Şimdi Ara

silinsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • doğru karar vermişim demekki tm yi seçmekle,sil gitsin kahyaa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xav4ik -- 27 Nisan 2017; 2:44:42 >

• sen tm ci değil miydin yahu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes hayalleriyle vardir guzel insan

Eski kullanıcı adı: Grikoc

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • chandler1978 kullanıcısına yanıt
    tm ciyim,diyorum ya gençken burayı istiyordum,işsizlik var falan dediler,sonra sayısaldan başka bölüm istemediğimden tm yi seçmiştim.yoksa sayısalım 9.sınıfta iyiydi .
  • ginflon kullanıcısına yanıt
    manyadın iyice ha
  • Aahaha aynı benim kararım gibi.

Bende eczacılık istiyordum, vazgeçince ve çeşitli sebepler nedeniyle tm ye geçtim.

Kanun çıkmış işte, her bilmem kaç bin kişiye bir eczane düşecekmiş. Yani her yere açamıyorsun artık. Ya birinin devretmesini bekleyeceksin, satın alacaksın. Bu da çok maliyetli sanırım. Zenginsen o parayla özel tıp okumak daha mantıklı geliyor bana. Ya da kanuna uygun bir yerde bulman gerek. Ama İstanbul da zor çünkü neredeyse her ilçede eczane fazlalığı var. Anadolu da bir yerlerde eczane açılabilir.

Öyle işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Commuovere -- 26 Nisan 2017; 17:45:2 >
  • benimde sıralama 23k, olurda tıp dişe çekemessem eczacılık olacak gibi görünüyor, fakülte sayısı ihtiyacın fazlasında, buda mesleği öldürüyor, şuan yeni bir sisteme geçildi ancak biz bitirene kadar o sistemde dolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .koter. -- 26 Nisan 2017; 20:7:47 >
  • Bana kalırsa eczane açmak için eczacılık okunmaz kanun falan çıkmış zaten ben de eczacılık istiyorum ama ilaç üretmek ar ge falan düşünüyorum

• .koter. kullanıcısına yanıt
    bende sıralamanın 23 25k gibi gelirse napcam diye düşünüyorum.
    mühendislik mi eczacılık mı diye.
    senin sıralama kaç ?
  • Eczacılıkta uzmanlık sınavı geldi ilk bu yıl yapılacak diye biliyorum

Şuan 2 uzmanlık dalında uzmanlaşma var sınavı kazanan direk maaş alıyormuş uzmanlık eğitimi bitiminde maaş artıyor.

Maaşlarına döner vs etki ettiğinden net bir şey yok. Klinik eczacıların derneğine göre ilk kazandığında 3 5 arası uzman olduğunda 5 6 arası.

Bir ara büyük eczanelerde birden fazla eczacı çalışacak deniliyordu hayata geçtimi bilmiyorum. Dükkan açamasanız bile buralarda çalışırsınız.

Özelde çalışma imkank var ilaç ve kozmetik alanında.

Kendi eczaneni açıp 1000tl ye köle ilanı verebilirsin

Akademik ilerleyebilirsin mezunlarının çoğu direk iş hayatına atıldığı için araştırma görevlisi açığı var diye duymuştum (kesin bilgi değil)

• quote:

Orijinalden alıntı: mucahitkaraci

bende sıralamanın 23 25k gibi gelirse napcam diye düşünüyorum.
    mühendislik mi eczacılık mı diye.
    senin sıralama kaç ?

ygs 2 23k
  • SAKIN ECZACILIK YAZMAYIN!!! Çünkü yeni kanuna göre ilk 10 sene diplomanızla eczane açamıyorsunuz. Ben hastanede çalışırım diyorsanız ayrı.

• Bende hep eczacılık istemiştim, sanırım hala istiyorum. Ama gerek okul olsun gerek çevreden olsun eczacılık dedikce tıp anladılar. Senin puan tıpa yetiyor sen tıp yaz. Okul müdürümüz dahil böyle diyerek soğuttular beni eczacılıktan. Hedefimi sorduklarında lysden sonra karar vericez diye gecistiriyorum artık. Halbuki ben eczaciligi dükkan açıyım oturayım diye istemiyorum, ilaç yapmak, araştırmak, uzman eczaciliktan devam etmek istiyorum.

Ama karşıdaki kişi eczacılığın sadece eczaneden ibaret olduğunu düşünüyor. Tamam tıptaki kadar iş garantin yok ama hangi meslek olursa olsun o isi severek yapıyorsan bir yol bulunur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: turaciokan

Bende hep eczacılık istemiştim, sanırım hala istiyorum. Ama gerek okul olsun gerek çevreden olsun eczacılık dedikce tıp anladılar. Senin puan tıpa yetiyor sen tıp yaz. Okul müdürümüz dahil böyle diyerek soğuttular beni eczacılıktan. Hedefimi sorduklarında lysden sonra karar vericez diye gecistiriyorum artık. Halbuki ben eczaciligi dükkan açıyım oturayım diye istemiyorum, ilaç yapmak, araştırmak, uzman eczaciliktan devam etmek istiyorum.

Ama karşıdaki kişi eczacılığın sadece eczaneden ibaret olduğunu düşünüyor. Tamam tıptaki kadar iş garantin yok ama hangi meslek olursa olsun o isi severek yapıyorsan bir yol bulunur diye düşünüyorum.

Hocam ben kimya bölümü istiyorum yüksek lisansı ilaç kimyası üzerine yapma planım var.

Benim puanda eczacılığa yetiyor çevrem diş yada eczacılık yaz diyorlar.

Olurda sıralamamı düşürürsem eczacılık yazıp sizin gibi arge de çalışmak istiyorum imkansız değil yaparız. İnsanlık var oldukça eczacılık sürecek ölü diyenlere bakma.

Türk abd eczacılar birliği var. Abd de yeterlilik sınavına giriyorsun sonra belli bir süre staj var sistemi öğrenme açısından ardından mesleğini orada yapabilirsin.

• .koter. kullanıcısına yanıt
    pardon hocam ben benim lys 23k gelirse diye okumuşum. sen gidersin o sıralamayla tıpa. benim sıralama 44k ben diş istiyorum bayadır aklımda.
  • Şaka bir yana 22-30k arası kalırsak ne yazılır ki eczacılık dışında

• olmadı turbonun yanına çırak olursun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.