Şimdi Ara

Silent Hill (2006) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
5.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Snake Pliskin

quote:

Orjinalden alıntı: BİG KİNG

quote:

Orjinalden alıntı: Snake Pliskin

Filmin sonunu oyunu oynamayanların pek anlayabileceğini düşünmüyorum.

Sen anladıysan bize anlat?

Ne yani bir film için illaki 2 oyun mu bitirmek lazım...

Bence filmin sonunu anlamak için Silent Hill dünyasını bilmek gerekir. Filmin sonuyla ilgili düşüncemi biraz zaman geçsin öyle açıklayacağım.

yaw film geldi şimdi kalkıpda 4 oyunu da bitirmek biraz kasınç olur bi filmi izleyelim ozaman düşünürüz

• seyretmek gereklimidir peki bu filmi????????
  • quote:

Orjinalden alıntı: doors

seyretmek gereklimidir peki bu filmi????????

gerekli degil mecburi
  • quote:

Valla sinema parama yanıyorum hee bilseydim zilemezdim sillent hill markası var diye gittik...
  • quote:

quote:

Valla sinema parama yanıyorum hee bilseydim zilemezdim sillent hill markası var diye gittik...

bitek olumsuz yorum yapan seni gördum şu koskoca forumda
  • İzledim, beğendim. Efektler oldukça iyi.. Ama illa çıplaklık olsun diye bir sahnede kadını tamamen soymasalar olmuyor muydu sanki? (20-30 salise ) Neyse genel itibariyle başarılı bir film.
  • quote:

Filmi izlemeyenler okumasın...

Abi film güzeldide sonunda hiç bişey anlamadım.
    Yani kadınla adam aynı ortamdayken evde iken neden birbirlerini görmüyolar

ya orasını bende anlamadım film genel olarak izlenmeye değecek güzel bir film oyunu oynayanlar şu son sahnenin nedenini bi pm olarak anlatırmı acep
  • quote:

Orjinalden alıntı: nicker

İzledim, beğendim. Efektler oldukça iyi.. Ama illa çıplaklık olsun diye bir sahnede kadını tamamen soymasalar olmuyor muydu sanki? (20-30 salise ) Neyse genel itibariyle başarılı bir film.

abi bu nedir ya

• bişey görebildin mi bari
    quote:

Orjinalden alıntı: nicker

İzledim, beğendim. Efektler oldukça iyi.. Ama illa çıplaklık olsun diye bir sahnede kadını tamamen soymasalar olmuyor muydu sanki? (20-30 salise ) Neyse genel itibariyle başarılı bir film.

neyse izleyen arkadaşlara bi sorum olcak şimdi filmin sonunda kadınla kız öldü mü yoksa başka bi boyuta mı geçtiler

• @erhan850 ve @dt.spiky sanırım ne demek istediğimi anlamadığınız için tepki verdiniz...
    Konuyu biraz daha açıp aklınızdaki soru işaretini gönderelim...

"Filmin biraz daha dikkat çekmesi için gereksiz yere çıplaklık eklenmesine karşı olduğumu belirttim.
    Eğer bir saniye bile sürmeyen bu görüntüyü ekleyip ailece izlenecek bir film olmaktan çıkartılacaksa, filme bu görüntünün hiç girmemesi taraftarıyım."

Lütfen, ne söylenmek istendiğini anlamadan gereksiz yorum yapmayınız.

• Hıı anladım ben seni. Çok mühim ve vahim bir durum. Bir saniye görünen çıplak bir kadın. Vah vah yahu nasıl düşünememişler bunu.

