Şimdi Ara

Sigorta kaza dosya iptali ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Gecenlerde kaza yaptım ve olay yerine gelen çekici lere vermedim aracı. Ilk kaza olduğu için prosudurleri bilmiyorum. Benim tamirciye götürdüm ki sonradan onunda maksadı baskaymis.

Simdi benim tamircinin bir tanıdığı bu işlerle ilgileniyo neyse dosyayı acariz merak etme sen felan denildi.

Sonra dosya felan acildi exper gelmis bakmış hesap kitap 3.800 diyat cikartmis tamirci alt takim dahil değil. Sigorta 3000 veriyor aradaki farki benden istiyor bende bunda bi bok var dedim araba hala tamirci de arac yürüyor.

Sonra öğrendim ki ben arabayı satcam felan dedim tamirci başladı otopark ucreti vs demeye ilk basta desenee 12 gun olmus ben arabayi satcam diyince söylüyor. Sonra bu arabanın dosyasini acan adamla konustum ben hasar ucretinin % 20si +kdv dedi alırım dedi.

Simdo sorum su arabayi ordan alsam bu dosyayı açtığı için iptal edebilir miyim ? Sonra sadece kendim araya kimse sokmadan dosya acabilir miyim ? Bilgi verir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Geçmiş olsun.

Bu durumlarda yasal dayanağınız sigorta acentenizdir.

Kendisini arayıp durumu anlatın gerekirse o devreye girsin ve işlemleri halletsin.

Bazı firmalar iptali kabul ediyor bazıları ise etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Geçmiş olsun.

Bu durumlarda yasal dayanağınız sigorta acentenizdir.

Kendisini arayıp durumu anlatın gerekirse o devreye girsin ve işlemleri halletsin.

Bazı firmalar iptali kabul ediyor bazıları ise etmiyor.

hocam sigorta şirketi diyorki anlaşmamız yok biz müdahale edemeyiz diyor.

Gittim arabayı polisle sadece otopark ücreti ödeyerek aldım. Bu adamlar yüzünden arabayı yaptırasım gelmiyor sigorta şirketi diyor ki başka yere yaptırın anlaşmalı olduğumuz servise götürün ama bıktım artık 15 gündür bu tamirci yüzünden bir şey olmadı. Arabayla uğraşmak istemiyroum. Bu sigorta şirketinden arbaayı yaptırmadan nasıl ücreti alabilirim varmı böyle bir hakkım ?
  • Siz sigorta acentenizle görüşün şirketle değil değerli hocam.

İstediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.Ödeme yapmıyorlarsa hemen bir ihtarname çekin noterden.Bakın nasıl ödüyorlar.

Maalesef bazı sorunlu firmalar böyle şeylerin peşine düşüyor.Karşı tarafa bile ödetebilirsiniz faturanızı.Karşı taraf uğraşır sigorta şirketiyle.

Burada dediğim gibi acenteniz sizi yönlendirsin ve sizin yerinize işlem yapsın.
  • quote:

Siz sigorta acentenizle görüşün şirketle değil değerli hocam.

İstediğiniz yerde yaptırabilirsiniz.Ödeme yapmıyorlarsa hemen bir ihtarname çekin noterden.Bakın nasıl ödüyorlar.

Maalesef bazı sorunlu firmalar böyle şeylerin peşine düşüyor.Karşı tarafa bile ödetebilirsiniz faturanızı.Karşı taraf uğraşır sigorta şirketiyle.

hocam karşı taraf %100 kusurlu olduğu için benim sigorta acentemle ilgili bir durum yok. Hasarı karşı tarafın sigortası karşılıyor.

Ben diyorum ki kimseye komisyon vermeden mesela 3000 hasar ücretini karşılıyorum dedi sigorta. Ben bu ödemeyi kendime alıp arabayı yaptırmadan satabilir miyim? Ödeme alabilir miyim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: berixx

quote:

Siz sigorta acentenizle görüşün şirketle değil değerli hocam.

hocam karşı taraf %100 kusurlu olduğu için benim sigorta acentemle ilgili bir durum yok. Hasarı karşı tarafın sigortası karşılıyor.

Ben diyorum ki kimseye komisyon vermeden mesela 3000 hasar ücretini karşılıyorum dedi sigorta. Ben bu ödemeyi kendime alıp arabayı yaptırmadan satabilir miyim? Ödeme alabilir miyim ?

