Şimdi Ara

Silinsin (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
1
Favori
24.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bizim bi yakınımızda akciğer kanseri oldu . ordan bütün vücuduna yayıldı bundan 2 yıl önce. suanda hala yaşıyor ve durumu iyiye gidiyor.

sadece yapmanız gereken . düzenli tedavi olup , ilaç vs herşeyi zamanında yapmak ve bol bol dua etmek.

merak etme kanseri yenicek baban
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepb

quote:

Orijinalden alıntı: Poker in the Face

"kesin" öldürür diye bir şey yok

doktorların 1 ay yaşamaz dediği insanlar senelerce yaşayabiliyorlar. yani ölüm allah istemedikçe gerçekleşmez...

Allah'a bağlanmayın insan hayatını. Artık tıp gelişti Allah istese bile bilim istemiyorsa insan yaşayabiliyor.

okuduğumu anlayamadım
  • Allah şifa versin kardeşim bence moral çok önemli babanın moralini hep yüksek tutmaya çalış üzülmesine izin verme
  • bu lanet hastalıktan dolayı birçok yakınını kaybeden var onlara birşey sormak istiyorum,bu hastalığa yakalanıp ağzına hiç sigara sürmemiş varmı yoksa hepinizin yakınları sigara içiyormuydu?
  • Moralini bozmak istemem ancak işin çok zor.. Omzunda çok ama çok büyük bir yük var.

Ben geçen sene 1 Eylül günü Annemi kaybettim.

Yumurtalıklarında başlayan kanser,Miğde ve bağırsağına kadar yayıldı.

Vefat etmeden 3 sene önce teşhis konulmuştu,Onunkide başlangıç aşamasıydı.. Defalarca ameliyat oldu ve Kemoterapi tedavisi gördü.. Ama fayda etmedi.. Kanser birkere vücutta çıktımı birdaha kolay kolay gitmiyor..

Ozamanlar DH de başlık açmıştım yine... Bir doktor arkadaştan bilgilendirme almak için..

Buyur oku ve benim ozamanlardaki çaresizliğimi gör :

http://forum.donanimhaber.com/m_41955092/mpage_1/f_/key_//tm.htm#41955092

Kardeşim Moralini bozmak istemezdim,nezaman istersende benimle konuşabilirsin bu konular hakkında.. Kendini herşey için hazırla.. Seni Uzun ve Çok yorucu bir süreç bekliyor,Hastane kapılarında saatlerce beklemeler,eczane eczane ilaç aramalar,kemotarapi sürecindeki inanılmaz sıkıntılar..

ve sonundada Yeri gelicek yanında 1 tane dertleşiceğin arkadaşın olmıycak.. İçindekilerini anlatabiliceğin birisi olmıycak..Eğerki korktuğun şey olursada kafanı duvarlara vurucaksın keşke yapabiliceğim birşeyler olsaydı diye..Onun için şimdiden babanla iyi vakitler geçir,Sakın onu üzme ve istediği herşeyi yerine getirmeye çalış.

İnşallah Baban kurtulur bu illetten,Allahtanda umut kesilmez...Ama dediğim gibi kurtulan sayısı çok çok çok az...

Allah senin ve Babanın yardımcısı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalVerdict93 -- 5 Ağustos 2011; 13:13:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

bu lanet hastalıktan dolayı birçok yakınını kaybeden var onlara birşey sormak istiyorum,bu hastalığa yakalanıp ağzına hiç sigara sürmemiş varmı yoksa hepinizin yakınları sigara içiyormuydu?

Silinsin

sigara yaygınlaşmadan önce neredeyse olmayan akciğer kanseri sigara yaygınlaşmaya başlayınca neredeyse sigara kullanımı ile doğru orantılı olarak artmış. yani çoğunluk sigara kullanıyor. ama sigara kullanıp da kanser sebebi sigara olmayabilir. başka faktörler de neden olmuş olabilir. ama grafikten görünüyor ki sigarayı bırakmak, daha doğrusu başlamamak en büyük çözüm... bu arada:

quote:

akciğer kanserli hastaların %15'e ulaşan bir oranı sigara içmeyenlerden oluşmaktadır[5]. Akciğer kanseri birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu nedenler arasında; genetik faktörler[6][7], radon gazı[8], asbest[9] ve hava kirliliği[10][11][12] gibi faktörler sorumlu tutulmaktadır.

evet yakınım sigara içiyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 5 Ağustos 2011; 13:25:10 >

