Şimdi Ara

silinebilir... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
2
Favori
49.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DarkMourning

quote:

Orijinalden alıntı: Sonuna Kadar Yardır

quote:

Orijinalden alıntı: XDaY_WaLkeRX

2 yıl süre veriyorlar diye biliyorum. Bu süre zarfında zayıflayamazsan çürük raporu veriyorlar..Bence gir işine çalış.. Bu kilonun altına düşme çürüğe çıkınca zayıflarsın..

Bu vatanın sizin gibi evlatlara ihtiyacı yok.

quote:

Askere gitmessen dağdaki teröristten hiçbir farkın kalmaz

siz ölsenize. gereksiz yere oksijen tüketiyorsunuz, bize zarar.

benim ne gibi amaçlarla vatana hizmet edebileceğimi bilemessin boşuna muhattap olmayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: bymuco

ASKERLİKTEN ÇÜRÜK ALMAYA ÇALISAN ARKADAŞLAR ORTAK BİR BULUŞMA NOKTAMIZ OLSUN İSTEDİM..
    113 KİLOYUM 1.72 CM BOYUM YAKLAŞIK 4 AY ÖNCE ASKERE GİTMEK İÇİN ASKERLİK ŞUBEME GİTTİM..

• ya beyler benimde 5 yıldır fln belimde problem war daha doğrusu doktora gittim röntgen çektirdim falan filan ama birşey çıkmıyor kas ağrısıdır diyor. ben ne zaman böyle bir işe kalkışsam mesela kasa toplama,elektronik tamir falan genelde odamda yerde yaparım ve yerde otururken hiçbir sorun yok ama ayağa kalkınca deli gibi ağrı var diyorum askere gidince askeri hastaneye sevk alıp orda muayene olabilme eğer bir problem varsa tedavi şansı var mı ? eğer böyle bir şey olursa süper olur. çünkü askeri hastanelerimiz gerçekten çok iyiymiş.
  • Merhaba arjadaşlar,
    Ben 13-15 Yaşında ankarada bir hastanede profosor e muayene oldum özel hastaneydi. Ozamanlar çabuk yorulma yorulunca halsizlik gibi problemler yaşıyordum . Ailem ozamanlar durumumu bilmiyormuş. Gittik muayene olduk. Doktor bana " Beden eğitimi yasak, Çay , Kahve vb asitli içecekler yasak" Diye rapor verdi.
    Ve bunun üstüne gögüsümde çökük var (Güvercin gögüsü) ve bunun yanında kalbime baskı yapıyor bu çökük gögüs. Ameliyat olmak için doktorun fikrini almıştım. Bana ameliyat yaparız ama biraz riskli. Sende kalp ritimsizligi var dedi ama istersen yaparız demişti. Ben askerlikten yırtmak için bunları yazmıyorum. Benim durumum nedir sizce alırlarmı almazlarmı beni?
  • quote:

herkese merhaba...

ASKERLİKTEN ÇÜRÜK ALMAYA ÇALISAN ARKADAŞLAR ORTAK BİR BULUŞMA NOKTAMIZ OLSUN İSTEDİM..
    113 KİLOYUM 1.72 CM BOYUM YAKLAŞIK 4 AY ÖNCE ASKERE GİTMEK İÇİN ASKERLİK ŞUBEME GİTTİM..ASKERE GİDEMEYECEGİMİ SÖYLEDİLER. DİREK OLARAK BENİ ASKERİ HASTANEYE SEVK ETTİLER ...24 FOTOGRAF İLE BİRLİKTE ASKERİ HASTANEYE GİTTİM..DAHİLİYE UZMANI TABİP YARBAY BİLMEMNE MUAYENE ETTİ. KİLO FAZLALIGI İLE BENİ HEYETE SEVK ETTİ. HEYET 1 HAFTA SONRAYA GÜN VERDİ GİTTİM.. 5 DK İÇİNDE BANA 1 YIL ERTELEME VERDİLER... ACABA BÖYLE KAC YIL SÜRECEK BU İŞKENCE..İŞE GİRECEM DİYEMİYORUM ADAMLARA BEN MUAFIM İŞE BAŞLASAK ASKERE ALIRLAR DİYE KORKUYORUM..NE OLACAK BÖYLE ACABA ? BENİMLE AYNI KONUDAN MUZDARİP OLAN ARKADAŞLAR... ASKERE GÖTÜRÜN BENİ BİLE DİYEMEDİM ORDA... ADAMLARIN KARŞISINDA KONUŞAMIYORSUN BİLE..NE OLACAK ACABA!! KONUŞALIM FİKİR SAHİBİ OLALIM.. CEVAPLARNIZI BEKLİYORUM
    saygılar..

askerliğini sadece bir sene ötelediler mi yoksa kilo veya artık olası bir hastalığa karşı tespitte bulunup tedavi önerdiler mi?
    bence senin ciddi bir problemin var. askerlik yapılmaz mı. bunu hiç dert etme derim. esas dert edeceğin konu kilo almana sebep olan şey.
    yani bu kiloyla ancak yemekhanede askerlik yaparsın da. oraya alırlarsa seni, kilon daha da artar.

