Şimdi Ara

Silent Hill (2006) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
5.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Film en sonunda bugün gösterime girdi. Bugün gideceğim ve merakla bekliyorum... Filme gidecek olan herkese iyi seyirler...
  • GITSEM MI BUNA YA BGN ?
  • Biraz önce filmden geldim... Filmle ilgili izlenimlerimi paylaşmak isterim.

Öncelikle samimi olmak gerekirse film beklentilerimin üzerinde çıktı. Silent Hill serisini bire bir filme yansıtmayı başarmışlar. Senaryo ve karakterler Silent Hill 1 oyunundan alıntıydı. 2. oyundan alıntı yaratıklar da vardı. Bu 2. ve 3. filmin çıkmaması için hiç bir sebep olmadığı anlamına geliyor. Umarım serinin devamını görebiliriz. Oyuncu performansını başarılı buldum. Efektler ve müzikler güzeldi. (Klasik Silent Hill müzikleri) Kısacası oyunda aldığım zevki film bana verebildi.

Filmin en son sahnesi de başarılıydı. (Ancak biraz sağlam bir mide gerektiriyor) Ve film belirsiz, karmaşık bir sonla bitti.
    Filmin DVD'si çıkınca kesinlikle alırım.

Silent Hill serisini hiç oynamamış, duymamış birisi için film biraz garip gelebilir. (Zevkler ve renkler tartışılmaz) Ama filmi herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 21 Ekim 2006; 10:44:37 >

• ben silent hill 1 i başta oynamıştım biraz bu şeye kadar gelmiştim okula giriyosun arkadan bi hayalet falan takip ediyo.orda bırakmıştım ama sevecegime eminim çunku yormlar guzel gerçekten.bu arada midenin alası var
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Ben SH3 e geçen hafta başladım.
    Sanırsam son bölüme geldim. Bir kilisedeyim

1 in devamı şeklinde

Şimdi filmi seyredersem...
    Oyundan zevk almam mı diyorsunuz?

Oyunlardan zevk almama bir durum söz konusu değil. Ben 2. ve 3. oyunlarını oynadım ve 2-3 kez bitirdim. Silent Hill serisine ilgili birisi olarak filmi de çok merak ediyorum.

Oyunu geçen gün bitirdim...
    Benim korktuğum oyunu bitirmeden izlesem
    oyunun sonu hakkında bir şeyi filmde izleyip zevk alamamaktı. Ama sonunda bitti
    Artık kaç tane sonunda hangisini getirdim bilemiyorum?
    Filmede en kısa zamanda gitmem lazım
    Boş vaktim olursa

• Filmi az önce seyrettim. Gerçekten harika bir film olmuş. Beklentilerimin hayli üzerinde... Öncelikle Silent Hill'deki rahatsız havayı filme çok güzel yansıtmışlar gerek müzik gerek mekanlarla... (Bilmeyenler için söyleyelim: Silent Hill korkutmaz, insanı psikolojik bir gerilime sürükler. Sürekli diken üstünde tutar.) Filmde de ani sahnelerle korkutma olayı kullanılmamış.

Filmde 1.oyundan esinlenilmiş ve birçok yerde oyuna sadık kalınmış. Hatta bazı yerlerdeki kamera açıları bile aynı, ayrıca mekanlar gayet başarılı, müzik için ise söylenecek birşey yok. Klasik SH müzikleri...

Ayrıca filmin değişik de bir konusu varmış ve sonunda beni hayal kırıklığına uğratmadı. Beklediğim gibi bitti... Ama filmin daha çok oyunu bilen kesme hitap ettiğine inanıyorum. SH oynamamış olanların filmden hoşlanmaması normal karşılanabilir. Kesinlikle seyredilmesi gereken bir film...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brotcinekmegi -- 15 Ekim 2006; 1:01:25 >

• kaç aydır bekliyom yaa gidecem bugün yarın
  • filmin atmosferi ve çekimleri cidden çok güzel
    silent hill çok güzel dizayn edilmiş ama film senaryosu bana yeterli gelmedi
    oyunu bilmeyenleri düşünmemişler galiba film boyunca bir karmaşa sürdü gitti
  • sonunda gidicez
  • film +kaç ?
  • Bugün izliyebildim...
    Açıkcası sonunda aklım karıştı... Anlamadığım yerler var
  • Filmi dün izledim. Silent Hill oynamamışdım o yüzden anlamakda zorluk cekdim biraz. Ama arkadasımın verdigi acıklayıcı bilgilerden sonra gercekten filmin güzel olduguna kanaat getirdim.
  • o açıklayıcı bilgileri bizde ögrenirsek filmin tadı kaçarmı yoksa filmden sonramı ögrenmemiz gerekir
  • quote:

Orjinalden alıntı: erhan850

o açıklayıcı bilgileri bizde ögrenirsek filmin tadı kaçarmı yoksa filmden sonramı ögrenmemiz gerekir

Filmden sonra ögren eger anlamazsan filmi tabii. Ben anlamadım aslında kısmen anladım ama böle degildir lan seklinde bi tepki verdigim icin teyit ettirmek zorunda kaldım.
  • quote:

o açıklayıcı bilgileri bizde ögrenirsek filmin tadı kaçarmı yoksa filmden sonramı ögrenmemiz gerekir

Filmin senaryosu, oyuncuları ve filmde gerçekleşen olaylar ile ilgili bilgiler vermemiz, yorumda bulunmamız filmi daha önce izlemeyenler adına iyi olmaz. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra olaylarla ilgili yorumlar yapabiliriz. Filmde konuşulacak pek çok olay bulunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..Knight.. -- 16 Ekim 2006; 20:56:45 >
  • FİLİM GAYET GÜZEL VE İLGİNÇ BU TÜR SEVENLER SIKILMAZ SEYRETMELİLER .. ORTALAMANIN ÜZERİNE ÇIKACAK BİR YAPIM ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ..Knight..

quote:

Filmin senaryosu, oyuncuları ve filmde gerçekleşen olaylar ile ilgili bilgiler vermemiz, yorumda bulunmamız filmi daha önce izlemeyenler adına iyi olmaz. Ancak aradan bir süre geçtikten sonra olaylarla ilgili yorumlar yapabiliriz. Filmde konuşulacak pek çok olay bulunuyor.

zaten o yuzden sordum önceden ögrenirsek tadı kaçarmı diye(kısacası spoiler mı diye sormak istemiştim)
  • ben cok begendm fılmı cok dıkkatlı ızlemek gerekıo ben cok basarılı buldm
  • Film gösterimden kalksın da spoiler içerikli rahat yorumlar yapalım.
  • Filmi izlemeyenler okumasın...

Abi film güzeldide sonunda hiç bişey anlamadım.
    Yani kadınla adam aynı ortamdayken evde iken neden birbirlerini görmüyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BİG KİNG -- 16 Ekim 2006; 21:04:43 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.