Şimdi Ara

Silinsin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
1
Favori
2.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Liseli olunca ne oluyor?
    Sende zamanında liseli değilmiydin?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Pilotless kullanıcısına yanıt
    Haklısın gelde anlat millete tabi herkesin ailesinin holding i var.

• Arkadaşım geçen birisinin babası 7.5k dolar maaş alıyordu baştan sağma olur mu hiç?
    Neyi zorki ben hep dışlanan asosyal bir loserım.
    Şuanki sosyalliğim nasılsa o zamanda olacak fakat
    Bir audi,mustang, Mercedes, Camaro tarzı arabalarla çok güzel hayat yaşarsın.
    Ve yorumların yarısı bana katılıyor.

• Wilter kullanıcısına yanıt
    Aynen, benden nefret ettiğin için özür dilerim bu arada.

• Ceng okuyupta 3-10k arası dolar maaş alabilirim ki neye göre karşılaştırıyorsun?
  • Meto343 kullanıcısına yanıt
    Gürcü ne alaka , bir itülü çok ama çok rahat iş bulmaz mı?
    Ve genelde 3.mühendis veya 4. Mühendis olarak işe başlarlar.
    3. Mühendis 4-5 k arası dolar alır
    1.mühendis minimum 7-8k dolar alır oda yıllar geçtikçe 10k dolar a kadar artar.
    Değil mi?

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Kesin birşey değil başlangıç fiyatı 15 000 tl olan bir meslekten kastediyoruz.
    Cengde başlangıç fiyatı ASELSAN da 6.000-7.000 civarı değişmekte.(tam emin değilim)
    ?.

• aşırı asosyallik sıkıntın varsa daha kötü bence.
    deniz adamları uyanıktır,aldığını koparır.

denizi seviyor musun,50 derecelik sıcakta,geminin makinelerini tamir edecek misin,staj yaptiginda en fazla isi sana kitleyeceklerinde yapabilecek misin?

alırsın,2-3'den başlarsın en az.
    tl'ye cevirdiginde ortalama yeni mezun bir muhendisin 4-4,5 katı maaş aldığını görüyorsun

heves farklı işte,her şey para degil ki olm

deniz adamı olmak bir sürü şart var.

kendini toplumdan dışlamışsan özellikle aile sadakatin daha büyüktür,kontrat imzalıyorsun 5-6 ay uzak kalırsın en az.

• Uyanıkla asosyalliğin bir alakası yok bence
    Malum Ankaradayım.(ı cant sea)
    Fiziksel olarak güçlü olabilirm.

• Genelde azeri gürcü kişiler olur türk gemilerinde daha ucuz oldukları için. Söylediğin maaş miktarları doğru. İTÜ mezunu da iş bulur tabii ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İtü de okuyorum, burayi b*k goturuyor :D gemi insaati bilmem ama elektronik fakultesinden uzak durun, devlet okulu sonucta odtunun de bi farki olmaz bu bakimdan, hocalar bana bisey katar ay calisayim yok sunu yapayim diyorsaniz hic ugrasmayin, fakultedekilerin cogu beyin yoksunu bunu savunan ogrenciler var bide. Yemekhanede gunde 20 dk sira bekliyorsun, yemekler b*** gibi. Yemekten 20 dk sonra karnim kaziniyor. Kesinlikle buraya gelme, ve ceng de azcik biseyler uretme yetenegin varsa kesinlikle gemi insaattan daha cok kazanirsin.

Ha bu arada odtu yude ituyu de kazandim eve yakin diye istanbulu sectim kazanamadin diye salliyorsun gibi seyler sacmalamayin diye belirteyim.

• Anlamıyorum neyi troll ?
    Geçen sene 9 dum. Evet ama ne oluyor yaşı küçük olunca tabi siz benim zamanımda lol cafelerde akıyordunuz.(zamanında keşke vizyonist olsaydım diye kederleniyorsunuz)
    Herşeyi çok kafaya takıyorum ne yapayım.

• Lamperouge L kullanıcısına yanıt
    Gemi makineleri işletme mühendisliği bölümü yanlış bilmiyorsam tuzla kampüsünde.
    Tuzlada mı
    O kadar vasat?

• Tuzladan arkadasim var, hocalarin ders anlatmadigini soyluyor, tek yaptiklarinin askerlermis gibi davranmak oldugunuz egitime dair zerre bir sey olmadigini soyluyor. Cok az ders calisan varmis, benle birlikte calisiyordu gecen sene ordan biliyorum

• Lamperouge L kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Parası çok olan iş tabi. Sevdiğim iş diyenlerin sanırım sevdiği işte para çok ya da çok idealistler. Bu idealist ayakları Türkiye'de tutmaz. Bu ülkede ne kadar paran varsa o kadar değerlisindir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ben de Yazılım mühendisliği istiyordum,bilgisayara acayip merakım vardı hala var.Ama puanım yüksek geldi.Çevredekilerin doldurmasıyla tıp fakültesine girdik.Başlarda hiç sevmedim 1.sınıfta bölüm değiştirmeyi bile düşündüm ama sonradan sevmeye başladım.Pişman değilim.Hala bilgisayara merakım var hobi gibi bir şey oldu bu benim için.

Sevmediğin bir işi yaparsan her gün küfrederek uyanırsın.Mutsuz olursun.Zaten sen en başından beri sevmediğin bir işe niye katlanıyorsun ? Daha fazla para kazanmak için.Peki niye ? Çünkü fazla paran olursa mutlu olacağını düşünüyorsun.Büyük oranda haklısın.Ama en başında zaten mutsuz oluyorsun bir kere :).Biraz çelişti sanki.

Benim olayım herkes için aynı olur mu bilmem ama inşallah hangi meslek olursa olsun mesleğini seversin.

• Parası bol olan işi belirli bir süre yapabilirsin ama sevdiğin içi bir ömür boyu yapabilirsin. Bu da burada dursun.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.