Şimdi Ara

Sıkıştırılmış Dosya İçindeki Arşivi Bölmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
732
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorun şu;
    Arşiv dosyası içindeki videoyu bölmek istiyorum. Nedeni ise, zip içindeki video dosyası bad sektör bölümüne geldiği için %44 den sonrasını okumuyor.

Amacım şu;
    Herhangi bir program ile (Winzip, Winrar, 7zip vs.) dosyayı açıp, videonun açılabildiği kadar yerini açmak. Dosya boyutu 960 MB
    Tıpkı arşiv oluştururmuş gibi zip dosyasını parçalamak veya %44 lük bölüme kadar olan kısma erişmek istiyorum. Bu mümkün müdür?

Denenenler;
    - WinZip proda arşivi önizleme ile açmak istedim olmadı (Temp içine okuyabildiği kadarki kısmı atıyor ama attığı video dosyası açılmıyor)
    - 7Zip de split yapmak istedim sanırım dosya şifreli olduğu için "Split" pasif görünüyor.
    - Bozuk arşivi onaran programlar ile denedim ama diskte bad sector olduğundan okuyamadılar %44 den sonrasını.

Farklı bir yol olarak ne tavsiye edersiniz?

Teşekkürler

Not : Şifreyi biliyorum ondan yana bir sıkıntı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackadmin -- 31 Temmuz 2019; 8:21:52 >

• Dosya nerede duruyor? Harici bir ortam (USB Disk veya Taşınabilir Disk) veya dahili bir disk partition (D: E: vb.) içerisinde yer alıyorsa chkdsk yaparak diski onarmayı deneyebilirsiniz.

CMD arayüzü ile çalıştırılacak komut: chkdsk D: /F /R /B

D: yerine dosyanın bulunduğu disk bölümünün etiketi ne ise onu yazmanız gerekiyor. Bu işlem uzun sürebilir. İşlem diskteki bozuk sektörleri yeniden organize ediyor. İşlem öncesi ilgili dosyayı yedeklemenizde fayda var.

Hdd Regenerator isimli program da yine bozuk sektörleri düzeltmek için işe yarayabilir.

Ayrıca aşağıdaki linkte bazı Zip onarma programları anlatılmış. Ona da göz atmanızda fayda var. Ama mutlaka bu tarz programları kullanmadan önce dosyanın yedeğini alın. Eldeki bulgurdan olma ihtimali de var.
    https://www.raymond.cc/blog/repair-damaged-or-corrupted-zip-archive/

• quote:

Orijinalden alıntı: RC-1138

Dosya nerede duruyor? Harici bir ortam (USB Disk veya Taşınabilir Disk) veya dahili bir disk partition (D: E: vb.) içerisinde yer alıyorsa chkdsk yaparak diski onarmayı deneyebilirsiniz.

CMD arayüzü ile çalıştırılacak komut: chkdsk D: /F /R /B

D: yerine dosyanın bulunduğu disk bölümünün etiketi ne ise onu yazmanız gerekiyor. Bu işlem uzun sürebilir. İşlem diskteki bozuk sektörleri yeniden organize ediyor. İşlem öncesi ilgili dosyayı yedeklemenizde fayda var.

Hdd Regenerator isimli program da yine bozuk sektörleri düzeltmek için işe yarayabilir.

Ayrıca aşağıdaki linkte bazı Zip onarma programları anlatılmış. Ona da göz atmanızda fayda var. Ama mutlaka bu tarz programları kullanmadan önce dosyanın yedeğini alın. Eldeki bulgurdan olma ihtimali de var.
    https://www.raymond.cc/blog/repair-damaged-or-corrupted-zip-archive/
    Cevap için teşekkürler.

Dosya harici diskte. HD Tune de 2 sektör arızalı. Yani dosya maalesef bad sektörlü kısma gelmiş. Harici disk önemli değil. Dediğim gibi dosyanın %44 lük kısmını elde etmeye çalışıyorum.

