Şimdi Ara

Silinebilir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 3 Kasım 2019; 17:42:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cik cik rulmandan gelir. Yan sanayiler yeni de olsa bozuluyor. Şıkıtrıyı biraz tarif eder misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ben Kemal Geliyorum -- 28 Eylül 2019; 19:25:46 >
  • Nasıl tarif edeyim bilemedimki şakırtı şıkırtı karışık geliyor ama çok aşırı değil az geliyor ses hafif metal sürtünmesinede benziyor ses cik cik düşmandan geliyor demişsin ne düşmanı dalgamı geçiyon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meco06 -- 27 Eylül 2019; 19:51:32 >
  • Grup dişlisi sesi olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Prizdirek rulmanından geliyodur. Geçen yine bir arkadaş konu açmıştı prizdirek dedim sonra prizdirek rulmanını değiştirince sorun çözülmüştü. Sizde de muhtemelen ondandır.
  • carreraman59 kullanıcısına yanıt
    Sanmam,grup dişlisi genelde hareket halinde uğultu şeklinde yapmaz mı sesi?Triger veya alternatör kayışının gergi bilyası dahi yapabilir cik cik sesi..

• Debriyaj bilyası olabilir.

• Hocam bizde de bazen direksiyonu sola cevirince bir cızırtı oluyor o on takımda bir rulmanla alakalı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Grup dişlisi cik cik diye ses çıkarmaz zaten şakırtı sesini benzetmiş olabileceğini düşündüm. Lakırtı şeklinde yapar zamanla oluşan boşluktan dolayı ve debriyaja basınca kaybolur. Bilya da yapabilir tabi ancak bu konuyla alakalı olamaz debriyajla birlikte kayboluyormuş. Bana şanzımanın içinden geliyor gbi geldi tabiki usta değiliz haklı olabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0A14CAF8E

Sanmam,grup dişlisi genelde hareket halinde uğultu şeklinde yapmaz mı sesi?Triger veya alternatör kayışının gergi bilyası dahi yapabilir cik cik sesi..
    Debriyaja basınca ses gidiyor kayışlar debriyajamı bağlı ?

• meco06 kullanıcısına yanıt
    Onu farkettim ve ikinci cevabımda debriyaj bilyası olabileceğini ifade ettim zaten kardeşim okumuş olmalısın..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0A14CAF8E

Debriyaj bilyası olabilir.
    Bakınız burda

• Cik cik eden hareketli parçalardan biri şıngırtı ise katalizör olabilir

• Benzer sesler bendende geliyor servis direksiyon pompası dedi ama sizinkide aynı yerden midir bilemem sadece fikir olması açısından söyledim.

• quote:

Orijinalden alıntı: meco06

Nasıl tarif edeyim bilemedimki şakırtı şıkırtı karışık geliyor ama çok aşırı değil az geliyor ses hafif metal sürtünmesinede benziyor ses cik cik düşmandan geliyor demişsin ne düşmanı dalgamı geçiyon
    Rulman yazdım ama sözlük bulmaz uydurur işte.

• Videosunu yotune atip burda paylaş ona göre yardimci olsunlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.