-Zekeriya hocam. Silent Hill filminde çıplak bir kadın varmış?
    -eeeee?
    -Caiz midir hocam. İzlesem mi?
    -Ohooo. Ben ne filmler izledim. Bunda ne var ki? İzle sen bir şey olmaz.
    -Ama hocam ailemle izleyeceğim.
    -Hmmm. Peki napıyo çıplak kadın?
    -Ölüyo hocam.
    -Ölüyo mu?
    -Heee. Ama çıplak işte... Cıbıl cıbıl yani... Gerçi uzaktan görünüyor ama cıbıldak işte bilirsin... Aslında bir saniye bile görünmüyor ama... Hem ne düşünüyorum biliyor musun hocam? Bence dikkat çekmek için böyle sahneler koyuyorlar filme. Zaten duydum ben, millet sırf o sahne için izlemiş filmi...
    -...
    -Terbiyesiz bunlar hocam
    -...
    -Hocam?
    -....
    -Hocam?
    -...
    -Hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Âmil -- 24 Ekim 2006; 12:17:26 >

• quote:

@erhan850 ve @dt.spiky sanırım ne demek istediğimi anlamadığınız için tepki verdiniz...
    Konuyu biraz daha açıp aklınızdaki soru işaretini gönderelim...

"Filmin biraz daha dikkat çekmesi için gereksiz yere çıplaklık eklenmesine karşı olduğumu belirttim.
    Eğer bir saniye bile sürmeyen bu görüntüyü ekleyip ailece izlenecek bir film olmaktan çıkartılacaksa, filme bu görüntünün hiç girmemesi taraftarıyım."

Açıkçası o sahne çok çok kısaydı. Filmin atmosferinden dolayı sahnenin çok farkına varmadığımı söyleyebilirim. Kısacası dikkat çekmek için eklendiğini sanmıyorum.

Filmin sonu ile alakalı yorumları olanlar var mı? Filmin sonu topicte merak konusu oldu. Ben dahi Silent Hill serisini çok iyi bilmeme rağmen (Silent Hill kasabasının tarihçesini ve oyundaki karakterleri internetten detaylıca araştırdım) filmin sonu ile alakalı net yorumlar yapamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 25 Ekim 2006; 12:21:12 >

• Madem başlığa "spoiler" ibaresi yerleştirdin yapalım yorumlarımızı rahatça.
    Aslında filmin sonu açık. Sharon ve annesi (ayrıca cybill) zaten kaza yaptıklarında ölmüşlerdi. Bu yüzden alternatif Silent Hill boyutuna geçtiler. Oradaki kasaba halkı da aslında yangında ölmüşlerdi ama farkında değildiler.(Dikkat edin, polis ve Christopher kasabada kimseyi bulamıyorlar. Zaten Cybill da daha önce kasabada bir suçlu yakalamış. Yani birileri olsaydı o da görürdü.Ve gaz maskeis olmadan fazla durulmaz o kasabada. Kısacası kasaba boş.) Alessa'nın içindeki varlığın "kapalı bilinç" olarak adlandırdığı dumur durumun aşılması için, Sharon ve annesi ( ve Cybill)olaya müdahele etmiş oldular. Kasabadaki ruhlar cezalandırılıp, gidecekleri yere gönderildiler. Sharon ve annesi ise, Dahlia gibi o boyutta kaldılar.(ki Sharon zaten oraya aitti) Bu yüzden eve geldiklerinde zavallı adamı göremediler(en çok ona üzüldüm) O da onları göremedi(ama hissetti).
    Dikkat ederseniz Sharon ve Rose kasabadan ayrılırlarken, araçla uçurumdan geçtiler.(Köprü sonradan oluştu. DivX ile izleyenler takrar dikkatlice izlesinler o sahneyi.) Daha uzunca yazarım ama vaktim yok. Kısaca böyledir benim görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Âmil -- 24 Ekim 2006; 12:45:54 >

• Bana kalırsa kaza esnasında ölmediler. Küçük kızın sayesinde -ki kendisi Silent Hill'in anahtarı gibi bişe- alternatif boyuta girebildiler sonunda da ben kız sayesinde o aradaki boşluk tekrar oluşunca alternatif boyuttan çıkacaklarını düşünüyordum ama çıkamadılar. (O arada kaldılar alternatif boyutta) Kocasının çekildiği sahneler günlük güneşlikken bunların bulunduğu sahneler gayet alternatif boyutta idi.

