Şimdi Ara

Silah altına alınacak personeli bildirin? Savaşmı çıkacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MSB'den kamu kurumlarına: Silah altına alınacak personeli bildirin 17.02.2006
    --------------------------------------------------------------------------------

Devlette 'savaş hali' hazırlığı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından geçen günlerde tüm kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen "Gizli" ibareli bir yazıda, silah altına alınacak durumda bulunan personelin bildirilmesi istendi. Gizli ibareli yazıda, olası bir seferberlik halinde silah altına alınabilecek erkek personelin eğitim, yaş ve meslek durumu hakkında bilgi verilmesi talep edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın yazısı üzerine kamu kurum ve kuruluşlarının personelle ilgili birimlerinde bir süredir yoğun şekilde çalışmalar yapılıyor. Söz konusu bilgilerin, en geç bu ayın sonuna kadar Milli Savunma Bakanlığı'na bildirilmesi gerekiyor. Olası bir seferberlik hali nedeniyle, toplumun diğer tüm kesimlerinde de aynı çalışmanın yürütüldüğü öğrenildi.

Özel sektörle ilgili çalışmanın sivil toplum örgütleri, sendikalar ve ilgili kuruluşlar, karakollar ve mahalle muhtarlıkları tarafından yürütüldüğü öğrenildi.

Kaynak: http://www.memurlar.net/haber/39741/

• MSB 5 ay önce start verdi bu olaya zaten,,,
  • olağan çalışmadır her devletin her olasılığa karşı savaş planı vardır olmasıda gerekir zaten savaşta heralde toplanın savaşa gidiyoruz deyip milleti cepheye sürmicekler :)
  • ya iran mevzusundan mı kaynaklanıyor bu?
  • Hiç iyi değil ortam hiç...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Punisher

Hiç iyi değil ortam hiç...

olm punishersın
    dağıtırsın artık ortalığı

• çıksın canım allah inşallah bizede şehit olmayı nasip eder...
  • Arkadaşında dediği gibi olağan bir kontroldür.

Ama zaman kötü tüm dünya müslümanlara fazla yükleniyor. İran nükler çalışma yapıyor diye kızıyorlar israil ve avrupada fransa yaptığı çalışmalar için tepki almıyor nedeni ise olurda biz müslümanlara savaş açarsak bize karşı kullanmasınlar bu silahı. Müslümanın kendinden başka dostu yoktur.
  • ama bizim hükümetimiz irana ihtarda bulunuyor ve olaki abd irana girdiğinde ve biizden destek istediğinde ki olucak,, eğer bizde abd yanında olursak sen bak o zaman işe iran bize de nükleer kullanır neden hakları var çünki bizki islamm aleminin en güçlü devletiyiz bizde boyle yaparsak adamlar hani müslümandınız ahanda kafanıza bomba müslüman müslümanı vurdugu an olay bitmiştir buna engel olmak lazım....

quote:

Orjinalden alıntı: sarman61

Arkadaşında dediği gibi olağan bir kontroldür.

Ama zaman kötü tüm dünya müslümanlara fazla yükleniyor. İran nükler çalışma yapıyor diye kızıyorlar israil ve avrupada fransa yaptığı çalışmalar için tepki almıyor nedeni ise olurda biz müslümanlara savaş açarsak bize karşı kullanmasınlar bu silahı. Müslümanın kendinden başka dostu yoktur.

