Şimdi Ara

ŞİKE? SİZCE NEDİR? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
3.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adamın üstünden atlayacak hali olmadığına göre tur bndirirken küçük zaman kayıpları normaldir.
    "5. bile olsam şampiyon olurum" şeklindeki düşüncesi yarışı zora soktu bence.sonda da panikledi...daha önce kendisini garantiye alması lazımdı...

quote:

Orjinalden alıntı: V2

quote:

Orjinalden alıntı: ilkerinanç

hailton gençliği verdiği heyecanla ve geçen sene kaybettiği şampiyonluğun tedirginliği ile yarışın sonuna doğru panik yaptı.hatta vettel e olmayacak pozisyonada geçildi işini zora soktu.yarışın sonlarına doğru yaptığı gereksiz saçmalıkların açıklaması yağmur değil yani.ki değiştirmiş adam laztiğini zaten...
    pist ıslak değilse bütün ukalaca yaptığınız yorumlar(sen ne biliyonki tekniğin neki tarzında)boşa gitmezmi onun için sordum o ıslakmı değilmi sorusunu...

ben bildiklerimi paylaşmak istedim sen ukalık olarak görüyorsan o ayrı bir konu. Ben senden iyi biliyorum demedim hiç bir zaman. Durumu ve olabilecekleri anlatmaya çalıştım.Ama sen her defasında senmi biliyosun sanki pilotmusun havalarında cevaplar yazdın. Bazen bende greksiz cümleler sarfettim. Kafamdan uydurgum şeyler değil formula 1 in gerçekleri bunlar. Bana ukala demek için önce kendi mesajlarını bakabilirsin.

arkadaşım sen bu işi bilmiyorsun tarzında mesaj atmadım ben burada atmam.ya f1 den bahsediyoruz nasıl uzamanı olacak insanlar konunun.güldürmeyin insanı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 3 Kasım 2008; 0:17:24 >

• quote:

adamın üstünden atlayacak hali olmadığına göre tur bndirirken küçük zaman kayıpları normaldir.
    "5. bile olsam şampiyon olurum" şeklindeki düşüncesi yarışı zora soktu bence.sonda da panikledi...daha önce kendisini garantiye alması lazımdı...

o kucuk zaman kayıplarını vettel yasamadı.barız bıcımde kubıca mavı bayragı ıhlal ettı
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

quote:

adamın üstünden atlayacak hali olmadığına göre tur bndirirken küçük zaman kayıpları normaldir.

o kucuk zaman kayıplarını vettel yasamadı.barız bıcımde kubıca mavı bayragı ıhlal ettı

hoca 5-7 saniyeden beri takip ettim en son 1.5 saniyeye düştü ve sonunda geçildi.baya bi zorladı vettel.ama tecrübe eksikliği hamiltonu zora soktu.sonucunda imdadfa glock yetişti ve giden şampiyonluğu geri verdi adama.yarışın sonlarının özeti bu.

• Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. Yanlışını kabul edebilmek en büyük erdemdir. Artık bunları nasıl yorumlarsan yorumla. Bi yere not et bunları. ( İlerki günlerde senin söylediklerin doğru çıkarsa yazdılarını okuyup bir şeyler öğrenmeye çalışacağım hatamı anlayacağım bende )

iyi akşamlar.
  • quote:

quote:

quote:

hoca 5-7 saniyeden beri takip ettim en son 1.5 saniyeye düştü ve sonunda geçildi.baya bi zorladı vettel.ama tecrübe eksikliği hamiltonu zora soktu.sonucunda imdadfa glock yetişti ve giden şampiyonluğu geri verdi adama.yarışın sonlarının özeti bu.

ya nasıl olur vettel farkı hemen kapatamadı bıle pıt sonrası asgarı 3 sanıye cıvarı aralarında fark var.hamılton temkınlı ve arayı koruyor.ne olduysa kubıca ya tur bındırmek ısterken oluyor zaten.aynı vettel hamılton u gectıkten sonra aradakı farkı acamıyor bıle

