Şimdi Ara

silinebilir (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
5
Favori
6.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    .ç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saulosi -- 20 Şubat 2018; 22:44:36 >
  • Saulosi S kullanıcısına yanıt
    İdari mülki amir(vali veya kaymakam) veya aile mahkemelerinden(aile mahkemesi olmayan yerlerde asliye mahkemeleri) babadan korunma talep edebilirsiniz.

Size ayrıca;
    Barınacak yer, geçici maddi yardım,
    psikolojik destek,
    hayati tehlikenin bulunması durumunda geçici koruma gibi destekler sağlıyorlar.

Yani evinizi terketmenizi gerektirecek bir durum yok ortada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9E5CA2A6B -- 20 Kasım 2017; 14:35:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun il ve ilçeniz neresi ?
  • up

• sanırım inandırıcı gelmedi, lafım arkdaşa değil ama dh üyeleride haklı memlekette dolandırıcı çoğaldı
  • Türkiyeyi kimse gelistirmedi mi bu ne böyle adalet sistemi ne yavaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Saulosi

oranları tam hatırlamıyorum ama bu değerleri yakın birşeydi 71 80 de olabilir.
    Eğer raporda ağır engelli yazmıyorsan istersen %100 engelli ol o parayı vermiyorlar.
    Çok denedik ama alamadık maalesef, ama eğer alırım diyebilirsan. Bizim raporu sana atayım sen ayarla.

Polis geldiğinde bunlar suspus oldular, annem polislerin birine herşeyi anlattı mutfakta. Polisten önce 1 haftada çıkıcaksınız diyorlardı, polis 15 gün diyince 15 gün yaptılar. Yani bu kararı karşılıklı verdik. Çünkü ne annem ne de ben o adamla yaşamak istemiyoruz kesinlikle.
    Halam onun tasmasını eline almış ne derse onu yapıyor. Zaten siz gittikten sonra bize söyleyin biz gelip buraya yerleşicez dediler. Babam olacak zatta ise akıl gitmiş durumda, yani 3 ay önceki kendi değil. Ağır psikolojik sorunlu.

Polisi ise annem çağırdı zaten, hepsi birden bağırdı o sıra ben de onlara bağırdım. İşte içeri gidip aradı annem polisi. Ara ara diye hava atıyorlardı, polis gelince ne derseniz yaparız dediler. Zaten evden uzaklaştırması vardı babamın 2.5 sene önce aynı olaylardan ötürü.

Maddi durumumuz orta halliydi, para kaynağımız babam. Ben öğrenciyim, annem ev hanımı. Bize 1000 TL verip gitti, bende de olanlar 200 Tl civarı. Etti 1200 TL.

Annem babam o zaman ayrı değilerdi zaten, şu anda da resmi olarak evliler.

Kardeşin 18 yaşından büyükse alamazsınız engelli maaşı, engel oranı ile alakalı değil, babanın maaşı olmaması ya da çok düşük olması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: HOLOFİRA GEÇTİ Mİ BURADAN

quote:

Orijinalden alıntı: ChloeGraceMoretz

Yüzde 81 vermiş doktor, yüzde 90 ile maaş alabiliyorsun demişsin. Bu bir kere doğru değil engel oranı yüzde 40 tam yüksekse devletten engelli kartı alıyorsun.

3 aylık olarak veriliyor ayrıca;

% 40-69 Engelli Aylığı = 979, 77 TL ( 1 aylık miktar 326, 59 TL)

% 70 ve üstü Bakıma muhtaç engelli aylığı= 1469,65 TL ( 1 aylık miktar 489,89 TL)

18 Yaş altı Engelli Yakını Aylığı = 979, 77 TL ( 1 aylık miktar 326, 59 TL)

Hepsini geçtim o gelen polisler hangi ülkenin cumhurbaşkanından yetki almış da 15 günde evden çıkarabiliyor? İnsan kiracısını bile evden çıkaramazken, öz oğullarını ve eşini nasıl bu kadar kolay bir şekilde evden atabiliyor?

Senin bu yazdıkların gerçekten olsaydı polisi çağıran baban ve kardeşleri değil de siz olurdunuz.

TCK’nın 232. maddesindeki düzenleme bakın şöyle:

“Aynı konutta birlikte yaşadığı kişilerden birine karşı kötü muamelede bulunan kimse, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.İdaresi altında bulunan veya büyütmek, okutmak, bakmak, muhafaza etmek veya bir meslek veya sanat öğretmekle yükümlü olduğu kişi üzerinde, sahibi bulunduğu terbiye hakkından doğan disiplin yetkisini kötüye kullanan kişiye, bir yıla kadar hapis cezası verilir”

O yazı da ailen ayrı mı değil mi, bunu bile yazmamışsın. Sadece kendini acındırmak için bir şeyler yazmışsın. Hem para istemiyorum demişsin, hem de 400 TL'ye ihtiyacım var demişsin. Bana nitelikli dolandırıcılık gibi geliyor.

