Şimdi Ara

Sil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar zengin olunca hayat çok değişiyor sanıyorlar bende de nerden baksan var 15 milyon sadece rahat yaşıyoruz başka bişi yok

• Bir kısmıyla forexte ya da kripto paralarda oyna. İnsanın canı sıkılır öylece durursa

• Yapacak birşey bulmuşsun işte . Emeğin olmadan kazandığın parayı burda ego kasarak konuşturuyorsun . Daha ne olsun

• Alın bunun ip sini

• Hayal dünyasında yasama liseli. Haftaya okullar açılıyor git hazırlıklarını tamamla

• Para ve mutluluk üzerine:
    hala tek bi bilgiyle ufkunu katlayabileceğini mi düşünüyosun? sana ufkunu binlerce kat genişletecek bi bilgi vereyim dostum; sen bir kölesin. mutluluğu parayla satın alabileceğini düşünüyorsun dimi? banka hesabina şu an 100 milyon dolar yatsa en fazla 1 yıl mutlu hissedersin kendini. çünkü şu an ulaşamadığın lükslere bir anda ulaşman seni ömür boyu mutlu edemez. ama sana öğretilen bu. bi yata veya 350 yıllık viskilere veya playboy kızlarına ihtiyacın yok mutlu olabilmek icin. dünyada senin sahip olduğun en basit ihtiyaçlardan mahrum milyarlarca insan var. lüksden bahsetmiyorum, ihtiyaç diyorum. 3 öğün karnının doyması, musluğu cevirdiginde sıcak veya soğuk su akmasını geçtim suya bu kadar basit bi şekilde ulaşabiliyor olman. bu seni mutlu ediyor mu? hadi ordan. asla doymuyorsun değil mi?
    doğaya hükmettiğini düşünüyorsun ama aslında sadece egonu tatmin etmenin peşindesin, tüketerek mutlu olamazsın salak. bu dünyanın bi parçası olduğunu kabullen. sen doğmadan evvel toprağa düşen bir tohumun senin ömrünün 20 katını yaşayıp hiç bir şeye zarar vermeden yok olacağını kabullen. kabullenmezsen mutlu olamazsın. sana mutluluk diye öğretilen herşey yalan. çünkü öğretilenlere sahip olanlar bile şu an mutlu hissetmek için burnundan beyaz tozlar çekiyor. evren için sen bir hiçsin. neyi zorluyorsun? niye zorluyorsun? toplumdan ayır kendini ve bir birey olarak düşün, gerçekten seni mutlu edebilecek bişey var mı?
    varsa onun peşinden gitsene. unut çevren ne düşünürü.

• İnanmıyorum 10.000 tl at hesabıma inanayım
  • Burs vermeyi düşünürsen talibim

• Puantum kullanıcısına yanıt
    Emeği olmadığını nereden biliyosun ?
    Bizim insanlarda çok çekememezlik var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eski parayla olmasın o hacı abi, 2 ekmek alamazsın o parayla :)

• araban ne, git bi ferrari al

• ciddiye alanlar olmuş

• Ciddi değildir 99% ama

Kendim için örnek vereyim;

Güzel bir karavan yaptırırım 200.000tl

Kaliteli güzel 2 motosiklet biri 650cc Scooter 70.000

Biri Honda Goldwing 1800 (geri vites klima hava yastığı dâhi var) 110.000

Bankaya 50.000 euro Schengen vizesi için

Yanıma 10.000 TL alsam yeter işte bu benim hayalim

Karavan+Scooter+Motosiklet+50.000 euro (205.000)+10.000=595.-600.000 tl İle bunları yaparsın..

Bulgaristan tan başlar gezerek karavanla Avrupa ordan Norvec tarafına giderdim..

Honda Goldwing ise asya İran ve ilerisi için

Scooter ise şehiriçi kullanım için

• https://forum.donanimhaber.com/mf4-15786-itu-isletme-muh-gelir-mi--128167914

Kimi isletiyoz kank?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayaller bile fakir olunca boyle oluyo iste. 3 milyon guzel para ama cok para degil ne yazik ki artik.

Hatta hesap yapayim da iyice moraliniz bozulsun;

1. Ust segment bir ev 700-800 binden basliyor. Antalyada 3+1 konak 1 milyon.

2. O kadar para olunca kucuk araca binesiniz gelmez. Ortalama 5 serisi alsan. O da 500 bin.

3. Bir kafe vs. Acmanin bedeli 1.5 milyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: revealling

Emeği olmadığını nereden biliyosun ?
    Bizim insanlarda çok çekememezlik var.

Kardeşim 2.750m malvarlığımız var . Şükürler olsun ki konu açan gibi görgüsüz değilim . Herşeye de atlamayıver

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 11 Eylül 2017; 19:13:54 >
  • Yapacak neyi bulmayı düşünüyorsun ki?

Mesela yazın insanlar ne yapar?
    Zengin adam ne yapıyor? Denize giriyor, güneşleniyor, serinlemek için bişeyler içiyor falan.
    Fakir adam ne yapıyor? Denize giriyor, güneşleniyor, serinlemek için bişeyler içiyor falan.

Dünyada bir insan olarak yapabileceklerin sınırlı zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • november27 N kullanıcısına yanıt
    +1 arkadaşa çok katılıyorum. Örneğin çalışkan bir tıp öğrencisine burs verilebilir. Böyle bir şey düşünürseniz dm mi yoklayabilirsiniz

• Kimi bulamaz , kimi bilemezmiş. Biz şurda Bin lira tatil parası çıkarsak da tatile gitsek ne zamandır gitmiyoruz diye düşünürken bu konu bana bu sözü hatırlattı. Gel görki çıkmadı kör olası bin lira.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.