Şimdi Ara

Silinebilir. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben çok inançlı bir insanım. İnandığım değerler var. Bana göre ben hakikat yolcusuyum. Salt objektif demiyorum "Objektif olmaya çalışan" insanlara ve pozitif bilimlere inancım TAM

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki niye yaratma ihtiyaci duymus? Koskoca tanrisin, insana niye gerek duyuyorsun?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demek ki tanrinin benim soru sormama ihtiyaci varmis.

Peki ihtiyac duyen sey hic tanri olur mu?

• yeni bir atalarının dinini sahiplenme vakası.tıpkı putperestler gibisiniz.atalarınızın dinini tek gerçek kabul ediyorsunuz.umulur ki takva sahipleri bundan ibret çıkarsın
  • yazık ya valla ahahahhaha :D inandıgım için ne kaybedicem diyor. kardeş yok işte kabul et artık YOQQQQ boşu boşuna yaşıyorsunuz

• KURAN inanmayanları çok net anlatıyor ayetlerimiz kendilerine anlatıldığında bunlar eskilerin masallarıdır derler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi şöyle bir şey var.
    Şiddetli geçimsizlikten boşanan bir kadın bir erkek var. Erkeğe eski karısını sorsan sadece tek taraflı onu dinlesen "vay be ne illet kadınmış boşanmışsın kurtulmuşsun" dersin.
    Yok önce kadını dinlesen hani daha önce erkeği dinleyip etki altında kalmamak için "vay be pis herifmiş aman iyi ki boşanmışsın canını zor kurtarmışsın" dersin.
    Hangisi doğru?!

Anlamak adaletli bir karar vermek ve cir tercih yapmak için.
    Dinlere de bu gözle objektif olarak bakmak gerekmez mi bir karar ve tercih seçim yapmak için...

Hristiyanlığı bir de karşı tez müslümanlara, müslüman ilahiyat profesörlerinden dinleyeceksin ya da musevi ilahiyatçılardan...
    Sonra Museviliği Hristiyanlardan müslümanlardan dinleyeceksin...
    Hinduizmi budistlere soracaksın bir de onlardan dinleyeceksin keza tersi...
    İslam'ı da hristiyanlara musevilere soracaksın bakalım onlar ne diyor..

Ha bu arada Kur'an-ı Kerim'i binlerce yıl okumamış anlamamış Türk milletini Anadolu uygarlığını bileceksin. Atatürk sayesinde ilk defa Elmalı Hamdi'ye Türkçeleştirilmiş, ve Elmalı Hamdi'nin çevirisi ondan sonra gelen tüm çevirilere örnek teşkil etmiş bunu da bileceksin.

Dinde zorlama yoktur. Bu yüzdfen Türklerin kafasını kese kese müslüman yapan arap komutan Kuteybe bin Müslim'i okuyacaksın. Nasıl Türk şehirlerine saldırmış, nasıl orta asyadan akın akın gelen göçebe Türk kavimlerinin kafasını kesmiş karılarını kızlarını kendine cariye yapmış. Şimdi Arap üniversitelerinde tarih bölümlerinde o Kuteybe bin Müslim'in ceylan derisindeki resimlerinin yer aldığını göreceksin, arapların onunla nasıl gururlandığını bileceksin.

Sonra aklınla mantığınla bir karar vereceksin.

Gel gelelim dinleri, fizikçilere pozitif bilimcilere bilim ilim adamlarına sormayacaksın çünkü onlar bizim ilgi alanımız değil der.
    Keza teknolojik gelişmeleri bilim alanındaki yenilikleri de din açısından sorgulamayacaksın çünkü bunlar ayrı şeyler..

Tarihini bilmezsen tarih tekerrürden ibarettir.

• code-ShaRK kullanıcısına yanıt
    Kendimi gördüm.
  • Hiç düşündün mü peki neden acı çekiyoruz
    Hala çocukların açlıktan öldüğü yerler var
    Bunlar tek bir hareketle engellenebilir@askarali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Trust.Me -- 5 Ocak 2018; 18:20:9 >
  • 1- Ben kimseyi din tüccarlığı yapmadığı sürece dinini aşağılamam. Eğer bu kişi bazı din tüccarları tarafından manipulasyona geliniyorsa uyandırılması şart malesef uyandırmak kibar dille olmuyor yüzüne vurmanız gerekiyor gerçekleri.

