Şimdi Ara

Silinsin (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
2
Favori
4.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
73 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynen çok güzel bir noktaya dikkat çekmişsin. o işin dünyada en pahalı olduğu ülkeyiz sanırım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsav12

Bir avrupalı gibi çalışmıyoruz çünki

doğru 12 saat mesai ücreti almadan çalışıyoruz. 12 saat normal mesai sayılıyor çünkü. almanyada adamlar 8 saat çalışıyor. bizden çok para alıyor. ya da adamların ürünleri aldıkları ücrete göre makul..
  • Çalışmaktan kastım yalnızca iş değil hocam,study-kendini geliştirme açısından çalışan insan sayısı çok az,starbucks,kıraathane,internet cafeler kütüphanelerden,kurslardan,spor alanlarından daha kalabalık.10 kişiden 10 u yabancı dil bilmiyor.Açıkcası insanların %90 ı para için işte çalışıyor,parası olsa yatacaklar.Geçen sene İsviçre’de bütün vatandaşlara iyi bir miktar maaş verilecekti referandumda halk hayır dedi,sebepleri de şuymuş;”karşılıksız maaş alırsak çalışmayız,karşılıksız para istemiyoruz.” biz de bunu diyebilecek delikanlı var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısacası alım gücümüz düşük her açıdan, tabi kızlarda buna dahil .

• quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Senin ulkenden cikan findigi adamlar bizden daha ucuza yiyor baska sozum yok.

Ben anlatmaya çalışıyorum anlayan yok.Bizim yerli arabamız falan çıksa da yine Avrupa'dan pahalıya alırız.Baştaki zihniyet hiçbir zaman kendi halkını düşünmedikten sonra üretim falan hikaye.

• her ay 2 3 kere aynı konu --sandıklarda oyları koruyun birlik olun dediğinde herkes kaçıyor-- siyaset yapma siyasetle ne alakası var diyen mallar çıkıyor--- sürekli forum köşeleriden konu açmakla olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: kötü_ben

her ay 2 3 kere aynı konu --sandıklarda oyları koruyun birlik olun dediğinde herkes kaçıyor-- siyaset yapma siyasetle ne alakası var diyen mallar çıkıyor--- sürekli forum köşeleriden konu açmakla olmuyor

İşte en büyük problemimizde bu. Siyaset yapma siyasetle ne alakası var diyen mallardan daha büyük bir mallık var bu ülkede adaletin refahın mutluluğun sandıkla demokrasiyle geleceğini zannetmek.

Bilader söylesene 90 100 senedir bu ülkede demokrasi var hangi döneminde imrendiğimiz toplumların ayak tırnağı kadar gelişebilmişliğimiz var ? Hangi dönemde rezilliğimiz paçadan akmıyor ? O sandık dediğiniz zımbırtının içinden senin benim onun bunun şunun halkın belirlediği adam çıkmıyor. Halkın arasından aday belirlenmiyor. Rengi şekli değiştirilmiş aynı bokun laciverti olan bir yerlere hizmet eden adamlar getiriliyor başa sandık prosedür. İnsanlar sandığa takılıp kalıyor.
  • Ülke iyiye gidiyor siz ne diyorsunuz yua...

• quote:

-Kaliteli güzel bir kadına sahip olmak çok zor zengin olmanız gerekiyor avrupadaki kadınların 10da 1i güzellikteki kalitedeki kadınla evlenmek için bile min 30 bin lira masraf yapmanız gerekiyor

bir kişi de dememiş arabadan evden hayat pahalılığından maldan mülkten bahsederken, evlendiğin kişiyi de mal olarak mı görüyorsun kardeş diye? ülkedeki düzeni eleştiriyorum düzene uymayıp baş kaldırıyorum koyun değilim deyip, gizli çomar olmak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: barsav12

Çalışmaktan kastım yalnızca iş değil hocam,study-kendini geliştirme açısından çalışan insan sayısı çok az,starbucks,kıraathane,internet cafeler kütüphanelerden,kurslardan,spor alanlarından daha kalabalık.10 kişiden 10 u yabancı dil bilmiyor.Açıkcası insanların %90 ı para için işte çalışıyor,parası olsa yatacaklar.Geçen sene İsviçre’de bütün vatandaşlara iyi bir miktar maaş verilecekti referandumda halk hayır dedi,sebepleri de şuymuş;”karşılıksız maaş alırsak çalışmayız,karşılıksız para istemiyoruz.” biz de bunu diyebilecek delikanlı var mı ?

