Şimdi Ara

ŞİKE İDDİALARI VE GÖZALTILAR - ANA KONUSU (155. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.740
Cevap
3
Favori
120.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim garibime giden şey son 5 senedir turp gibi olan,devre araları hakem odasına kadar inip hakemlere laf eden, ordan oraya koşan aziz yıldırım şike soruşturmasıyla beraber yok şekeri çıkıyor, yok tansiyonu çıkıyor, bişey oluyor hemen hastaneye kaldırıyorlar demekki yapmışki bişeyler kaçacak yer arıyor adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

Benim anladığım federasyon kanaate göre düşürebilir. Oldu da yargıdan aklanarak çıktılar federasyon bunu karşılayamaz diyorsunuz. Neden karşılasın ki? Ben delilleri inceledim baktım şike yaptığı yönünde karara vardım. Yargı bizi bağlamaz der olur biter. Çünkü TFF özerk bir kuruluş yargının alacağı karar tff yi bağlamaz. Ha şu var tff daha önceleri özerkmiş ama artık fenerbahçeye bağlı bir kurum gibi çalışır oldu.

Dostum,tamam özerk ama bazı yargı konularında ilgili devletin yargısının veridği kararları dikkate almak zorunda.Yok istanbul 13. ceza mahkemesi suçsuz buldu ama bence suçlu deyip geçemez.Fenerbahçe açar karşı davayı,zararlarımın karşılanmasını istiyorum der ve iş sadece ne kadar zarar ettiğini araştırmaya kalır.

Yani devlet mahkemeleri suç bulamazsa federasyon zorda kalır.Federasyon mahkemeleri dikkate almak zorunda.Ankaraspor örneği var mesela ki Ankaraspor davayı bence kazanamazdı ama yinede Federasyon riske girmek istemedi anlaşmaya vardı Ankaraspor ile.

• quote:

Benim anladığım federasyon kanaate göre düşürebilir. Oldu da yargıdan aklanarak çıktılar federasyon bunu karşılayamaz diyorsunuz. Neden karşılasın ki? Ben delilleri inceledim baktım şike yaptığı yönünde karara vardım. Yargı bizi bağlamaz der olur biter. Çünkü TFF özerk bir kuruluş yargının alacağı karar tff yi bağlamaz. Ha şu var tff daha önceleri özerkmiş ama artık fenerbahçeye bağlı bir kurum gibi çalışır oldu.

Hiçbir kurum,kuruluş,kişi bunu diyemez emin olun.(google da "Türkiyede yargı yoluna kapalı kararlar" diye aratırsanız istisnaları görebilirsiniz.) NetAnket.Net arkadaşın dediği gibi düşürme durumu olur da yargı Fenerbahçeyi ilerde haklı bulursa federasyon çok zor durumda kalır, Fenerbahçenin de paşa paşa tazminat hakkı doğar. Ama diğer durum olur da Fenerbahçe düşürülmez ve ileride yargıdan şike yaptığına dair karar çıkarsa da hakkı yenen diğer takımların federasyona ya da fenerbahçeye ya da şike yapan yöneticilere(bu kısım hukuçuların işi) tazminat davası açma hakkı doğabilir. Sonuçta gerçekten federasyonun işi çok zor, bence federasyon delillere bakıp şike yapılmış mı yapılmamış diye karar vermek yerine "Acaba yargıdan bu deliller ışığında nasıl bir karar çıkar" türünden inceleme yapması lazım. Sonuçta başta da dediğim gibi kimse yargıdan çıkan bir kararın aksine iş yapamaz. Ayrıca delil konusunda da şunu kastediyorum. Bize göre kesin delil olabilecek şeyler yargıda hiç itibar göremeyebiliyor. Ya da bizim aklımıza bile gelmeyecek şeyler yargıda delil olabiliyor. Kısacası bence federasyon bu işten en az zararla çıkmak istiyorsa delilleri incelerken kendilerince şike yapılıp yapılmadığına değil, delillerin yargı sürecindeki geçerliliğine bir başka deyişle delillerin yargı sonucuna olacak etkisine bakarak karar vermelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

Dostum,tamam özerk ama bazı yargı konularında ilgili devletin yargısının veridği kararları dikkate almak zorunda.Yok istanbul 13. ceza mahkemesi suçsuz buldu ama bence suçlu deyip geçemez.Fenerbahçe açar karşı davayı,zararlarımın karşılanmasını istiyorum der ve iş sadece ne kadar zarar ettiğini araştırmaya kalır.