• bana diyorsı-unuz ama yarışın o daskikalarını asıl sizler seyretmemişsiniz sanırım.vettel ile arada fark vardı gittikçe kapattı ve sonunda geçti.
  • olayda gerçek bir şikeden bahsedilmesi bence zor. çünkü bunun daha usturuplu yolları var. mesela timo glock kenara çekebilirdi, spin atabilirdi, hatta ufaktan kaza yapabilirdi. zaten ön sıraları zorlamak için pite girmemesi işin içinde bir kolpanın olması olasılığını zayıflatıyor. sanırım timo glock çok ıslanan pistte tutunma sorununa karşı koyamadı. 1.44'lü turu içinse; heidfeld'in belçika'daki son turunun lider massa'dan tam 40 saniye daha hızlı olduğunu hatırlatırım.

yani sonuçta böyle şeyler olabiliyor. Formula 1 inanılmaz bir spor. durun ve düşünün kaçınız ekran karşısında böyle akıl almaz bir olaya tanık oldunuz ki, kaçınız 100 sene sonra bile hatırlanacak bir spor olayına tanıklık ettiniz ki? o yüzden bu olayı bence şike vs. iddialarından arındırarak böylesi müthiş bir heyecanı yaşattığı için hamilton ve massa'ya teşekkür ederek hatırlamalıyız. film senaryosu olsa "hadi canım" diyeceğimiz bir olayı gerçek hayatta yaşama fırsatı verdiği için ben şükranlarımı gönderiyorum şahsen...

peşin edit: olabilecek en fanatik kimi raikkonen hayranlarından biriyim

• MMX harika bi mclaren avukatısın. her savunmada çıkıyorsun.tebrikler. arkadaşlar ne diyelim izin verme varsa bu glock un bildiği bir şey. glock arabadan çıkıp hamilton u tebrik etme şekli hamilton da glock u görmesi garibime gitti. vesselam hamilton geçti glok u aldı şampiyonluğu. geçen yıl vites sorunu yüzünden hamilton süremeyipte yarış boyunca şampiyonluğun elinden dakika dakika kaybedişini görmesi yeterdi.yine zor kurtardı. dediğimiz gibi ultra efsane laflarını bozduğu için hamilton a teşekkür borçluyuz.
    massa bir motor sorunu yaşamasa diyeceğiz lakin motor sporları bitime 2 tur kala.
  • quote:

Orjinalden alıntı: canal
    film senaryosu olsa "hadi canım" diyeceğimiz bir olayı gerçek hayatta yaşama fırsatı verdiği için ben şükranlarımı gönderiyorum şahsen...

Gerçekten öyle, böyle birşey ancak filmlerde olabilecek gerçeklikte sanki...Çok, çok acayip bir son 2 tur oldu bu..!

Bunun haricinde eklemek istiyorum;

VETTEL i isteriz...
  • Helal Vettel. bu heyecana sebep olan Vettel e de borçluyuz.
  • videoyu defalarca izledim ve glock resmen yol vermiş. ve glock un geçildiği yer kuru gibi. yani daha iyi olması beklenir.
    bu arada ben renocuyum.

bu arada glock un son 5 tur zamanlarını nerden bulabiliriz? eminimki her şey ordan netliğe kavuşur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muribbi -- 3 Kasım 2008; 12:49:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

MMX harika bi mclaren avukatısın. her savunmada çıkıyorsun.tebrikler. arkadaşlar ne diyelim izin verme varsa bu glock un bildiği bir şey. glock arabadan çıkıp hamilton u tebrik etme şekli hamilton da glock u görmesi garibime gitti. vesselam hamilton geçti glok u aldı şampiyonluğu. geçen yıl vites sorunu yüzünden hamilton süremeyipte yarış boyunca şampiyonluğun elinden dakika dakika kaybedişini görmesi yeterdi.yine zor kurtardı. dediğimiz gibi ultra efsane laflarını bozduğu için hamilton a teşekkür borçluyuz.
    massa bir motor sorunu yaşamasa diyeceğiz lakin motor sporları bitime 2 tur kala.

