Şimdi Ara

silinebılır (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.544
Cevap
25
Favori
68.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ketoral

ee karaborsa demeyelim o zamanda fırsattan istifade diyelim...adam mecbur yaptırcak yani..valla kayıta 275 tl vereceğime yaz mevsimindeyiz sokaklar almancı kaynıyor giderim konuşurum böyle böyle durum yardımcı olurmusun adam derim gel bir yemek söyleyeyim sana şeklinde işimi hallederim...115+ harç parası + 20 tl yemek ısmarlama desek 1toplam 135 tl.. hadi adamın karnı tok yemek yerine eline 20 sıkıştır veya 50 sıkıştır toplam 135tl-165tl arası mal olur...nerede 275tl

Mantıksız.. Ayrıca pasaport satan arkadaşa ayıp etmişsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki size bir soru.. Diyelim parayı pasaport sahibine yatırdık.. 30 günde kayıtı yaptırmadık.. Adam yurtdışına gitti.. Sonra 1 ay sonra geldi tekrar türkiyeye..yatırılan para yanarmı.. Yoksa yatırılmış gözükürmü.. Böyle yaptırmayı düşünenler var çevremde.. Bence olmaz yanar para

• quote:

Peki size bir soru.. Diyelim parayı pasaport sahibine yatırdık.. 30 günde kayıtı yaptırmadık.. Adam yurtdışına gitti.. Sonra 1 ay sonra geldi tekrar türkiyeye..yatırılan para yanarmı.. Yoksa yatırılmış gözükürmü.. Böyle yaptırmayı düşünenler var çevremde.. Bence olmaz yanar para

Mcks ye sormayı deneyin bence.

• quote:

Peki size bir soru.. Diyelim parayı pasaport sahibine yatırdık.. 30 günde kayıtı yaptırmadık.. Adam yurtdışına gitti.. Sonra 1 ay sonra geldi tekrar türkiyeye..yatırılan para yanarmı.. Yoksa yatırılmış gözükürmü.. Böyle yaptırmayı düşünenler var çevremde.. Bence olmaz yanar para

yanmaz
  • Bu soruyu sormamdaki amaç herkesin başına gelebilir paylaşım yapayım dedim. Bugün şahit olduğum olaydır. Ben arkadaşımla pasaport işimi hallettim.. Bankaya parayı yatırırken bir grupla sohbetimis oldu almancılardan.. Dün başlarına gelen bir olayı anlattılar adam 30 mayısta yurda giriş yapmış.. Pasaportta damga mühür var.. Parayı yatırmışlar bankaya sonra e-devletten girmişler hata vermiş.. Emniyete gidip bir bakıyorlar gümrükteki adam sisteme 30 mayıs çıkış geçmiş sistemde.. Adam 30 mayıs çıkış gözüküyor.. Dilekçe falan uğraşıyorlardı.. Parayıda yatırmışlar.. Aman diyim dikkat edin bu işlere burası türkiye işte hatalar zinciri..dilekçe göndercekler düzelirse kayıtları olcak 1 hafta içinde.. Düzeltmeslerse parayıda yatırmışlar adamlar 30 haziranda döncekler..

• arkadaşlar pasaportumda 2 yıl önce telefon kaydettirdim dolmasına en fazla 2 ay var iki yılın, şimdi yeni telefon aldım acaba kayıt ettirsem sorun çıkar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokhan91

arkadaşlar pasaportumda 2 yıl önce telefon kaydettirdim dolmasına en fazla 2 ay var iki yılın, şimdi yeni telefon aldım acaba kayıt ettirsem sorun çıkar mı?

Kardeş 2 yıl dolmadan kayıt olmaz. Bekleyeceksin 2 yılın dolmasını. Ondan sonra yurda giriş olcak 30 gün içinde kayıt edecen

• quote:

quote:

arkadaşlar pasaportumda 2 yıl önce telefon kaydettirdim dolmasına en fazla 2 ay var iki yılın, şimdi yeni telefon aldım acaba kayıt ettirsem sorun çıkar mı?

Kardeş 2 yıl dolmadan kayıt olmaz. Bekleyeceksin 2 yılın dolmasını. Ondan sonra yurda giriş olcak 30 gün içinde kayıt edecen

1,5 ay da mı sorun oluyor zaten eski cihazımın garantide imeisi değişti ithalat yolu ile kayıt edilen cihaz olarak görünüyor
  • quote:

quote:

quote:

1,5 ay da mı sorun oluyor zaten eski cihazımın garantide imeisi değişti ithalat yolu ile kayıt edilen cihaz olarak görünüyor

Senin telefonun ister tamir görsün ister bozulsun önemli değil. Senin pasaportunda 2 yıl dolması lazım.. 2 yıl dolmadan başka cihaz kayıt edilemez..

