Şimdi Ara

Silinebilir (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
17
Favori
12.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
64 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğrusunu söylemek gerekirse kapak açık :) sol üst ve üst fan sıcak havayı dışarı veriyor.İçeride akım oluşturacak kadar fanım olmadığını farkettim önceden akasa venoom vodoo soğutucu olduğu için hiç kapak kapanmıyordu.bir kaç kasa fanı alıp kasa içi sirkülasyonu sağlayacağım. Ama yine de bana sıcak geldi üstünde low high tuşu varmış bugün öğrendim eve gidince deneyeceğim.
    Autoda 1.4 voltaj vermeye başlıyor kendisi 4.2 4.3 ghzlere çıkıyor yüklemeye göre ama çok sıcak oluyor . 3.7 stock içi 1.15-1.2 voltaj çekiyor. Sanırım macunu bir daha değiştirip deniyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yabaman -- 24 Aralık 2018; 18:31:32 >
  • Luke Neil kullanıcısına yanıt
    bence ryzenlarda fp aranıyorsa çok da aşırıya kaçmanın bir anlamı yok. r7 2700 gibi bir işlemci 4.2ghze b450 carbon ac ile çıkarılabilir statik olarak. geri kalanı ramler. Onlarda da artık illede b die ram almaya pek gerek kalmadı. Şuan hynix üretimi sniper x c16 3200lük ramler c14 seviyesine çekilebiliyor ya da 3600mhz seviyesine çıkarılabiliyor. Bunları yaptıktan sonra zaten çok ciddi bir kazancın olmayacaktır.
    Güzel bir soğutma sistemi kurarsam o zaman artırmayı düşünüyorum şimdilik render veya çok büyük hesapalamalar yapmıyorum bf1 ve bf5'te eski işlemcim (i7 3770k) sorun çıkarıyordu.Onun için uzun süre beni götürecek bir sisteme geçeyim dedim oyunlarda 3.7'de bile yüzde 30-40 civarında seyrediyor.Şimdilik tatminkar :)
    .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:49:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Hocam size çok güzel sorular hazırladım ;)

Öncelikle belirteyim ki toplayacağım sistem yüzünden beynim yanmak üzere artık..Bileşenlerden bir kısmı belli ancak bir kısmı devamlı keşmekeş halinde değişmekte..mümkün olduğunca sade ve basit anlatmaya çalışıcam derdimi..fakat önce aşağı yukarı kafamdaki sistemimi yazayım ( fiyatlar bir önceki kara cumada parçaların min. seviyelerinde gördüğüm tutarlar olup muhtemelen yılbaşı öncesi de bu seviyelerde olacaklar )

1) İşlemci: Ryzen 5 2600 (Fiyat aralığı 1000-1100 TL)
    2) Anakart: MSI B450-A PRO (Fiyat aralığı 500-600 TL)
    3) Ram :8x2 3000 veya 3200 hz ram (Fiyat aralığı 800-900 TL)
    4 )Burası karışık biraz ;))
    Ekran Kartı: RX 580 4GB (Fiyat aralığı 1250-1400 TL)
    Vega 56 (Fiyat aralığı 2200-2700 TL)
    Gtx 1070 Ti(Fiyat aralığı ??? 2500-2900 TL)
    5) 1TB SSD almayı düşünüyorum (Fiyat aralığı 900-1000 TL)
    6)Psu : 650m cooler master psu m var zaten
    7)Gayet iyi mid tower kasam var
    8)Monitör: Dananın kuyruğunun koptuğu yer...Şöyle ki:

Rekabetçi ve multi oyunları oynamıyorum, yani öyle yok fps si 144 olsun yok 2 milisaniye bile benim için çok önemli v.s. felan..böyle dertlerim yok..benim oyunlar daha çok single oyunlar
    2K ve 27" Monitör istiyorum..daha doğrusu ne istediğimi biliyormuyum onuda bilmiyorum..1440p çok farkeder mi yoksa 1080p ideal mi kafam karışık
    istediğim şey, 4k ya ekran kartı yetiştiremeyeceğimden en azından 1440p nin kalitesini 27" ekranda oyunlarda yaşamak ama bunu da en stabil nasıl sağlarım işin içinden çıkamadım
    Ekran kartı burada ne olmalı..monitör ne olmalı..daha bir sürü şey..örneğin

https://www.hepsiburada.com/asus-pb277q-27-1ms-analog-display-hdmi-dvi-d-qhd-monitor-p-HBV000002Y3L1?magaza=Elmac%C4%B1k

neyse çok uzadı kusura bakmayın..bu arada bütçem çok değişken..6500-8500 TL arası monitör dahil değişebilir
    Yardımlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

.....
    ben de istiyorum hocam :) zaman sorunu yok. sadece 3. nesili beklemeli yoksa toplamaya başlamalı mı bilemedim :)
  • Anadolu A kullanıcısına yanıt
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagataybas -- 6 Ekim 2020; 12:49:32 >
  • https://youtu.be/zYKlMtiO9YY

3.34 dakikada kasa açık wraith prism soğutucusuyla 4 ghz'de 83 derece görüyor.