ana konuda glock-hamılton ve trullı nın telemetre verılerı mevcut.bu anlamda kalkıpta glock bılerek yavasladı demek kör fanatıklıkten baska bırsey degıl

ayrıca tum hafta ıcı massa ya destek acıklamaları yapan kubıca-alonso ve raıkkonen.
    mclaren galıba gelecegı goruyor ve yarıstan once glock a hamılton a yol vermesı ıcın ıkna etmıs.cunkı ıddalar oyle bır hal aldıkı farklı bırsey dusunemıyuorum bıle.

hem bu glock olayını tartısanlar neden sezon ıcerısınde massa ya verılen beles puanları dıle getırmıyorlar?asıl sampıyonayı baltalayan hareketler onlar

efsane olur yada olmaz.su an hamılton pılotlar sampıyonu.ha massa kazansaydı yınede uzulmezdım.cunkı gerek massa gerekse hamılton sampıyonlugu cok ıstedıler.kaldıkı aılelerının son turlardakı endıselı durumları bıle bunun cok guzel bır yansıması
    fakat kımse hamılton beles sampıyonluk aldı veya glock sattı dıyemez

ates olmayan yerden duman cıkarılıyor ve dumanı yelleyenlerde hamılton unnsampıyonlugunu hazmedemeyenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 3 Kasım 2008; 13:06:38 >

• ehh ben ikisinde şampiyon olmasını isterdim. hep massa-hamilton arasında gidip geldim. yarıştan önce son mesajımda şampiyonluğun yarış içinde hep el değişmesini temenni ettim ama bu kadarını da beklemiyorduk. olan oldu ama 2006 da japonya a motor kazası başka.ona kızarım. hazmedemeyenlere bişi diyemeyiz napalım. ama fanatik mclaren ra sözümüz çıkar.
  • tur zamanları , 12 numaralı araç glock'un

http://www.fia.com/brazilgp/documents/BRZ_08_Race_History_Chart.pdf
  • glock 1.18 1.18 1.18 1.28 ve son turu 1.44 her şey ortada
  • Arkadaşlar yağmur lastiklerinde suyun tahliyesi için fazla sayıda kanal ve kanalcıklar mevcut. Bu kanallar aracın zeminle oluşturduğu sürtünmeye bağlı olarak suyu çekip arkaya doğru tahliye ederler. Ancak kuru zemin lastiğindeyse böyle bir durum oldukça az bir şekildedir. Kuru zemin lastiklerinde zeminle temastan en verimli, maksimum düzeyde yararlanılabilmesi için kanal sayısı az ancak mevcut kanalların şekli ise yola tutuşu olabildiğince maksimum şekle getirebilmek için tasarlanmıştır. Atıyorum Hamilton'ın lastiği 10 birim su tahliye ederken, Glock'un ki 2 birim su tahliye ediyor. Haliyle araç suyun üzerinde sürtünme kuvveti azaldığından çekiş ve yol tutuştan düşüyor. KAra taşıtlarının hareket etmesini sağlayan en önemli şey lastikler ile zemin arasındaki sürtünme kuveti. Olan durum tamamen bundan ibaret. Glock'un orda yapabileceği tek şey Hamilton'ın önünü kapamak olmalıydı, çok kolay Mclaren'in geçmesine izin verdi.

