Şimdi Ara

silinebilir (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
3.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne adamlar var adam steve jobs bilgisayar mühendisi mi demiş, hahaha , bilge adamı bir güzel övmüş
    Tesla falan da elektirik mühendisi değil, hipokratta tıp okumamış zaten :D tüm bölümler boş o zaman ne gerek var dimi , bilgisayar mühendisliğini bu kadar kötüleyen adam elle tutulur bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumuşsa eğer, hayat felsefemi toptan değiştiricem
    @mhmtpz16 yarın yazıcam burdan özel mesaj atamıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

-Naptın bu sene sınavı nasıl geldi sonuç
    -İyi ya ilk 10bine attık kapağı bilgisayar mühendisliğine gidiyorum
    -Hmm tıp olmuyor mu peki
    -Oluyor da mühendisliğe yöneldim ben
    -Gitcek olsan doktor olabilirsin yani öyle mi
    -Evet de ben İstanbulda bilgisayar mühendisliği hedefi koyarak girdim zaten hem şura iyi bura iyi zart zurt(ayrıntılı anlatılır)
    -Tıpa yetiyor yani sonuçta puanın ama
    -

yemınle aynısını yasadım

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgural

ne adamlar var adam steve jobs bilgisayar mühendisi mi demiş, hahaha , bilge adamı bir güzel övmüş
    Tesla falan da elektirik mühendisi değil, hipokratta tıp okumamış zaten :D tüm bölümler boş o zaman ne gerek var dimi , bilgisayar mühendisliğini bu kadar kötüleyen adam elle tutulur bir üniversitede bilgisayar mühendisliği okumuşsa eğer, hayat felsefemi toptan değiştiricem
    @mhmtpz16 yarın yazıcam burdan özel mesaj atamıyorum

beklıorum bro acilen

• Hocam,
    1-> 2. sınıfa geçtim
    2-> Maaş konusunda duyduğuma göre 3000 tl civarı başlanıyormuş, 5 yıl sonra ne kadar kazanırsın çok da emin değilim ancak
    http://tanitim.ceng.metu.edu.tr/ adresinde(henüz incelemediysen şiddetle incelemeni tavsiye ederim) 4-5 bin tl arası gözüküyor mezunlar arasında yapılan anket sonucu oluşturulan grafiğe göre.
    3-> Kodlamayı bilerek gelenler var,(olimpiyatçılar genelde ve daha 1. sınıftan çalışıyorlar adamlar) ancak genel olarak hayatı boyunca kod yazmadan gelenler ağırlıkta. Zaten önemli olan kodları yazmak bilmek çok da değil, hazır kodları kullanmana izin vermiyorlar, sen herşeyi en baştan tasarlaman gerek(şuan anlatmam çok zor ne demek istediğimi) Matematik zekanın kuvvetli olması lazım, çünkü alogaritma kurmak için çok gerekli ve bir kodu unuttun mu aç netten bak ancak alogaritmayı kuramıyorsan istersen herşeyi bil hiç birşey yapamazsın.
    4->İş bulma konusunda benim içim çok rahat, duyduklarım ve gördüklerim kadarıyla hiç sorun çıkacağını sanmıyorum(yine tanıtım sitesindeki iş bulma grafiğine bak)
    5->Odtü nün çok güzel yurtları var ancak ya ilk 3 tercihinde girmen yada ilk 4000 den girmen gerek kesinlikle çok güzel olan yurtlara girmek istiyorsan, ancak bu sene okulun kötü yurtlarını da bakıma aldılar, onlar da güzelleşebilir.
    6->Ben hedefliyerek yazmıştım, daha doğrusu eleyerek.Ablam doktor, ve gördüğüm kadarıyla hiç bana göre bir meslek değil doktorluk.Endüstri mühendisliğini halen tam anlamıyla çözemedim o olmaz bu olmaz derken yapabileceğim tek meslek bilgisayar müh. diye düşündüm

Not: Bilgisayar başında saatlerce oturmayı göze alamıyosan gelme, ilk seneden bi ödevler bir sınavlar verdiler ki sorma gitsin, günlerini harca 1000 satır kod yaz (ki hocanın söylediğine göre 1000 satır çok az bir rakammış gerçek bilg. müh. ilerinde yapılanlara göre, sonra blackbox uygulansın, ödevin küçük bir hata yüzünden 0 alsın )

• Bu arada dün mesleki açıdan iyi bir örnekle yemek yedim, 2010 odtü bilg. mezunu kendisi amerikada yıllık 100000 dolar alıyormuş silikon vadisinde, ki çalışma koşulları çok iyiymiş türkiyeye nazaran, çalıştıkları şirkette de çok sayıda türk varmış.
    Söylediğine göre silikon vadisinde yeni mezun biri 75000 dolardan fazla kazanıyormuş.
    tabi çok fazla kriterin bir arada olması gerekiyor ama herşey sana bağlı
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bırak bu kendini geliştirme olayını şimdi.