• BU konuda yazılan şeylerin çoğu "halkı askerlikten soğutmak" kapsamında eğer ihbar edilirse, ip numaralarından tesbit ile saçmalayanların hepsinin başı çok ciddi derde girer.
    Uyarmadı demeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenkurt

quote:

Orijinalden alıntı: 458 °F

Merhaba arjadaşlar,
    Ben 13-15 Yaşında ankarada bir hastanede profosor e muayene oldum özel hastaneydi. Ozamanlar çabuk yorulma yorulunca halsizlik gibi problemler yaşıyordum . Ailem ozamanlar durumumu bilmiyormuş. Gittik muayene olduk. Doktor bana " Beden eğitimi yasak, Çay , Kahve vb asitli içecekler yasak" Diye rapor verdi.
    Ve bunun üstüne gögüsümde çökük var (Güvercin gögüsü) ve bunun yanında kalbime baskı yapıyor bu çökük gögüs. Ameliyat olmak için doktorun fikrini almıştım. Bana ameliyat yaparız ama biraz riskli. Sende kalp ritimsizligi var dedi ama istersen yaparız demişti. Ben askerlikten yırtmak için bunları yazmıyorum. Benim durumum nedir sizce alırlarmı almazlarmı beni?

Alırlar, spor yapamaz kağıdı verirler sana, komutana çay falan götürürsün, olurda ölürsen de vatan sağ olsun sonuçta sen o komutana çay götürmezsen o komutan çaysızlık krizine girebilir ve bu kriz sonucu silahı eline alıp askerin kafasına sıkabilir, ya da eline pimi çekilmiş bir bomba verir. Ha bu da oldu diyelim ozaman nolur tatbikat zayiatı yazarlar bir tabuta sararlar üstüne bir bayrak hoba ne oldu şehit oldun tebrik ederim

amone, ben de dedim acaba 'nadan'ın iyi bir kelime olduğunu zanneden bir DH üyesi daha mı çıktı karşıma Yine de anlamadan yargılamak istememiştim. İşte henüz o mertebeye malesef ulaşamadım ümit ediyorum ki o günleri de görürüz

Hiç almama gibi bi durumları varmı? daha detaylı bilgi lütfen

• Düz tabanların akıbeti ne oluyor askerde? Bilgisi olan var mı?
  • quote:

Hımm, ozaman halkı gaze getirip askerliğe teşvik edelim belki ödül alırız ha ne dersin? Halk böyle şeylerle askerlikten soğumaz, halk askerlikten eğer bir sebepten dolayı soğursa bu da askerde insanlara yapılan insanlık dışı muamelelerdir. Halkı bu kutsal messeseden soğutan askeriye bir an önce kendini sorgulamaya başlamalıdır.

bu yazını okuyan biri, sen galiba askerlik yapmadın der. güzel muamele mi beklesin askerler. çok zor be,
    adam nöbetden geliyor tipi çarpmış. üzerinde battaniye var, kardan görünmüyor. rütbeli asker görse yanacak askerliği..

düz taban direkt terhis biliyorum.. saklayan biri vardı. tespit edildi, askerliği bitti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The souls migration -- 8 Şubat 2010; 14:53:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Düz tabanların akıbeti ne oluyor askerde? Bilgisi olan var mı?

bende düz tabanım. ama hiç birşey söylemedim o konuda 2010 nisan için askerlik kararı aldırdım
  • askerde 125 kilo arkadsım vardı çocuğa 6 ay hava değişimi verdiler kabul etmedi ben askerde zayıflarım diye 3 ay hava değişimine gönderdiler sırf askerliğini yapmak için 85 kiloyla geri döndü. kimseye laf sokmaya çalışmıyorum sadece örnek olmsı açısından paylaştım. Ama konu başındaki ''ÇÜRÜK RAPORU ALMAYA ÇALIŞAN ARKADAŞLAR...'' cümlesi beni çok üzdü. kişisel bi durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: self_control

quote:

Orijinalden alıntı: Riqimaru

Düz tabanların akıbeti ne oluyor askerde? Bilgisi olan var mı?

bende düz tabanım. ama hiç birşey söylemedim o konuda 2010 nisan için askerlik kararı aldırdım

Babam düztaban askerede gitti yani :) gitmiş denir aslında

• quote:

quote:

quote:

