Şimdi Ara

silinsin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
707
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JanKlod -- 5 Eylül 2015; 19:59:04 >

• Bu arabayı alıyorsan kapalı garajın olmalı sokağa çekilir mi yazık üşütür oralarda
    Ayrıca scirocco dan daha pahalı apaçi arabası yoktur haliyle apaçi arabası değildir tt.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam gibi 4 kapı arabanı al paşa paşa bin kardeşim. Koskoca mimar olucaksın.
  • Bmw 2 serisi al sen

La ne yedin milleti yine başlamışsın ufak ufak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 17 Ağustos 2015; 13:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

Adam gibi 4 kapı arabanı al paşa paşa bin kardeşim. Koskoca mimar olucaksın.

Onu muteahitler yapar hocam. 4 sene tasarim uzerine okuyup okul bittiginde 4 kapi bir sedan arac hele de araba meraklisi bir mimar icin zor bir durum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araçlar biraz keyif aracıdır. Gündelik aracınızın haricinde 2. bir araç olarak alınıp kapalı garajda muhafaza edilmelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bmw 2 serisi al sen

yedim tamam bir şey demiyorum.Ama şimdi canik başarı üniversitesinde mimarlık okuyorum ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum cabrio takıntısıda var.Şuanlık hayal
  • quote:

Orijinalden alıntı: goodorevil

Bu araçlar biraz keyif aracıdır. Gündelik aracınızın haricinde 2. bir araç olarak alınıp kapalı garajda muhafaza edilmelidir.

2. araba olarak alma işi ancak şöyle olur +50 yaşlarında 20-25 senelik mimar olunca falan o zaman hayallerimi yine 1 serisi olarka devam ettirmeliyim :D
    ama neden bahçeli evimiz var orada dursa sorun olmazmı ve dediğim gibi kışın tente sorun çıkartırmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Kışın cidden rüzgar alır en kalitelisi bile üşürsün araç içinde.

Kapalı garaj yoksa, tente donar-çatlar-güneşten yanar renk atar vs... bir ton pisliği var.

2. veya 3. araba olarak alınmıyorsa, apartmanda oturuluyorsa, tamamen gereksiz bir hamle olur.

hayaller suya düştü tt coupe desem coupede kullanışlı olmuyor arka koltuklar sıkıntılı mahallede bir abide rcz var ondan biliyorum.1 serisi veya a seriside olabilir :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: outlook1

quote:

Bmw 2 serisi al sen

yedim tamam bir şey demiyorum.Ama şimdi canik başarı üniversitesinde mimarlık okuyorum ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum cabrio takıntısıda var.Şuanlık hayal

Canik nesi?

Yemek ismi gibi...

• Hayaller tenteli,
    Gerçekler dantelli.

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

quote:

quote:

Bmw 2 serisi al sen

Canik nesi?

Yemek ismi gibi...

anlamadım kardeşim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bende345

quote:

quote:

Bmw 2 serisi al sen

Canik nesi?

Yemek ismi gibi...

anlamadım kardeşim

O da seni anlamamis, o yazdigin universite hangi universite diyor. Tercume ettim senin icin.

• genç meslektaş adayı kardeşim, burda yorum yazanların çoğu ordan burdan duyduğunu yazıyor sana. o yüzden çok takılma, sahibi olan bul. e cabrio ile karda yanlayarak gezenler var bak int.e bulursun. koskoca audi bunlar olmasın diye ısıtmalı koltuk koyuyor, dandik kumaş koymuyor. ki zaten tente bakımı da ayrı bir olay. sen o yüzden cabrio lu sahip bul ona danış
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Abi yine baslamis mi ya

Akillanmadi daha,o kadar ortaya cikardik.Insaf be kardesim,bi konuya denk geldim gecenlerde.Bu arkadas yorumuna ben insaat muhendisiyim,santiyelerde calisa calisa araba aldim yazmis.Eleman 17 yasinda daha

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanarch

genç meslektaş adayı kardeşim, burda yorum yazanların çoğu ordan burdan duyduğunu yazıyor sana. o yüzden çok takılma, sahibi olan bul. e cabrio ile karda yanlayarak gezenler var bak int.e bulursun. koskoca audi bunlar olmasın diye ısıtmalı koltuk koyuyor, dandik kumaş koymuyor. ki zaten tente bakımı da ayrı bir olay. sen o yüzden cabrio lu sahip bul ona danış

Sevgili meslektasim, bu genc kardesimize babacan bi tavirla yaklasmissin ama arkadasin bazi vukuatlari var bu forumda. İnsanlarin tepkisinin sebebi bu. Muhtemelen mimarlik bolumu kazandigi bile yalandir, amator bir trollden baska bisey degil, fazla ciddiye alma.

• http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-garage.2004-mercedes-slk-200-225440227/detay

peki hard toplu cabrio araçlarda kışın sorun çıkar mı? slk gibi
  • quote:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-garage.2004-mercedes-slk-200-225440227/detay

peki hard toplu cabrio araçlarda kışın sorun çıkar mı? slk gibi

güncel
  • Şu anda A3 cabrio sahibiyim ve bu kullandığım ikinci tenteli araç. İlki 2008 Z4 idi. 2008-2011 yılları arasında 3 yıl kullandım. Şu anki arabamı 4 yıldır kullanıyorum.

Öncelikle söyleyeyim: Kapalı garaja da gerek yok, kışın hiç bir sorun çıkardığı da yok. Üstü kapalı arabadan en ufak bir farkı yok.