çünkü Türk insanının geneli görgüsüz. eline telefon alan altına araba çeken hava atma eğilimine giriyor. instagramı aç. ya parise gitmişlerdir eyfelin altında resim çekerler ya da giderler starbucks'a ya kahvenin resmini çekerler ya da yer bildiriminde bulunurlar. bunlar da hep zenginliğe özentilikten kaynaklanıyor. eskisi gibi yetinmeyi bilmeyen gençlik var..
    tanıdığım bir kız vardı. bildiğin varoş güzeli. sevgilisi araba alacakmış. neye karşılık diye sormadım bile. çünkü ortada sevgili ayağına belli ki bir ticaret var. instagram da paylaştığı resimleri görsen sanırsın çok zengin. halbuki parfümeri de çalışıyor. eleman yani bildiğin..
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 18:29:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

eskortun saatliği bile 400 tl'den başlıyor yuh ulan

hollandada redlight da en güzelleri 60 euro
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

quote:

Orijinalden alıntı: asosyal yaratik

eskortun saatliği bile 400 tl'den başlıyor yuh ulan

hollandada redlight da en güzelleri 60 euro

bişey sorcam hollanda gibi herkesin rahatça malum olayı yapabildiği yer de bunlara kim ihtiyaç duyuyo? yoksa hollanda da bizim gibi tipsiz loser olup kız bulamayanlar mı var
  • Herşey sana bağlı. Biz kuzenlerle kız ayarlamıştık gezip takıldık felan.. genel olarak amsterdamda herkes turist olduğu için ayarlayıp yapabilirsen rahat herkes.. uğraşamam paramı verip yaparım diyosan 60 euro 😀😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaitreSkiLL

Herşey sana bağlı. Biz kuzenlerle kız ayarlamıştık gezip takıldık felan.. genel olarak amsterdamda herkes turist olduğu için ayarlayıp yapabilirsen rahat herkes.. uğraşamam paramı verip yaparım diyosan 60 euro 😀😀

ben batıya buralara falan bi gidebilsem iş yaparım aslında ama gidemem işte .s .s 60 euro da 280 tl oluyormuş o da çok bu olay 150 tl'yi geçmemeli hele tr'dekiler 400'den başlatıyor ne para var bunlar da çoğu kız bu paraları görünce dayanamayıp bu işi yapıyor o kadar gizli gizli yapan var ki
  • arkadaşım tabiiki her şeye ulaşmak zor ve pahalı olacak sen bir ortadoğu 3.dünya ülkesisin.sen kendini medeniyetin beşiği Avrupayla nasıl kıyaslarsın.
  • 60 euro bizim paramıza göre yüksek gibi duruyor ama oranın birim ücretine göre hbirşey değil. Bizdeki aile ile yaşama olayını avrupada yapsan. Bi ailede 3 4 kişi çalışsa krallar gibi yaşarsın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyue

arkadaşım tabiiki her şeye ulaşmak zor ve pahalı olacak sen bir ortadoğu 3.dünya ülkesisin.sen kendini medeniyetin beşiği Avrupayla nasıl kıyaslarsın.

gerçek böyle ama insanlar kabullenemiyorlar bu ulkede ezen azınlık ve ezilen çoğunluk var
    adamın varsa her işin 2 dakikada hallolur her ihityacını çatır çatır karşılarsın adamın yoksada 10 paralık işi için 10 saat kuyrukta beklersin yada bugun git yarın gel olursun.daha alım gucune girmiyoruz bile ama fazlada yapacak birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hepyekyek -- 19 Şubat 2018; 15:10:3 >
  • AAhahha kira 900 euroymuş. maaş 1600müş. Kira yardımı, çocuk yardımından haberin yok herhalde. İstanbulda kiralar nasılmış bak bakalım.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.