Merhaba arjadaşlar,

Alırlar, spor yapamaz kağıdı verirler sana, komutana çay falan götürürsün, olurda ölürsen de vatan sağ olsun sonuçta sen o komutana çay götürmezsen o komutan çaysızlık krizine girebilir ve bu kriz sonucu silahı eline alıp askerin kafasına sıkabilir, ya da eline pimi çekilmiş bir bomba verir. Ha bu da oldu diyelim ozaman nolur tatbikat zayiatı yazarlar bir tabuta sararlar üstüne bir bayrak hoba ne oldu şehit oldun tebrik ederim

amone, ben de dedim acaba 'nadan'ın iyi bir kelime olduğunu zanneden bir DH üyesi daha mı çıktı karşıma Yine de anlamadan yargılamak istememiştim. İşte henüz o mertebeye malesef ulaşamadım ümit ediyorum ki o günleri de görürüz

Hiç almama gibi bi durumları varmı? daha detaylı bilgi lütfen

• Bende çok istiyordum askerliği sonuçta her Türk evladı bence yapmalı. Fakat 2 sene önce geçirdiğim bir trafik kazası sonucu 2 ameliyat geçirdim sağ bacağıma ve omurgama platin takıldı. ve bu sıralar 3. ameliyatımı geçircem sağ bacağımdaki platini aldırmak için fakat omurgamdaki platinle ömür boyu yaşayacakmışım riskliymiş onun ameliyatı. bu durumda etrafımdaki herkes çürüğe çıkacağımı söylüyor. acaba sadece spora katılamaz raporu alıp askerlik yapma şansım var mı yoksa dedikleri gibi çürük raporumu verirler?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sonuna Kadar Yardır

quote:

Orijinalden alıntı: XDaY_WaLkeRX

2 yıl süre veriyorlar diye biliyorum. Bu süre zarfında zayıflayamazsan çürük raporu veriyorlar..Bence gir işine çalış.. Bu kilonun altına düşme çürüğe çıkınca zayıflarsın..

Bu vatanın sizin gibi evlatlara ihtiyacı yok.

aglamamak için kendimi zor tutuyorum kendimi bu düşüncen için ..biz istemiyoruz mu sanki..ben 25 yıldır böleyim elim ayagım tutuyor gözlerim görüyor kilom var diye askere almıyor ben vatan hayinimi oluyorum..adam gibi yorum yapın yahu..

İlk başta açık bir mesaj yazmadığım bu yüzden de senin gibi gerçek sebepleri olanları üzdüğüm için özür diliyorum.Benim tepkim vatani görevini yapmaktan kaçmak için böyle sebepler üretenlere. Askere giden bir kişiyle aranızda ne fark var da gitmemek için kaçıyorsunuz. Sonra da tayyip oğlunu askere gönder derler.(Gerçekten çürük raporunu doğal etmenler yüzünden alıp,akere gidemeyen abilerim alınmasın.Yazdıklarımda sadece askere gitmemek için uğraşanlara gönderme yaptım.)

• quote:

Orijinalden alıntı: The souls migration

quote:

Hımm, ozaman halkı gaze getirip askerliğe teşvik edelim belki ödül alırız ha ne dersin? Halk böyle şeylerle askerlikten soğumaz, halk askerlikten eğer bir sebepten dolayı soğursa bu da askerde insanlara yapılan insanlık dışı muamelelerdir. Halkı bu kutsal messeseden soğutan askeriye bir an önce kendini sorgulamaya başlamalıdır.

bu yazını okuyan biri, sen galiba askerlik yapmadın der. güzel muamele mi beklesin askerler. çok zor be,
    adam nöbetden geliyor tipi çarpmış. üzerinde battaniye var, kardan görünmüyor. rütbeli asker görse yanacak askerliği..

düz taban direkt terhis biliyorum.. saklayan biri vardı. tespit edildi, askerliği bitti..

Diğerleri de etkilemez demiş ben hangisine inanacağım şimdi

• düz tabanlar askere gider sadece spor yapmaz
  • şuan bu konuyu açtıgım için kendimden utanıyorum...yapılan yorumlar cok agır ,,kullanılan kelimeler cok agır.. kimin askere gidip gidemeyecegine biz degil yine tsk doktorları karar verir sen ne kadar askere gitmek istesende eger ortada kilo da dahil bir problem varsa göndermiyorlar...herşey doktorların elinde yani..benim problemim hastalık degil ben dogdugumdan beri kiloluyum ne yaptımsa veremedim kiloyuu... kilo herşeyde karşımda sadece askerlikte degil... mesela bir magazaya gittigimde üzerime dogru dürüst bir kıyafet alamıyorum hep beden bulamıyorum buda benim için bir sorun..
    keşke açmasaydım böyle bir konu.. admin arkadaşlardan ricada bulunuyorum lütfen kilit felan birşey yapın ve bu konu burda kapansın... .
    Her ana baba cocugunu o kıyafetin içinde görmek ister... acaba bizimkilerde beni o kıyafetin içinde görecekler mi ? diye bende cok düşünüyorum...Hayırlısı olur inşallah....beklenecek ve görülecek...

• Arkadaşım burada vatan, millet sakarya muhabbeti yapan arkadaşlara aldırma...
  • çürük almanın başka yolları da var
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.