Tente rambo bıçağı gibi ekstrem keskin bir bıçak ile kesilebilir. Normal bıçaklar görsel olarak zarar verir. Bu zarar zamanla büyüyebilir ve tentenin pert olmasına sebep olabilir. Dolayısı ile vandalizm riskinin az olduğu yerlerde park halinde durmasını tavsiye ederim. Kaskosuz binilmemeli.

Ben Ankara'da yaşıyorum. Kapalı garajım yok. Z4 de sokakta duruyordu, A3 de sokakta duruyor. Kışın üzerine kar yağıyor, sonra güneş açıyor, sonra meşhur Ankara dona çekmesi yaşanıyor. Tepemde buzla bir hafta geziyorum. Normal arabada ne yaşanıyorsa bu arabada da o yaşanıyor.

Kış için önemli hatırlatma: arabanın üzerinde donmuş bir kütle olsa da, olmasa da tenteyi açmaya çalışma. Tentenin içine hapsolan nem de donuyor. Bunu göz görmese de tente sertleşiyor. Tenteyi açmaya çalıştığınızda tente daha çok yıpranır, mekanizma daha çok zorlanır. Kışın cabrio araba kullanmanın tek kuralı budur diyebilirim. Araç uzun süre dışarıda durdu ise, tenteyi açmaya çalışma. Bu kadar.

Tenteli araçlar içeri daha çok yol sesi, rüzgar sesi almazlar. Gerçek coupe araçlarda olduğu gibi, orta direkleri olmadığı için, arka camları ön camı yakalayan bir fitile sahiptir. Aracın içeri fazladan aldığı ses işte bu noktadan girer. Coupe araç içeri ne kadar ses alırsa, cabrio araç da o kadar ses alır.

Tenteli cabrioların çok önemli bir avantajı vardır: Tenteyi bagaja toplamazlar. Tente için ayrılmış bir hazneleri vardır. Dolayısı ile tenteyi açtığında bagajın 3'de 1'e düşmez. Dolayısı ile uzun yolda, bagajın dolu iken, veya bagajın dağınıkken, veya alışveriş yaptın eve dönerken arabanın tepesini açabilirsin. Kulağa önemsiz gelebilir; ancak önemlidir.

Cabrio araçların tente mekanizmaları, tenteleri ve fitilleri pahalıdır. Bir cabrio aracın 10-12 yaşına gelmeden fitillerden su kaçırması olası değildir. Ancak fitilleri yenileme zamanı geldiğinde, Türkiye'de parçayı aramakla uğraşmak yersizdir. Zira burada bok varmış gibi çok pahalı. ABD'den, İngiltere'den, Almanya'dan almak çok daha akılcı olacaktır. Neticede "fitil" olduğu için gümrüğe takılma olasılığı düşüktür. Takılsa bile kapıda gümrüğünü öder alırsın. 1/3 fiyatına geleceğini söyleyebilirim. Gene de 500-600TL tutar. Ancak dediğim gibi 10-12 yaşına gelmeden çıkacak bir sorun değil bu.

Mekanizma dedik bir de. Cabrio araçlarda arkadan ve arka-yanlardan yaşanan kazalar da sıkıntılı olabilir. Alacağınız cabrio araçlarda bu bölgelerden yaşanmış orta şiddette kaza varsa, mekanizma zarar görmüş ve düzeltilmiş olabilir. Bu durumda genelde mekanizma düzen tutmaz. Doğru açılmaz, kapanmaz, kitlemeyi tek seferde yapmaz, kasma yapar, bu hatalardan birini elbet çıkarır. Tente kapanırken, ön cam ile birleştiği noktada ön camdaki oyuğa, tentedeki çengel köşesine, yanına sürtmeden, şökkedenek geçmelidir. Önce 2cm yana geldi, sonra kayıp deliğe girdi şeklinde kapanıyorsa, tente mekanizması kaymış demektir. Uzun vadede başa bela olabilir.

Neyse, özetle, düzgün bir muhitte yaşıyorsan, cabrio araç için kapalı garaja gerek yok. Kışın kullanmakta da bir sorun yok. Gündelik araba yapmaya gayet uygundur. Bizim arabalar yılda 40000km civarı yol yapar. Cabrio ile de yapılır, diğer araba ile de yapılır. Uzun yolda da normal araba gibidir, şehir içinde de. Abartılacak, korkulacak bir yanı yoktur. Kaza güvenliği konusunda da oldukça iyidir. Potansiyel olarak, orta direğin olmaması, orta-arka-ön direklerin zayıf da olsa tepede birleşmemesinden ötürü, bir güvenlik zaafı vardır. Ancak bunu şase güçlendirmesi ile telafi ederler. Cabrio araç takla atarken ön cam direği ile, arkasındaki şeytan çıkıntıları üzerinde takla atarak, beyninin asfalta motif olmasını engeller. Emniyet kemerin takılı olması şartı vardır. Cabrio arabaların yapısal eksikliğinden ötürü, yaptıkları şasi güçlendirmesi, arabaların daha ağır olmasına sebep olur. Her aracın cabriosu, normaline göre daha ağırdır.

Gene, yapısal bu sıkıntıdan ötürü, tercihen kaza güvenliği nanemolla olan modellerin cabriosundan kaçınılmalı, kaza güvenliği yüksek modellerin cabriosu tercih edilmelidir.

• Hüseyin hocam burada çok güzel anlatmış meseleyi ben harici sadece 1 beğeni var ki o da muhtemelen konu sahibi
    Ama bilgi Amaçlı cevap vermeyip kafiyeli dizeler yazanlar bu forumda beğeni toplar
    Forum gırgır yeri mi yoksa birbirimizi bilgilendirmek için bilgi paylaşımı yapılan yer mi belli değil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.