Şimdi Ara

Silinsin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
51 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Obp tamamen kaldirilamaz etkisi dusurulmeli,nedenine gelirsek;(Uzun oldu biraz kusura bakmayin)

Obp kalkarsa universiteye yeni yerlesenler de sinava rahatlikla girebilir.

Ama soyle bir durum var,bircok mezun ben de dahil obp'm kirilmasin dusuncesiyle universite yazmadi.

Yoksa ben de gider uni yazardim oyle hazirlanirdim,elimin altinda uni garantisi olurdu.

Obpnin kalkmasi demek kirik obpnin de kalkmasi demektir.Bu mantikli degildir.

Obp kalkacaksa da uni 1lerin puani yine kesilmelidir,yoksa o kadar insanin hakkina girmis olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 4 Ekim 2017; 9:46:42 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun oldu diye mi okumuyorsunuz arkadas,tum mezunlari ilgilendiren bir olay bu,herkes tereddutte kalmistir,kirikla mi hazirlansam direkt mi kalsam diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D63A2EC38 -- 1 Ekim 2017; 18:31:38 >
  • Obp zaten hep vardı onun kalkması mümkün değil ama yeni sistemle obp nin etkisi daha baskın hissedilecek bu sebeple bunun önüne geçme çabası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Boş iş üstat kaldırılma ihtimali falan yok kendilerini kandırıyorlar.

• üni kazansan zaten mezun gibi hazırlanamazdın zaten. üni ortamında ygs lys kasmak çok zor
  • Diyorum işte azalsın sadece ama yok, anıra anıra kesin temel liselisin falan diye yapıştırıyolar, ulan ben fen lisesinde 85 ort yapana kadar nanayım çıkmış kalkmasını istesem önce ben isterim ama mezuna kalırsam diye onlarıda düşünüyorum yazık değil mi adamlara yazar giderlerdi bu sene garanti olurdu en azından bi yer , neyse hocam k.gelsin hashtage göre twitterde yazarım kalksın varsa içinde umrum olmaz şahsen sizde öyle yapın takmayın yani zaten olmicak bişey
  • umarım uzun yazdım derken ironi yapıyorsundur.

kırık obp zaten saçma bir şey. bunun neyini savunuyorsunuz ki? obp kaldırılmalı. en kötü ihtimalle etkisi düşürülmeli. lisedeki çalışmalara ödül niyetine yapılıyor bu ama lisedeki çalışmalarının ekmeğini zaten ygs-lys'de yiyorsun.

''obp kalkması kırık obp'lilere haksızlık'' diyorsun. bu mantıkla obp aynen devam etmeli çünkü kalkarsa geçmişte düşük obp'si yüzünden istediği yere giremeyen insanlara haksızlık olmuş olur. onlar giremedi şimdikiler girecek. böyle bir mantık yok.
  • HAYİNNNNNNN FORUMDAŞLARINA KARŞI MI GELİYORSUN
  • Elevator E kullanıcısına yanıt
    Tamam da kirik obp derdi olmasaydi ben gecen yil universite yazardim bu senede unide sinava hazirlanirdim,sene sonunda hedefledigim yeri kazanirsam giderdim yok eger kazanamazsam da kendi bolumume devam eder 1 yil daha kaybetmezdim,benim gibilere haksızlik yapilmis olmuyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Uruk-Hai

Tamam da kirik obp derdi olmasaydi ben gecen yil universite yazardim bu senede unide sinava hazirlanirdim,sene sonunda hedefledigim yeri kazanirsam giderdim yok eger kazanamazsam da kendi bolumume devam eder 1 yil daha kaybetmezdim,benim gibilere haksızlik yapilmis olmuyor mu?

