Şimdi Ara

Silinebilir (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
17
Favori
12.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba güzel konu tamda sorun yaşıyorken.

Şimdi r5 2600 msi b350m gaming pro corsair 3000 550w 80 altin psu

İşlemciyi 4.1 e 1.315v ile stok soğutucu ile çalıştırıyorum sıcaklık bosta bu soğuk istanbul havasında 36 yükte prime ve cinebench le yuklendigimde 80 i gördüm oyunda cok rahat max 65

Ramleri 3200 ayarladim voltaj vermedim

4.2 ye zorladigimda reset yiyorum isiniyor daha fazla voltaj verince cinebench te donuyor inatciyim acaba sogutcu yada anakart degisikligi ise yararmi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Luke Neil kullanıcısına yanıt
    düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:46:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

düzeltme
    bu sistemi 3000'e nasıl topladın hocam? :)
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:47:10 >
  • quote:

....
    bu fiyata tamamı 2. eldir diye düşünmüştüm. sağlam takip etmişsin. o zaman tek tek alıp kenara koydun değil mi? :)
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:46:51 >
  • Çok teşekkürler tavsiyeniz için. Açıkçası uzun bir süre bende ryzen 2600 gitme yolundaydım ama hazır bilgisayar topluyorken premier veya vegas öğrenmeye başlarım ve belki twitch yayınları denerim diye işlemciyi biraz yüksek tutmak istedim. Ryzen 3 serisinin en iyi ihtimalle mayıs gibi piyasaya sürülme ihtimali yüzünden erkenden başlamak istiyorum açıkçası tabii ne kadar sağlıklı karar olduğu tartışılır.Ayrıca MSI Pro Carbon C tavsiyesi için Brokengineere teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamska kullanıcısına yanıt
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu. B450 gaming pro ac b450ler arasında bariz en iyisi. R7 2700x i 4.2ghz seviyelerine çıkarabilirken, r5 2600x gibi işlemcilerde de yeterli soğutmayla 4.35ghz seviyeleri mümkün. Üzerindeki wifi zaten anakarta 150tl gibi bir değer katıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bir İncelemede 4.44ghz e çıkarttılar r7 2700x işlemciyi. Bence oldukça kabiliyetli bir mobo. Ancak en azından noctua nh d15s veya 240mm aio soğutucu şart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brokengineer -- 24 Aralık 2018; 11:40:39 >
  • quote:

....
    sen zaten voleyi ekran kartından vurmuşsun :) genelde yanlış fiyat girince göndermezler ama denk gelmiş :) kim yanlış girmişti takip edelim :)
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:47:41 >
  • Anakart msi m7 aldım. İşlemci ryzen 2700x ram olara g.skill 3600mhz rgb cl16 aldım.3600mhzde sorun çıkıyor 3333mhzde çalıştırıyorum.geçikmesi ve voltajı çok oynayamadım vaktım yok bu aralar soğutmamda çok iyi değil. Dediğiniz gibi artık çok yüksek mhzlerde şans işi.

Ayrıca wraith prism (işlemci ile beraber gelen fan) kullanıyorum soğutma alıcak param kalmadı :) ileride evga 280 clc'ye geçmeyi düşünüyorum fakat bu soğutucu işlemciye doğru üflediği için sıcak hava anakart bileşenleri ve ekran kartı plakası üstüne geliyor çok başarılı gelmedi bana göre diğer bileşenleride çok ısıtıyor gibi geldi (kasa fanlarımda çok eski belki kasada güzel bir akış sağlanılırsa soğuk kullanabilinir. )Ben 3.7 stock frekansına çektim şimdilik işimi görüyor öyle kullanıyorum. Fakat 4 ghzlere teste çıkınca sıcaklık 85-90 arası geziyor sizce bu soğutucu ile normal mi ?

• Luke Neil kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:47:50 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.