Eğer ezberim kuvvetli, okurum diyorsan neyle kıyaslarsan kıyasla işin içinde tıp varsa tıp seç. Bugün pratisyen bile dünyanın parasını alıyor.

pek çok pratisyen tanıdığım 2000 tl maaş alıyor.+yemek demek isterdim ama yalan olur.
    geçen sene mezun olan doktor arkadaşım kayseri devlet hastanesine atandı ve bedava yemek hakkım olsaydı keşke diyor
    ev kiraladı ama para ödemede baya zorluk çekiyor bunun gibi çok sayıda doktor tanıdığım var
    diğer tarafta bizim bölümden(bil. müh.) yeni mezun 5 kişi turkcellde işe başladı ve aldıkları maaş 3000 tl+yol+yemek ayrıca maslak gibi bir yerde yaşıyolar
    yani bilip bilmeden pratisyenler dünyanın parasını alıyo diye sallamayın

• quote:

Orijinalden alıntı: cengiztınaz

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Bırak bu kendini geliştirme olayını şimdi.

Eğer ezberim kuvvetli, okurum diyorsan neyle kıyaslarsan kıyasla işin içinde tıp varsa tıp seç. Bugün pratisyen bile dünyanın parasını alıyor.

pek çok pratisyen tanıdığım 2000 tl maaş alıyor.+yemek demek isterdim ama yalan olur.
    geçen sene mezun olan doktor arkadaşım kayseri devlet hastanesine atandı ve bedava yemek hakkım olsaydı keşke diyor
    ev kiraladı ama para ödemede baya zorluk çekiyor bunun gibi çok sayıda doktor tanıdığım var
    diğer tarafta bizim bölümden(bil. müh.) yeni mezun 5 kişi turkcellde işe başladı ve aldıkları maaş 3000 tl+yol+yemek ayrıca maslak gibi bir yerde yaşıyolar
    yani bilip bilmeden pratisyenler dünyanın parasını alıyo diye sallamayın

Arkadaşım bu Turkcell'de Vodafone'da nasıl çalışılıyor? Nasıl bir yer buralar. Shopları falan mı ben de düşünüyorum da bilgisayar müh. Buralarda çalışmak isterim.

• :D Dostum turkcell vodafon fln dediysek fatura ödeme bayilerinde asgari ücretle çalışan elemanlardan bahsetmiyorum
    mesela turkcellin istanbul gebze gibi yerlerde merkezleri var buralarda çalışmak üzere mühendisler alınır bu seçimde okuğun üni. ve not ortalaman önemlidir
    bunun yanında mesela huawei benzeri kuruluşlar mühendisler için sınav yaparlar örneğin huawei izmir hiltonda böyle bir sınav yapmıştı bu sınavda başarılı olmak içinde yine ciddi bir üni.den iyi bir ortalama ve bilgi düzeyiyle mezun olmak gerekir.Birde bazı şirketler bölümdeki hocalardan isim isterler bunun içinde bölümde ilk 15 içinde bulunmak yararlıdır.
    Uzmanlık alanlarına gelince IT uzmanı network müh. veritabanı müh. sistem müh. gibi sıfatlarla bil. müh.leri bu şirketlerde rahatlıkla iş bulabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cengiztınaz -- 5 Ağustos 2011; 1:14:46 >
  • kardesim arastirma yaparim ben, kendimi yenilerim , 4 yil aldigim egitimin sonrasinda ömür boyu yine arastirma yaparak bir nevi kendimi egitirim diyorsan. hic düsünme istedigin üninin prestiji de cok büyük sec bilgisayar mühendisligini derim.ancak ben parayi 28-29 yasindan sonra vuracagim. o kadar yil okurum sonrada pasalar gibi gecinirim ömür boyu sknti görmem dersen tip sec derim.allah pisman etmesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

