Şimdi Ara

...::: Silent Hill Origins İnceleme :::...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
4.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ...::: Silent Hill Origins İnceleme :::...

Oyun Adı : Silent Hill Origins
    Tür : Horror Action Adventure
    Yapımcı : Konami
    Dağıtımcı : Climax
    Yapım Yılı : 2007

Silent Hill PSP'için Yapılmış En Güzel Korku Oyunudur.

Oyunun Başındada Dendiği Gibi Işıkları Kapatıp Kulaklık İle Oynamak Oyundan Alınan Zevki 2'ye Katlar Tavsiye Ederim...

Oyundan Genel Olarak Bahsedersek ;

- Oyunu İlk Açtığımızda Karşımıza Klasik Menü Geliyor.

-New Game'e Tıklayınca Karşımıza Altyazıları Açıp Kapama Ve Aydınlık Ayarı Çkıyor. Bunu İstediğimiz Ölçüde Artırıp Azaltabiliyoruz.

- Oyun Adeta Bir Film Gibi İlerliyor. Bunu Oyuna Başladığınızda Sizde Farkedeceksiniz.

- Oyunun İlk Görevi Olarak Gizemli Bir Kızı Yanan Bir Evden Kurtarıyoruz. Grafiklere Ve Kamera Açılarına Dikkatinizi Çekerim..

- Kızı Hastaneye Götürdükden Sonra Oyun Tam Anlamıyla Başlıyor Diyebiliriz. Bizi Birsürü Gizemli Olay Ve Bulmaca Bekliyor Olacak

- Oyunda SELECT Tuşuna Bastığımızda Karşımıza Oyun İçi Menü Geliyor. Bu Menüde Sağdan Soldan Topladığımız Silahları Elimize Alabilir, Topladığımız İtemları Kullanmak Üzere Seçebilir (Anahtarları, Canımızı Artıran İxirleri vs..) Yada İtemları Birbiri İle Kombine Edebiliriz. Ayrıca Sol Altta Gözüken Status Yeri Yeşil İse Sağlığımız İyi Kırmızı Olmasındansa Sağlığımızın Kötü Olduğunu Anlıyoruz..

- Bi Üst Menüde İse Map Notes ve Options Seçeneklerimiz Bulunmakda

Map : Oyundaki Haritamız Hangi Kapılar açılıyor Hangileri Kilitli Vs. Gibi Bilgileri Haritamızdan Ediniyoruz. Oyunda Üçgen Tuşu İlede Direk Açılabiliyor.

Notes : Oyunda Sağda Solda Bulduğumuz, Bulmacaları Çözmemiz Ve Oyunun Senaryosunu Daha İyi Kavramamız İçin İpuçları Bulunduran Notları Okuyabiliyoruz.

Options : Oyunun Klasik Options Bölümü

- Oyunda İstediğimiz Zaman Oyunu Durdurup Save Alamıyoruz Sadece Aşağıda Gösterdiğim Resimde Duvarda Bulunan Kırmızı Üçgenere tıklayarak Save Alabiliyoruz.

- Oyunda Bazı küçük Nesneleri Bulmamız Zor Olduğu İçin Oyundaki Karakterimiz Bir Şey Gördüğünde Kafasnı O Tarafa Çeviriyor. Böylece Küçük Cisimleri (Bıçak Ampul vs..) Bulmamız Kolaylaşıyor.

- Ayrıca Oyun Geneli Karanlık Yerderde Geçtiği İçin Düşmalarımızı Farketmemiz Zor Oluyor O Yüzden Buluduğumuz Yerde Bir Düşman Varsa Ekran Karıncalanıyor Ve Cızırtı Sesleri Geliyor.

- Bir Anda Üzerinize Atlayan Düşmanlardan Size Verilen Tuş Kombinasyonalrını Yaparak Yara Almadan Düşamları Üzerimizden Atabiliyoruz.

- Oyunda Aynalar Büyük Önem Taşıyor Çünki Bazı Bulmacalrı Çözerken Boyut Değiştirmemiz Gerekiyor ve Aynalardan Geçerek Boyut Değiştirebiliyoruz. Aşağıda Verdiğim Resimler Aynı Mekan Olmasına Rağmen Biri Aynanın Karşı Tarafı Olan Farklı Bir Boyuttur.

