Şimdi Ara

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
0
Favori
47.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Torpidolar hala yüklenmiyorsa "rig for silent running" komutu hala devrede olmasın? Sessiz seyir modunda elektrik motorları hariç tüm işler durduruluyor, o nedenle torpido yükleme işi durmuş olabilir.
  • arkadaşlar hepimiz sh4 den sınıfta kaldık sanırım -özellikle 2 gündür çabalarımdan dolayı BEN- torpido konusunda

Bi cinlik yapmıslar ben yeni fark ettim, şöyle oluyor ki;
    Torpido yuvaları denizaltı özelliklerinden görülüyor ki 21inch
    base de ben tesiri yüksek olması için tüm yedek torpidoları mark14 sınıfı aldım....
    tüplerin içerisinde mark14 sınıf torpido atılıyor ama tüpe anladığım kadarıyla yüklenmiyor
    biraz once base e döndüm patroldan cıktım ve bu sefer yedekleri mark10 yaptım...
    görülüyor ki doğru yapmışım sanırım simdi yukleniyor

Ama ben yine de yapımcılara kızdım çünkü sh3 de torpido cesitleri de acıklamıstı long range short u falan...
    bunda yok tesadüf oldu sanırım...
    21inch lik tüplere yedek te mark14 lük torpido yükleyebilen varsa hipotezim çöker

Birde not olarak; tüp içerisinde iken torpidoların büyüklüğünü aynı gösteriyor oyun yani hepsi mark14 büyüklüğünde aldanmayın onlar mark 10 da olabilir..

ekstra olarak bi once ki denizaltımda arka tüptende ateşleme yapamamstım
    sanırım arka tüp mark10 lar içindi..
    simdikinin özelliğine baktım arka tüplerde 21inch olmus:D:D

elimden geldiğince anlatmaya calıstım simdi av zamanı

Yine de saygı değer ubisoft

• eskiden sh 2 ile eş zamanlı aynı platformda destroyer command diye bir oyun çıkmıştı
    ikisi birbirini tamamlıyordu
    ama bu iki oyundada destroyer kullandığımız bir versiyon çıkmadı
    aslında birazda destroyer veya bismark gibi büyük savaş gemisi kullansak
    eskiden enigma vardı onda hücum bottan deniz altıya kadar herşey kullanıyorduk
    ama oda vasıtın altında bir realizm vardı
    tam kült arcade oyundu
  • Bu sırada bi arkadas event cam i sormustu onu da söliim
    bu ayarı gamplayden baslatmadan kariyere girdiysen şöyle düzeltebilirsin;
    base deki oda da -şu harita, crew ayarlama, upgrade falan olan yerde solda bi radyo gibi bi yaratık var ki üzerine gelince option yazıyo
    kariyer içerisinde ki ayarları oradan değiştirebiliyorsun haberin ola

event cam dahil...ama bil ki realistik ten 6düşürüo
    ben sıfır da oynuyom zaten bu kadar sinir oldugum yeter full oynayan var mı simdiden
    tabi ki ilk once oynayan var mı diye sormak geliyo içimden...

• ben hiç sh1 ve sh2 yi göremedim:(:(
    cok üzülüom aslında çünkü "bu sh serisini hep oynadım" diyemiyorum....
    valla destroyer ile denizaltıların arasındaa girersek bence cuvallarız:D
    ya sh3 de bile destroyerden kacabiliyordum ve batırabiliyordum..sh4 den bahsetmeye değmez batır batırabildigince...bizim zorlugumuzda bi bilgisayar denizaltısı bile bize destroyer oyununu cekilmez hale getirirdi bence...ayrıca tahmin edeceğin gibi battleshipler hantal olurlardı -bismark örneğin bi bakıma batmasının nedeni:)- ondan onun ayrı bi zorlugu olurdu bence
    bi de düşünsene 600 kişilik bi ekibe madalya dagıttıgını
    isyan cıkar mazallah gemide:)
    destroyer ise ozelliği hız olan bi alet sonuc olarak
    denizaltı daha zevkli bence ama o da u-boat oldgu surece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reicht4 -- 7 Temmuz 2007; 21:38:33 >