Yani devlet mahkemeleri suç bulamazsa federasyon zorda kalır.Federasyon mahkemeleri dikkate almak zorunda.Ankaraspor örneği var mesela ki Ankaraspor davayı bence kazanamazdı ama yinede Federasyon riske girmek istemedi anlaşmaya vardı Ankaraspor ile.

hocam herkes medya yüzünden yalnış yönlendiriliyor ... federasyonun verdiği kararlara karşı tahkime gidilir tahkimin verdiği kararlara karşı ise CAS a gidilir .. yani ceza mahkemesinde verilen kararla çelişen bir karar verdi diye fenerbahçe gidipte asliye hukuk mahkemesine dava edemez federasyonu ... yada anayasa mahkemesi bu davaya bakamaz .. CAS bu tür davaların en yüksek mahkemesidir ( karar merciidir)... ve CAS dada etik kurlu var ( adı etik kurulu değil gerçek manada etik kurlu etiğe ahlaka çok değer veriyorlar)( avurpada ).... dolayısı ile fenerbahçenin ordan olumlu bir karşılık alması imkan dahilinde değil mevcut delillerle ... federasyon fenerbahçeyi düşürmezse ben bir galatasaraylı olarak klubümün dava açmasını isterim CAS a ... fenerbahçesiz lig falan umrumda değil ....kim hırsızlık (şike) yapıyorsa cezasını çeksin ...

• senfield25 , dostum gerçekten bilgiye dayana güzel bir yazı yazmışsın,yalnız CAS benim bildiğim kadarıyla,kararlarını alırken,ilgili ülkede mahkemelerin aldığı kararları inceliyor,hatta belgelerini mahkemelerden resmi yazıyla istiyor,diğer bir anlatımla rica ediyor bir zahmet sizin kararlarınızı ve belgelerinizi bize iletebilirmisiniz diyor.
    Evet,futbolda tek yetkili CAS'dır,ama CAS karar verirken devlet mahkemelerinin verdiği kararları ve belgeleri önemsiyor.

Beyler,Federasyon kucağında bomba buldu.Ben üzüldüm valla bu Mehmet Ali Aydınlara,adam hem Fenerbahçeli,hem de Federasyon başkanı.Delillerin bize kuyruğunu gösterdiler,kuyruğu böyleyse gövdesi nasıldır.Keşke Fener düşürülmese de -eksi puan uygulamasıyla geçiştiriverse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senfield25

quote:

Orijinalden alıntı: NetAnket.Net

quote:

hocam herkes medya yüzünden yalnış yönlendiriliyor ... federasyonun verdiği kararlara karşı tahkime gidilir tahkimin verdiği kararlara karşı ise CAS a gidilir .. yani ceza mahkemesinde verilen kararla çelişen bir karar verdi diye fenerbahçe gidipte asliye hukuk mahkemesine dava edemez federasyonu ... yada anayasa mahkemesi bu davaya bakamaz .. CAS bu tür davaların en yüksek mahkemesidir ( karar merciidir)... ve CAS dada etik kurlu var ( adı etik kurulu değil gerçek manada etik kurlu etiğe ahlaka çok değer veriyorlar)( avurpada ).... dolayısı ile fenerbahçenin ordan olumlu bir karşılık alması imkan dahilinde değil mevcut delillerle ... federasyon fenerbahçeyi düşürmezse ben bir galatasaraylı olarak klubümün dava açmasını isterim CAS a ... fenerbahçesiz lig falan umrumda değil ....kim hırsızlık (şike) yapıyorsa cezasını çeksin ...

Hocam bu yazdığınızdan emin misiniz? Eğer sizin yazdığınız gibiyse sporda şiddet YASASI neden çıktı? Tekrar ediyorum bu ülkede istisnalar hariç(google da "Türkiyede yargı yoluna kapalı kararlar" diye aratırsanız çıkar) her karar için yargıya gidilebilir. Meclisin kararına karşı bile dava açılıyorken federasyonun kararına karşı mı dava açılamayacak?

• Sanfield25 ve kemalwebnet arkadaşlarımız haklıymış.

