Şimdi Ara

SİLİNSİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 6 Ekim 2017; 9:45:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zorlasan gene 16 belki alırsın modem hat değerlerinde sorun yok.

Snr değeri standart 8 olarak gösterilse de 6'dan aşağısı kopma yaratır.

Modemin markası ve modeli nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Zorlasan gene 16 belki alırsın modem hat değerlerinde sorun yok.

Snr değeri standart 8 olarak gösterilse de 6'dan aşağısı kopma yaratır.

Modemin markası ve modeli nedir ?

Hocam geçen sene interneti 16 mbpsde sorunsuz kullanıyordum. İnterneti kapattırdık, bu sene tekrar abone olduk. Haziran - Ağustos arası interneti 16 mbpsde sorunsuz şekilde kullandım. Ne olduysa ağustostan sonra oldu.

Buraya mesaj yazdıktan sonra, intetnet yine gitti. Snr margin inanılmaz şekilde eksiye, -2 dBye düştü. CRC değeri dört haneliydi.

Sabaha kadar Dsl ışığı yanıyordu, ama internet ışığı yanmıyordu. Modemi kapatıp açınca internet ışığı geri geldi.

Özellikle download varken internet daha fazla kopuyor. Eskiden stabil çalışan hat neden bu duruma geldi, bir türlü anlam veremiyorum.

Modemimin markası ve modeli > Zyxel Wmg3312 - b10b

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dream Machine -- 30 Eylül 2017; 8:34:26 >

• Aynı modem bende var o modemin ayarlarıyla baya oynanmış şöyle açıklayayım evimde 5 tane Fiber/Vdsl2/Adsl2+ destekli modem var.

Vdsl2 sinyali alabilen tek Zyxel Wmg3312 - b10b modemdir.

Modem fazladan şebeke elektriğimi çekiyor napıyor bilmiyorum en iyi modemler bile sinyali almıyor.

Bu modem Vdsl2 ile 4 mb sinyali bile yakalıyor böyle değişik.

Rica etsem farklı bir modem deneyip 1 gün kullanın farkı anlarsınız zaten eğer elinizde başka modem yoksa şu modemi 1-2 gün kapalı tutun ve arkasındaki boşluktaki yere kürdan ile bastırın resetlesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Aynı modem bende var o modemin ayarlarıyla baya oynanmış şöyle açıklayayım evimde 5 tane Fiber/Vdsl2/Adsl2+ destekli modem var.

Vdsl2 sinyali alabilen tek Zyxel Wmg3312 - b10b modemdir.

Modem fazladan şebeke elektriğimi çekiyor napıyor bilmiyorum en iyi modemler bile sinyali almıyor.

Bu modem Vdsl2 ile 4 mb sinyali bile yakalıyor böyle değişik.

Rica etsem farklı bir modem deneyip 1 gün kullanın farkı anlarsınız zaten eğer elinizde başka modem yoksa şu modemi 1-2 gün kapalı tutun ve arkasındaki boşluktaki yere kürdan ile bastırın resetlesin.

Hocam snr margin değerinin yüksek olması eve gelen kabloların %100 sağlam olduğunu gösterir mi?

Bu arada telefon bağlantısı da gitti, telefondan çevir sesi gelmiyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.