oluyor ama öbür türlü daha büyük haksızlık oluyor. bu mantıkla hiçbir değişiklik yapılmaması lazım. çünkü ne yaparsan yap hep geçen senekilere haksızlık olur. bu yüzden saçma bir sistemi bile değiştiremeyiz.
  • hocam ya okul değiştiriyorsun 1 sene kaybediyosun. yada değiştirmiyosun ama derslerinden kalıyorsun aynı şey aslında . üni garantisi de neymiş. yazıl açıköğretime o zaman.

obp kalkmaz bu arada. kalkarsa fazla adil olur

• Dostum ben de mezunum. 20k dan 3.seneye bıraktım. Bu kampanyayı başlatanlar zaten mezuna kalan arkadaşlarımız. Obp nin kaldırılacağını düşünmüyorum ama zaten hashtag #OBPKaldırılsınYadaDüşürülsün yani amaç haksızlığa dikkat çekmek. Paylaşımları incelemeni tavsiye ederim. Ben de obp nin etkisinin azaltılmasından yanayım kaldırılmasından değil.

• Elliot Alderson kullanıcısına yanıt
    Ben de 33kdan 3.yila kaldim hocam.

Kampanyayi ben de destekliyorum benim kast ettigim durum farkli bir olay zaten.

• nıyekı kardes sen manyakmısın bu nasıl bır sapıklık okumayacağın ünıversıteyı nıye yazıyorsun
  • vallahi hocam çok haklısın ben ve birçok arkadaşımız sırf obp kırılmasın diye vermedik güzel bölümler geldiği halde baya haksızlık olur ve aynı zamanda saçma olur o yazılılara bosuna mı hazırlanıp o okula emek verdik zamanında elbette etkisi olmalı bence temel liseye gidenlerin obp sinin etkisi azaltılmalı sadece
  • Aga zaten kalkmaması gerekir.Mesela bizim dönemimizde öğretmenlik dersleri vardı ve bunların sınavlarına hiç çalışmadım.Ama sınıftakiler çalıştı.Yani tamamen kaldırılması haksızlık olur ama etkisinin arttırılmaması gerekir.

• Sidero kullanıcısına yanıt
    Dostum temel liselilere böyle bir ayrım yapılması skandal olur. Bir şey yapılıyorsa bir kesime değil herkese eşit şekilde yapılmalı. Zaten dediğiniz gibi çalışmışsınız emek harcamışsınız bunların karşılığını alırsınız. Sizin yaptığınız ortalamalara özel okullar da kolay yoldan ulaşılıyor. Zaten düşüncemiz obp nin etkisinin azaltılması yönünde bunu da göz önünde bulundurmalısınız.
  • Obpnin kaldirilmasini isteyenler, dusunenler, teklifte bulunanlarin hepsi ( kesinlikle hepsi ) 9 10 11de calismayip son yilda bisiler yapan kisiler. Hayir efendim cezasini cekeceksiniz siralamaniz gerileyecek temel lisede 100 veriyolar bizi geciyolar tatavasi yapmayin. Benim diploma notum 90 bu ortalamayla bile siralamam yukseliyor. Ki 9. Sinif ortalamam 80di. Calissaydiniz. Etkisi bile azalmaz umarim. Insallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: Noxramma

Obpnin kaldirilmasini isteyenler, dusunenler, teklifte bulunanlarin hepsi ( kesinlikle hepsi ) 9 10 11de calismayip son yilda bisiler yapan kisiler. Hayir efendim cezasini cekeceksiniz siralamaniz gerileyecek temel lisede 100 veriyolar bizi geciyolar tatavasi yapmayin. Benim diploma notum 90 bu ortalamayla bile siralamam yukseliyor. Ki 9. Sinif ortalamam 80di. Calissaydiniz. Etkisi bile azalmaz umarim. Insallah.

ygs/lys bölümünnde çok loser gördüm de,senin gibisini ilk defa görüyorum. üniversite hayatını da lise de olduğu gibi muhtemelen ezik bir şekilde geçireceksin.
  • Olivier17 kullanıcısına yanıt
    Boyle gulen bir insani dikkate almali miyim?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.