Anayasanın 59. maddesi şu şekilde

MADDE 59- Devlet, her yaştaki Türk vatandaşlarının beden ve ruh sağlığını geliştirecek tedbirleri alır, sporun kitlelere yayılmasını teşvik eder.
    Devlet başarılı sporcuyu korur.
    (Ek fıkra: 17/3/2011-6214/1 md.) Spor federasyonlarının spor faaliyetlerinin yönetimine ve disiplinine ilişkin kararlarına karşı ancak zorunlu tahkim yoluna başvurulabilir. Tahkim kurulu kararları kesin olup bu kararlara karşı hiçbir yargı merciine başvurulamaz.

Ben tahkim ya da federasyon kararlarına karşı yargıya gidiliyor diye biliyordum(özellikle gökçek olayından sonra anayasa mahkemesinin verdiği kararla) ama meclis elini çabuk tutup(uluslararası platformda zor durumda kalınıyormuş aksi halde) hemen bu kararları yargı yoluna kapatmış.

Şimdi hal böyleyken federasyonun verdiği kararla yargıdan çıkacak karar birbirini zerre kadar ilgilendirmeyecek demekki. Yargıdan çıkan karar sadece kişileri bağlayacak ya da. Neyse bu saatte olaylara tamamen yeniden farklı bir gözle bakmam gerektiğini öğrendim

• dava açılmaz demedim ki ? hukuk devletiysen herkes heryere dava açar .. ama idari bir davayı götürüp icra dairesine açamazsın .. idari davalar idare mahkemelerine yada danıştaya açılır .. tüzüklere karşı davalar yine danıştaya açılır kanun hükmünde kararname yada anayasa değişikliğine karşı anayasa mahkemesine dava açılır .. spor ile ilgili davalarda federasyon tahkim kuruluna yapılır .. uyuşmazlıklar ise CAS ta çözülür ... uluslararası anlatşmayla bu sağlanmış ...
  • senfield25 arkadaşında katılımıyla çok güzel yerlee değindik ve baya derinlere indik ve bir nebzede milletin kafasını karıştırdık sanırım.

Ben kendime düşeni yapayım ve eğer yanlış anlamaya sebep olunduysa bir durumu daha yazayım.Diyelim ki federasyon ve CAS Fener B. ye ceza vermeye gerek görmedi,ama devlet ceza mahkemeleri şike ve teşvik saptadı ve ceza verdi,ve bu ceza tutuklama ve hapis ise bu uygulanır.Kişiler cezasını çeker.Futbol kulüpleri işine dokunmaz Ceza mahkemeleri ama yasalara göre cezalarını verir.

CAS ve Federasyonun futbol bağlamında kulüp ve yöneticilerine ceza vermeye gerek görmemesi,o kişilerin ceza mahkemeleri tarafından cezalandırılamayacakları anlamına gelmez.

Tahkim ve CAS'ın kararlarına statü gereği devlet mahkemeleri engel olamasa da,CAS kararlarını verirken ilgili futbol ülkesindeki mahkemelerin kararlarını çok önemser.Zaten CAS'ın kendi kurallarına göre de şike ve teşvik uygunsuzdur.CAS'ın şike ve teşvik yapılıp yapılmadığını araştırma gücü ülkemizde mahkemelerden daha iyi değildir.Bu yüzden büyük ihtimalle savcılığın belgelerine itibar ederler.

Yalnız,bakın şike-teşvik bağlamında yasalar daha yeni kondu,daha nisandan beri tam rayına oturdu,daha geçen gün TRTspor da bir uzman bir spor hukukçusu bile şike-teşvik konularında yasaları henüz çok iyi analiz edemedik dedi.

Tam emin değilim ama son çıkan kanunlarla bu CAS-Tahkim-Devlet yargı organları yetki konusu karıştı.Birileri diyor ben tahkim kararına yüksek mahkemede itiraz ederim biri diyor 2012 den önce itiraz edilmez.

Bence bu kadar karamsarlığa gerek yok,Fenerbahçe konusunda karar nerdeyse belli,bu konuda hem Devlet Ceza mahkemeleri hemde federasyon hemde CAS aynı şeyleri düşüneceklerini sanıyorum.Anlaşmazlık yaşamazlar.

• Yine mi maç sattın!