2- 1 kere bile namaz kılmadım sadece kendimi geliştirdim daha iyisini yapmaya çalıştım şu an maddi gücüm gayet iyi bunu çok çalışmaya kendime borçluyum eğer sende 2-3 dua ezberlemek namaz kılmak yerine benim gibi yapsaydın seninde maddi durumun iyi olur istediğin hayatı yaşar cennet gibi ilüzyonlara kanmazdın.

3- Ölmek neden kötü olarak yansıtıyorsun bir acı falan çekmiyor uykuya daldığını ve uyanmadığını düşün. Müslümanlar tarafından dayatılan Cehennem korkusu ile manipulasyon yüzünden insanlar bu kadar stresli mutsuz.

4- Maddi Manevi bana zarar biri ben oyun sektöründeyim o yüzden boş beleş hayatı olmayan troller anca bana zarar verir boş kötülemeler ile ama bu ceza almasını gerektiren bir durum değil evet bana zarar veriyor ama çocuk olduğu için.

Bugün din dediğin şeyler aslında 1500 yıl öncenin kanunları gibi bir şey.

Günümüzde hukuk senin dinin oluyor.

Eğer gerçekten ben boş beleş hayat yaşadım umarım cennette düzgün şeyler yaşarım vaadiyle umuta kapılıyorsan dünyanın en büyük zavallısı sensin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Okeanix -- 5 Ocak 2018; 19:12:0 >

• ateistlere bir şey sormaya gerek yok.

kendilerini kandırmaya devam edebilirler. herkes gibi ömür bittiğinde doğruyu öğreneceklerdir.
  • quote:

İnancımız gereği alkole kumara zinaya bulaşmıyoruz

Bu bakis acisi yanlis. Kotu bir seye bulasip bulasmama kararini bana verdiren sey akildir. Inancim geregi zina yapmiyorum demek dolayli olarak "inancsiz olsaydim zina yapmamin onunde bir engel kalmayacakti" demektir ki yanlis bana gore. Bunu diyen insan muhtemeln ateist insanlarin ahlaksiz olma egiliminde oldugunu dusunuyordur. Ben inancsiz birisi olarak cennet vaadi ya da cehennem tehdidi olmaksizin birisine yardimci oluyorum. Dindar birinin sirf dindar oldugu icin ahlakli oldugunu, ateist insanin da sirf inanmadigi icin ahlaksiz oldugunu kabul etmek gibi sacma bir yaklasim olamaz.

Ayrica bu nasil bir ahlak anlayisidr ki, su cumleyi kurabiliyorsun tanimadigin birine:
    quote:

Sen fırladığın dona geri dönsene kirletme buraları bak abiler bişey konuşuyor

Bu cumleyi kuran birisi, digrlerinin ahlaki durumunu sorgulayamaz. Saygisiz davrananlar saygiyi hak etmezler.

quote:

...bana göre tatmin edici bir cevap yok açıkçası şuana kadar

Senin tatmin olmaman verilen cevaplari gecersiz ya da degersiz kilmaz. Verilen cevaplari kucumseyerek soru sormus olmuyorsun. "Benim sorularima bakalim benim dusundugum sekilde cevap verebilecek misiniz" demis oluyorsun sadece. Su halde neden bunlari soruyorsun ki?

- En sevdigin renk ne?
    - Mor.
    - Tatmin edici bir cevap degil. ( Cunku bence mavi )

Yaptigin bu.

Onyargili, saygisiz ve tahammulsuz yaklasiyorsun konuya. Bu hastalikli zihniyet yuzunden zaten forum bu halde.

• 1) Benim hayatima mudahale etmeye calismadigi takdirde( inanmiyosan da saygi duyacaksin narsistligi) kimin neye inandigi zerre umrumda degil, kimseyi yolundan dondurmeye, caydirmaya calismam. Eger ozellikle fikir alisverisinde bulunmak istemezse fikir beyan etmem. Ailemin yarisi bes

2,3,4 ortak yanit) 200kusur bin yil insanligin son temsilcileri olarak ilkel icgudulerimizi bastiramadigimiz ve cevabini bilmedigimiz sorulari bilmemeyi kendimize yediremedigimi icin siginacak bi kavram aramayi ilkellik olarak yorumluyorum. Bence sevdigin biri ölmuşse ölmustur, cennete oldugunu veya ölunce cennette bulusacagini hayal etmek kendini avutmaktir gercekleri degistirmez.