• arkadaşlar merhaba,

ben yurt dışı bir cihaz aldım. geçici kayıt yapılmıştı. 3 ay sonra msj geldi kapanacak diye. telefoncuya söyledim halletti 3 ayda bir yenileriz merak etme dedi. 3 ay sonra yeniden mesaj geldi kapanacak diye. tekrar telefoncuya söyleyecek oldum ulaşamadım sanırım adam cehennemin dibini boyladı. telefon kapandıktan sonra bir pasaport buldum tertemiz daha önce kayıt yapılmamış. bankaya parayı yatırıp arkadaşı avea bayisine yolladım. kayıt yaptıracak oldu ama sistemde aldıkları mesaja göre eski geçici kayıtın iptal edilmesi gerekiyormuş :s telefoncuya ulaşamadığım için bişey yapamadım. avea bayisi bi yere dilekçe yazmış (ilk defa böyle bir durumla karşılaşmışlar çok heyecanlanmışlar) 2 hafta bekleyin açılır demişler. ilk defa böyle bir şey yapan birine göre oldukça kendinden emin konuşmuşlar arkadaş çirkefleşmedi. 2 hafta doldu cihaz hala kapalı. yarın avea bayisine molotof atmayı düşünüyorum başka ne yapabilirim? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: likable_21

quote:

Orijinalden alıntı: gLam

quote:

Orijinalden alıntı: RecycleBin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fofer

Kıbrıs'a uçakla gidiş - dönüş 140 TL.
    200 TL. falan olsa bir nebze.

Evet haklısınız 140 tl gidiş dönüş. 115 tl de vergisi.

Ne yapar? 255 ben 275 istemisim evinden kalkınıyorsunuz vergi yatırmaya gitmiyorsunuz e devlet şifresi veya bayilerle uğraşmıyorsunuz. Ve 20 lira fazla istemisim. Ha bunun icinde 2 yıllık hakkımı da satıyorum. Ne kadar yüksek bir piyasa soylemisim de farkında degilim.

arkadas millete para kazandiracagina hem gider gezerim hemde kendi isimi hallederim demek istemis,
    yanlis anlayacak birsey yok bende aynisini yaptim cunku,oyle bir yazmisiniz ki sanki sokaga cikma hakkinizdan vazgeciyorsunuz,

Arkadaşlar burada Satılan 2 Yıllık haktır.

Bunu anlamak istemeyen arkadaşlarımız var. Hakkınız yoksa gidip gelseniz ne yapacaksınız ?

Ya arkadaş sen ve senin gibi insanlar hala bitmedi.şimdide yeni trend onaylı yapıyorum olmuş,helal olsun valla sorması ayıp anında bir cihazı nasıl onaylattırabiliyorsun ? mcks de tanıdığınmı varda telefon açıp hemen senin evrağını onaylıyor?bir açıkla bakayım şu anında onaylama olayını kanıtlayamazsan başın belada haberin olsun.
    Not: BU ARKADAŞTAN İŞLEM YAPIPTA ONAYLATILMAYAN İŞLEM VARSA PM ATIN BEN GEREKENİ YAPTIRACAĞIM.SAYGILAR

Ya arkadasım siz iyi misiniz? Beni Tanır mısınız ? Bir merhabanız var mıdır ?

Forumda dün türeyen bir adam değilim ki ben. Ayrıca biz amerika yı yeniden keşfetmedik. Sistem değiştiği için

artık sizinde kaydınız olsa E-devlet üzerinden yapılan kayıtlarda AYNI Dakika KAYDINIZ ONAYLANIR. Tanıdığa içerden adama falan gerek yok. Sen beni biriyle karıştırmadan önce 1 bak ben kimmişim diye yaptığım işler neler diye Çamur at izi kalsın olmasın. Ara MCKS'yi Sor (0312 232 23 23 - 444 9 777) bana inanmıyorsan. Ben e-devlet ten kaydımı yapacağım onaylanma süreci kaç aydır de. Sistemin Gümrük giriş çıkışları ve Vergi dairesi ile entegre hale geldiğini ve Onay işleminin Aynı Dakika gerçekleştiğini söyleyeceklerdir. Ben bunu kendim burada yazdım. Ama siz bunu okumaktan acizsiniz ve insanları suçluyorsunuz YETMIYOR birde Tehdit ediyorsunuz. Ve bugun TRIBETTIN (Nickini değiştirmiş kılpaçino yapmış) Aynı şeyi yaptı ona anlattım size de anlattım.Siz okumaya zahmet etmeden pat diye laf atmışsınız. Hatta Tehditte var işin içinde neyse. Acaba Merak Ediyorum Laf atıp kaçacak mısınız? Yoksa Yakıştığı şekilde Özür dileyebilecek misiniz ? Kılpaçino dilememiş belki dileyecekti ama BANLANMIŞ Forumdan.