• Arkadaşlar forumu şişiriyor gibi bi hisse kapıldım yönetim kızmaz umarım...
    Patrol yapılan yerde convoy saldırısı mı yapılmak zorunda yani oradan 2. bi yere göndermesi için?
    sh3 de ki gibi 24 saat belirtilmemiş mesela tam olaran ne yapmak gerekiyor, akla saldırı geliyo ama sadece patrol diyor engage demiyor mesela...o zamanda saldırımı yapılması sart yine?duruyorum ama diğer noktaya yönlendirmiyor beni
  • Simdiye kadar baya iyi calisiyoz dersimize insallah bütlerde gececez. Benim birkac sorum daha var bana dürbünle portun resmini cek dedi ama gemilere kitlenmeden resim cekemezsiniz diyo gemiyi 360 derece dondurdum ama bi turlu kitlenmiyo hep poor diyo ve turuncu su resimleri nasi cekecez? birde sizce limana ne siklikla donmeliyim ben gorev bitince direk donuyodum ama gecen biraz oyalaniyim dedim tam cepane sifirlandi(torpiller) bana yrni gorev verdi o gorevleri yapip yapmamamin ne gibi bir zarari var(Allah korusun savasi kaybetmeyelim)
    Bunlarida ogrenirsem d ile gececek kadar sey biliyor olacam
  • Görev sistemi SH3'tekiyle aynı, her ne kadar yazmasa da devriye alanına gelince 24 saat geçirmek gerekiyor, süreyi tamamlayınca serbest kalıyorsun, haritanın istediğin kısmına gidip hedef arayabilirsin. Peki devriye alanında 24 saati tamamlamazsan hatta devriye alanına gitmezsen ne kaybedersin? SH3'te sadece o görevle ilgili puanı alamıyordun o kadar ancak SH4'te başarısız olursan gemiyi senden alabiliyorlar, ya da çok başarılısın gerçek hayatta ki gibi 4-5 devriye sonunda emekli edilebilirsin (tabi son gerçeklik düzeyinde, diğer gerçeklik seviyelerinde aynı mıdır bilemiyorum). Yani devriye alanına gitmemeyi ya da 24 saat geçirmemeyi alışkanlık haline getirmek pahalıya patlayabilir.

Resim çekmek için hedefe kilitlenmeniz gerekiyor, bunun için periskopla hedefe bakarken L (Lock: kilitlen) tuşuna basmak gerekiyor, ondan sonra sol alttaki menülerden birinde resim çek ikonunu tıklamak gerekli.

• silent 4 dün şişman denzi altılarından bıktım ya
    Type vıı vikipedia yaya yazdım bibakın ii olmuşmu
    bu arada ben wikipedai yazarıyım
    elimden geldiğince wikipedia yazı yazıyorum

bu arada
    Type VII Forever
     Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI)
  • Usta ellerine sağlık ama bunda 88mm lik flak nerde:) TypeVII-C olması lazım en azılı ve cok kullanılanların
    Ya arkadaşlar sinir oldum ben bu sh4 e, dün son mesajı yazdıktan sonra bu sabah 4e kadar oynadım, ama gel gör ki gemiler batmıyor
    Ya medium modern com. fre. die bi gemi var 3 torpido yedi sadece güverte dışarıda kaldı ama motoru hala calısıyor!!
    nedir bu iş ya...
    sadece öne arkaya değil ortayada attım ama maşallah gidiyo alet...
    ama large modrn com. fre. die bi gemiyi batırdım 1 torpido ile battı kca gemi, Japonlar hepsini medium yapsa daha iyi olurmus valla
    YA gerçekten arkadaşlar cok kızdım ya....realizm bile sıfır oyle diyeyim
    destroyerlere 1top mermisi bile yeterken
    nakliyelere hidrojen bombası lazım!

