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.