Şimdi Ara

silinebilir... :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pardus kurmaya karar verdim ve pardus 2013 gnome u indirdim. Ancak anlamadığım bir nokta var bunu dvd ye nasıl yazdıracağım. Otomatik başlaması için nasıl bir yol izleyeceğim. Dosya içeriği:http://i.hizliresim.com/W2DQmY.png
    Şimdiden teşekkürler..

Edit: problem çözüldü, düzendiz bir konu olduğu için silinmelii.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akare+bkare=ckare -- 21 Mayıs 2014; 0:43:50 >

• kardeş pardus kurma bence çünkü pardus güncellenmiyor artık. tübitak destek vermiyor.
    usb den yapmak daha kolay niye dvd ile uğraşıyorsun ki ?
    ilk önce biostan oto boot yapıyorsun usb yi her biosta ayrıdır o o yüzden ayrıntısını bilemem.
    unetbootin diye bi program vardi yanlış hatırlamıyorsam o da boot lu usb yapmana yarıyor.
    sonra pc yi resetle ubuntu kur. bu kadar

ayrıca konu açmana gerek yoktu arasan bulurdun google amca var.
  • Herhangi bir cd-dvd yazma programı ile yazdırabilirsiniz, popüler Nero'yu ya da açık kaynaklı ve hafif infrarecorder uygulamasını kullanabilirsiniz, yapacağınız şey programı açıp kalıp yazdır/write image seçeneğinden indirdiğiniz dvd kalıbını yazdırmak. Yazdırmadan önce mutlaka md5 doğrulaması yapın, eksik veya hatalı indirilmişse boşuna eziyt çekmeyin. MD5 için program. Çıkan MD5 değerinin indirdiğiniz dosyanın MD5 dosyası ile aynı olduğundan emin olun (nereden bulacağınızı bilmiyorsanız: çıkan değeri google'da aratın, zaten sonuçlarda indirdiğiniz iso çıkarsa doğrudur). Bilgisayar başladığında bios ayarlarına girip "first boot device"ı cd olarak ayarlarsanız dvd'den başlar (not uefi var ise uefi hakkındahiçbir bilgim yok). Şurada resimli anlatım var, özellikle disk bölümleme konusunda yardımcı olacaktır.
    Kolay gelsin.

Not: Debian'ı temel almaya başlayan Pardus'un bittiğine dair hiçbir duyum almadım. Adamlar daha Şubat ayında üçüncü sürümün rc'sini çıkarmışlar. Siz bildiğiniz gibi yapın, hiç olmadı, Debian tabanlı bir dağıtım denemiş olursunuz.

• 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.