-Naptın bu sene sınavı nasıl geldi sonuç
    -İyi ya ilk 10bine attık kapağı bilgisayar mühendisliğine gidiyorum
    -Hmm tıp olmuyor mu peki
    -Oluyor da mühendisliğe yöneldim ben
    -Gitcek olsan doktor olabilirsin yani öyle mi
    -Evet de ben İstanbulda bilgisayar mühendisliği hedefi koyarak girdim zaten hem şura iyi bura iyi zart zurt(ayrıntılı anlatılır)
    -Tıpa yetiyor yani sonuçta puanın ama
    -

muhtemelen bunu diyen baltaya sap olamamış birisidir.
  • tıpları yazdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhmtpz16

tıpları yazdım

Bilkent Bilgisayar tam burslu tutuyorsa yazık etmişin kendine. Ha tutmuyorsa iyi yapmışın
  • siz ne diyorsunuz ya?
    28 29 a gelip okudum bitti mi saniyorsunuz tip i?
    Tamam belki tip okuyan bir insan değilim ama uğraşacağiniz şey insan. Evirsen de çevirsen de insan.
    Gidip de bir hastanin annesine 7 yaşinda bir çocuğu ameliyathanede kaybettiğinin haberini erebilecek misin? Bunun dersi ünide verilmiyor haberin olsun.
    Bu iş öyle stressiz bir iş değil. Kbb uzmanlik yapmis bir doktorla konuştuğumda(yurtdişi uzmanlik) bana etmediği laf kalmadi. ülkemizde bu denli cahil insan varken sizin dilinizden anlayacak insan yokken, insanlarin toplumun arasinda, siyahlarin içinde beyaz olmayi nasil bu kadar kolay görebiliyorsunuz?
  • odtü tuutcak banko.bilkentte belki gelir 1000 kişi düşerse.ndn yazık etmıssın diosun ki hem.söktörden biriysen acıklar msn
  • Hocam bence biraz daha düşün. Sen tıp mı istiyorsun bilgisayar mühendisliği mi ? 6 sene okumaya hazır mısın ? TUS'u saymıyorum. tusla birlikte şark görevine hazır mısın ? Hayata 35 yaşında başlamaya düzenini kurmaya hazır mısın ? En önce bunların cevabını ver. Eğer bunlara hazırsan ve tıp istiyorsan çekinmeden yaz. Ama bunlara hazır değilsen hayatını üç beş kuruş daha fazla kazanacağım diye riske atma. Risk derken zorluklardan bahsediyorum. Bir söz okumuştum yanlış olabilir tabi. "Sevdiğin mesleği yaparsan hayatın boyunca çalışmazsın." diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: umbro

kardesim arastirma yaparim ben, kendimi yenilerim , 4 yil aldigim egitimin sonrasinda ömür boyu yine arastirma yaparak bir nevi kendimi egitirim diyorsan. hic düsünme istedigin üninin prestiji de cok büyük sec bilgisayar mühendisligini derim.ancak ben parayi 28-29 yasindan sonra vuracagim. o kadar yil okurum sonrada pasalar gibi gecinirim ömür boyu sknti görmem dersen tip sec derim.allah pisman etmesin

emin ol hiç sıkıntı görmüyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: m.ali20

quote:

kardesim arastirma yaparim ben, kendimi yenilerim , 4 yil aldigim egitimin sonrasinda ömür boyu yine arastirma yaparak bir nevi kendimi egitirim diyorsan. hic düsünme istedigin üninin prestiji de cok büyük sec bilgisayar mühendisligini derim.ancak ben parayi 28-29 yasindan sonra vuracagim. o kadar yil okurum sonrada pasalar gibi gecinirim ömür boyu sknti görmem dersen tip sec derim.allah pisman etmesin

bir doktorun kredi karti borcu yüzünden icralik oldugunu ya da intihar ettigine hic rastlamadim. doktor bile ekonomik sknti cekiyorsa vay bu ülkenin ekonomisine

• quote:

quote:

quote:

bir doktorun kredi karti borcu yüzünden icralik oldugunu ya da intihar ettigine hic rastlamadim. doktor bile ekonomik sknti cekiyorsa vay bu ülkenin ekonomisine

He tamam doktora şiddet ,10 yıl okuma, zorunlu doğu batı görevi,pratisyensen topu topu 2 3 milyar gelir senden daha düşük puan yapmış bilgisayar mühendislerinin 3000 le işe başlaması falan işin manevi yönüne gelmedim daha Emin olun bu ülkede başı en fazla ağrıyan ve ilerde daha da ağrıyacak olan tıpçılardır.

• quote:

quote:

quote:

ömür boyu sıkıntı görmem kısmını büyük yazdım çünki doktorların işi mezun olduktan sonra bitmiyor, genelde tercih yapacak öğrencilere hep böyle gösteriliyor, 10 yıl oku sonra yan gel yat diye birşey yok maalesef. doktorların ne zor şartlarda çalıştığı ortada. tamam uzman olduktan sonra belki maddi sıkıntı olmaz ama herşey parada bitmiyor.

• Arkadaşlar yorumların hepsini okuyamadım Bir şey sormak istiyorum. Bilgisayar bilimleri ve bilgisayar mühendisliği hakkında bilgi verebilir misiniz?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.