Şimdi ben nasıl onaylandığını KANITLADIM. Söz Sende Hala konuşacak kelimen varsa beklerim.

Kalan Kayıt Adedi : 6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gLam -- 22 Haziran 2013; 2:33:22 >

• Arkadaşlar Kayıt nasıl kayıt diye soran kardeşlerimiz var. Burada Arkadaşımızın yazdıklarını ve Daha Sonrada

MCKS'den alınan sistemsel not'u koyuyorum. wolverinesahin Adlı kullanıcımızın kaydı tamamlanmış olup

işlem tamamen kapanmıştır. Lütfen Halen geçici kayıt mı diye sormayınız. Teşekkürler. Saygılarımla

Hani al Buda ispatı olsun sana umarım bir ÖZÜR DİLERSİN. İslem işleyişini yazmama rağmen okumadığın için veya okuyup anlamayıp burada insanlara yanlis bilgi verdigin en önemlisi de bana hakaret ettigin icin!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Mynameis_NEO

arkadaşlar merhaba,

ben yurt dışı bir cihaz aldım. geçici kayıt yapılmıştı. 3 ay sonra msj geldi kapanacak diye. telefoncuya söyledim halletti 3 ayda bir yenileriz merak etme dedi. 3 ay sonra yeniden mesaj geldi kapanacak diye. tekrar telefoncuya söyleyecek oldum ulaşamadım sanırım adam cehennemin dibini boyladı. telefon kapandıktan sonra bir pasaport buldum tertemiz daha önce kayıt yapılmamış. bankaya parayı yatırıp arkadaşı avea bayisine yolladım. kayıt yaptıracak oldu ama sistemde aldıkları mesaja göre eski geçici kayıtın iptal edilmesi gerekiyormuş :s telefoncuya ulaşamadığım için bişey yapamadım. avea bayisi bi yere dilekçe yazmış (ilk defa böyle bir durumla karşılaşmışlar çok heyecanlanmışlar) 2 hafta bekleyin açılır demişler. ilk defa böyle bir şey yapan birine göre oldukça kendinden emin konuşmuşlar arkadaş çirkefleşmedi. 2 hafta doldu cihaz hala kapalı. yarın avea bayisine molotof atmayı düşünüyorum başka ne yapabilirim? :)

E devlet uzerinden kaydinizi yapabilirsiniz sıkıntı olmadan

• ıphone'lara imei atma olayını çözmüşler diye bir şey duydum, doğruluk payı bence yoktur, böyle bir şey duyan oldumu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kılpaçino

ıphone'lara imei atma olayını çözmüşler diye bir şey duydum, doğruluk payı bence yoktur, böyle bir şey duyan oldumu ?

Yok ve hiçbir zamanda OLAMAZ

• quote:

quote:

ıphone'lara imei atma olayını çözmüşler diye bir şey duydum, doğruluk payı bence yoktur, böyle bir şey duyan oldumu ?

Yok ve hiçbir zamanda OLAMAZ

Bu sabah doğubankta esnaf muhabbetine denk geldim adamlar yakında pasaport kaydı vs. gerek kalmayacak diyor.
  • Buradan iPhone a imei atılacağını nasıl çıkardın?

Belki de yasa da bir degisiklik olacak ya da baska birsey. Bilmiyorum ama iPhone 3-4-5 te imei atılması tamamen imkansız donanımsal olarak imkansız.

• Adam direkt diyor yazılım ile imei atılacak pasaport kaydına vs. gerek kalmayacak diyor, çokta iddialı, ıphone kullanmadığım için umrumda değil ama öyle bir şey yapılmışsa büyük bir başarıdır.
  • quote:

Iphonelara imei atmayı 3-5 dogubank esnafı çözemez. Haliyle öyle birşey çıksa bile önce yine internet ve forumlarda gözükür.
    Esnaf piyasayı hareketlendirip elinde kalan. Telefonları satmak için öyle diyecek tabi.

Hepsini geçtik ilk çıkan iphone modeli dışında diğerlerinin imei numarasini degistirmek donanımsal ve yazılımsal olarak imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: obattal

quote:

Iphonelara imei atmayı 3-5 dogubank esnafı çözemez. Haliyle öyle birşey çıksa bile önce yine internet ve forumlarda gözükür.
    Esnaf piyasayı hareketlendirip elinde kalan. Telefonları satmak için öyle diyecek tabi.

Hepsini geçtik ilk çıkan iphone modeli dışında diğerlerinin imei numarasini degistirmek donanımsal ve yazılımsal olarak imkansız.

Onların çözecek kapasitesi yok zaten, muhakkak bir yerden duyum almışlardır.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.