Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
5
Favori
1.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Against Me -- 31 Temmuz 2020; 0:53:42 >

• hayat geç atılanları değil cahilleri affetmez hayata atılmayı sadece iş olarak görüyorsan bugün yaptığın o işleri hayat olarak görüyorsan çok dar görüşlü bir adamsın bırak mezuna kalsın adam 1 kere yaşıyacak bu hayatı olmazsa olmaz sonuçta 70 80 yıl sonra kimse seni hatırlamıyacak o zamanki insanlar aynı bizim ki gibi 100 sene ki insanlara bizlere bakacaklar aa ölmüşler falan hayat dediğin budur bir başlarsın bir bitersin 100 sene sonra toprağa karışmış çoktan ekosisteme yarar sağlamışsındır bence biraz hayat görüşünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim
  • hayat geç atılanları değil cahilleri affetmez hayata atılmayı sadece iş olarak görüyorsan bugün yaptığın o işleri hayat olarak görüyorsan çok dar görüşlü bir adamsın bırak mezuna kalsın adam 1 kere yaşıyacak bu hayatı olmazsa olmaz sonuçta 70 80 yıl sonra kimse seni hatırlamıyacak o zamanki insanlar aynı bizim ki gibi 100 sene ki insanlara bizlere bakacaklar aa ölmüşler falan hayat dediğin budur bir başlarsın bir bitersin 100 sene sonra toprağa karışmış çoktan ekosisteme yarar sağlamışsındır bence biraz hayat görüşünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim
  • Entry pp uyumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: richardfeymanınsaçı

hayat geç atılanları değil cahilleri affetmez hayata atılmayı sadece iş olarak görüyorsan bugün yaptığın o işleri hayat olarak görüyorsan çok dar görüşlü bir adamsın bırak mezuna kalsın adam 1 kere yaşıyacak bu hayatı olmazsa olmaz sonuçta 70 80 yıl sonra kimse seni hatırlamıyacak o zamanki insanlar aynı bizim ki gibi 100 sene ki insanlara bizlere bakacaklar aa ölmüşler falan hayat dediğin budur bir başlarsın bir bitersin 100 sene sonra toprağa karışmış çoktan ekosisteme yarar sağlamışsındır bence biraz hayat görüşünüzü değiştirmenizi tavsiye ederim
    Bakın gördünüz mü kaç senedir aynı kitaba bakmaktan ne hale gelmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam mühendislik için 5 sene mezuna kalındığını zannetmiyorum. En fazla 1-2 sene kalınıyor. Tıp için 4-5 sene kalanlar var doğru.
  • O KADAR HAKLISIN Kİİİİ

• Mühendislik için haklısınız hocam.2 kereden fazla mezuna kalmış bir müh. öğrencisinin işi zorlaşıyor.

• Against Me kullanıcısına yanıt
    AHAHAHAHAHAHAHAHHA ben yazları sanayide fabrikada çalıştım bu sene coronadan giremedim mezuna kaldım merak etme ordaki hayatıda biliyorum insanlar köle köle köle hiçbir şey 50 sene sonra hiçbir şeyler sadece devlet denen oluşumu ticareti sürdürmek için ordalar sende kendini hayata atıldım diye avutursun hayata atılmak hayali bir deyimdir bu şeyleri anlamlandırmak için insanların uydurdukları budalalıktan başka bir şey değildir (benim görüşüm)
  • Türkçe sosyal çözmekten kafaları sulanıyor artık. Puanının tuttuğu kötü bir yer yazıp gitse o emeği fakültede verse hem iş sahibi olacak hem de iyi yerlerde olacak. Bu kadar istiyorsan yatay geçiş için uğraş en azından bölüm derslerini kasmış olursun gidip bölümünden alakasız saçma sapan türkçedir felsefedir kimyadır biyolojidir bunlarla uğraşmazsın
  • Sizene kardeşim adam istediği kadar hazırlanır. Görmesem inanmazdım ama 4. Yılında okuldan üst sınıflardan birisi boun ee kazanmıştı 89 sıralamayla. Zafer, zafer benimdir diyebilenindir

• 5 sene garip cidden, 5 senedir çalışma alışkanlığı oluşturmak kafana dank etmediyse ve yerinde sayıyorsan bir anlamı yok mezuna kalmanın.

• Büyük ihtimal benim konuma istinaden açtın bu konuyu. Kardeşim 40-50 sene bir mesleği yapacagiz. 3-4 kere sınava girmisiz ne fark eder. Devede kulak yani

• Odtü ee deki ve itü ehb deki erken giren adamlar o adamdan daha avantajlı iş hayatında.O adamlar onun sınava calıstıgı seneyı tecrube kazanmakla,kendini gelistirmek(dil,network agını genısletme)gibi meziyetlerle uğraştı.

• Aberrant Warden kullanıcısına yanıt
    istemediğin bir yerde kendini nasıl geliştirebilirsin? oraya ait hissetmiyorsan geleceğini göremiyorsan nasıl yapabilirsin? nasıl? türkiye bu sistem yüzünden bu halde.puanının tuttuğun yere git oraya asla ısınma ve aferin 30 sene aynı şeyleri yapacağın mutsuz bir iş hayatı. yaşamın yarısını böyle geçirmek mi yoksa sevdiğin işi yapmak için 4-5 sene sınava girmek ve sonunda mutlu olmak mı?

• Size mi soracağız? Hadsizler. İsteyen istediği kadar kalır. ÖSYM misiniz hayırdır? Derdin varsa yallah ÖSYM’ye ağla. Mezuna kalıp istediğini alan insanlar var. Kalmasaydı alamayacaktı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-A2F1D112F

Büyük ihtimal benim konuma istinaden açtın bu konuyu. Kardeşim 40-50 sene bir mesleği yapacagiz. 3-4 kere sınava girmisiz ne fark eder. Devede kulak yani
    Kişisel olarak hiç kimseyi kastetmedim hocam.

• Bu sene 12 mi oldunuz hocam? Mezunlar sistemi tıkıyor diye mi bu tepkiniz? Samimi gelmedi pek yazdıklarınız. Ama samimi iseniz teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: calmdownbro

Bu sene 12 mi oldunuz hocam? Mezunlar sistemi tıkıyor diye mi bu tepkiniz? Samimi gelmedi pek yazdıklarınız. Ama samimi iseniz teşekkürler.
    Ytü endüstri ingilizce ikinci sınıfım. Sadece arkadaşlara gözlemlerimi aktarmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Against Me -- 30 Temmuz 2020; 22:41:52 >
  • Ben şu olayı anlamıyorum size saçma veya mantıksız gelebilir bazı şeyler ama sana saçma geldiği için herkes için saçma veya “manyaklık” olmuyor. Sana birden fazla mezuna kalmak saçma geliyodur sen kalma veya yakınındaki biri sana fikrini sorarsa söyle fikrini ama burada sana kimse sormamış :d gelmişsin bir konu açmışsın fikirlerini sunduğun eyvallah ama bir de hakaret ederek sunuyosun fikrini :d gören de 2 çocuk babası 50 yaşında biri sancak hayat geç kalmayı affetmiyormuş :d insan beyni ve insan düşünceleri komplike bir yapıdadır herkesin fikri hayat tarzı hayattan beklediği bir değil, gelip burada kendi fikrinizi sanki en doğrusuymuş gibi sunmayın artık :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byakuyakuchiki -- 30 Temmuz 2020; 22:45:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.