Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
3
Favori
1.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
İlan Türü #Satılık
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can Coşkun -- 24 Ekim 2019; 23:6:14 >

• heyysanadiyom kullanıcısına yanıt
    Evet hocam
  • Ürün 21.09.2019 tarihine kadar garantilidir.
  • Almak isteyen,düşünen arkadaşlar şunu bilmeleri gerekiyor. Bu monitör doğal 2560x1440 çözünürlüğe sahip. Yani 2K. Bu çözünürlük dışında (1080p gibi) kullanacaksanız kullanamayabilirsiniz çünkü görüntü çöp oluyor.

Bu da iyi bir sistem gerektiriyor.

1080p monitörde 1366x768 çözünürlüğünde kullandığınızı düşünün, üstte anlattığım durumda bunun aynısı.

Bazı arkadaşlar ürünü neden sattığımı soruyor, biraz üstteki anlattığım nedenden (1080p' ye geçmek istiyorum) biraz da yayın açısından 1080p 24" monitörün daha yararlı olacağı kanaatindeyim.

Eğer satılmaz ise sorun yok kullanmaya devam ediyorum/edeceğim. Cihazımdan memnunum.
  • Can Coşkun kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı nedenden dolayı sizin monitörün bir alt modeli olan PG248Q modelini arıyorum. FHD'de oyun için en ideal boyut ve en canlı renkler için 24" 144Hz 1ms monitörler tavsiye ediliyor. Hele G-Sync'de varsa tadından yenmiyor. Ama şöyle de bir şey var masa üstünü 2K olarak kullanıp oyun içi menülerden oyunun çözünürlüğünü 1080p'ye düşürüpçok rahat oynayabiliyorsunuz bu durumda görüntü açısından oyun içinde 1080p monitörlerden bir farkı olmuyor. Ama masaüstündeyken çözünürlüğü değiştirip 1080p yaptığınızda görüntü bariz şekilde bulanıklaşıyor çünkü doğal çözünürlüğün dışına çıkarak monitörü kullanmak istiyorsunuz. Selamlar..
  • HWS kullanıcısına yanıt
    Bendeki durum değişti, tüm sistemi dağıtıyorum. Doğru rengi çözünürlük vermez. Bit derinliği denilen bir olay var. Bu cihazda 8Bit gerçek bulunuyor. Bu cihazlar TN panel olmasına rağmen üst segment olduğu için bu kadar kaliteli zaten. PG248Q da da varsa bu güzel tabii ki. En kararlı görüntüyü tam emin olmamakla beraber PG279Q verebilir yada aynı segmentteki VA paneller

Ek olarak Masaüstü 2K oyun 1080p olduğunda da görüntü bozuluyor.

İyi forumlar dilerim hocam :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Can Coşkun kullanıcısına yanıt
    PG248Q'da da Ekran Renk Sayısı : 16.7M (real 8 bit) gerçek panel kullanıyor ve teknik özellikleri Parlaklık(Max) : 350 cd/m2 ve Kontrast Oranı (Max) : 1000:1 her iki monitörde de aynı burada önemli olan aslında piksel aralığı bu değer ne kadar küçükse monitör o kadar canlı renkler veriyor sizdeki modelde Piksel Değeri : 0.233mm iken PG248Q'da Piksel Değeri : 0.2768mm burada sizin monitörün 2K olmasının avantajı var. Ama bir oyuncu olarak şahsen 2K'da düşük FPS almak yerine (tamam görüntü 2K'da çok iyi eywallah) 1080p çözünürlük 24" ekranda 144Hz yenileme hızı ile eşdeğer bir FPS'de G-Sync destekli bir monitörü tercih ederim. Yayıncı iseniz dikkat edin tüm yayıncılar 1080p ekran kullanır.
  • Takip

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.