Ama öldükleri yönünde güçlü bi kanı oluşmadı bende ölselerdi diyelim kızla anne aynı arabada öldüler polis farklı bir araçta kazalarınında alakası yok boyut değiştiler küçük kız sayesinde diye düşünüyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: devartoi

Madem başlığa "spoiler" ibaresi yerleştirdin yapalım yorumlarımızı rahatça.
    Aslında filmin sonu açık. Sharon ve annesi (ayrıca cybill) zaten kaza yaptıklarında ölmüşlerdi. Bu yüzden alternatif Silent Hill boyutuna geçtiler. Oradaki kasaba halkı da aslında yangında ölmüşlerdi ama farkında değildiler.(Dikkat edin, polis ve Christopher kasabada kimseyi bulamıyorlar. Zaten Cybill da daha önce kasabada bir suçlu yakalamış. Yani birileri olsaydı o da görürdü.Ve gaz maskeis olmadan fazla durulmaz o kasabada. Kısacası kasaba boş.) Alessa'nın içindeki varlığın "kapalı bilinç" olarak adlandırdığı dumur durumun aşılması için, Sharon ve annesi ( ve Cybill)olaya müdahele etmiş oldular. Kasabadaki ruhlar cezalandırılıp, gidecekleri yere gönderildiler. Sharon ve annesi ise, Dahlia gibi o boyutta kaldılar.(ki Sharon zaten oraya aitti) Bu yüzden eve geldiklerinde zavallı adamı göremediler(en çok ona üzüldüm) O da onları göremedi(ama hissetti).
    Dikkat ederseniz Sharon ve Rose kasabadan ayrılırlarken, araçla uçurumdan geçtiler.(Köprü sonradan oluştu. DivX ile izleyenler takrar dikkatlice izlesinler o sahneyi.) Daha uzunca yazarım ama vaktim yok. Kısaca böyledir benim görüşüm.

hmm evett dediğin gibi zaten kazadan sonra hemen puslu sahne başlıyor kadın poliste motoruyla kaza yapıyor oda ölüyor. hmm pekii diğer polis şefi kadının kocasının neden araştırma yapmasını istemiyor bırakın burada son 30 yılda olanlarla ben ilgileneyim diyor bide o adamın elleri yanık yangınla bi ilgisimi var

• quote:

Orjinalden alıntı: devartoi

Madem başlığa "spoiler" ibaresi yerleştirdin yapalım yorumlarımızı rahatça.

Herşey güzelde Abi benim anlamadığım 2-3 şey var.

1-Ölü kadın nasıl evini cep telefonu ile arıyor?
    2-Cep telefonunun şarjı bitmemişmiydi? Nasıl öle 4-5 gün sürüyor...
    3-Hadi kadın öldü arabayı nasıl kullanıp taa evine kadar gidiyor?

• @adimavi, filmin sonundaki Cybill'ın kaza yerine bak. Bariyer dağılmış durumda. Bariyer o kadar dağıldığına göre aşağı uçmuş olmalı ama kaskında bir çizik bile yoktu. Hem sadece ruhların olduğu bir boyuta neden/nasıl bedenle gitsinler ki?
    @Panturk, o polis alessa'yı yangından kurtaran kişi. Bu yüzden ellerinde iz var. Ama olaylar otuz yıl önce olduysa adam niye yaşlanmamış ben de anlamadım.(Alessa'nın kurtarılma sahnesinde adamın yüzünü net görüyoruz. O polisi yani)
    @Spoiler Bigking Yine mi sen?(Şaka yaptım kızma)
    Tarikat üyelerinin ruhları da o boyutta sıkışıp kalmışlar ama hepsi nesneleri kullanabiliyorlar sonuçta. O niye cep telefonunu kullanmasın? Hem sesi net gitmiyordu zaten. Cızırtıdan ibaretti.(Hayalet sesler filmini hatırla)
    Ayrıca adam dışarı çıktığında aracı göremiyor dikkat edersen. Ortada jip filan yok yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Âmil -- 24 Ekim 2006; 15:50:30 >

• film aynı oyunu gibi olmuş hatta bi ara kameralar köşelerden takip ettiğinde oyunu oynuyormuş gibi hissettim film çok iyi olmuş
  • Beyler film süper dimi
  • Silent Hill ile alakalı bir kaç detay:

- Filmde temizlik görevlisi Colin ve piramit kafalı yaratık (Fukuro) karakterini aynı kişi (Roberto Campanella) canlandırmış.

