Şimdi Ara

Sigortasız araç arabama çarptı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ana yoldan ilerlerken 2014 model megane 3 aracımla otoparktan çıkan 89 model şahinle çatpıştım,tabiki şahinde ne sigorta var ne muayene var önce tutanak tutuyordum baktım sigortası bitmiş karşı tarafın ben yaptırıyım dedi arabanı gittik sanayiye benim tamponla far gitmişti farın fiyatını sordu 545 tl tampon 600 tl şimdi arabayı bi ustaya bıraktık adamın ruhsatına el koydum şimdi ruhsatını istiyor çevirme olursa diye falan ki arabasının tekeri bile çıktı yerinden yani yan çiziyor ben bu adamı ne yapayım böyle adi insanlar neden trafiğe çılıyor bunun adı gasp değilmi mahkemeye versem sonuç alırmıyım sırf uğraşmak istiyorum çünkü iyilikten anlamadı,görüş ve önerilerinizi bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arabama vurdy kaçtı diye şikayet edebilirsin.Keşke en başta kabul etmeyip polis çağırsaydın

• Hocam ruhsatı istiyor ama araçta sigorta muayene yok zaten. Yaptırsın aracınızı yoksa polise gitmekle uyarın onu. Eğer parasını vermezse direk polse gidip durumu anlatın.
  • Tanımadığınız adama böyle bir durumda niye iyilik gösteriyorsunuz anlamıyorum ki. Kanunlar belli, trafik kazasına karıştığınız aracın trafik sigortası yok ise polis çağırmak zorundasınız. Polis gelip tutanağı tutacaktı siz de uğraşmayacaktınız böyle işlerle. Adamın ruhsatı sende ise versin parasını alsın ruhsatını, iyi niyet gösterme kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asikartal18

Ana yoldan ilerlerken 2014 model megane 3 aracımla otoparktan çıkan 89 model şahinle çatpıştım,tabiki şahinde ne sigorta var ne muayene var önce tutanak tutuyordum baktım sigortası bitmiş karşı tarafın ben yaptırıyım dedi arabanı gittik sanayiye benim tamponla far gitmişti farın fiyatını sordu 545 tl tampon 600 tl şimdi arabayı bi ustaya bıraktık adamın ruhsatına el koydum şimdi ruhsatını istiyor çevirme olursa diye falan ki arabasının tekeri bile çıktı yerinden yani yan çiziyor ben bu adamı ne yapayım böyle adi insanlar neden trafiğe çılıyor bunun adı gasp değilmi mahkemeye versem sonuç alırmıyım sırf uğraşmak istiyorum çünkü iyilikten anlamadı,görüş ve önerilerinizi bekliyorum

Geçmiş olsun.Ruhsatını, kimliğini, ehliyetini bırakana kanmayın.Yeniden çıkarması zor bir iş değil.Karşı taraf, sizin masrafınızı ödemektense, eksiklerini giderip ruhsatı yeniler.Siz de soguk su içersiniz.
    Kaza karışmışsanız, ve karşı tarafın eksiği varsa illa ki tutanak tutmak istemeyecektir.Bu da karşı tarafın bağlayıcı elinizde hiç bir şey olmaması demektir.Kimsenin gözünün yaşına bakmayın.Çağırın polisi yapsın gereğini.
    Ben nasıl eşşşek gibi sigortamı muayenemi yaptırıyorsam karşımdaki de yaptırsaydı bir zahmet.

• Bundan sonra kimseye acımayacağım bin bir emekle krediyle 50 bin liraya araba alıyorum üç kuruşluk sigortasız araba geliyor huzurumzu kaçırıyor 2 senedir nasıl sigortasız biniyor hayret hiç mi polis çevirmez bunları anlamıyorum.

• asikartal18 A kullanıcısına yanıt
    Zaten böylelerinin neticesinde şeytan tüyü olur. Senelerce eksik evrakla dolaşır. Yakalanmaz. Ben her zaman arabamın evraklarını tam yaparım. Bir gün unuturum. Polis çevirir. Çevirdi de. Bağlayacaktı arabayı. Yalvar, yakar, rica minnet ceza yazmadan gönderdi. İşyerinden ruhsatı getirttim.

İlk defa ruhsatı unuttum. Başıma bu geldi. Çeviren de polis olsa gam yemeyecem. Florya'da Şükrü Balcı polis okulunda bir polis öğrenci.
  • evet arkadaşlar sonuç olarak aracım tamircide 1000 tl masrafı var,çarpan adam ne telefona bakıyor ne msjlarıma ama çok pis uğraşacağım bu şeref yoksunu ile ,siz siz olun karşı taraf sıgortasız olursa kesinlikle güvenmeyip poliss çağırın hayatını kaydırın.....
  • Adam bi de sigortayi yaptiryomus şimdi.

• Geçmiş olsun ,

Trafik sigortası olmayan bir araç varsa ne olursa olsun polis çağırmak zorundasınız.

Farklı bir şekilde davranmak isterseniz acentenize danışarak çeşitli önlemler alabilirsiniz.

Sizin durumunuzda karakola giderek durumu anlatıp tutanak tutmanız ardından savcılığa giderek şikayetçi olmanız gerekiyor.

Bu işlemlerden sonra kaskonuzdan aracınızı yaptırabilir ve rücu isteyebilirsiniz.

Kaskonuz yoksa aracınızı yaptırarak faturasını almanız Ve dava dilekçesine eklemeniz gerekiyor.

• Abim cumhuriyet savcısı olduğu için ona danıştım savcılık bu davaya bakmaz dedi hukuk mahkemesine tazminat davası açmam gerekiyormuş,sağolsun bi avukat arkadaşı dava açacak 10 bin tl de değer kaybı davası açıyoruz adam gibi dese abi ben ödeyemiyorum durumum yok diye hiç önemli değil

• şu an durum ne oldu...halledecekmi acaba...size verecegi para ile ruhsatı cıkarırı ve sigortasını yapar...sakın kanmayın taciz edin...
  • Bugün itiberi ile 545 tl ye aracımın farını aldı yarın ustanın parasını da ödeyecek dava filan deyince korktu tabi biraz bu arada arabamın hali perişan sanayide :(
  • asikartal18 A kullanıcısına yanıt
    Acıma yetime döner.....

• adamda kide şans yani git abisi savcı birine vur sonra kaçmaya çalış
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.