Gamze Uygun’un, ayrı yaşadığı Eskişehir’in eski hocası Bülent Uygun’a çektiği mesajlar dosyaya girmiş...

Eşi tarafından Bülent Uygun'a ,"Yine mi maç sattın da gönül rahatlığıyla gö... gezdiriyorsun. Fener’e nasıl yatıp bu kiloların haram yemekten olduğunu da anlatacağım” mesajları atılmış...

Eskişehirspor’un, tutuklanmasının ardından sözleşmesini fesh ettiği teknik direktör Bülent Uygun’un ayrı yaşadığı ve boşanmak üzeri olduğu eşi Gamze Uygun’la arasında geçen şok edici telefon mesajlarının da soruşturma dosyasında yer aldığı ortaya çıktı. Mesajlarda Gamze Uygun’un şike iddialarına yönelik taciz edici mesajları dikkat çekiyor.

İNDİRAGANDİ!

9 OCAK 2011
    “Bütün bilgi ve belgeleri var, şu yazdıklarımı yanlışlıkla gazetecilerle paylaşabilirim.” “Sivas hala kendine gelemiyor, aynı şeyi Eskişehir’e de yaparım biliyorsun. Hiç de üzülmem.” “Başkan’la ortak mı menajerlik yapıyorsun y..şak. Bak nasıl şikayet ediyorum gav. seni” Bora’ya da menejerlik de yapın indiragandi”

11 OCAK 2011
    “Mecnun’la Sivas’ı nasıl dolandırıp Sedat gav... baktığınızı anlatırsınız. 830 mil. kimlerle yediğinizi menajerlik paralarını falan...” “Onun için de beni istemeyip boşamaya çalıştığını Mecnun’un işi yok Sedat’ın işi yok nerden bu değirmenin suyu anlatırsınız.”

13 OCAK 2011
    “Senin kadar cahil miyim ben iftira atıp rezil olayım. Olgun’un b..kları otlar”

14 OCAK 2011
    “S...git savcıya da anlatırım polise de. O gav.. Mecnun’la Sedat’a yıllarca baktın o...larına. Baktın beni tehdit etme cuntu aratıp ona buna not gönderme.” “Aç köpekler. Sen olmasan Tahir Kıran olmasa Mithat gav.. ne yapacaklardı? Gez bakalım şimdi teknede Bodrumda pez....”

‘SİVAS’I DOLANDIRIN’

15 OCAK 2011
    “Sen ayda 100 mil. alırken Sivas’ı dolandırın, tabi Mecnun kulübü s... senin elinden alıp Sedat’a veriyor. Bu kadar işte. İşleri mi var güçleri mi” “Sen beni Sezai’yle karıştırdın. Mısır’dan Yunanistan’a mal götüren senin g..dasın, ifadede onu okumadın mı? Nişantaşı’ndaki büroyu falan sordular”

15 Ocak’taki telefon konuşmasından sonra Uygun’un, X şahsa telefonda Bursa’da yaşayan eşini işaret ederek “İstanbuldayım da şeye geçiyorum bir Bursa’ya kadar gidip gelecem. Bursa’da bir karıyı bi döveyim tutuklanmasam. Sedat şöyle yaptı buraypa böyle yaptı bi de telefonu dinlendiğini bile bile yazıyor ya. Kafayı yemiş a.. koyduğum. Telofonunu 1.5 yıldan beri dinliyorlarmış önüne koydular hala o telefondan yazıyor. Şimdi gidiyorum ya abi ya bi.. Altından arabayı alayım da bir döveyim de ondan sonrasına bakacağız” dediği ileri sürülüyor.

5 NİSAN 2011
    “Babası 10 yıl mafyaya finansörlük yaptı. Beleş karı s... için menajerlik yaptı. Sedat Peker’le Mecnun aç köpeğini doyursun diye. Evet tehdit edildim.”

Manisaspor-Eskişehirspor (3-1 maçından 1 gün sonra Gamze Uygun’dan şu mesajlar atılıyor.

