Şimdi Ara

-silinebilir. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
13
Favori
5.665
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hafta içi 7 cumartesi 5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: itsthehallowman

** Vakti ve imkanı olanlar için photoshop'ta oluşturduğum biyometrik vesikalık için ayarladığım psd dosyasını paylaşıyorum. (çıktıyı alınca ölçtüm, fotoğrafçıdan aldığım resimden boyut olarak bir farkı yok)

Yapacağınız şey çok basit, Resmi çekip arka fonu silin, şablondaki kısma oturtup benim oluşturduğum layer'ları silin. Sonrada uygun bir yerde bastırın. Hepsi bu. (foto kağıt boyutu 13*18cm olarak belirlenmiştir)
    http://www28.zippyshare.com/v/NGZObUGV/file.html

** Bugün ehliyeti yenilemek için ümraniye ilçe emniyete yakın bi yerde çektirdim. Hiç uğraşılmamış, üstüne bariz flu çıkmış. Uğraşmayıp evde tekrar kendim yapıp media markt'te 1.25 tl ye çıkarttım. Çok daha kaliteli çıktı. Asıl anlamadığım şeyse sonuçta 1.25 tl lik bir fotoğrafın neden 15-20 tl ye satıldığı ve 10 tl ye satılınca neden ucuz sayıldığı.

Bence bu işin havaalanında ki taksici olayından bir farkı yok (Mecburiyet 'ten faydalanma)

Biyometrik fotoğrafı nerede çektirebilirim diye araştırırken bu konuyla karşılaştım. Sonra sizin mesajı görünce kendim yapmaya karar verdim. Paylaştığınız dosyanın boyutunu A4 yapıp 12 adet fotoğraf çıkarttım. Evdeki yazıcı nihayet kayda değer bir iş yapmış oldu. Hem konu sahibine, hem sana hem de bize her konuda bilgi paylaşımı yapmamızı sağlayan donanım habere çok teşekkürler. Sevgiler, saygılar...
  • itsthehallowman İ kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. Ben pek anlamıyorum nasıl yapacağım dediğinizi " arka fonu silin, şablondaki kısma oturtup benim oluşturduğum layer'ları silin. " Bunlar ne oluyor nasıl ve hangi programla ne şekilde yaparim ? Bilmeyen birine detaylandirabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Sağolun hocam. Ben pek anlamıyorum nasıl yapacağım dediğinizi " arka fonu silin, şablondaki kısma oturtup benim oluşturduğum layer'ları silin. " Bunlar ne oluyor nasıl ve hangi programla ne şekilde yaparim ? Bilmeyen birine detaylandirabilir misiniz ?

biometrik şablonuna uygun şekilde yüzünüz net çıkmış fotoğrafın arkasını beyaz yapacaksınız.

sonra 5x6 cm boyutuna getirip yazıcıdan çıkarılabilir hale getireceksiniz olay bu.
  • abdullah_macun kullanıcısına yanıt
    Normal A4 fotokopi kağıda mı çıktı alınıyor ? Yoksa özel bir kağıda mı almak gerekiyor acaba ?
  • qarakedi kullanıcısına yanıt
    Normal a4 kağıdı değil, HP premium fotoğraf kağıdına çıktı aldım. Yani fotoğrafçıların kullandıkları parlak kağıt...
  • Biyometrik fotoğrafları çıkarttığınız yazıcı nedir? Minilab mı kullanıyorsunuz?
  • kalpakci kullanıcısına yanıt
    L800

• İstanbul Avrupa yakası media markt fotoğraf baskısı yapan şubesi var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • işin içinde oldugunuz için sormak istiyorum. bu biometrik fotografın , diger resimlerden vesikalık vs. herhangi bir farklı esprisi var mı ? yoksa sırf insanlara lazım diye fotografcılar tarafından piyasa yüksek mi tutuluyor bilerek ?
  • McCarty kullanıcısına yanıt
    Vesikalık fotoğraf eğer retouch yapmıyorsa daha az zahmetlidir başka esprisi yok.

Fakat vesikalık ile biometrik arasında fiyat olarak fark yoktur. Olsada biri 15se diğeri 20dir.

Ben hiç 10liraya vesikalık yada başka fotoğraf görmedim.

• Yeriniz eyüp emniyet müdürlüğünün karşısı mı?

• Keşke beylikdüzü tarafındada böyle fiyatli yer olsa.

• itsthehallowman İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

• Merhaba hocam. Normal albumluk foto çıkartıyor musunuz evet ise tanesi kaç kuruştan.

• WoodGuy kullanıcısına yanıt
    1 lira hocam

• muhalif13 kullanıcısına yanıt
    trump avm de yapıyorlardı.
  • Zaman bulursam gelicem inşallah :)
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    212 avm de çıkarmıştım. Forum istanbulda da çıkarabilecegimizi söylemiştiler ama gidip görmedim bilmiyorum.

• mf.kaya M kullanıcısına yanıt
    212 2 kere sordum ya eleman yok yada arızalı dediler. MH yazdım cevap vermediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.