• amerika irandan sonra bize dalacak sanırım ondan bütün bunlar
  • o zaman abd'nin irana dalmasını beklemeyelim , abd irana saldırırken bizde çaktırmadan araya kaynayıp irana destek olalım yehheheheh

• quote:

bütün büyük teroristlerde müslümanlardan çıkıyor. cafede ailesiyle otururken yanında patlayan canlı bomba ile ölenlerin ne suçu var. müslmanın kendi üretti düşmanını.
  • kardeşş dediğinde bi noktada haklısınn evet islami terör de vardır ama o uc bi nokta oda bizim sucumuz müslümanların sucu fakat bu onlarla aynı safta olup savaşmak demek değildir, kendi kendimize bile düşman kesiliyoruz neden! farkında olmadığımız göremediğmiz çok şey var kimi savunmalı kimi savunmamalı neyin doğru oldugunu tasvip edemez hale geldi bu halk gözlerde bir perde çekilmiş gibi ....bu Heriflerin de niyet o zaten bak çoğu american filmlerine törerist olarak hep müslümanlar gösterilmiştir herzaman bizleri törerist olarak dünyaya lansa etmişlerdir onlar için bahane yaratmak çok kolay herkezin gözü üstünde olan bir devletin abd yanında müslüman bir devletle savaşması ona destek vermesi ne demek biliyormusun sonucunda neler olabileceğini tahmin edebiliyomusun...

quote:

Orjinalden alıntı: ozkulse

quote:

bütün büyük teroristlerde müslümanlardan çıkıyor. cafede ailesiyle otururken yanında patlayan canlı bomba ile ölenlerin ne suçu var. müslmanın kendi üretti düşmanını.

• sarman61, 1.Dünya Savaşı'nda Araplar'ın yaptığını unuttu sanırım....bu devirde ümetçilik ölmüştür;artık nerdeyse tüm devletler milli devlet olmuş ve milli çıkarlara göre strateji belirlemektedir.ABD bile bir milletin oluşturduğu topluluk olmamasına rağmen,kendine özgü bi tarih çıkartarak Amerikan ulusu oluşturmayı tamamladı..Atatürk bunun için laikliği çıkardı işte...ümmetçilik değil artık,ulusçuluk ön plandadır!ve ulusumuzun çıkarı ne yönde olursa onun için gayret göstermeliyiz.çoğumuz müslümanız,ama Uygur Türklerini Çinliler keserken,bizim daha fazla İran'ı düşünmemiz çok yersiz doğrusu...Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur..II.Abdülhamid bunu bildği çin o dönemki padişahlar arasında en uzun süre tahtta kalabildi ve kalsaydı dasavaşa girmiycektik..girdik ve Almanların çıkarcılığını da gördük.Biz Orta Asya'dan geldik,ortadoğudaki adamlarla nasıl kardeş oluruz??olduğumuzu savunanlar Arabistanlı Lawrance filmini bi izlesinler...Türk'ün Türk'ten başka dostu olmadığını anlayacaklardır(umarım!!!)
    savaş durumu bence şimdi çıkmaz,ekonomi zaten sallantısa ve yabancılaştırılıyo hiç düşünülmeden..gerçekten çok üzülüyorum şu hale,ama bi savaş çıkarsa seve seve katılmak tabiii ki her vatan evladının görevidir.

• Benim bildiğim askerlik bitince sizcili düzgün olanlardan bazılarına seferberlik görev emri çıkar. Oda askerliğini yapan insanlardan onda birine falandenk gelir.

Ama bu işin Muhtarlara kadar ayrıntılı yapılması sizcede ilginç değilmi?
  • yok öle bişey. içiniz rahat olsun. asparagas haber. çok önemsemeyin. bişey olduğu falan yok. her haberi doğru zannetmeyin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Trendc

Benim bildiğim askerlik bitince sizcili düzgün olanlardan bazılarına seferberlik görev emri çıkar. Oda askerliğini yapan insanlardan onda birine falandenk gelir.

Ama bu işin Muhtarlara kadar ayrıntılı yapılması sizcede ilginç değilmi?

Görev emri çıkan ne hırbişler gördüm ben Onda birine denk gelir diye birşeyi de ilk kez duydum. Benim devrelerimin (17 kişi, karakol) yarısına görev emri çıkmıştı. Üstelik yazıcılara çıkmış bütün gün yat, kalk yapanlara çıkmamıştı.

Savaş çıkarsa ya Allah deriz gideriz sefer görev emrine gerek yok en azından benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BIYIKLI -- 17 Şubat 2006 21:49:50 >

• quote:

Hiç iyi değil ortam hiç...