- Cybil Bennett ve Rose Da Silva kiliseye girdiği sahnede kilisedekiler dua etmeye başladığında etraftaki lanet bir süre sonra yok oluyor. Bu da onların karanlığı uzaklaştırıcı güçlere sahip olduğu anlamına geliyor.

- Cybil ve Rose ilk yaratıklar karşılaştıklarında Rose'un telefonu ve Cybil'in telsizinden sesler geliyor. Ancak filmin diğer bölümlerinde hiçbir tepki bulunmuyor.

- Cybil, Rose'u tutuklarken gözünün hemen altındaki yara dikkatimizi çekiyor. Ancak diğer bölümlerde yara görünmüyor.

- Thomas Gucci, 30 yıl önce Alessa'yı yangından kurtarıyor. Ancak Thomas'ın 30 yıl önceki hali ve 30 yıl sonraki hali arasında bir fark bulunmuyor.

- Alessa'nın annesi kiliseye hiç girmemesine rağmen şehir lanetlendiğinde zarar görmüyor.

- Silent Hill çok uzun ve gizemli bir geçmişe sahip Toluca gölünün çevresinde bulunan bir bölgedir. Buranın gizemi ve geçmişi M.Ö'ye kadar dayanmaktadır. Sömürgecilik anlayışının başladığı zamanlarda buralara pek çok koloni gelmiştir ve bu bölgeye ''Silent Hill'' adı verilmiştir. (ABD'nin kuruluşu) Buraya insanlar yerleşmeye başladığında Brookhaven Hastanesi, Toluca Prison, Silent Hill Society Museum gibi yerler açılır. Toluca hapishanesinde 1. Dünya Savaşı esnasında pek çok savaş esiri tutulur. Fakat bir süre sonra esirlerin hepsi gizemli bir şekilde kaybolur ve ölür. Bunun üzerine hapishane tamamen kapatılır ve turistik bir mekan haline getirilir. 2. Dünya Savaşı da bittikten sonra Silent Hill tamamen turistik bir mekan haline getirilir. Ancak Toluca Gölü'nde yapılan gemi seyahati sonrasında büyük bir vahşet daha yaşanır ve turistlerin hepsi gizemli bir biçimde kaybolur.

- Burada yaşayan insanlar aşırı derecede fanatiktir. İnsanların çoğu ''The Order''a üyedir. Pek çok insan cadı gözüyle bakılarak diri diri yakılmıştır. 30 yıl önce de Alessa'nın başına gelen çok kötü olaylardan sonra şehir tamamen lanetlenir. (Alessa'nın karanlık tarafı...) VE iki ayrı boyut ortaya çıkar. Biri gerçek dünya biri de Silent Hill'in lanetli dünyası. Burada yaşayan her insanın her iki dünya ile de bağlantısı vardır. (Alessa, Thomas Gucci, Rose Da Silva, Christabella, James Sunderland, Mary Sunderland, Heather, Douglas vb.)

- Kısacası filmdeki Rose ve Sharon ölmemiş ancak Silent Hill boyutunda kısılıp kalmışlardır. Ancak ikisi eve gittiklerinde Christopher onları hissedebilmiştir. Okul binasında da Rose alternatif boyutta iken eşi gerçek dünyadadır eve eşi Rose'u hissedebilmiştir.

- Thomas Gucci'nin Silent Hill boyutu ile ilgisinin olmaması tamamen Alessa'ya yardımcı olmasından dolayıdır ve Silent Hill ile alakalı herşeyi bilmesine rağmen Christopher'a hiçbir şey anlatmamıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 25 Ekim 2006; 17:03:11 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.