• Merhaba, diskin onarılması dolaylı olarak dosyanın onarılmasını da sağlayabilir. O yüzden önermiştim. Linkte verdiğim diğer uygulamaları da deneyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum, Video dosyası arşivden sağlıklı bir şekilde çıkarabiliyorsan, yöntem 1'i dene.

Yöntem:1- Açılmış bir videoyu kopyala ve kopya aktarma yerini masaüstü (veya başka bir yere) olarak göster.
    Bu aktarma sürecini takip et,
    video %95 veya %98 gibi kopyalamayı durdur. Şimdi; o kopyaladığın videoyu (nereye attıysan) onun üzerine gel ve bu sefer ikinci bir kopyalama yerine taşı.

Yöntem:2- Zip veya Rar içindeki videoyu ''Buraya çıkart'' diyerek, çıkartma yolunu C veya Başka bir dizini göster,
    Bu aktarma sürecini takip et,
    video %95 veya %98 gibi kopyalamayı durdur. Şimdi; o kopyaladığın videoyu (nereye attıysan) onun üzerine gel ve bu sefer ikinci bir kopyalama yerine taşı.

NOT: (sakın, ikinci kopyalayacağın kopya videoyu kes/taşı yapma, zaten ilk kopyalama çalışır durumda olduğu için hata alırsın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YER-DENİZ -- 1 Ağustos 2019; 17:8:32 >
  • RC-1138 kullanıcısına yanıt
    Sorun maalesef çok daha büyüdü.

Dediğiniz gibi Hdd Regenerator indirip boot üzerinden tarama işlemini başlattım. Yüzde 10 larde işlem devam ediyordu. Ancak tarama işlemi ile bıraktığım diske bir kaç saat önce baktığımda bilgisayarın DOS a düşüp C failed" hatası verdiğini gördüm.

Sorunlu harici diski ve USB yi çıkardım. Sorunlu diske Windows üzerinden ulaşmaya çalıştığımda diski görmüyor. Kafa atma gibi problem mevcut. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Midyat pirinç durumu oldu.

Sanırım bad sektörlü kısma gelince diskin okuyucusu o kısımda kaldı. Kafa atma sesi geliyor diktten. Önce Windows USB bağlantısı sesi geliyor harici diski taktığımda ancak herhangi bir hareket yok. Dediğim gibi kafa atma sesi geliyor "tık tık"

Bilgisayarım -> Yönet 'ten baktığım zamanda harici diski görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackadmin -- 1 Ağustos 2019; 21:35:27 >
  • Dostum, Kurtarmak istediğin video için diskini de bozdun, yapılmayacak bir işleme kalkışmışsın.
    Bozuk HDD içine atılan video'da bozuk sektöre gelmiş -ki, HDD'yi kurtasaydın bile o video yine hasarlı olurdu. ''HDD onarılırsa, video da onarılır'' sözü ile hareket etmişsin. YOK ÖYLE BİRŞEY.
    HDD'nin bozuk sektörleri belki onarılabilir ama video birkere hasar almıştır..
    Yapabileceğin şey; LİVE CD veya HDD'den çalışan bir CD ile HDD içindekilerini yedeklemendir ve LOW LEVEL format ile belki HDD'deki sorunu çözerbilirsin.

Kolay gelsin.
  • Merhaba, işlem öncesi dosyanın yedeğini almadınız mı? Yedek almanızı hem hdd onarımı için hem de dosyadan veri kurtarmak için kullanılan programları kullanmadan önce yapmanızı özellikle vurgulamıştım. Zaten benim üstteki arkadaşın beyan ettiği şekilde hdd onarılırsa, video da onarılır şeklinde bir ifadem yok. Kendi tecrübelerime göre bozulmuş disklerde yer alan bozulmuş dosyaları benzer ve tariflediğim şeklinde kurtardığım çok oldu. Neyse kelimelere çok takılmayalım. Eğer dosyanın yedeğini almadıysanız chkdsk yöntemi ile diski tekrar aktif hale getirmeye deneyebilirsiniz. Ayrıca Linux vb dağıtımları ile dizine erişimeyi deneyebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.