• Allah acil şifalar versin. Ama moralinizi yüksek tutun elbette. Başlangıç halindeymiş bir ihtimal kurtulabilir. Gerçekten ölen yakınlarım çok lanet olası şey
  • Geçmiş olsun kardeşim. Babamın dayısıda akciğer kanserinden öldü.Ama onun ki sonradan farkedilmişti. Senin babanın ki erken teşhis yani hala umut var.. Tedaviyi ihmal etmemenizi öneririm..Babanın haberi var mı peki kanser olduğundan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

quote:

bu lanet hastalıktan dolayı birçok yakınını kaybeden var onlara birşey sormak istiyorum,bu hastalığa yakalanıp ağzına hiç sigara sürmemiş varmı yoksa hepinizin yakınları sigara içiyormuydu?

Silinsin

sigara yaygınlaşmadan önce neredeyse olmayan akciğer kanseri sigara yaygınlaşmaya başlayınca neredeyse sigara kullanımı ile doğru orantılı olarak artmış. yani çoğunluk sigara kullanıyor. ama sigara kullanıp da kanser sebebi sigara olmayabilir. başka faktörler de neden olmuş olabilir. ama grafikten görünüyor ki sigarayı bırakmak, daha doğrusu başlamamak en büyük çözüm... bu arada:

quote:

akciğer kanserli hastaların %15'e ulaşan bir oranı sigara içmeyenlerden oluşmaktadır[5]. Akciğer kanseri birçok faktöre bağlı olarak ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu nedenler arasında; genetik faktörler[6][7], radon gazı[8], asbest[9] ve hava kirliliği[10][11][12] gibi faktörler sorumlu tutulmaktadır.

evet yakınım sigara içiyordu.

Şunu da göz ardı etmeyin lütfen. Sigara yaygınlaşmadan önce ki dönemde Akciğer Kanseri teşhisi konulabiliyor muydu acaba? O imkanların bile olduğu şüpheli o zamanlar ki zaten o zamanlar vefat edenlerin ölüm sebepleri hiç net değildir...

Konuyu açan arkadaşım: Çok çok çok geçmiş olsun ailecek hepinize. Umarım sağlığına kavuşur babanız. Allah yardımcınız olsun...

• oncelikle gecmis olsun;

konu biraz benim alanima giriyor.. akciger kanseri maalesef kotu bir kanser turu.. yani mide-kolon-endometrium ca'larda erken teshisle hayat kurtulabilirken akciger ca'lar biraz daha agresif.. kucuk hucreli ise en agresif turu.. oncelikle turunu, sonra kacinci asamada oldugunu ogrenin.. tumorler organda ortaya cikar cikmaz ilk gidecekleri yer kemik iligidir.. bu asama phase 2 olur.. eger baska bir organa sicradiysa phase 3.. phase 4 terminal (son) evresidir.. phase 2de yakalanan hastalar tedavi ve sanslarinin yardimiyla 3-5 yil arasi bir omur yasayabilirler.. 5 yili
    gecen hasta %10'un altindadir..

tekrar gecmis olsun..
  • Benim kayınpederimde akçiğer kanserinden vefat eti oda 60 lı yaşlardaydı 10 yaşından beri sigara içtiğini söylerdi ona kanser tanısı konulduğunda sağ akciğerindeki kitlenin çapının 6-7 cm civarında olduğunu söylemişlerdi doktorlar ve 1 sene gibi bir süre yaşar denilmişti kemoterapi ve radyoterapi tedavisi gördü ama sigara yıda bırakamadı doktora söylediğimizde bırakın içsin zaten olan olmuş cevabı ile karşılaşmıştık ve tedaviye başladıkan tam 100 gün sonra kendisini kaybettik.gerçektende çok ileri düzeyde bir kanser hastasıydı kutulması gerçektende mucize olurdu. Daha sonraları bir arkadaşım ile görüştüm babası akciğer kanserine yakalanmış çok üzülmüştüm durumuna gel zaman git zaman facede denk geldik babasının sağlığını sordum bana çok şükür kurtuldu deyince dünyam başıma yıkıldı ben vefat ettiğini sandım ama kendisi araştırmalar yapmış ve bir ilaç bulmuş o ilaç ile kanser daha başlangıç aşamasında iken içmeye başlamış ve kanser hücrelrinde hızlı bir yok olma gözlemlenmiş profosörler filan bu şekilde söylemiş arkadaşıma eğer isterseniz ilacı nereden temin ettiğini sizi için öğrenebilirim. Size büyük geçmiş olsun Rabbim şu mübarek ayın hürmetine acil şifalar versin inşallah...

