Şimdi Ara

Silindir kapak contası mı yanık ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Renault clio 1.4 8v 2001 model (168.000kmde) aracıma yaklaşık 1000 km önce sıvı bakımı yaptırdım. Motor yağı ve soğutma suyu değişti ve antifreeze eklendi. Yağ değişiminde 2 3 hafta sonra yağ çubuğunu çektiğimde yağ çubuğunda sıvı sabun kıvamında bi madde vardı yakından bakınca küçük küçük köpükler vardı yağa su karıştığını düşünüp yağ kapağını açtım köpürme yoktu. Araç daha önce su eksiltmezdi şimdi haftada 1 yaklaşık 300 ml su eksiltiyor fakat hararet gibi bi durum söz konusu değil. Egzozdan çok hafif bir su atımı var ama bu havalarda normal diyorlar. Yağ çubuğundaki köpükler çubuğun ucunda değil sadece ortasında çubuğun ucundaki yağ temiz fakat aracım faha önce sabahları ilk çalıştığında tekleme yapmazdı şimdi aşırı tekleme yapmaya başladı sanayide bir kaç ustaya sordum ama kime sorsam ayrı konuşuyor conta yanık yağa su karışıyor diyende var eski yağdan kalmış karterde yağlar karışmış köpürme ondan sıkıntı yok diyor kafam karıştır iyice sizce sorun nedir? Bir fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-250C05490 -- 16 Şubat 2018; 2:56:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.