çook güldüm ya
  • Daha yeni geldik hüleayn askerden. Bi daha Allah göstermesin
  • Bence en iyi stil bu
    [img size=150]http://img710.imageshack.us/img710/47/terrsavarts300.jpg[/simage] karakol olarak değilde savunma kulesi olarak
    düşünsek daha iyi olur karakollarda
    saldırılara karşı bekletilen zırhlı araçların yerine askerlerin nöbet tuttuğu eski nesil sıra dışı standart mevzilerin
    (nöbet kulelerinin)yerini bu tür [img size=150]http://img825.imageshack.us/img825/2550/b019galerie8ki94001000.jpg[/simage] yeni nesil mevziler yer
    alması da az kayıpla daha etkili saldırı ve savunma
    sağlanır hem zırhlı araçlarada daha az ihtiyaç duyulur yapılması gereken tek şey kalın duvarla çevrili bir kişinin sığacağı
    (kuleyi kontrol edecek kişi)
    kapalı alan ve tepesine doçkadan uzun menzilli etkili ateş gücü zırhlı uzaktan kumandalı bir kule yerleştirme hepsi bu
    maliyet açısından zırhlı bir araçtan daha hesaplı olacağı kesin sebebi sadece o zırhlı aracın kulesini
    bu mevziye yerleştirilmiş olması ve alın size örnek
    [img size=150]http://img710.imageshack.us/img710/47/terrsavarts300.jpg[/simage]
    bir gelişmiş kule projesi
    [img size=150]http://img94.imageshack.us/img94/5393/teoyenkule.png[/simage]
    http://www.muhendishane.net/comments.php?CommentID=345&&Download=MSI+Dergisi+041+-+FNSS+Uzaktan+Komutal%C4%B1+Kuleler.pdf
    konu ile alakalı bi haber daha http://www.tumgazeteler.com/?a=2657437
    NOT:Yüksek bir platform üzerine monte edip kuleyi karakoldanda kontrol edebiliriz
    2.NOT:Kuleler içerde kalacak şekilde ve kulelerin görüşünü engellemeyecek kadar yükseklikte üzerinden insan atlayamayacak
    kadar duvarla çevrile bilinir duvarın üzeri dikenli telli

2. notu toparlıyorum,kulenin 10 derece aşağıya baktığı taraf duvarın üstünde olmalı.(PDF deki taretin aşağıya doğru
    en yüksek açısı 10 derece)

böylece karakola gire bilmeleri için (yüksek duvardan atlayamadıkları için)tek giriş kapısı olan nizamiyeden girmek
    zorunda kalacaklar tabii kuleleri imha edip hayatta kalabilirlerse ama nizamiyede sadece kule değil mevzilenmiş-siper
    almış askerlerimizlede karşılaşacaklar
    3.NOT:Aynızamanda ekleme yapmak istiyorum pusuya düşürmek için helikopterlerle doğrudan teröristlerin pusu kurabileceği
    yerlerden değilde kurmayı düşünemeyeceğiyerlerden geçip belirli noktalara özel operasyon timleri indirmek ve arkalarından
    yaklaşıp yok etmek [img size=150]http://img839.imageshack.us/img839/9107/sadfm.jpg[/simage]
    http://www.vidivodo.com/384527/dayanikli-karakol