• ek olarak kuru zemın lastıgı kullanan glock lastıklerı daha soguk.
    hamılton un son uc turu:
    1.24.612
    1.25.567
    1.26.126

glock
    1.18.688
    1.28.041
    1.44.731

66. turda hamılton lastık degısımı ıcın pıt alanına gırıyor

68-69. turlar artasında hamılton kubıca vakası dolayısı ıle 5 sanıye daha dusuk derece elde edıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 3 Kasım 2008; 18:55:59 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: the_cantan

MMX harika bi mclaren avukatısın. her savunmada çıkıyorsun.tebrikler. arkadaşlar ne diyelim izin verme varsa bu glock un bildiği bir şey. glock arabadan çıkıp hamilton u tebrik etme şekli hamilton da glock u görmesi garibime gitti. vesselam hamilton geçti glok u aldı şampiyonluğu. geçen yıl vites sorunu yüzünden hamilton süremeyipte yarış boyunca şampiyonluğun elinden dakika dakika kaybedişini görmesi yeterdi.yine zor kurtardı. dediğimiz gibi ultra efsane laflarını bozduğu için hamilton a teşekkür borçluyuz.

ana konuda glock-hamılton ve trullı nın telemetre verılerı mevcut.bu anlamda kalkıpta glock bılerek yavasladı demek kör fanatıklıkten baska bırsey degıl

ayrıca tum hafta ıcı massa ya destek acıklamaları yapan kubıca-alonso ve raıkkonen.
    mclaren galıba gelecegı goruyor ve yarıstan once glock a hamılton a yol vermesı ıcın ıkna etmıs.cunkı ıddalar oyle bır hal aldıkı farklı bırsey dusunemıyuorum bıle.

hem bu glock olayını tartısanlar neden sezon ıcerısınde massa ya verılen beles puanları dıle getırmıyorlar?asıl sampıyonayı baltalayan hareketler onlar

efsane olur yada olmaz.su an hamılton pılotlar sampıyonu.ha massa kazansaydı yınede uzulmezdım.cunkı gerek massa gerekse hamılton sampıyonlugu cok ıstedıler.kaldıkı aılelerının son turlardakı endıselı durumları bıle bunun cok guzel bır yansıması
    fakat kımse hamılton beles sampıyonluk aldı veya glock sattı dıyemez

ates olmayan yerden duman cıkarılıyor ve dumanı yelleyenlerde hamılton unnsampıyonlugunu hazmedemeyenler

bak arkadaşım yanlış konuşuyorsun.bir kere neyini çekemeyelim mclaren veya hamilton ın şampiyon olmasının?bize ne yararı veya zararı var.üç kuruşluk şey için kırıcı laf söyleyip sonra"siz futbol fanatikleri gibisiniz" demek abesle iştigal bir durum.
    sonrasında insanlar şike olabileceği konusunda fikrini söylüyor.yanlış olduğunu düşünüyor sen ise sanki takımın baş avukatı havasında seni tanımayan insanları futursuzca savunuyorsun.ve kırıcı kelimeler kullanıyorsun yeri geliyor.bunun sadece bir yarış olduğunu ve futboldaki fanatizmden daha centilmence bir spor olduğunun bilincine varmanı ve öyle hareket etmen gerektiğini düşünüyorum.futbol fanatiklerine ben de hakettikleri gibi davranıyorum ama bu spor futbol değil.centilmen sporu bile diyebilirsin istersen.

lastiklerde kanalcıklar mevcutmuş da daha iyi tahliye edermiş de oymuş buymuş.bunu ilkokul çocuğu da bilir.defalarca söyledik o geçiş sırasında pist o kadar ıslak değil 300-500m rahatça biter.ha motor arızası varsa onu anlarım araç yeri gelir 3 metre bile gidemez motor arızasında çakılır kalır yapacak birşey de kalmaz.

bir de son tur 1.44 herşey ortada denmiş.e kenara çekip beklersen tabiki 1.44 olur bunun nesini ders olarak vermeye çalışıyorsunuz ben onu anlamadım.

• @ilkerinanç

hamılton belese bır sampıyonluk almıs.glock ona yol vermıs.haklısınız.sampıyonada saıbe var.

en basından berı soylemlerımı bır kenara ıtın.tamamıyle sız haklısınız
  • ohoooo....
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.