• dostum akciğer kanseri nedeniyle ben de amcamı kaybetmek üzereyim. babamdan da daha yakınım hayatımdaki en sevdiğim insan kendisi.

baştan söyleyeyim, akciğer kanseri kurtuluş oranının çok düşük olduğu bir kanser türüymüş. uzun yıllar kanserle yaşansa da sonunda ölüme götürüyor.

40 sene civarında sigara içti amcam, şu anda 54 yaşında.

hasta olduğunu 3 ay önce öğrendik. kanser sondan bir önceki evresindeymiş ne yazıkki. tedaviye hemen başlandı.

beyine metastaz yapmamış ama kemiklere yapmış. akciğerinde de bazı tümörler küçülürken bazıları yeni oluşuyor.

başından beri biliyorduk kurtuluşunun olmadığını, sadece yaşam süresi uzatılmaya çalışılıyor şu anda. tabi Allah'tan umut kesilmez.

ama kötüye gittiği belli şu anda ne yazıkki. terliyor, zor nefes alıyor, çıkarıyor, deli gibi öksürüyor, ateşi bir çıkıp bir iniyor, midesi bulanıyor, her tarafı ağrıyor, ilaçlardan dolayı ağız tadı berbat, bazen yüzü şişiyor kortizondan dolayı, bazen konuşamıyor vs, çok çok çok zor durumu

ÇOK ACI ÇEKİYOR YATAKTA AKLIM HEP ONDA BENİM İÇİM PARÇALANIYOR

İŞİN KÖTÜSÜ BEN DE SİGARA İÇİYORUM KAÇ DEFA BIRAKMAYA ÇALIŞTIM BIRAKAMADIM NEFRET EDE EDE İÇİYORUM

BU SİGARAYI İCAT EDENİN ALLAH BELASINI VERSİN HAYATIMIZI MAHVEDİYOR BU İLLET

• Allah Acil şifalar versin dostum. Tıp çok ilerledi iyi bir tedavi ile umarım düzelecektir. Moralinizi yüksek tutun.
  • Kardeş bu olay bünye ve moral işi.Benim amcama geçtiğim Nisan ayında testis kanseri teşhisi konulmuştu. Sol yumurtalığı alındı. Hatta 3.seviye dediler (toplam 4 aşama var).Başlarda çok kötüydü, hızla kilo verdi, canı sıkılıyordu. Bir de kendisi macaristanda yaşıyor, tedavi için burada kalmak zorunda kaldı. Ve her şeye rağmen toparladı kendini ve hastalığı yendi(demek için henüz erken ama yayılması durdu ve kanserli hücrelerin bulunduğu alan iyice ufaldı.Sanırım 13 cm.'den 4cm'ye düştü).Sonuçta 4 aylık yoğun bir kemoterapi sonucunda önümüzdeki hafta tedavi aşaması bitiyor inşallah. Ve önümüzdeki bir yıl sadece tetkik ve takip yapılacak.

Kısacası üzme kendini. Başta insan yıkılıyor ama ne kadar çabuk toparlarsan baban için o kadar iyi olur.Bu hastalığa her zaman şöyle bakın. Bu öyle grip vs. gibi aşırı belirti veren bir hastalık değil kısacası tedavinin ve ilaçların ağırlığı haricinde çok da vurmuyor insanı (tabi belli bir aşamaya kadar) dolayısıyla buna hasta haricindeki kişiler olarak siz normal bir hastalıkmış, çabuk iyileşecek ve kolay atlatılacak bir hastalıkmış gibi yaklaşmalısınız. Ama diğer yandan takip edilmediği takdirde ölümle sonuçlanabilecek bir hastalık olduğunu unutmadan (ve bunu hastaya yansıtmadan) o derece hassas davranacaksınız.Bunları uyguladıktan sonrası Allah kerim.

Ama içimden geçeni söyleyeyim, iyileşecektir inşallah.

• Allah acil şifalar versin
  • quote:

Akciğerin en sık görülen tümörü adenokarsinomdur (%25-40). Epidermoid (skuamoz) karsinom %20-25, küçük hücreli karsinom %20, büyük hücreli karsinom ise %10-15 sıklıkla görülür. Epidermoid ve küçük hücreli karsinom sigara ile daha fazla ilişkili iken adenokarsinom sigarayla daha az ilişkilidir.
  • geçmiş olsun
  • dedemi akciğer kanserinden kaybettik, ne yazıkki en zor kanserlerden birisi
  • kök hücre tedavisi bulmuş turkler fox tv
  • geçmiş olsun dostum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.