Birkaç SS ;

Sanırım Size Vereceğim Bilgiler Bu Kadar Çünki Oyundaki Ayrıntılardan Ne Kadar Çok Bahsedersem Oyunun Zevki O Kadar Kaçar. Gerisini Siz Sabrınız Ve Zekanızla Halledeceksiniz.

Oyuna Benim Verdiğim Puanlar ;

Grafik : (10)
    Grafikler Gerçekten Çok Güzel Oyunla Süper Uyum Gösteriyor

Ses : (9)
    Sesler İnsanı Oyun Oynarken Gerçekten Çok Geriyor. Özellikle Düşmanlarımızı Gönce Gelen Cazırtı Sesleri Fln Atmosfer Açısından Mükemmel. Ama Bir Süre Sonra Kendini Tekrar Ediyor

Oynanabilirlik : (10)
    Oynanabilirlik Mükemmel Kamera açıları Vs. Hiç Sorun Çıkarmıyor

Atmosfer : (10)
    Atmosfere Puanım Olsa 10 Üzerinden 100 Verirdim. Oyunu Karanlıkda ve Kulaklık İle Oynadığınızda Bana Hak Vericeksiniz. Senaryo Mükemmel Olması İle Birlikde Film Gibi İlerliyor.

Toplam : (9.75)
    PSP'de Oynayacağınız En İyi Korku Oyunu Hem Film İzleyip Hem Oyun Oynama Deneyimini Size Fazlasıyla Yaşatacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 26 Ağustos 2008; 18:31:00 >

• Teşekkürler
  • Bence bu oyunu oynarken kulaklık kullanıyorum ışıkları söndürüyorum muhteşem oluyo yusuflamamak elde değil ama
    çok güzel inceleme ellerine sağlık .:BBR:.
  • Kesinlikle her psp sahibinin oynaması gereken bir oyun.
  • bence de mutlaka herkes oynamalı.inceleme için teşekkürler
  • Güzel inceleme olmuş,oyun gerçekten mükemmel.
  • Teşekkürler
  • eline sağlık bi de manhunt 2 gerekir şimdi bunun ardından
  • bu oyunu bende oynadım kaliteli bir oyun fakat bir hayli zor her şey çok zor çözülüyor bende sonra sıkıldım attım kenara birde manhunt 2 var bunun gibi korku oyunu o daha güzel oyun iyi sarıyor herkeze tavsiye ederim.
  • İnceleme için teşekkürler...
  • silent hillin bulmaca olayı tam kafa ....yor o yüzden bende manhunt 2 yi bitirdim çıktığı zaman harbi çok güzel oyun

bu arada inceleme güzel eline sağlık
  • Manhunt İncelemesi Yapıcaktım Ama oyunu Tam Anlamıyla Anlatmak İçin Yeterince Oynamadığımın Farkına Vardım

İçinizden Başka Yapan Olmazsa Bu Aralar Oynayıp İnceleme Yapabilirm.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

Manhunt İncelemesi Yapıcaktım Ama oyunu Tam Anlamıyla Anlatmak İçin Yeterince Oynamadığımın Farkına Vardım

İçinizden Başka Yapan Olmazsa Bu Aralar Oynayıp İnceleme Yapabilirm.

manhunt 2 yi 2 kere bitirdim hikayeyi tam olarak kavradım herşey yerli yerinde fakat tembel bi insanım ne yazıkki ben sen yap hocam sen bu işi kavradın sen yorumlarını incelemeni okuruz bizde yorumumuzu yaparız :D
  • ne zamandır girmiyordum psp bölümüne, yine harika iş çıkartmışsın dostum.
    eline sağlık
  • oyunu save leyemediğim için devam edipte oynayamıyorum.bu sorun bende mi var acaba sadece?
  • Eline sağlık....
  • oyun guzele benziyor pspm gelsin ilk oynayacagım oyunlar arasında olacak...
  • Teşekkürler inceleme için. Bana da baya zor gelmişti ilk oynadığımda.
  • güsel inceleme oynayasım geldi valla
  • Oyun PS2 için de yapıldı

Haberi olmayanlara duyrulur
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.