Şimdi Ara

Silinsin (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
23.742
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xargs

arkadaslar,

Ben 1999 yilinde 2 gozumu de cizdirdim o siralar 21 yasindaydim. Her iki gozum de miyop 5 numara civarlarindaydi. Sonraki yillarda gorme zorlugu cekmedim. Birkac senedir geceleri ve yorgun oldugum zamanlarda gorusum azaliyor ama bunun herkes icin gecerli oldugu soyleniyor.
    Birkac ay once bir goz doktoruna gittim kontrol icin. Her iki gozumun de 1 numara miyop oldugunu ve gozlerimden birinde 1 numara civarinda astigmat oldugunu ogrendim.
    Gozlerini cizdirmeyi dusunenler, bir defa cizdirdikten sonra omur boyu gozlerinin 0 olmasini beklemesinler. Insan vucudu surekli bir degisim icerisinde.
    25 yasindan sonra gitseydim gozum simdi 0 olur muydu bilemiyorum. Gozlerimi cizdirdigime hic pisman olmadim.
    5 numara miyop oldugum gunleri hatirliyorum, cok buyuk bir cileydi. Hele ki insanin 20li yaslarinda, dis gorunume verilen onemin had safhada oldugu bir donemde estetik bir sorun gibiydi.
    Ticari dusunmedigine inandiginiz bir doktor cizdir diyorsa cizdirin derim. Benim durumumu olumsuz bir ornek olarak almayin. Gozlerimiz genetik sebeplerden oturu de ileri zamanlarda bozulabilir.

Seninle aynı kaderi Paylaşıyoruz hocam..Cizdirmek komple çözüm değil bunu ameliyatdan 2 sene sonra öğrendim bende..
    Cok göz doktoru gezdim ama şu anda sadece birinin dediğini inanıyorum artık oda şöyleki ; Gözlerini Fazla Kurcalatma Bu Durum Belkide benim için gecerli olabilir ama gözde cok hassas be kardeşim, evet gözlük takmak bi yerde zor ama en garantiside bu gibi dostum..

• arkadaslar bende 25 yasındayim..1.75 miyop var...benim ogrenmek istedigim fiyatlar ortalama olarak ne kadar...
  • evet hiç fiyat veren olmamış
  • lasik 800 civarı
    wavefront 2000 civarı
  • quote:

Orijinalden alıntı: accman

lasik 800 civarı
    wavefront 2000 civarı

bu yöntemlerin arasında ne fark var peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: accman

lasik 800 civarı
    wavefront 2000 civarı

bu yöntemlerin arasında ne fark var peki?

lasik ilk yöntemlerden göz numaranı filan doktor ölçüyor ona göre lazeri ayarlıyor.
    wavefront da cihaz kendi ölçümünü yapıyor yani hata olmuyor.diyelim doktor .2 lik bir hata yaptı cihaz göze
    ışık gönderip kendi ölçümünü yapıyor.hata payı olmuyor.
    %120 gibi bi oran okumuştum bir yerde.
  • Arkadaslar selamlar,

Arama yaparken buraya rastladim, konuyu birazcik hortlatmak istiyorum

En son gecen sene yaptirdigim goz tahlillerinde sol 2.25 - 0.5 astg ve sag 2.00 - 0.75 astg miyop cikmisti.
    Ortaokuldan beri gozluk kullaniyorum ve oldukca uzun bi suredir dusunuyorum (uzun ama hala yeteri kadar oldugunu dusunmuyorum..riskler cok buyuk..).
    85 dogumluyum ve bilgisayar basi is yapiyorum, asagi yukari gunumun 10 saati ekran karsisinda geciyordur..

Ilk firsatta gidip ilk etapta muayene olup doktorlardan birebir goruslerini almayi dusunuyorum.
    Bu baglamda hem sizlerden doktor/hastane tecrubelerinizi duymak, hem de operasyonu gecirmis arkadaslardan gecen bu 2 senelik sure zarfinda
    nasil deneyimler edindiklerini sormak istiyorum.

Artilari eksileri daha net tayin edebilirsiniz sanirim artik.

Tesekkurler,

(edit: yas, is)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elguug -- 15 Mart 2012; 21:38:53 >

• Merhaba arkadaşlar...

Göz ameliyatları ve muayeneler için Dünyagöz Hastaneleri Grubu'nu tavsiye ederim...
    Doktorlar en mükemmel şekilde ilgileniyorlar.

Hatta şu sıralarda bütün muayeneler ve katarakt ameliyatı SGK kapsamında yapılıyor.

Lazer ameliyatlarında ise %40 indirim uyguluyorlar.

Ben bunları öğrendikten sonra bir araştırma yaptım.. Dünyagöz Hastanesi'nin şuanda billboardlarde dönen reklamları var.

Kafaya takılacak şey değil çünkü;........ diye devam ediyor burayı sen dolduruyorsun ve hediye kazanıyorsun.

