Şimdi Ara

silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
7.601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cutrera -- 24 Eylül 2014; 11:59:03 >

• i3 530 olabilir
  • Ben i3 ler çift çekirdek diye biliyorum ama, olabiliyormu çift e dört çekirdek rakip?
  • Güle güle kullanın. İntelde o işlemcinin rakibi yok. Oc ye filan da gerek yok.

İlla rakip arayacam dersenizde Q8300 olabilir 2.5Ghz. Ama Q8300 daha iyidir x4 630 dan.
  • demek o kadar iyi işlemci athlon II x4 620 ile fazla fark yoktur ama demi o 2.6ghz bu 2.8 ghz crysisi 4770 ve 2 gb ddr3 1333 ramle kaç fbs oynatır bu işlemci
  • quote:

Orijinalden alıntı: LANVİN1

demek o kadar iyi işlemci athlon II x4 620 ile fazla fark yoktur ama demi o 2.6ghz bu 2.8 ghz crysisi 4770 ve 2 gb ddr3 1333 ramle kaç fbs oynatır bu işlemci

Oynucağın grafik ayarlarının hepsini detayla bir şekilde söylemezsen sorunun cevabını alamazsın.
  • 1920*1080 full hd monitörde yüksek ayarlarda
  • quote:

1920*1080 full hd monitörde yüksek ayarlarda

Test etmeden tam bir fps oranı vermek zor, en önemlisi her oyunda vereceği fps oranı değişir, her oyunun grafik ayarları farklıdır, 2009 da çıkan bir oyunla 2010 da çıkmış ya da çıkacak olan bir oyun farklı değerler verir.

Fakat elindeki sistem akıcı bir şekilde hiç kasmadan bir çok oyunu açabilir. Açmayacağı oyun yoktur. bazılarını full grafik ayarlarında açmayabilir, (ekran kartı nedeniyle) bu durumda bir kaç grafik ayarını düşürüp oyunu yine akıcı bir şekilde oynayabilirsin.
  • sayisini bilmem ama oynanabilir olmaz
    quote:

1920*1080 full hd monitörde yüksek ayarlarda
  • açıkçası bu işlemcinin eşidini bende merak ediyorum

http://donanim.thgtr.com/donanim/150-alti-islemciler-karsilastirildi/150-alti-islemciler-karsilastirildi
    burda x4 640 test edilmiş ama piyasada 640 göremedim ben

i3 530 geçmiş gibi görünüyor. bu durumda intel f-p açısından daha avantajlı mı oluyor

bende athlon 630 alıp 3.2 ye çkarmayı planlıyordum. işlemci konusundaki fikirlerim değişebilir
  • Athlon II X4 635'i 3,48GHz kullanıyorum. Çok memnunum.
  • core i5
  • quote:

Orijinalden alıntı: uA_emir07

core i5

hocam testlere göre i3 bile 640 tan daha iyi. bu testler benim aklımı çok karıştırdı

quote:

Athlon II X4 635'i 3,48GHz kullanıyorum. Çok memnunum.

stok fanla mı? ısınma kilittlenme sorunu var mı?
  • Evet stok fanla. Hiçbir problem yok.
  • Fiyat-performans ve en yakın işlemcilerle olan bağımsız passmark.com karşılaştırması :

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X4+635
  • konuyu açalı 9 ay oluyo anca coştunuz ya nerdeydiniz zamanında
  • Rakibin i5 750 olarak görünüyor :) Şahsen bilgisayarda en çok x264 convert yaptığım için bu konudaki test değer resmini kullandım.

silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draconist -- 25 Ağustos 2010; 9:01:53 >
  • birkac testte i5 750'ye cok yaklastigini soyleyebilirim.. genel anlamda Q8200 ila Q9400 arasinda uygulama bazinda degisen performansa sahip.. Oyunda cok ekran karti ve harddiskin kullanildigi durumda i5 serisi ile yakin sonuclar veriyor, Core 2 Quad serisini geride birakabiliyor..
  • quote:

konuyu açalı 9 ay oluyo anca coştunuz ya nerdeydiniz zamanında

• BEN DE DE X4 635 VAR 250X 14 3500 GHZ DE KULLANIYORUM VOLTAJ VERMEDEN 50 DERECEYİ GÖRMEDİM ASLINDA FİYATINA GÖRE ÇOK İYİ BİR İŞLEMCİ
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.