2 MAYIS 2011
    “Yine mi maçı sattın da gönül rahatlığıyla g.. gezdiriyorsun. Fener’e nasıl yatıp bu kiloların haram yemekten olduğunu da anlatacağım”

'ERGENEKON'A SİLAH LAZIM TABİİ'

Gamze Uygun’un mesajlarında Ergenekon’a yönelik sözler de dikkat çekiyor. Bülent Uygun’un ise mesajlar için “Psikolojik sorunları var” dediği belirtiliyor

26 OCAK 2011
    “İzmir’de s...tiğin karılara hediye etmişsindir ya da Ergenekon’a destek silah para lazım tabii”.

“Benim veya Almişin (Kızları Almina) burnu kanasın başına bir şey gelsin iki ayrı yerde video ve bilgiler var. Ananızı s....”

Bu mesajdan sonra Bülent Uygun’dan, “Yazma o... yeter” mesajı çekiliyor.

Soruşturma dosyasında Bülent Uygun’a eşinin çektiği mesajlarıyla ilgili ne diyeceği sorulduğunda “7 yıldır ayrı yaşıyoruz. Psikolojik sorunları olduğu için böyle mesajlar atmıştır” dediği ifade ediliyor.

KOZMİK ODADA GÜNLÜK ŞİFRE!

'YENİLECEĞİZ Mİ DİYEYİM YA!'
    Soruşturma dosyasında 5 Nisan 2011’de Ali Kıratlı ile Uygun arasında şu konuşmanın geçtiği öğrenildi:

ALİ KIRATLI: Ya demeç verip duruyorsun gazetelere ya... Koya.. , moyacağım ayıptır oğlum
    UYGUN: Yeneceğiz demişimdir, koya...der miyim ya, ya yenileceğiz mi diyeyim ya!
    KIRATLI: Yine takılmasın da millet sana aman aman, ne yaptınız var mı bir yaramazlık geliyor musun.

TRABZON MAÇI ÖNCESİ SEZER'LE GÖRÜŞME
    Dosyadaki tespitlerde ilginç detaylar yer alıyor. Ali Kıratlı’nın, Eskişehir-Trabzon maçının olduğu gün Eskişehirspor Tesisleri’nde bulunduğu, F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’yla Sezer Öztürk’ü telefonla görüştürdüğü, Eskişehir kadrosunu da Ekşioğlu’na mesajla ilettiği kayıt altına alınmış.

HAAA HATIRLADIM!
    Bülent Uygun’a 9 Nisan 2011’deki Eskişehir-F.Bahçe maçından 2 gün önce Ali Kıratlı ile buluşup buluşmadığı sorulmuş. Yalanlayan Uygun, teknik takip çalışmaları önünü koyulunca “Maçtan 2 gün önce görüştüğümü hatırlamıyordum. Şimdi siz söyleyince hatırladım” itirafında bulunmuş.

TV’ye bağlandığında Ali Kıratlı yanında Bülent Uygun’a, 11 Nisan’da F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun evine Ali Kıratlı ile gidiş nedeninin sorulduğu ortaya çıktı. Uygun’un ise o gece Kanaltürk’teki Son Kale programına telefonla katıldığı sırada yanında Ali Kıratlı’nın olmadığını, sonra da Ekşioğlu’nun evine gitmediklerini söylediği öğrenildi. Ancak fiziki takip görüntüleri gösterilerek, yayına bağlandığı sırada Kıratlı’yla beraber olduğu, birlikte Ekşioğlu’nun evine giderken ön koltukta oturduğu hatırlatıldı. Uygun ise “O ben değilim” dedi.

'PEK MASUM GELMEMİŞ'
    Dosyada Uygun’a, Ali Kıratlı ile hem F.Bahçe maçından önce ve sonra görüşmesinin nedeni sorulmuş. Uygun’un, “Ben buluşmakta mahsur görmemiştim. Kafasında şike
    teklifinde bulunmak gibi amacı olacağı hiç aklıma gelmemişti. Gayet masum düşüncelerle davetine icabet ettim. Ancak sorulardan anladığım kadarıyla kendisi pek masum gelmemiş. Şike teklif etmedi. Etse de kabul etmezdim. Sonra arkadaşlarının yanına gidip adımı kullanmış olabilir” dediği belirtildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peerless

Yine mi maç sattın!

Gamze Uygun�un, ayrı yaşadığı Eskişehir�in eski hocası Bülent Uygun�a çektiği mesajlar dosyaya girmiş...