PROJE2:1.Şimdi teröristin amacı ne onu bi kavrayalım ASKER öldürmek hiç sağ bırakmamacasına KARAKOLU ele geçirmek
    2.Bizim amacımız ne hemen hemen aynı teröristi öldürmek KANDIL ZAP HAVAŞİN vb... yerleri hiçsağ bırakmamacasına temizlemek
    (ama bunu istediğimiz zaman yapamadığımıza göre ) ozaman VATANDAŞIMIZI ASKERİMİZİ korumak
    3.Ön ceki projemi hatırlıyorsunuzhttp://img839.imageshack.us/img839/9107/sadfm.jpg maliyeti çok yüksek olduğunu
    söyleyenler oldu hadda o bile yarım bir proje idi bana göre
    4.Arkadaşlar bir mağara ile karakol un arasın daki farkı bi düşünün göz önüne getirin teröristler in karakoluda mağara dır
    her türlü ihtiyaçlarını orda karşılarlar yiyecek içecek cephane sağlık sosyal ihtiyaçları(televizyon)vb..
    5.ŞİMDİ iki karakol u karşılaştırın hangisi daha üstün bizde aynı ihtiyaçaları karşılıyoruz karakolumuzdan ama ! aması var
    FARK1-TERÖRİSTLER HİÇ AÇIĞA ÇIKMADAN BU İHTİYAÇLARINI KARŞILIYOR
    2-MAĞARANIN SADECE BİR GİRİŞİ VAR
    3-BU YÜZDEN NERDEN SALDIRACAKLAR ACABA DİYE Bİ KORKUSU Bİ DÜŞÜNCESİ YOK SALDIRININ GELEBİLECEĞİ TEK YÖN GİRİŞ OLDUĞU
    İÇİN SADECE ORAYA ATEŞ GÜÇLERİNİ YERLEŞTİYORLAR
    4-Ben size gerçek yaşanmış yüzlerce çatışmadan birini anlatıyım bir gün istihbarat geliyor diyarbakırın lice ilçesinde
    falan mağarada 24 kişilik bir terörist gurubun olduğu hemen yer belirleniyor ve bir tabur asker 3tank ve zırhlı araçlar
    uçaklar helikopterler falan görseniz savaş çıkmış sanarsınız 24 terörist için 3gün çatışma sürüyor 3 gün mağaranın ağızını
    öyle bi korumuşlar ki yaklaştırmıyorlar keskin nişancılar biksiler roketler aslında bu silahlar bişey değil ama doğru
    yerde kullanıldığı zaman baya bişey oluyor mağara kayalık bölgede olduğu için zırhlı araçlarda yaklaşamıyor ama paso mağara
    ateşe tutuluyor toplar silahlar hiç susmuyor uçaklar bombalıyor helikopterler tarıyor milyonlar değerinde mermi harcanıyor
    bende o çatışmaya giden tank bölüğünde tank şöförüydüm ama çatışmada ben yoktum giden arkadaşım anlattı gelince
    5-ŞİMDİDE BİZİM KARAKOLU ELE ALALIM 6 SAAT SÜREN AKTÜTÜN ÇATIŞMASINDA ŞU ANDA AKLIMA GELMİYOR 10LARCA ŞEHİT VE KARAKOL
    YERLE BİR SADECE 6 SAATTE HEPSİ O KARAKOLUN YÜZÜNDEN ÇÜNKÜ HER YERDEN ATEŞ GELİYORDU DUVARLAR YIKILIYORDU MERMİLER
    DUVARLARDAN GEÇİYORDU Bİ İHTİYACIN OLSA ÖRNEĞİN CEPHANE ÇIKIP ALAMIYORDUN ÇÜNKÜ HER TÜRLÜ İHTİYACIN AYRI AYRI YERLERDE
    İDİ ASKER NAAPSIN AMA ONA RAĞMEN KARAKOLU VERMDİLER
    6-Neden bizim karakollarımızda teröristlerinki gibi olmasın YAPAY MAĞARA KARAKOLLAR şimdi size fikir vermesi açin kendi
    yapay mağara karakolumu sunacağım

Personel sayısına göre bu yapay mağara büyültülüp küçültüle bilinir diğer karakollardaki gibi 10 tane nöbetçi kulesinede gerek yok sadece girişi tutulsun yeter ayrıca kamuflaj olarakta iyi uzaktan bakıldığında bir tepe gibi gözükecek

Not:Bu projemi burda da paylaştımhttp://www.trmilitary.com/forum/viewtopic.php?f=33&t=25673&start=25

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.