Çok keyifli içerikleri bulunuyor, hepinizin bir göz atmasını tavsiye ediyorum.

https://www.facebook.com/dunyagoz?sk=app_208195102528120

Silinsin

• up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elguug

Arkadaslar selamlar,

Arama yaparken buraya rastladim, konuyu birazcik hortlatmak istiyorum

En son gecen sene yaptirdigim goz tahlillerinde sol 2.25 - 0.5 astg ve sag 2.00 - 0.75 astg miyop cikmisti.
    Ortaokuldan beri gozluk kullaniyorum ve oldukca uzun bi suredir dusunuyorum (uzun ama hala yeteri kadar oldugunu dusunmuyorum..riskler cok buyuk..).
    85 dogumluyum ve bilgisayar basi is yapiyorum, asagi yukari gunumun 10 saati ekran karsisinda geciyordur..

Ilk firsatta gidip ilk etapta muayene olup doktorlardan birebir goruslerini almayi dusunuyorum.
    Bu baglamda hem sizlerden doktor/hastane tecrubelerinizi duymak, hem de operasyonu gecirmis arkadaslardan gecen bu 2 senelik sure zarfinda
    nasil deneyimler edindiklerini sormak istiyorum.

Artilari eksileri daha net tayin edebilirsiniz sanirim artik.

Tesekkurler,

(edit: yas, is)

Ameliyatı yaptırdınız mı? Yaptırmayı düşünüyorum bende.

• Hayir, halen yaptiramadim

Icime tam sinmedigi icin korkuyorum, tereddutlerdeyim.. Allah korusun ya kalirsak
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

arkadaslar bende 25 yasındayim..1.75 miyop var...benim ogrenmek istedigim fiyatlar ortalama olarak ne kadar...

vay be kendime alıntı yaptım :)

cizdirdim ben 2 sene once.... su an herhangi bir problem yok arkadaslar
  • mart ayında astigmat rahatsızlığından çizdirdim. son derece memnnum
  • quote:

Hayir, halen yaptiramadim

Icime tam sinmedigi icin korkuyorum, tereddutlerdeyim.. Allah korusun ya kalirsak

hocam kör olma olayı tamamen abartı ameliyat olmadan önce bendede korkular vardı (hatta doktordan xanax isteyecek kadar korku) doktora sordum bu korkularımı bana dediği şey ameliyatta olabilecek en kötü durum göz numarasının düşürülememesidir dedi yani o kör olma olayı falan tamamen palavra bugüne kadar bu ameliyattan kör olan yok sizin yapmanız gereken işinde profesyonel bir doktor bulmak gerisini dert etmeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: KötüKedii

quote:

hocam kör olma olayı tamamen abartı ameliyat olmadan önce bendede korkular vardı (hatta doktordan xanax isteyecek kadar korku) doktora sordum bu korkularımı bana dediği şey ameliyatta olabilecek en kötü durum göz numarasının düşürülememesidir dedi yani o kör olma olayı falan tamamen palavra bugüne kadar bu ameliyattan kör olan yok sizin yapmanız gereken işinde profesyonel bir doktor bulmak gerisini dert etmeyin

Kör olan olmadığı konusunda yanılıyorsun. Türkiye'de lazer ameliyatı olup kör olan insanlar var. Özellikle 2000'lerden önce yapılan operasyonlarda bazı aşamalar şansa bırakılmıştı ve risk fazlaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: kampfc

quote:

Orijinalden alıntı: KötüKedii

quote:

Kör olan olmadığı konusunda yanılıyorsun. Türkiye'de lazer ameliyatı olup kör olan insanlar var. Özellikle 2000'lerden önce yapılan operasyonlarda bazı aşamalar şansa bırakılmıştı ve risk fazlaydı.

hocam insanları bu şekilde korkutmak doğru değil dediğin gibi eğer kör olan olduysa bile 2000 yılından önce olmuştur artık çok gelişti benim olduğum hastanede benle birlikte en az 10 kişi daha oldu ameliyatı hiçbir sorunda çıkmadı

• miyop icin göz sınırı var mı?mesela 10 numara ustu gozler yapılmıyor gıbı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chic-c

mart ayında astigmat rahatsızlığından çizdirdim. son derece memnnum

hangi hastanede yaptırdınız, ücret ne kadar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutadıgüzel

quote:

Orijinalden alıntı: chic-c

mart ayında astigmat rahatsızlığından çizdirdim. son derece memnnum

hangi hastanede yaptırdınız, ücret ne kadar?

Adana Mayagöz hastanesinde 1400 TL verdim
  • Elguug kullanıcısına yanıt
    meslektaşiz sanirsam bende olmayi düşünüyorum ama teredut ediyorum, işimiz bigisayar başinda hep, bir sakica oluştururmu diye tirsiyorum,, sen naptin oldunmu ameliyati
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.