Değerli hocam ,

Bende sigorta acentesiyim.Burada sizin acenteniz sizin yerinize çalışmalı.Gerekirse ihtar çekmeli gerekirse karşı tarafla telefonda görüşmeli.Kısacası sizin acentenizle çok ilgisi var durumun.

Kimseye komisyon vermek zorunda değilsiniz fatura olmadan size ödeme çıkartamazlar yasal olarak.Faturayı çıkartıp ödeme alabilirsiniz.

Bırakın sizin yerinize acenteniz koştursun siz değil

• anladım hocam yani ben kendim bireysel fatura çıkartamadığım için, ücreti alamıyorum. İlla bir servise yaptırmak zorundayım arabayı, yansanayi takılıyor parçalar bunun haricinde jantlar var bunları tamir yapıyor ki ben istemiyorum.
  • quote:

anladım hocam yani ben kendim bireysel fatura çıkartamadığım için, ücreti alamıyorum. İlla bir servise yaptırmak zorundayım arabayı, yansanayi takılıyor parçalar bunun haricinde jantlar var bunları tamir yapıyor ki ben istemiyorum.

Yan sanayi takılan her parçanın resmini çekerseniz aracınızda bulunan değer kaybını çok rahat bir şekilde alırsınız sigorta firmasından.

Onarım yoluna gidilmesi normal lakin yine değer kaybını alabilirsiniz
  • quote:

quote:

anladım hocam yani ben kendim bireysel fatura çıkartamadığım için, ücreti alamıyorum. İlla bir servise yaptırmak zorundayım arabayı, yansanayi takılıyor parçalar bunun haricinde jantlar var bunları tamir yapıyor ki ben istemiyorum.

Yan sanayi takılan her parçanın resmini çekerseniz aracınızda bulunan değer kaybını çok rahat bir şekilde alırsınız sigorta firmasından.

Onarım yoluna gidilmesi normal lakin yine değer kaybını alabilirsiniz

93 model şahin için değer kaybı talep edilemiyor hocam

• Ben 1988 model araç için bile değer kaybı aldırdım hocam :)
    Eğer aracınızı satabileceğinizden düşük fiyata satmak zorunda kalırsanız yasa gereği değer kaybınızı her türlü alırsınız.

Orijinal parça çıkıp yan sanayi parça takılıyorsa yine alırsınız :)

• quote:

Ben 1988 model araç için bile değer kaybı aldırdım hocam :)
    Eğer aracınızı satabileceğinizden düşük fiyata satmak zorunda kalırsanız yasa gereği değer kaybınızı her türlü alırsınız.

Orijinal parça çıkıp yan sanayi parça takılıyorsa yine alırsınız :)

İste hocam nasil alacagimi paylasabilirsen bende alayim :-)

• ben, 93 model şahin için sigorta şirketinin değer kaybı zararı ödemesi yapacağını düşünmüyorum. Aracınız çok iyi bakılmış olması lazım daha önce de hep orj parça kullanılmış vs. olması lazım ki sigorta şirketi ödeme yapsın ki yapmaz, yapmadığı için tahkime başvurabilirsiniz fakat tahkim de de yaptığınız masraf kadar bile çıkmayabilir:)

@spacewolf senin 88 model klasiktir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meliii -- 4 Aralık 2015; 20:50:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliii

ben, 93 model şahin için sigorta şirketinin değer kaybı zararı ödemesi yapacağını düşünmüyorum. Aracınız çok iyi bakılmış olması lazım daha önce de hep orj parça kullanılmış vs. olması lazım ki sigorta şirketi ödeme yapsın ki yapmaz, yapmadığı için tahkime başvurabilirsiniz fakat tahkim de de yaptığınız masraf kadar bile çıkmayabilir:)

@spacewolf senin 88 model klasiktir

Aynen öyle değerli hocam :)

Bu iş biraz uğraşa dayanıyor.Sonuçta bir değer kaybı söz konusu.

Dava ile uğraşırsanız alırsınız :)
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle, ulkemizde hak arama olgusu cok yavas olsada gelisiyor mutluluk verici haftada 20 deger kaybi dosyasi gelmeye basladi tahkimden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.