Insanin dusuncu yapisiyla alakali. Bi insana cennet cehennem gunah sevap kavramlari mantiksiz geliyorsa yasadigi hic bir olayi bunlara baglayip neden sonuc iliskisi kurmaz zaten. Inanin inancsiz biri icin sevdigi birinin gubre olduguni kabul etmek sandiginizdan daha zor. Inancli biri icin boyle seyleri atlatmak cok daha kolay. Lakin dedigim gibi inanmayan biri icin realite onemlidir

Yakinini kaybetmeyi ve yok oldugunu yediremeyip dine donen dinsiz de gordum, neden benim sevdigim öldü nerede tanrinin adaleti deyip dinden cikan da gordum.

Not: atesit degilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChelseaSmile -- 5 Ocak 2018; 20:15:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: forvet09

ateistlere bir şey sormaya gerek yok.

kendilerini kandırmaya devam edebilirler. herkes gibi ömür bittiğinde doğruyu öğreneceklerdir.

Dogru cevabi omur bittiginde ogreneceksek, sen su anda kendi cevabinin dogru oldugu nereden biliyorsun?

• şöyle söyleyeyim şuanda birini seviyorum ve 13 yıl görmesem ona karşı da sevgim biter çünkü hayat devam ediyor ve karşıma yeni insanlar çıkıyor. ablanla bir başkası bir mi diye sorabilirsin. ve demek ki benim için birmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askarali

Konu benim açımdan amacına ulaştı.. Ateist arkadaşların düşüncelerini azçok tahmin ediyordum ama hemen hemen hepsinin aynı olduğunu düşünmüyordum..

Tamamıyla önyargıyla ve doymak bilmez bir kin ve nefretle baktıkları bir din algıları kafalarında..

1400 yılda bir arpa boyu ilerleme olmamış bunu gördük.. Kuranda anlatılan mekkeli müşriklerin bi anlamda fikirsel olarakta olsa devam ettiğini gördük..

İman etmemelerindeki temel neden ise tamamiyle kendinde üstün bir olguya boyun eymeyi engelleyen kibirleri..

Ben amacıma ulaştım.. Artık daha fazla trollere fırsat vermeye gerek yok.. SİLİNEBİLİR!!

Sende kin ve nefret olmasa başından beri hakaret etmezdin. Hep ateistlere kibirli derler ama kendilerini hiç görmezler...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

quote:

Dogru cevabi omur bittiginde ogreneceksek, sen su anda kendi cevabinin dogru oldugu nereden biliyorsun?

ölüp geri geldim.
  • quote:

quote:

quote:

ölüp geri geldim.

Tebrikler.
    "Sen sor diye" gibi bir cevap da verebilirdin seviyeni korumak adina. Ama o cevabi yukarida diger arkadas vermis zaten.
    Bence bu mesaja da "Tamam" diye cevap verirsen cok super olur. Alternatif olarak bir suru "Muhahaha" gifi ekleyebilirsin. O da makul.
    Ya da karsi ataga gecip "Senin gibilere cevap vermem" gibi atar da yapilabilir.
    Bunlar hep soyleyecek sozu olmayanlarin yaptigi komik manevralar ve hepsinin bir ornegini bu baslikta gormek mumkun. Bence bu konuyu silmektense kalici yapmak gerek.

- Kindar dindar ateizme karsi konuyu acar
    - Mesajlara atarli giderli cevaplar verir
    - Kucumseyen bir final mesajinin ardindan kuyrugunu kistirip kacar
    - Kapanis

Bu algoritmayla takiliyorsunuz yillardir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 5 Ocak 2018; 21:33:34 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

ölüp geri geldim.

Tebrikler.
    "Sen sor diye" gibi bir cevap da verebilirdin seviyeni korumak adina. Ama o cevabi yukarida diger arkadas vermis zaten.
    Bence bu mesaja da "Tamam" diye cevap verirsen cok super olur. Alternatif olarak bir suru "Muhahaha" gifi ekleyebilirsin. O da makul.
    Ya da karsi ataga gecip "Senin gibilere cevap vermem" gibi atar da yapilabilir.
    Bunlar hep soyleyecek sozu olmayanlarin yaptigi komik manevralar ve hepsinin bir ornegini bu baslikta gormek mumkun. Bence bu konuyu silmektense kalici yapmak gerek.

- Kindar dindar ateizme karsi konuyu acar
    - Mesajlara atarli giderli cevaplar verir
    - Kucumseyen bir final mesajinin ardindan kuyrugunu kistirip kacar
    - Kapanis

Bu algoritmayla takiliyorsunuz yillardir.

Ben ciddiyim.

• Boş ve cahilce bir konu.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.