Şimdi Ara

Silinsin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
31.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: memint

quote:

Orijinalden alıntı: artemes

quote:

Orijinalden alıntı: memint

Desenize 6-7 senedir kombi nerdeyse dur-durak bilmeden çalışıyor :)

Bu arada kaç metre petek var ve faturalar arkadaşlarınızla kıyaslayarak ne kadar geliyor?

Evim 130 m2. Salonda iki tane kocaman petek var, ölçülerini inanın bilmiyorum ama 2 metreye yakındır. onun haricinde odalarda ve mutfakta standart uzunluklarda 4 petek + banyolarda 2 havlupan var.

Yazın zaten bir sorun yok, 10-15 TL arası fatura geliyor sıcak su kullanımından. Kışın da ancak çok soğuk havalarda ve kar falan yağdığında açıyorum. Evin dış yalıtımı çok iyi olduğundan kolay kolay soğumuyor.

İşte çalıştırdığım zamanlarda da öyle non-stop çalışıyor. Günde 4-5 saat çalışsa, ortalama ayda 10-15 gün çalışmış olsa 100 TL civarı fatura geliyor.
    Tek yaşadığım için çalışır vaziyette bırakmıyorum zaten, işten döndüğümde çalıştırıyorum, yatarken de kapatıyorum.

İç sıcaklık 21-22C derece iken kombinin yaktığı gaz ile 18-19C iken yaktığı gaz aynı olmaz :)

Dolayısıyla eve gelip kombiyi açınca non-stop yanması normal...

1-2 saate kalmadan ev ısınıyorsa dert değil...

Alternatif olarak proğramlı oda termostatı düşünülebilir; akşam 17-23.00 arası 21-22C, gece 23-06.00 arası 19-20C, sabah 06-08 arası 20-21C, 08-17 arası 19-20C gibi set edilebilir ve iş otomatiğe bağlanmış olur. Sarfiyat güncele göre pek azalmaz ama konforun yükseleceği kesin

ya arkadaşlar konu açması zor mu geliyor size benim 5 yıl önceki açtığım konuyu rahatsız edip durmayın artık ileti mesajı gelip duruyor sürekli başka bir yerden devam edin

• kunglao K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım o zaman konuyu silin ki insanlar başka bir konu açmak zorunda kalsınlar ve biz de yardım isteyenlere kendi konularında cevap verebilelim...
  • Termostat kullanmadan önce dışarısı ortalama -10C de ortalama günlük sarfiyat (24 saat için) 16 metreküp. Evimin yalıtımı normal standartlardadır.Yani camlar PVC, 3 cephe kapalı. ON/OFF oda termostatı 20C ye ayarladığımda aynı hava koşullarında günlük sarfiyatım ortalama 14 metreküp, modülasyonlu termostat kullanımında ise günlük ortalama sarfiyat 12 metreküpdür. Bizzat denenmiştir. Şaşırtıcı ama gerçek Bu kombiler ( panther) modülasyonlu termostat ile tam uyum sağlamaktadır. Oda termostatı alacaksanız modülasyonlu olanı tercih ediniz. oda termostatı tavsiyesi istiyorsanız benim kullandığım SALUS ST 320 kablosuzdur. Kendim monte edebildim. termostat çok kaliteli. Sanalpazardan 200 tl ye taksitli aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erol71

Termostat kullanmadan önce dışarısı ortalama -10C de ortalama günlük sarfiyat (24 saat için) 16 metreküp. Evimin yalıtımı normal standartlardadır.Yani camlar PVC, 3 cephe kapalı. ON/OFF oda termostatı 20C ye ayarladığımda aynı hava koşullarında günlük sarfiyatım ortalama 14 metreküp, modülasyonlu termostat kullanımında ise günlük ortalama sarfiyat 12 metreküpdür. Bizzat denenmiştir. Şaşırtıcı ama gerçek Bu kombiler ( panther) modülasyonlu termostat ile tam uyum sağlamaktadır. Oda termostatı alacaksanız modülasyonlu olanı tercih ediniz. oda termostatı tavsiyesi istiyorsanız benim kullandığım SALUS ST 320 kablosuzdur. Kendim monte edebildim. termostat çok kaliteli. Sanalpazardan 200 tl ye taksitli aldım.

Hocam bağlantı nasıl yaptınız? sadece kopruye bağlantı yeterli oluyor mu aşağıdaki parametre ayarlarını da yapmak gerekiyor mu?

1-ısıtma dügmesi max. alınıyor
    2-sıcak su dügmesi 3 kez min. dan max. getiriliyor ve ayarlara giriyorsunuz
    3-ısıtma dügmesi ile 11 nolu kodu buluyorsunuz
    4-reset te basıyorsunuz ve PP 01 çikacak sık sık basarak PP 06 geliyorsunuz ve 2 saniye basılı tutuyorsunuz ve pp06 parametre ayarına girmiş oluyorsunuz mevcut 01 ayarı 00 yapıyorsunuz sıcak su dügme yardımıyla sağa-sola çevirerek ve tekrar resete 2 saniye basıp hafızaya alıyorsunuz ve ısıtma dügmesini min. çevirip sonra max. getirip ayarlardan çıkıyorsunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Acil yardım lazım siemens rev24rf monte ettim ama calismadı sıcaklık yanında nokta cıkmadı.. Kopruye baglantı yaptım sadece p01 yazıyor mode basınca bunu p00 mı yapmak gerekiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.