Şimdi Ara

silinebilir... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
49.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Donanımcı Aras

sorum ve sağlık problemi zor sanırım... bilen varsa veya çevresinde gören birileri, lütfen ama lütfen yardım etsin fikir versin...

Kalp hastalığı ile ilgili her konuda rapor veriyorlar diye biliyorum. Başka forumlarda böyle okumuştum. Sadece buraya yazarak değil de bir kaç yerde daha bakabilirsen sorununa çözüm bulabilirsin diye düşünüyorum. geçmiş olsun.
  • Anladım teşekkür ederim...

Belki bu şekilde denk gelen biri bulurum diye dedim...

Nerelere yazabilirim mesela?

Sağlık yönetmeliğine göre elverişsiz gözüküyor fakat biliyosunuz şubedeki tabipler farklı davranabilir... Kilosunu eksik gösterip askere gönderdikleri gibi...
  • Merhaba arkadaşlar ,Sol gözümde kornea yapısının bozukluğundan dolayı 2006 yılında operasyon geçirdim ,kornea altında ve üstünde intaks denilen halkalardan var ayrıca göz numaram 5 den büyük gözlük ile görme netliğimi hiç bir şekilde sağlayamıyorum yani gözlük işe yaramıyor 1 sene lens tedavisi uygulandı gözümde halka olduğu için lensleri kullanamadım kendiliğinden fırlayıp çıkıyordu lazer tedaviside gözüme uygun değilmiş, sağ gözümde de astigmat var numarası 5 den büyük değildir.Geçen gün askerlik şubeme gittim muayene sonucunda beni askeri hastaneye sevk ettiler dün askeri hastanede muayene olduktan sonra doktor heyete gönderdi raporuna da gelecek sene celp dönemlerinde gideceksin 1 sene boyunca müşaade altında tutulacaksın yazdı yüzüme karşı da dedi ,bu ne demektir anlayamadım benim 5 sene boyunca geçmeyen rahatsızlığım 1 sene içinde geçmesini mi umdu acaba doktor ben askere gitmek istiyorum ne yapmam gerekir nasıl bir yol izlemem gerekir bu durum karşısında rapor da askerliğe elverişlidir yada elverişsizdir yazmıyorlar mı nedir bu muallak da ki durum ne olacağı belli değil yardımcı olursanız çok sevinirim 3 ertelenme sonucunda askerlikten muhaf sayılma diye bir şey duydum aslı varmıdır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 30 Ekim 2011; 20:21:20 >

• Şimdi burda bazı kişiler atmış tutmuş.Bi kere beyler her kiloluya gidin sorun şu kilolardan kurtulayım da gerekirse 3 5 yıl askerlik yaparım der.Çünkü kilolu olmak başlı başına bir eziyet.Tabi daha bebelikten milletle dalga geçilmesi öğretilen bireyler olduğumuz için asıp kesmeside bir o kadar kolay.Gel gelelim burda atıp tutan anlamadan dinlemeden yazanlara aldırmayın kardeşim.Vatan millet sakarya naraları atanlar ne yapmış ülkesi için? Askerlik yapmakla vatan görevini yapmış olursun ama sadece ufak bir kısmı.Sen vatana millete yararlı adam gibi bir birey olursan işte o zaman bu vatanın hayırlı evladısın benim gözümde neyse bu konu uzar gider.Kardeşim öncelikle askere sağlıksız adamı kesinlikle almazlar.Çünkü zaten asker sayısı fazla kalkıpta rahatsızlıgı olanları siz isteseniz dahi alalım demezler bu 1.İkincisi eğer imkanın varsa kilolarından kurtul derim ama veremiyorsanda yapacak bişey yok ahkam kesecek değilim ama sadece senin sağlığın önemli bunu unutma.Kilodan dolayı genelde kurulun ruh hali önemli olsada ilk seferde genelde erteleme veriyolar.Kimi askerler 2.gidişlerinde kimiside 3.de elverişli değil raporu alıyor ki o süre zarfında hala kilolularsa.Allah kimseyi sağlığından etmesin.Dediğim gibi burda vatan millet sakarya naraları atanlara kafayı takıpta üzülme.Zaten bu zihniyette olan insan kendi vatandaşına kardeşinde anlamadan dinlemeden hain kelimesini yakıstırmaz.Uzun lafın kısası sadece sorun kilo ise max.kanunda yazan 5 yıl ama genelde 2 yada 3.de çürük veriyolar.Ama dileğim zayıflayıp sağlıgına kavusman.