Eşi tarafından Bülent Uygun'a ,"Yine mi maç sattın da gönül rahatlığıyla gö... gezdiriyorsun. Fener�e nasıl yatıp bu kiloların haram yemekten olduğunu da anlatacağım� mesajları atılmış...

Eskişehirspor�un, tutuklanmasının ardından sözleşmesini fesh ettiği teknik direktör Bülent Uygun�un ayrı yaşadığı ve boşanmak üzeri olduğu eşi Gamze Uygun�la arasında geçen şok edici telefon mesajlarının da soruşturma dosyasında yer aldığı ortaya çıktı. Mesajlarda Gamze Uygun�un şike iddialarına yönelik taciz edici mesajları dikkat çekiyor.

İNDİRAGANDİ!

9 OCAK 2011
    �Bütün bilgi ve belgeleri var, şu yazdıklarımı yanlışlıkla gazetecilerle paylaşabilirim.� �Sivas hala kendine gelemiyor, aynı şeyi Eskişehir�e de yaparım biliyorsun. Hiç de üzülmem.� �Başkan�la ortak mı menajerlik yapıyorsun y..şak. Bak nasıl şikayet ediyorum gav. seni� Bora�ya da menejerlik de yapın indiragandi�

11 OCAK 2011
    �Mecnun�la Sivas�ı nasıl dolandırıp Sedat gav... baktığınızı anlatırsınız. 830 mil. kimlerle yediğinizi menajerlik paralarını falan...� �Onun için de beni istemeyip boşamaya çalıştığını Mecnun�un işi yok Sedat�ın işi yok nerden bu değirmenin suyu anlatırsınız.�

13 OCAK 2011
    �Senin kadar cahil miyim ben iftira atıp rezil olayım. Olgun�un b..kları otlar�

14 OCAK 2011
    �S...git savcıya da anlatırım polise de. O gav.. Mecnun�la Sedat�a yıllarca baktın o...larına. Baktın beni tehdit etme cuntu aratıp ona buna not gönderme.� �Aç köpekler. Sen olmasan Tahir Kıran olmasa Mithat gav.. ne yapacaklardı? Gez bakalım şimdi teknede Bodrumda pez....�

�SİVAS�I DOLANDIRIN�

15 OCAK 2011
    �Sen ayda 100 mil. alırken Sivas�ı dolandırın, tabi Mecnun kulübü s... senin elinden alıp Sedat�a veriyor. Bu kadar işte. İşleri mi var güçleri mi� �Sen beni Sezai�yle karıştırdın. Mısır�dan Yunanistan�a mal götüren senin g..dasın, ifadede onu okumadın mı? Nişantaşı�ndaki büroyu falan sordular�

15 Ocak�taki telefon konuşmasından sonra Uygun�un, X şahsa telefonda Bursa�da yaşayan eşini işaret ederek �İstanbuldayım da şeye geçiyorum bir Bursa�ya kadar gidip gelecem. Bursa�da bir karıyı bi döveyim tutuklanmasam. Sedat şöyle yaptı buraypa böyle yaptı bi de telefonu dinlendiğini bile bile yazıyor ya. Kafayı yemiş a.. koyduğum. Telofonunu 1.5 yıldan beri dinliyorlarmış önüne koydular hala o telefondan yazıyor. Şimdi gidiyorum ya abi ya bi.. Altından arabayı alayım da bir döveyim de ondan sonrasına bakacağız� dediği ileri sürülüyor.

5 NİSAN 2011
    �Babası 10 yıl mafyaya finansörlük yaptı. Beleş karı s... için menajerlik yaptı. Sedat Peker�le Mecnun aç köpeğini doyursun diye. Evet tehdit edildim.�

Manisaspor-Eskişehirspor (3-1 maçından 1 gün sonra Gamze Uygun�dan şu mesajlar atılıyor.

2 MAYIS 2011
    �Yine mi maçı sattın da gönül rahatlığıyla g.. gezdiriyorsun. Fener�e nasıl yatıp bu kiloların haram yemekten olduğunu da anlatacağım�

'ERGENEKON'A SİLAH LAZIM TABİİ'

Gamze Uygun�un mesajlarında Ergenekon�a yönelik sözler de dikkat çekiyor. Bülent Uygun�un ise mesajlar için �Psikolojik sorunları var� dediği belirtiliyor

26 OCAK 2011
    �İzmir�de s...tiğin karılara hediye etmişsindir ya da Ergenekon�a destek silah para lazım tabii�.

�Benim veya Almişin (Kızları Almina) burnu kanasın başına bir şey gelsin iki ayrı yerde video ve bilgiler var. Ananızı s....�

Bu mesajdan sonra Bülent Uygun�dan, �Yazma o... yeter� mesajı çekiliyor.

