Şimdi Ara

Sil

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
442
Cevap
48
Favori
24.104
Tıklama
Giriş
    4883 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pakaji

arkadaşlar bu konu çok kişinin favorisindeydi en son.

son durumu bilmiyorum kaç kişinin favorisinde. çünkü şuan mobilden giriyorum.

hala insanların favorisinde ise onlara bildirim gidecektir diye bilgilendirme yapmak istedim.

gümüş alım ve satım sırasında bsmv vergisi tüm döviz ve altın işlemlerinde olduğu gibi gümüşte de yüzde 1 e çıktı ve bu kısa vadede kar yapmayı zorlaştırdı.koronadan sonra bu vergi tekrar düşermi bilmiyorum çünkü kovid 19 un piyasa etkilerini en aza indirmek için tarzı yazılar gördüm..

daha kolay kar yapabilmeniz için gümüş alım ve satım yaparken ki kur farkının yani makasın çok küçük olması gerekir.

örneğin aşağıdaki makas kg başına 3 dolar civarıdır.

gümüşün kilosunu sana 552 dolardan satıyor ve 549 dolardan senden geri alıyor. tabi gümüş alırken yüzde 1 vergiyi de unutmayın ve gümüşten direkt dolara geçerken de yüzde 1 vergi var. bu vergiler yüzünden alsat sayımızı düşürmemiz gerek.

makasın düşük olduğu yerden işlem yapmanızı tavsiye ederim. şuan makasın kg başına 4 dolar civarı olması kabul edilebilir bir rakam ama 5-6dolar seviyeleri biraz fazla. eğer makas farkına dikkat etmezseniz kar etmeniz zorlaşır. bu son uyarıyı size yapmak istedim.

bol araştırma yapmadan alım yapmayın, sakın acele etmeyin, kar ediyim derken zarar edersiniz. uzun vade yani 5 yıl ve sonrasını düşünmenizi tavsiye ederim. 5yıl ihtiyacınız olmayan parayla yatırım düşünün ve düşük fiyattan almaya çalışın. fiziki alımlarda bir tık daha mantıklı olmaya başladı. herkese bol kazançlar.
    Makas aralığı düşük olan yer evet, buna tamam ama 5 yılda neler değişiyor. Makası düşük tutanlar limit getirdi mesela. Yada makasları artanlar oldu.
    |
    |

• Teğmen
    116 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: noche34

Ben zaten giyim işiyle uğraşıyorum. Ama eskisi gibi kolay değil işler. Herkes her işe girmiş alternatifler çok. Tek uyanık sen olmuyorsun. Millet çok para döküyor işlere ona göre zamanı gelince kazanç sağlıyor. Yani 1-2 sene bile uğraşıp sonradan para kazananlar Var. Borsadan falan anlamam ama ticaretle çok uğraştım. Zaten şimdiki birikimim de öyle. Eskiden çok ucuz mal bulurduk piyasada fazla diye.. şimdi herkes kontrollü ve yetecek kadar yapıyor.

Parası olan çok insan var ama neye yatıracağını nasıl kazanacağını bilmiyor. Ya da dediğim gibi çok zaman uğraş gerektiren işler var.
    Giyim işini bende bilirim. Çoğu sektörü görmüş olan biri olarak bence en nankör uğraştırıcı sektördür. Marka giyim avm tarzı dışında ancak lüks zengin kesime hitap eden bir mağaza ile para kazanılabilir. Diğer türlü rekabet ve uğraşa değmez iyi bilginiz yoksa asla girilmemeki gördüğüm üzere en çok batılan sektörlerden biri.

Diğer sorunuza gelince şuanda ticaret yoluylada gayet para kazanılacak işler mevcut. Parası olan adam yapacak iş bulamıyorsa bakmayı bilmiyordur. Ticarette yatırım yapmakta her zaman para var dikkatli yapılırsa çok çok para var. Her bölgede her iş kurulmaz çok iyi analiz yapacaksın rakiplere bakacaksın kaça satıyorlar müşteriye nasıl davranıyorlar müşterinin talebi ne? Analizini çok iyi kasacaksın. Açacağın bölgede çok kiralık,devren dükkan var mı? niye kapatıyorlar bölgenin ekonomik durumu nasıl iyi bakman lazım. Anacaddede işyerini tutarsın 1 lira kazanamazsın ara sokakta tutarsın full çekersin işyerini. Bunları iyi araştırmak lazım. Örnek 40 tane market olan yere yazmasına rağmen 41.marketi açmamak gerek.

Benim kendi fikrim tutunmak için fiyatlandırmayı asla ortada yapma. Bir mal 4 lira ve 6 liraya satılıyorsa ya 3 liraya sat yada 7 liraya. Ya ucuza alsınlar ya pahalı yap ki farklı olduğunu düşünsünler. Ama kaça satarsan hangi işi yaparsan yap iyi yap. Güleryüzlü davran işini ve malını iyi sat. 1 liralık alışveriş yapanla bile ilgileneceksin iyi davranacaksın.

Hangi işi yaparsan yap para var. Para olmayan iş zaten OLMAZ. Göremezsin mantıkken para kazanılmıyorsa o işi yapanda olmaz :) Markette kazandırır restorantta ayakkabıcıda sokakta karpuz limonda satmakta fırın açmakta kazandırır aklına ne gelirse. Senin en önemli kıstasın maliyettir. Maliyetini düşürdüğün ve kaliteden ödün vermediğin sürece mutlak kazanırsın. Buda sağlam analiz gerektirir iyi düşünmek nokta atışı yapmak gerekir. Dediğin çok kazanmama olayı şöyle olur biri malı 3 liraya imal eder 15'e satar parayı 5'e katlar. Diğeri toptancıdan 12 liraya alır 15'e satar %25 kazanır buda kiraya bile yetmez belki... Bu yüzden maliyeti iyi kasmak lazım dedim. Ticaretle uğraştıysan bilirsin yeri gelir 10 liraya toptan aldığın malı 5 liraya perakende görür çıldırırsın.

Uzun lafın kısası iyi analizini yapar bakmasını bilirsen piyasaya her zaman para kazanırsın. Şuan birkaç iş var aklımda batma imkanı görmeyi bırak az kazancı bile öngörmüyorum. Bu kadar garanti yeter ki piyasayı bil ve işini iyi yap, kazan kazan durumunu müşteri ile oluşturabil. Bizim esnafların işletme bilgisi sıfır. Tek zihniyet Kayserili edasıyla kazıklamak buda ya insanları batırıyor yada aşırı zengin yapıyor günümüzde gördüğün üzere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
kolayoto.com
192.168.1.1
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,133
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.