Ben macunu çok kötü sürmüşüm bir daha sürdüm 3.9 ghzde 75-85 arası geziyor 75 dereceden sonra fan hızını yüzde yüze aldım fakat 77 derecelerde anlık 86-87 ye çok kısa bir sürede çıkıp iniyor niye böyle bir peak yapıyor anlamadım acaba sensörde mi sorun var ?

• Merhaba arkadaşlar,

Pc toplama ile ilgili pek bir bilgim yok. Sizlerden ve başka kaynaklardan okuduğum kadarı ile bütçeme göre 2 tane sistem yaptım.

Aşağıdaki sistemlerden hangisini tercih ederdiniz ?

İlerleyen yıllarda upgrade yapmaya uygun mudur anakartlar ?

Ekran kartı kafamı karıştırıyor. Tavsiyelere açığım.

Teşekkürler.

Sistem 1

Silinebilir

Sistem 2

Silinebilir
  • Arkadaslar dayanamayip siparisi verdim.

Su anki sistem ozelliklerim (degisen parcalar)

FX8350 4.4ghz OC gunluk (corsair h110i sivi sogutma)
    2x8GB 2400mhz DDR3 gskill ripjaws
    Asus Formula-Z anakart

--- Siparis verdigim parcalar

(170EU) Ryzen 5 2600 (Xsiz)
    (220EU) G.skill Flare X 2x16GB, DDR4, 3200Mhz, 14CL
    (190EU) Asus Prime X470 Pro
    -100EU sirketin verdigi yilsonu hediye ceki
    380EU ya geldi.

Eski bilesenleri ekstra 2x4GB Corsair Dominator GT 1866mhz ile birlikte satip bir 160EU gibi nakit dondurebilirsem tum upgrade 220EU ya gelecek.

3. seri gelip piyasa oturdugunda 2600 u satip Xli bir modele gecmeyi planliyorum. Bakalim nasip kismet.

(SSD yi M2 ile degistirecegim bu ay). Gelecek ay 2K 144hz Freesync monitor + RX580 CF leme yapinca iyice oturacak.

EDIT: Anakart ve CPU az once geldi. Heyecanla RAM i bekliyorum.

Silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 27 Aralık 2018; 16:29:36 >
  • Evet yine ben kendi rekorumu kırdım 😁

Dark freezer x120 aldım stok sogutucu ile 4.1 1.300V stabillik yakalamistim ama sicaklik rahatsiz ediyordu.

Bugun hemen 4.2ghz 1325V ile yakaladım defalarca cinebench testi yaptim (1422puan) sitabilite testi yaptım kapanma donma olmadı. Ve gayette ferah sitabilite testinde max 70derece. Bostada 29ları gördüm.

Şimdi size sorum ramlerimde resimde goruldugu gibi 3000mhzleri 3200 calisitiyorum ama voltaj vermeden sadece Dram frenquency 3200 yapiyorum. Dogrumu incelerseniz sevinirim.
    Silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suspect58 -- 28 Aralık 2018; 1:41:6 >
  • Merhabalar,

Bir anakart işinden çıkamadım, bütçem max 600 TL ve cpu : AMD Ryzen 5 2600

Sizce hangi anakartı seçmeliyim?

MSI B450M BAZOOKA mi yoksa ASRock B450M Pro4 mü?

Teşekkürler.
  • https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=136733881

Böyle bir konu açmıştım ama ilgilenen olmadı bir de burada deneyeyim şansımı :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gigabyte B450 S2H kart ile Asus TUF B450 Plus gaming arasında overclock ve mosfet vs. acısından çok fark var mı? Onun dışında PCI fazlalığı veya ram slotu fazlalığı çok ilgilendirmiyor beni.
  • Bilgilendirme mesajı için teşekkürler bilinen gerçekleri görmeyen göremeyen görmek istemeyen kullanıcılara yol gösterici olacaktır.

2600x

X470 msı pro carbon

2x 8gb 3000 mhz bellekler

Rx580-590

1tb hardisk

250 GB evo 970 m2 ssd

Corsair 275r

650w fsp güç kaynağı

Bu bileşenlerin siparişini vermek üzereyim. Sistemdeki en güçlü bileşenimin anakart olduğunu düşünüyorum ve bunu uzun ömürlülük için seçtim. Fhd ekranda rx590 sonrasına gerek olduğunu düşünmüyorum.

• Açıkçası x470 serisi gerek VRM soğutucuları gerek faz sayısı olarak B450lerden üstün genel olarak evet. Fakat B450 Tomahawk modeli hakkında 2700X bir sistem toplama isteğim yüzünden bende araştırma yaptığımda birkaç forumda bazı ürünlerin overclocklarda arızalanabildiğini okudum daha önce yazdığım gibi. Büyük ihtimalle kusurlu olan bazı ürünler var ama dedikleri gibi Türkiye de OEM almak biraz kumara benziyor üzücü bir şekilde. Şahsi tavsiyem Pro Carbon serisi olacaktır bende şu an o anakart üzerinden yürüyorum. Konuda Luke Neil ve Brokengineer tavsiye etmişti bana da.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    Bence anakartı b450 tomahawka veya gaming pro carbona, işlemciyi 2600 e düşürüp ekran kartını rtx 2060 yapmaya zorlayın. Çok daha verimli bir sistem olacaktır.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.