Soruşturma dosyasında Bülent Uygun�a eşinin çektiği mesajlarıyla ilgili ne diyeceği sorulduğunda �7 yıldır ayrı yaşıyoruz. Psikolojik sorunları olduğu için böyle mesajlar atmıştır� dediği ifade ediliyor.

KOZMİK ODADA GÜNLÜK ŞİFRE!

'YENİLECEĞİZ Mİ DİYEYİM YA!'
    Soruşturma dosyasında 5 Nisan 2011�de Ali Kıratlı ile Uygun arasında şu konuşmanın geçtiği öğrenildi:

ALİ KIRATLI: Ya demeç verip duruyorsun gazetelere ya... Koya.. , moyacağım ayıptır oğlum
    UYGUN: Yeneceğiz demişimdir, koya...der miyim ya, ya yenileceğiz mi diyeyim ya!
    KIRATLI: Yine takılmasın da millet sana aman aman, ne yaptınız var mı bir yaramazlık geliyor musun.

TRABZON MAÇI ÖNCESİ SEZER'LE GÖRÜŞME
    Dosyadaki tespitlerde ilginç detaylar yer alıyor. Ali Kıratlı�nın, Eskişehir-Trabzon maçının olduğu gün Eskişehirspor Tesisleri�nde bulunduğu, F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu�yla Sezer Öztürk�ü telefonla görüştürdüğü, Eskişehir kadrosunu da Ekşioğlu�na mesajla ilettiği kayıt altına alınmış.

HAAA HATIRLADIM!
    Bülent Uygun�a 9 Nisan 2011�deki Eskişehir-F.Bahçe maçından 2 gün önce Ali Kıratlı ile buluşup buluşmadığı sorulmuş. Yalanlayan Uygun, teknik takip çalışmaları önünü koyulunca �Maçtan 2 gün önce görüştüğümü hatırlamıyordum. Şimdi siz söyleyince hatırladım� itirafında bulunmuş.

TV�ye bağlandığında Ali Kıratlı yanında Bülent Uygun�a, 11 Nisan�da F.Bahçe Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu�nun evine Ali Kıratlı ile gidiş nedeninin sorulduğu ortaya çıktı. Uygun�un ise o gece Kanaltürk�teki Son Kale programına telefonla katıldığı sırada yanında Ali Kıratlı�nın olmadığını, sonra da Ekşioğlu�nun evine gitmediklerini söylediği öğrenildi. Ancak fiziki takip görüntüleri gösterilerek, yayına bağlandığı sırada Kıratlı�yla beraber olduğu, birlikte Ekşioğlu�nun evine giderken ön koltukta oturduğu hatırlatıldı. Uygun ise �O ben değilim� dedi.

'PEK MASUM GELMEMİŞ'
    Dosyada Uygun�a, Ali Kıratlı ile hem F.Bahçe maçından önce ve sonra görüşmesinin nedeni sorulmuş. Uygun�un, �Ben buluşmakta mahsur görmemiştim. Kafasında şike
    teklifinde bulunmak gibi amacı olacağı hiç aklıma gelmemişti. Gayet masum düşüncelerle davetine icabet ettim. Ancak sorulardan anladığım kadarıyla kendisi pek masum gelmemiş. Şike teklif etmedi. Etse de kabul etmezdim. Sonra arkadaşlarının yanına gidip adımı kullanmış olabilir� dediği belirtildi.