• Selamlar son bir haftada yaşadığım tecrübeleri sizlere aktarmak istiyorum. Öncelikle 343. dönem için askerlik şubesine başvurdum, muayene sırasında hafif derece skolyoz, düz tabanlık ve hiper tansiyonum olduğunu belirttim. Beni iç hastalıklar ve ortopedi'ye sevk ettiler (bunlar içinde git gel git gel ayrı tabi ) Neyse ortopedi doktor'u komando olamaz askere elverişlidir diye rapor verdi. İç hastalıklar ise hastanede yatmam gerektiğini bir hafta boyunca tansiyonumun takip altında tutacaklarını söylediler. Eğer yükselirse erteleme yükselmez ise askere dedi =) 4 gün boyunca hastanede kaldım ve tansiyonum onların istediği seviyede yükselmedi ve askere elverişli raporu verdiler. Aralıkta askerim.
  • ben askerdeyken, hepatit b li bir çocuk vardı, ayrıca zeka geriliği olan bir çocuk vardı adını dahi söyleyemiyordu. bu adamları niye alırlar anlamam. bir tanıdığımın göğüs kafesi çöküktü askere almadılar. fiziki hiçbir engeli yoktu.
  • arkadaşlar iyi bayramlar dilerim
    benimde kafatasımda 2cm lik kemik yerine titanyum plaka mevcut doktorum dahil asker tanıdıklarım falan askere almazlar seni diyorlar ancak
    daha önce buna benzer bir sebepten muhaf olan birini duydunuz mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakan1622

arkadaşlar iyi bayramlar dilerim
    benimde kafatasımda 2cm lik kemik yerine titanyum plaka mevcut doktorum dahil asker tanıdıklarım falan askere almazlar seni diyorlar ancak

Askeri hastaneye gittiğimde aynı sizin durumunuzda birini gördüm.
    Görünürde hiç bir problem olmamasına rağmen onu almamışlar askere, hatta son konuştuğumuzda dava açmıştı askeriyeye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

quote:

Görünürde hiç bir problem olmamasına rağmen onu almamışlar askere, hatta son konuştuğumuzda dava açmıştı askeriyeye.

bahsettiğiniz arkadaşın sağlık durumu hakkında net bilginiz var mı?tam olarak neden alınmadığı hakkında

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Gny*

quote:

bahsettiğiniz arkadaşın sağlık durumu hakkında net bilginiz var mı?tam olarak neden alınmadığı hakkında

Ufak yaşta bir kaza geçirmiş. O kazadan sonra kafasına metal bir plaka takılmış.
    Raporlarında kaza geçirdiği ve metal plaka takıldığı yazdığı için askerliğe alınmamış.
    Ama görünürde gayet sağlıklı, aklı başında bir insan.

Yani rapora bakmaları yetiyor sanıyorum.

• Merhaba. Ben lisede iken iş kazası sonucu sağ işaret parmagımı kaybettim sonradan dikildi ama şuan çok fazla hareket ettiremiyorum benim durumum ne olur acaba alırlarmı askere
  • Varikosel olan var mı?

Muayene sırasında belirtmemize gerek var mı?
  • bence şubeye gidip işlemleri başlatmalısın. belki istediğin gibi gelişir olaylar
  • selam arkadaşlar. askerli muayenesine başvuracağım. sağ ayağımda orta 3 parmak eksik. küçük parmakta şekli bozuk. sonradan olma bir kaza geçirdim. yürümemde bir sorun yok. top bile oynuyorum. uzun süreli çok zorladımmı dinlendirmem gerekiyor. askere alınma durumu nasıl olur.
    benimle aynı durumda olanların tecrübelerini bekliyorum. veya bilgisi olanların.
  • bi sorum olacak bendede düz tabanlık var birde iki ayagımda nasır var küçük serçe parmagımda ilaçlar kullandım amelıyat oldum bi türlü geçmek bilmedı suanda ayakakbı bıle giyemiyorum askerlıgım geldı tecıllıydım bozdurmak ıstıyorum ama ben giç bi sekılde ayakakbı gıyemıyorum ki askerde botu hayatta giymem giydigim zaman cko kötü bi acı verıyor yürüyemıyorum sızce askerden cürük verırler mı ne olur durumum
  • merhaba kolay gelsin bende bel fıtıgı kayması ve kırık vardı ameliyat oldum şuan belimde 4 adet vida var peki sizce durumum ne olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nef'i

