Şimdi Ara

silindi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanbey53 -- 25 Şubat 2012; 22:07:16 >

• slm.
    bi kere düşüncen yanlış niye dersen hiçbir telsiz 2.4 ghz'de çalışmaz. zaten çalışsa idi o kadar mesafelerden
    görüşme şansın olmazdı.

wifi olayını daha doğrusu kablosuz haberleşme olayının en kolay mantığı şudur frekans yükseldikçe engele takılma
    ve mesafe kısalır fakat kalite yükselir.

frekans düştükçe engele takılma azalır mesafe uzar fakat kalite düşer.

eski am yani kısa dalga düşük frekans radyolar vardı örn. zaagref. düşün binlerce km öteden geliyordu
    sinyal bize ama ses çamur gibiydi.

bide günümüzdeki fm radyoları düşün ses nerdeyse cd kalitesinde ama 20kw-30kw vericiler bile 15-20km anca
    sinyal gönderiyor.

düşündüğün şey için elindeki donanımlar malesef yetersiz. fakat ayırmayı düşündüğün bütçe gayet yeterli.

yapman gereken 1 adet ubiquti picostation2hp access point alıp modemin olduğu çatıya kurup wifi sinyali
    vermek. cihaz 1000mw çıkış gücünde olduğu için epey bi etrafın bağlanır. yaklaşık 275-300 tl. arası fiyatı var cihazın.
    yok daha ucuz olsun dersen 1 adet tp-link 5210g alıp aynı şekilde çatıya yada balkona kurup sinyal vermek.
    sinyale bağlanacaklarada en azından tp-link 7200nd tarzı yüksek güçlü usb alıcılar kullanmak.
    ben şahsen alfa öneririm.

kolay gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: HaSaN_2144

TP-LINK WA5210G aldım bakalım sonuç ne olacak gelsin görelim :)

slm.
    karşıdaki kullanıcılara yüksek güçlü usb adaptörler alırsan alfa gibi
    5210 işini görür.
  • quote:

aldım ürün geldi. cihaz güzel bişey fakat performansını beğenmedim. çatıya kurdum ve son kattayım. evin içindeki dizüstü ve masaüstü 4-5 cizgiarası gidiyor yani bir değişiklik olmadı aynı . alıcı olarak iyi diyebilirim . bayağı ağ buluyor. uzaklık durumunu bilmiyorum ne kadar sinyal gönderiyor. kurulum ayarlarını yaptım internet yayını alıyorum anten ayarı yaptım mesafe olarak 1 km seçtim . çünkü 50 km seçince ağ çok yavaşlıyor kopuyor.sizce bir sorunmu var? veya eksik bişeymi yaptım

slm. poe adaptörle cihazın arasındaki cat-5 kablo kaç metre ?
    birde cihazı çatıya kurdum dedin. sanırım cihazın tam altından bakıyorsun seviyelere.
    cihaz üzerindeki panel antenden dolayı sinyali karşıya doğru aşağıya 15 derece yanlara 30 derece
    açı ile gönderir. yani cihazın tam altından yüksek sinyal alamaman gayet normal.
    karşı binalara gidince göreceksin performansı.
    ayrıca cihaz ap modunda iken distance settings 0 ila 4 km arası bir değer uygun oluyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: utkanizmit

quote:

aldım ürün geldi. cihaz güzel bişey fakat performansını beğenmedim. çatıya kurdum ve son kattayım. evin içindeki dizüstü ve masaüstü 4-5 cizgiarası gidiyor yani bir değişiklik olmadı aynı . alıcı olarak iyi diyebilirim . bayağı ağ buluyor. uzaklık durumunu bilmiyorum ne kadar sinyal gönderiyor. kurulum ayarlarını yaptım internet yayını alıyorum anten ayarı yaptım mesafe olarak 1 km seçtim . çünkü 50 km seçince ağ çok yavaşlıyor kopuyor.sizce bir sorunmu var? veya eksik bişeymi yaptım

slm. poe adaptörle cihazın arasındaki cat-5 kablo kaç metre ?
    birde cihazı çatıya kurdum dedin. sanırım cihazın tam altından bakıyorsun seviyelere.
    cihaz üzerindeki panel antenden dolayı sinyali karşıya doğru aşağıya 15 derece yanlara 30 derece
    açı ile gönderir. yani cihazın tam altından yüksek sinyal alamaman gayet normal.
    karşı binalara gidince göreceksin performansı.
    ayrıca cihaz ap modunda iken distance settings 0 ila 4 km arası bir değer uygun oluyor.

220 piz var yanında cat kablolar 1 metrelik ikiside cihazın yanındaki odada full 2 duvar ötedeki odada 4 -3 e de iniyor arada. panel olmasından olabilir 16 dbi cubuk anten takıyorum sinyal çok düşüyor. neden anlamadım. mesafeyi ayarı 1 km de kullanıyorum. indoor seçincede bişey değişmiyor. fakat g kanalında 50 km ayarında da yakında olmama rağmen kopma oluyor . b ye alınca 100 km yazıyor tabi gidiyormu orasını bilemem :D

çubuk anten derken heralde harici anten takıyorsun. malesef 5210g harici antenle verimli çalışmıyor.
    en güzeli üzerindeki panel anten. distance settings ayarı sinyal gönderme ayarı diil. o ayar
    karşılıklı 2 cihaz ile link kurarsan cihazların sinyal gecikme zamanını ayarlamak ve ping sürelerini minimize
    yapmak için girilen bir değer.

g modunda highpower 27dbm çıkış yap. kanalı mümkünse 3'e al. cihazın panelinin açısına giren yani
    karşındaki bölgelerden sinyali kontrol et.

• :) dediğim şekilde 0.75 kablo ile adaptör kablonu uzatsaydın şimdiye çoktan çözmüştün poe işini.
    ben 1 yıldır bu tip cihazlarla uğraşıyorum ve inan öğrendiğim tek birşey var. ya 220'yi çekeçeksin
    çatıya. yada 0.75 kablo ile 12 voltu başka türlü hep sorun hep sorun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.