• Etik kurulun alacağı karar ne zaman açıklanır? yada ne zaman karar açıklayacaklar?... aziz hastaneye kapağı attı, kodesten öyle yada böyle yırttı, ben adaletin tecellisinden endişeliyim,
  • quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Etik kurulun alacağı karar ne zaman açıklanır? yada ne zaman karar açıklayacaklar?... aziz hastaneye kapağı attı, kodesten öyle yada böyle yırttı, ben adaletin tecellisinden endişeliyim,

İşler sarpa saracak yine M.Aydınlar kapalı kapılar ardında eller öpecek Aziz'i serbest bıraktıracak hep aynı yazılı çizili senaryolar kardeşim benim hiç umudum yok temiz bir ligin oluşması için.
  • ligler 9 eylülde başlıcakmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: JDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

Etik kurulun alacağı karar ne zaman açıklanır? yada ne zaman karar açıklayacaklar?... aziz hastaneye kapağı attı, kodesten öyle yada böyle yırttı, ben adaletin tecellisinden endişeliyim,

İşler sarpa saracak yine M.Aydınlar kapalı kapılar ardında eller öpecek Aziz'i serbest bıraktıracak hep aynı yazılı çizili senaryolar kardeşim benim hiç umudum yok temiz bir ligin oluşması için.

asıl düşündürücü olan düne kadar kendi duyumları ve iddialarıyla ortalığı yıkanlar, polis ve savcılığın delil var dediği ki bu ilk defa oluyor bu olay karşısında suspus olmuş durumdalar... 30 yıldır şampiyonluğa ilk defa bu kadar yaklaşmış trabzonspor bile cılız bir kaç açıklamanın dışına çıkamıyor... nerede o masa yumruğumuzu vururuz diye dayılananlar? işin ucu bize bulaşmasın diye maalesef tüm kulüpler onursuz alçak ve korkak bir kişiliğe bürünmüş durumdalar, belkide gerçek kişilikleri budur... bir sporsever olarak inanılmaz üzgünüm...

• ulusoyu dillerine dolayan fenerbahçeliler şimdi maa hakkında konu açmışlar.küme düşürmemek için direniyor diye.birde utanmadan resimlerini koymuşlar fb forması ile.gülsem mi ağlasam mı karar veremedim.yanlız aydınlara ben hiç güvenmiyorum.bu olayda belli etti rengini.nasıl biz güveneceğiz bu adama...
  • söylesinlerde azizide içerden çıkarsın maa

hala tv lerde aptal olan yada aptala yatanlar var.neymiş ispatlanana kadar suçsuzmuş falan filan.ortada örgüt yok şike yok adamlar boşuna içerde sanki.

varsayalım geçen senelerde tff nin eline bir takımla ilgili şike belgesi geçti.tutupta mahkemeyemi verecekti tff ispatlanana kadar suçsuzdur diye.tff

özerkmi degilmi?bundan önceki senelerde saha kapatma gibi kişiyi baglayan!!! cezaları mahkeme yoluylamı verdi,düşürülen ankara takımını mahkememi

düşürdü.agır ceza mahkemesinin şikeyle alakası ne?

yanlış oldugunu bile bile konuşmak,hatta delice savunmak,hele bunu koca koca güya yazar,aydın v.b. okumuş adamların yapması cidden beni üzüyor.

artık gülemiyorum

• Arkadaşlar eğer yöneticiler şike ve teşvik ile ilgili ceza alırsa kanun var hangi takımın yöneticileriyse takımlar direk küme düşüyorlar.
    TFF küme düşülmeye karşı yani bir nevi düşürürüp düşürmemesi ceza yargısına bağlı.

Eğer bu yöneticiler aklanarak çıkarsa ve çıkan yöneticiler birşekilde ortadan kaybolursa yani hiçbir şekilde yargıya,savcıya ateş püskürüp,dava falan açmazlarsa, bilinki bu olaylara küme düşmeme olmaması için göz yumulmuş demektir.

Futbol camiası tarafından büyük baskı var yargıya,çünkü yargı yöneticileri cezaya hükmederse, küme düşürmekten başka careleri yok.
  • Arkadaşlar aldığım bir bilgiye göre Fenerbahçe 2 hafta içerisinde düşürülecekmiş, MAA'nın verdiği bilgilere göre.
    Ve Fenerbahçe şike yapan diğer takımları da beraberinde çekerek gidecekmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: smd

Arkadaşlar aldığım bir bilgiye göre Fenerbahçe 2 hafta içerisinde düşürülecekmiş, MAA'nın verdiği bilgilere göre.
    Ve Fenerbahçe şike yapan diğer takımları da beraberinde çekerek gidecekmiş.

Samed bu da transfer duyumların gibi değildir inşallah.
  • 
Sayfa: önceki 153154155156157
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.