Şimdi Ara

Silecek değişiminde kazık yemeyin, en kaliteli silecek hangisi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
19
Favori
241.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eski silecekleri atmayıp eski arka cam sileceği için lastiklerini kesip kullanıyorum, değiştirmesi de kolay.
  • Bende çoğu arkadaşa katılıyorum çoğu marka yazın sıcağını yedikten sonra sertleşiyor ve ses yapmaya başlıyor, ucuz yada pahalı bence bir sileceğin ömrü 1 sene, 1 sene sonunda bir şekilde ya iyi silmemeye yada ses yapmaya başlıyor o sebeple herkes bütçesi doğrultusunda bence en ucuzunu alsın kullansın, 1 sene sonrada yenisi ile değiştirsin ben çoğu zaman öyle yapıyorum.
  • BekiRoRo B kullanıcısına yanıt
    Tammda hocam senin araba ne silecek farklıdır belki benim arka silecekte öyle lastiği söküp takma yeri yokki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisali0645

Tammda hocam senin araba ne silecek farklıdır belki benim arka silecekte öyle lastiği söküp takma yeri yokki

Eski tip klasik silecek süpürgesi varsa kolay.
    Zaten orjinalinde arkaya muz tipi silecek takılabilen araba görmedim.
  • hb dan rbw alır geçerim, 15 tl. senede 2 değişirim fix, yaz başı ve kış başı.

camlarınız çok tozluyken pisken kuş pisliği vs varken direkt o tozun üzerine çalıştırmayın. arabada ufak bi şişe su varsa önden cama atın sonra silecekleri çalıştırın kolay bozulmaz.
  • Silecek lastiğini nerden alıyorsunuz? Bosch aerotwin modeli var benim araçta. Çokta memnun olarak kullandım. Ne ses yaptı ne iz.ikinci kışı bitirdi ve eski formu yok. Fiyatlarına baktım. Coşmuş gitmiş. Bende lastiğini değiştireyim diyorum. Nerde bulabilirim ve iyisini nasıl anlarız

• meşhur alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

mesela:

http://www.hepsiburada.com/schwer-silecek-lastigi-70-cm-9656-p-OTCTN9656

Arkadaşların dediğigibiçok çok ucuz fiyata (4-5-6TL) komple silecek bulmak da mümkün.
  • arda4 kullanıcısına yanıt
    hocam fiyat çok uygun acaba ses ve iz bırakıyor mudur silerken? bu lastiklerde de kaliteli olan markalar var mı acaba
  • 1,5 sene önce 2x inwells marka muz tipi aldım 15-20 tl bir şeydi sanırım hala kullanıyorum, silecek servislerde ilk öpücük olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DOMIX -- 15 Mart 2017; 18:5:56 >
  • Önere önere Bosch'un kazık fiyatlı Bosch Aerotwin ile 20 yıl önceki sileceklere benzeyen dandik Bosch Eco ları mı önerdin. Bosch'un hiç bir sileceği alınmaz, net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YaYa

Bende çoğu arkadaşa katılıyorum çoğu marka yazın sıcağını yedikten sonra sertleşiyor ve ses yapmaya başlıyor, ucuz yada pahalı bence bir sileceğin ömrü 1 sene, 1 sene sonunda bir şekilde ya iyi silmemeye yada ses yapmaya başlıyor o sebeple herkes bütçesi doğrultusunda bence en ucuzunu alsın kullansın, 1 sene sonrada yenisi ile değiştirsin ben çoğu zaman öyle yapıyorum.

Aynen inwells al geç. Benim yandaki markette 8 lira tanesi. Yılda bir sonbaharın başında değiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aceryeni

hocam fiyat çok uygun acaba ses ve iz bırakıyor mudur silerken? bu lastiklerde de kaliteli olan markalar var mı acaba

Bim'den 3,5 liraya alanlardanım, 1 aydır sorun yok. Zati senede bir değişmezse sertleşip zortlamaya başlıyor. 20-30 kaatlık sileceği senede bir değiştireceğime 6 ayda bir bim sileceği takarım, yine ucuza gelir. Ha 6 aya bim getirir mi? Sezonluk mal olduğu için seneye anca. Ben de 2 takım (yıllık) aldım
  • rabitelli kullanıcısına yanıt
    Hocam bime 40 cm lik ölçülerde gelmedi diye biliyorum en azından benim araca göre yoktu :) baktım alacaktım oysaki. 2 sene önce aerotwin leri 25 TL civarında almıştım. N11 de kupon filan la. 2 kışi bitirdi. Çok memnun bıraktı beni. Ama şuan 50 60 TL bir sileceğe vermek akıl karı gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Önere önere Bosch'un kazık fiyatlı Bosch Aerotwin ile 20 yıl önceki sileceklere benzeyen dandik Bosch Eco ları mı önerdin. Bosch'un hiç bir sileceği alınmaz, net.

Yetkili servise gidip orjinal silecekler kac paraymis bir sor istersen.

Ben yalnizca tavsiyede bulundum. Isteyen dikkate alir, isteyen almaz.

Eger adam ille de orjinali olsun derse Bosch marka olanini daha uygun fiyata tedarik edebilsin dedim.

Orjinal diye satilan sileceklerin bir cogu dogtudan Bosch marka ya da Bosch tarafindan uretilmekte.

Ayrica hic kullanmadigim ne idugu belirsiz silecegi mi tavsiye edeydim?

Sen de belki bildigin konularla ilgili paylasim yaparsin millet faydalanir falan...

Yoksa sabahtan aksama "sen onu dedin ben onu dedim" diye yazip duralim

• Silecek tavsiyesinde bulundum. Önceki mesajlara bakmadan cevap yazmışsınız. Sonuç olarak Bosch'un silecekleri gereksiz pahalı.
  • arkadaşlar silecekler tüm arabalara uyumlu mudur ?

nişanlımın a180 arabasının sileceklerini değiştiricez, çok pahalı bişey olmasına gerek yok
    çünkü eminim cam buzluyken silecekleri çalıştırıp yine mahvedecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: august landmesser

arkadaşlar silecekler tüm arabalara uyumlu mudur ?

nişanlımın a180 arabasının sileceklerini değiştiricez, çok pahalı bişey olmasına gerek yok
    çünkü eminim cam buzluyken silecekleri çalıştırıp yine mahvedecek

Muhtemelen değildir...Önce uzunluklarını ölçüp ona göre alacaksınız...Sonra sileceğim birini sökün ve birleşim kısmına iyice bakın...Alacağınız sileceğin ambalajına da bakın,eğer birbirine uyumlu ise o zaman alın...Hem uyumluluk listesi vardır,hem de içinde ekstra parçalar olur uydurabilmek için...
    Kolay gelsin...
  • Malum, yağmur sezonu başladı, bu yüzden konu hort
    Golf araç için Bosch silecek baktım. Eco, Twin ve Twin Plus modelleri var. 80-125 arası fiyatları. Bana oldukça pahalı geldi. Inwells 30 lira civarı. Kullanıp memnuniyetsizlik yaşayan var mı Inwells'i? Camda leke veya çizik oluşturan flan var mı?
    Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Ha bu arada RBW de var, o da 30 civarı. Onu nasıl bilirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi THEONE -- 11 Ekim 2018; 19:33:23 >
  • Ön cam ve arkadaki boch söktüm yerine hi bilmemne tekzen den 30 TL olanlardan aldım taktım. Sonuç ön camda 1 ayda 3 cm çizik.

Arkaya da migrostan aldım taktım 10 TL ye camın tam ortasını silmiyor. Boch dan şaşma.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.