Zaten large convoy du, 3 destroyeri batırana kadar canım cıktı görevi su anda tam bitirmedim ama biteceğini sanmıyorum, gövde de 3-5 tane koca koca delikler var 10m ye inince otomatikmen 400 m'ye indi sağolsun:)
    hıı bu sırada size söylim derinlik kadranında olan son mesafeyi gecti ve sasırdım ama dayandı!400den sonra ki 421 di sanırım hull göçüyor...
    isteyen olursa resimleri upload ederim bi yere:)
    bitirebilirsem ve save replay olursa , formatınıda ayarlayabilirsem youtube a koycam
    çünkü destroyerleri vurma ve kaçma sahnem komikti bayagı:)

perşembeye kadar tövbe ediyorum, çünkü ısı transferi büt üm var
    görüşmek üzere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reicht4 -- 8 Temmuz 2007; 14:13:00 >

• Savaşın ortalarından sonraki zaman dilimnde denizaltılardaki (Hindistan okyanusu gibi uzak mesafelere akına çıkan IX'ler hariç) toplar sökülmüş ve yeni yapılanlara da eklenmemiş. Bunun sebebi denizaltıların devamlı hava saldırısı tehdidi altında olmaları ve denizaltı kayıplarının başlıca sebebinin radarlarla donatılmış ve birdenbire ortaya çıkan uçaklar olması. Köprünün birçok yerine hafif ve orta uçaksavar yerleştirilmiş olan özel Flak-Boot'lar tasarlanmış ancak bunlar da deneme seferlerinin başında uçak saldırısına uğrayıp ağır yaralı olarak üslerine zor bela dönebilmişler ve bu fikirden hemen vazgeçilmiş (Bu botların kullandığı özel kule tasarımını SH3'te seçebiliyorduk, yanılmıyorsam son kule tasarımı olmalı).
  • Aslında motorlu araçlar kısmında yeni bir kısıma buları eklemek lazım
    elimde bayağı bir envanter var

type II

Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific (ÇIKTI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UberJager -- 8 Temmuz 2007; 15:25:20 >
  • O konuda haklısın 88 lik uçak savar yerine daha seri atıs imkanı olan-haliyle- 20 lik uçaksavarlar takılmıştır...
    Ama hem ww1 de hemde ww2 de savaşın başında denizaltı zaferleri elde edilmişti.
    Yani KRIEGSMARINE'nin zafer dolu günleri, dönitz in muhteşem rüyası
    neyse ben o zamankileri kasıt ettiğim için 88lik de olsun istedimkızmayın haa yoksa:)
    neyse 88lik ler çıkarılmasında bi diğer sebeplerde tigerlara takılması ve avrupa uçaksavar savunmasındaki -atlantik duvarı falan- ihtiyaçtan dolayıdır..
    Zaten söylediğin gibi radarlı b24 ler sayesinde gündüz topçu atıcılığı tarihe karışmıtır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reicht4 -- 8 Temmuz 2007; 16:21:59 >

• Birkere nazilerin u bootlarının pötür pötür dökülmesinin en önelmi sebebi
    Çözülen enigma şifreleridir Yoksa koca denizde 25 km menzili olan radarlı uçaklar nasıl bulca deniz altıyı
  • Bunları başka bir konuda konuşup tartışmak lazım
  • oyunu yeni aldım ama oynamak mümkün değil 512 ramde.yarın bi 512ram daha alıp bakcam bakalım inşallah oynayabilirim(ekran kartı:9550) severim bu tarz oyunları
  • Vallahi sıfr bu oyun için ram alıyosan ya alma yada 1gb al imkanın varsa
    çünkü bende 2gb var anda istenebilecek performası veriyo..
    ekran kartı go7300 belki ondandır ama yine de ii düşün toplam 1gb yetmeyebilir
  • Hala SH4 oynayanlar için müjdeli bir haber: oyunun 1.3 yaması sonunda çıktı.http://patches.ubi.com/silent_hunter_4/silent_hunter_4_1.3.exe adresinden indirilebilir (210 mb).
  • arkadaşlar ben sh III ü indirdim ama çalıştıramadım,galiba vistaya uyumlu değil sh III???sh IV ü indiricem şimdi,sh IV te uyumluluk konusunda sorun çıkmaz umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: reicht4

Vallahi sıfr bu oyun için ram alıyosan ya alma yada 1gb al imkanın varsa
    çünkü bende 2gb var anda istenebilecek performası veriyo..
    ekran kartı go7300 belki ondandır ama yine de ii düşün toplam 1gb yetmeyebilir

alamadım benim dandik anakart 1 gb rami desteklemiyormuş
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.