Şimdi Ara

sigma 18-250mm f3.5-6.3 dc makro os hsm nasıldır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sigma 18-250mm f3.5-6.3 dc makro os hsm lensini beğendim.makina canon 70d ye takmayı düşünüyorum.bu lens makinaya uyar mı? sizce bu lensi almalı mıyım? alternatifi daha iyi lensler var mıdır? f2.8 li az zoomlu bir lensi mi tercih edersiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ismet8018

merhaba arkadaşlar sigma 18-250mm f3.5-6.3 dc makro os hsm lensini beğendim.makina canon 70d ye takmayı düşünüyorum.bu lens makinaya uyar mı? sizce bu lensi almalı mıyım? alternatifi daha iyi lensler var mıdır? f2.8 li az zoomlu bir lensi mi tercih edersiniz?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

kendi sınıfında iyi bir lens ancak 70d kalitesinde değil, 18-250 genellikle 600d-700d serisine yakışacak kalitede, sizin makineye canon 18-135 STM, canon 15-85 veya sigma 17-70/2.8-4 daha yakışır...ancak ihtiyacınız 18-250 ise alınabilecek en iyi f/p zoom bence odur...
  • Kişiden kişiye değişir. Yeni başlamış bir kişi için 2-4 yıl arasında idare eder. Çok güzel kadrajlar yaratmaya başlayınca fotoğraf kalitesi olarak memnun etmemeye başlar. Ama başlangıçta o lensten almalıyım bu lensten almalıyım gibi olayları ortadan kaldırıp tüm ihtiyaç duyulan aralıkları tek bir lenste topladığı için başlangıç için oldukça tesarruflu bir lenstir. Bu lens her işi yapan bir lens için her işi yapan her işi yarım yapar diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker_tr

Kişiden kişiye değişir. Yeni başlamış bir kişi için 2-4 yıl arasında idare eder. Çok güzel kadrajlar yaratmaya başlayınca fotoğraf kalitesi olarak memnun etmemeye başlar. Ama başlangıçta o lensten almalıyım bu lensten almalıyım gibi olayları ortadan kaldırıp tüm ihtiyaç duyulan aralıkları tek bir lenste topladığı için başlangıç için oldukça tesarruflu bir lenstir. Bu lens her işi yapan bir lens için her işi yapan her işi yarım yapar diyebiliriz.

keşke bir koyundan iki post çıksa

50mm f1.8 i kesin alacağım da ,yanına ne alsam diye düşünüyorum.sizce bu lensi alıp yanına 18-55 stm alsam abes mi olur?

sizce 18-55mm stm lensin 18-135mm stm lenslerine göre,fotoğraflarda performansı daha mı iyidir? diyafram olarak zaten geçecek te ,keskinlik olarak da geçer mi sizce? 18-55mm stm nin fiyatı 18-135 e göre baya uygun.

siz olsanız video çekmeyi de sevseniz stm lenslerden hangisini tercih ederdiniz.18-55 stm mi yoksa 15-135 stm mi? teşekkürler.

• ismet8018 kullanıcısına yanıt
    zoom aralığı yeterli geliyorsa 18-55 STM alın, 18-135'ten daha keskindir çünkü zoom aralığı daha az, zoom oranı arttıkça görüntü kalitesi kaybı da artar...18-250'te bu daha fazla olur...

@ismet8018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 24 Mayıs 2015; 20:29:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rocker_tr

Kişiden kişiye değişir. Yeni başlamış bir kişi için 2-4 yıl arasında idare eder. Çok güzel kadrajlar yaratmaya başlayınca fotoğraf kalitesi olarak memnun etmemeye başlar. Ama başlangıçta o lensten almalıyım bu lensten almalıyım gibi olayları ortadan kaldırıp tüm ihtiyaç duyulan aralıkları tek bir lenste topladığı için başlangıç için oldukça tesarruflu bir lenstir. Bu lens her işi yapan bir lens için her işi yapan her işi yarım yapar diyebiliriz.

keşke bir koyundan iki post çıksa

50mm f1.8 i kesin alacağım da ,yanına ne alsam diye düşünüyorum.sizce bu lensi alıp yanına 18-55 stm alsam abes mi olur?

sizce 18-55mm stm lensin 18-135mm stm lenslerine göre,fotoğraflarda performansı daha mı iyidir? diyafram olarak zaten geçecek te ,keskinlik olarak da geçer mi sizce? 18-55mm stm nin fiyatı 18-135 e göre baya uygun.

siz olsanız video çekmeyi de sevseniz stm lenslerden hangisini tercih ederdiniz.18-55 stm mi yoksa 15-135 stm mi? teşekkürler.