Edit: 3 hafta önce açtığın konudan annen ve babanın ayrı olmadığı gözüküyor. Maddi durumunuzun iyi olduğunu yazmışsın, bir gariplik var bu işte...

silinebilir

valla ben okurokumaz inanmadım ama bakıyorum herkes inanmış bir de para yollamak istiyorlar. forum keriz kaynıyor sanırım

ciddi ciddi para gonderecektim

• Nafaka ile babayı soyup soğana çevirebilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hahahah insan oğlunun ne kadar vicdansiz olduğunu anlamamis bir saf arkadas daha. Allah aşkına cidden bir mesajı okuyup para mi gonderecektiniz? Vay arkadaş gulsek mi aglasak mi jet Fadıllar bitmez bu memlekette...

• Bu babadan bir de bende var.Sağlam durmaya bak.Sakın duygusal davranma.Benim halimi istersen konuma girde bir bak.

• Ne hayatlar var, ne insanlar var.

Ulan hadi sonradan hayatına dahil ettiğin eşinle aranda sorunlar olur onunla ayrılırsın, ama yine kovup sokakta bırakmazsın, ama kendi canından, kanından evlatlarını hele özürlü bir evladı nasıl sokağa atabilirsin? Bunun hiçbir kültürde, inançda, ahlaki değerde... yeri yoktur
  • okurken içim parçalandı. bende anne baba ayrı büyüdüm. ama bu şekilde zor duruma düşmedim. umarım herşey düzelir. kısa süreli yardım isteyebileceğiniz bir aile dostunuz falan varsa onlara ulaşmaya çalışın.

aramızda avukat falan varsa da arkadaşa yol yordam göstersinler.

maalesef ülkemizde özellikle de bir önceki nesilde kadın erkek birbirini hiç tanımadan evlendiği için böyle sıkıntılar çok oluyor. tanımadan etmeden, karakteri nedir nasıl bir insandır bilmeden, taraflar ömürlerini birleştiriyorlar. bu görücü usulü denen olay kim bili kaç yuva daha yıkacak.
  • CSB NEDİR YA ???
    kardeşim allah yardımcınız olsun Allah kimsenşn başına böyle aile vermesin.....
  • Bu durumlara benzer durumlar çok yaşadıkta Allaha şükür düzeldi inşallah sizinkiside düzelir hocam.
  • İşin hukuk kısmını hiç bilmesemde umarım sorunların çözülür.
  • Evden kendiniz giderseniz hukuki konularda haksiz konuma dusersiniz gidin avukatla gorusun, o size yapmaniz gerekenleri anlatacaktir. Her turlu nafaka hakkina sahipsiniz olaylari mahkemede anlatirsiniz o baba musvettesi titrer biraz.

Kesinlikle avukatla gorusmeden cikmayin evden, oyle cok super biri olmasina gerek yok herhangi bi avukat cozer bu isi.

• Fünfzehn kullanıcısına yanıt
    ..ç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saulosi -- 20 Şubat 2018; 22:44:23 >
  • Saulosi S kullanıcısına yanıt
    Evliyseler kovamazlar, esas babanı evden uzak tutarlar. Polis işgüzarlık mı yaptı acaba?

• Bir çok boşanma sebebi gerçekleşmiş durumda bunlardan birine dayanarak hemen davayı açmanızı öneririm. Bu dava devam ederken de ihtiyadi tedbir niteliğinde kendinize belli bir nafaka bağlanmasını isteyebilirsiniz bu dava süresince geçinmenize yardımcı olacaktır.
    (Yanlış hatırlamıyorsam bu tedbir re'sen veriliyordu. Konuyu bilen arkadaşlar eksiklerimi düzeltebilir mi lütfen)

Dava sonuçlandığında ise yoksulluk nafakası, bakım nafakası tarzında nafakalara hükmedilebilecektir. Bu da sizi rahat ettirecektir. Eşlerin birlikte oturduğu evden kovulmanız ise mümkün değildir.

Hatta savcılığa müracaat ederken babanızın evden uzaklaştırması kararı dahi aldırabilirsiniz.

Bu seçenekleri düşünmenizi öneririm.

Sevgiler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.