bazı arkadaşlar çürük raporu almaya çaış demiş onları kınıyorum şimdiye kadar ekmeğini yiyip suyunu içtiğin ülken için askerlik yapmaya gelince mi işler değişiyor sözüm knuyu açan arkadaşa değil böylesine pervansızca yorum yazan arkadaşlara

senın ulken o kadar duzenlıydıde bekle bakalım 65 yasına kadar emeklılıgını al bakalım 60 tl ye tupunu bak bakıyım sokakta yasıyan bunca ınsana gıy kazagını montunu dogalgazssız evınde otur aslanım o kadar kayırıyosun madem askerlık dısında da turkıyenın durumunu gozune getır ayıp be ayıp
  • quote:

Orijinalden alıntı: musavir

arkadaşlar görüyorumki coğunluk bilgi sahibi olmadan ahkam kesip duruyo cvp vermeden gecemedim.Bende kilo nedeniyle askerliğe elverili değildir raporu verilenlerdenim.
    Konu ile ilgili cevaplar:

1- TSK sağlık yeteneği yönetmeliğinin boy ve kilo monogramındaki kilo degerlerinden fazla yada az iseniz askerlikten muafsınızdır.
    2- Monogramı inceleyin ama genel de orta boylular için bu fark 30 kilodan fazla ise askerlikten maf olursunuz.
    3- Önce ertesi yıla terk işlemi yapılır daha sonraki yıl veya en geç 2. yıl kesin rapor verilir.
    4- Bu işlemler en fazla 1 gününüzü alr.
    5- Askeri doktorlar bu konuda hiç bir şekilde insiyatif kullanmazlar kullanamazlar yönetmelikte (onlar kitapta diyolar) ne yazıyosa harfiyen uygularlar.
    6- Türkiyede askerden bol bi şey yoktur o yüzden hiç kimsenin umrunda bile olmaz memurlar ve subaylar yüzünüze bile bakmazlar yalnuzca
    işlemin bitti kalabalık yapma derler.
    7-Ben ilk hastaneye sevk edildiğmde illa gidecem diye doktorla baya bi uğraşmıştım olmaz kardeşim hiç bi şey yapamam koşuda falan tıkanıp ölür gidersen ben mahkemelik olurum demişti o yüzden 100 gr bile fazla olsa çürüğe ayırıyolar.
    8-DEvlet memurlugu yada diğer kurum sınavlarında önünüze hiç bi engel cıkmıyo. Rapordan sonra kpss yle memur oldum.kimse sormuyo bile askerlikle ilişiğiniz olmadığına dair bi belge diyolar yalnız onuda şube veriyo zaten.
    9-Kız isteme meselesindede bulunduğunuz cevre köy kasaba gibi bi yerse sorun olur belki ama bana soran bile olmadı.

8-DEvlet memurlugu yada diğer kurum sınavlarında önünüze hiç bi engel cıkmıyo. Rapordan sonra kpss yle memur oldum.kimse sormuyo bile askerlikle ilişiğiniz olmadığına dair bi belge diyolar yalnız onuda şube veriyo zaten.
    9-Kız isteme meselesindede bulunduğunuz cevre köy kasaba gibi bi yerse sorun olur belki ama bana soran bile olmadı

bende çok istememe rağmen usta birliğindeyken rapor almak zorunda kaldım ileri derecede düztabanlıktan :(

hedefimde memurluk var sorun olmaz diyorsun yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Nef'i

bazı arkadaşlar çürük raporu almaya çaış demiş onları kınıyorum şimdiye kadar ekmeğini yiyip suyunu içtiğin ülken için askerlik yapmaya gelince mi işler değişiyor sözüm knuyu açan arkadaşa değil böylesine pervansızca yorum yazan arkadaşlara

gitmeden bilemezsin kardeş

orada askerlik yapılsa diyeceğim laf yok ama senden hizmetçi olman isteniyor

sana söyleyeyim askerlik hayatım boyunca 5km bile koşmadım kısa dönem olduğumdan ama hergün 5km yol süpürdüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: melisa..

yaa askerLkte düz tbnda derecesi kaç oLrsa çürük verioLar ?

3 ve altı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.