Mrb bende 700d var lens bakıyorum buyuk olcude sıgma 17-50 2,8 e karar verdım.50 mm 1,8 var cok kullanmadım almak ıstersen satabılrıım ama benım onerım 2,8 bır lens alıyorsan cok 50 mm ye ıhtıyac yok işini görecektir sigma.,
    Geniş aralık bır lens alayım dersen 18-300 sıgmaya bak derım
    Yada sıgma 17-50 + canon 55-250 dusun derım

• crowman kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler.galiba f2.8 uğruna hafif teleli lenslerden vazgeçeceğim.sigma 17-50 mm f2.8 alsam iyi olacak gibi.tele alırsam hem diyaframdan hem de keskinlikten vazgeçmiş olacağım.bu yüzden 17-50 daha cazip.bir bu lensi alanlar 50mm f1.8 i pek kullanmıyorlarmış.17-50 ile biraz takılayım baktım ihtiyaç hissettim birşekilde satın alırım artık tavsiyeleriniz için çok teşekkürler ,yardımcı oldunuz sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lens grupları arttıkça keskinliğin azaldığını duymuştum,ışık çok fazla kırılıyormuş.şuan aklımda sigma 17-50mm f2.8 almak var ,yanlız henüz karar da veremedim

• quote:

lens grupları arttıkça keskinliğin azaldığını duymuştum,ışık çok fazla kırılıyormuş.şuan aklımda sigma 17-50mm f2.8 almak var ,yanlız henüz karar da veremedim

sigma 17-50 iyi bir seçim olur ancak eğer video merakınız da varsa canon STM serisinden bir lens almanız daha iyi bir tercih olacaktır...STM lensler daha seri ve daha sessizdir, optik kaliteleri de iyidir, 2.8 diyafram dışında 17-50'den eksiği yoktur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

lens grupları arttıkça keskinliğin azaldığını duymuştum,ışık çok fazla kırılıyormuş.şuan aklımda sigma 17-50mm f2.8 almak var ,yanlız henüz karar da veremedim

sigma 17-50 iyi bir seçim olur ancak eğer video merakınız da varsa canon STM serisinden bir lens almanız daha iyi bir tercih olacaktır...STM lensler daha seri ve daha sessizdir, optik kaliteleri de iyidir, 2.8 diyafram dışında 17-50'den eksiği yoktur...

peki sizce harici mikrafon kullanarak lens motor sesinden kurtulabilirmiyiz?

• quote:

quote:

quote:

harici mikrofon konusunu bilmiyorum...
    sizin tam olarak ihtiyacınız diyafram avantajlı bir lens mi?..eğer öyleyse sigma 18-35/1.8 seçeneği var, bu konuda rakipsiz diye biliyorum lakin pahalı (2500 civarı)...

• quote:

quote:

quote:

quote:

sizin tam olarak ihtiyacınız diyafram avantajlı bir lens mi?..eğer öyleyse sigma 18-35/1.8 seçeneği var, bu konuda rakipsiz diye biliyorum lakin pahalı (2500 civarı)...

Sigma 18-35 f1.8 gercekten mukemmel bir lens. Ancak arkadaşın butcesi buna imkan vermez :) Benim Tavsiyem Sigma 17-50 f2.8. Canon stm falan bosver. Sigma 17-50 al

• quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkürler çok güzel tahmin etmişsiniz.fiyat malesef önemli keşke f1.8 olsa galiba kararımı verdim sigma 17-50 f2.8 alacağım.yardımlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: NiqhtRapper

quote:

quote:

quote:

quote:

Sigma 18-35 f1.8 gercekten mukemmel bir lens. Ancak arkadaşın butcesi buna imkan vermez :) Benim Tavsiyem Sigma 17-50 f2.8. Canon stm falan bosver. Sigma 17-50 al

teşekkürler dostum bütçe nedeniyle f2.8 li olanı alacağım.yardımın ve tavsiyen için çok sağol

• konuma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.dün 70d ve sigma 17-50mm f2.8 siparişi verdim.tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için çok sağolun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.