Şimdi Ara

SİGARAYI CHAMPIX İLE BIRAKANLAR, BIRAKMAYI DÜŞÜNENLER! (519. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10.580
Cevap
167
Favori
1.419.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam benım 14 gün oldu sigarayı bırakalı champix felanda kullanmadım 10 yıllık ıcıcıyım
  • Disetlerinde agzinda yara olusan var mi biraktiktan sonra. Normal bir surec mi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugun 14. Gunum sigarayi birakmak icin 14.gunu secmistim ama 12. Gunde biraktim icmeyi sormak istedigim sey 3 ay boyunca icmek zorunlumu 2 ay icsem yada bir ay icsem devam paketini kullanmasam ne gibi sorunlarla karsilasirim? Zam geldi diye sigarayi biraktim 2. Devam paketi 370 lira icmemek isteme sebebim fiyatinin pahali olmasi yoksa hic bir yan etkisi olmadi bende suanlik ama ilaca ragmen hala canin istiyor icmek bazen ter basiyor falan icmedigim aklima gelince 😅

• ARKADAŞLAR HERKESE MERHABALAR.BEN SİGARAYI BIRAKTIM FAKAT ECZANEDEN PARAYLA SATIN ALDIĞIM BİR PAKET DEVAM PAKETİ (İÇİNDE 19 GÜNLÜK KULLANIM : 38 HAP) ELİMDE KALDI.SON KULLANMA TARİHİ OCAK 2021'DİR. İLGİLENEN VARSA PM ATABİLİR. UYGUN BİR FİYATA VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM. HERKESE İYİ FORUMLAR.
  • JOKER357 J kullanıcısına yanıt
    En az 3 paket kullanım gerekli. sonrasında tekrar başlamamanız için. 1 veya 2 pakatle bırakıp sonrasında donus yapan cok kisi var forumda. gecmis sayfaları okuyabilirsiniz. cokca orneklerini goreceksiniz.

bu arada 16.04.2018 bırakma tarihim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

Disetlerinde agzinda yara olusan var mi biraktiktan sonra. Normal bir surec mi acaba
    Ben 20 yıl önce bıraktığımda her sabah kalkınca ağzımı yıkarken (fırça yok sade çalkalıyorum)
    üst ön dişlerimin kıyısından kan süzülürdü. + göz kapaklarım devamlı şiş ve kızarık,
    sanki uykusuzmuşum gibi ağırlık yapıp rahatsız ediyordu. Ancak tam 1 yıl sonra, tekrar
    zıkkıma başlayınca kanama kesildi, göz kapaklarım da normale döndü. (keşke başlamasaydım)

Hikayemin devamı; 2009 da akciğerler katranla doldu + astım oldum ve tekrar bıraktım.
    göz kapaklarım yine aynı oldu, hiç dişim kalmadığı için kanama yok ama dişetlerim çok
    nazik ve hassas, takma dişleri sadece sert bişey olunca takıp çıkarıyorum, uzun süre
    takarsam dişetlerim şişiyor, acıyor hatta bazen yara oluyor.

Ama asıl derdimin yanında bütün bunlar hiç bişey! 10 yıldır karnımda benim tarif
    edemediğim ve doktorların teşhis koyamadığı büyük bir sıkıntım var, ağrı, acı,
    sancı değil ama adeta karnımdan canım çekiliyor, enerjim sıfırlanıyor.
    Ben sorunun hormonal olduğunu, zehir kesilince hormonal dengemin alt üst olduğunu düşünüyorum.
    Çıktığım her dr. a böyle söyledim, hepsi de yok olamaz, etkisi çoktan geçmiştir onun dedi.

Zıkkımı nasıl bıraktığıma gelince; hiç bir şey kullanmadım, tüm krizleri UYKUyla geberttim!
    Önce kesin Karar Verdim, çakmak ile yarım paketi masaya, devamlı gözümün önündeki monitörün
    önüne koydum, Her kriz gelişinde pakete karşı; hiç boşuna bakma, yırtsan bile içmiycem dedim
    ve vurdum kafayı yatıp UYUDUM... zehirsiz beyin uyuşuk olduğundan kolay uyunuyor. her geçen
    gün etkisi daha da azalıyor, yaklaşık 20 gün sonra pek sıkıntı kalmadı, tabi bir süre kahveye
    ve içenlerin yanına çıkmadım. zaten 2 ay sonra yanımda içilince bile canım çekmiyordu.
    şimdi 10 yılı geçti, içmezsen yarın öleceksin deseler de tekrar başlamam.

Bence tütün insanlık için atom bombasından bile daha zararlı, tehlikeli bir bitki.
    Bırakmak isteyen herkese Allah kolaylık versin ve İnş.. gençler bu zıkkıma hiç başlamasın.

• ozkandemir60 kullanıcısına yanıt
    40 yaşına kadar insan Rahat bırakır 26 yaşında falan çok rahat hiçbir şey olmadan bırakabilirsiniz ama 30 sene ekip de bırakmak Her babayiğidin yiyeceği nane değil işte ben bunu yaptım ve ilaçsız

• 7 ay bitti çok şükür 30 yıllık ağır içiciydim

• Biraz güncel bilgi;
    İlacı parayı basıp eczanelerden alabiliyorsunuz. Şu sıralar 387 tl civarı paketleri. Her paket 4 haftalık.

Eğer para vermeyeyim diyorsanız doktora yazdırıp toplum sağlığı merkezinden almanız gerekiyor.
    Bu aşamada eğer 182 veya internet üzerinden 'sigarayı bırakma polikliniği'nden randevu almaya kalkarsanız ya bulamıyorsunuz yada ileri tarihlere bulabiliyorsunuz. (Her gün saat 16:00'da 15 gün sonranın randevuları açılmaktadır.)
    Size tavsiyem 171 sigarayı bırakma danışma hattı üzerinden randevu talebi oluşturmanız.(ilk aşamada sizi ilaçsız bırakmaya ikna etmeye çalışıyorlar.) Neden 171 üzerinden; çünkü kimi göğüs hastalıkları uzmanlarının 'sigara bırakma' eğitimi ve bu ilacı yazmaya yetkisi var. Bunu siz 182 veya internet üzerinden göremiyorsunuz fakat 171 biliyor. Sonuç olarak hemen ertesi güne randevu bulabiliyorsunuz. Ki buldum.

İlacı bulma konusuna gelirsek. kimi yerlerde var kimi yerlerde yok falan filan. Telefonla her ilçenin Toplum Sağlığı Merkezini arayıp sorabiliyorsunuz. (internette tel no ları liste halinde.) Ama daha kolayı Halk Sağlığı İl Merkezini (buraya dikkat istanbul için Toplam değil Halk. ayrı ayrıymış) arayıp nerelerde olduğunu sorun. İlçe ilçe sayıyor. İlçe Toplum sağlığı merkezinden alıyorsunuz. Ama gitmeden önce teyit alın.

Sonuç ilaca 2-3 günde ücretsiz ulaşmak mümkün. Ki ulaştım. 10 telefon görüşmesinden sonra.
    Hadi hayırlısı

• 22 yıldır hiç aksatmadan yanımdan ayırmadığım değerli dostumu 18 gündür ne arıyorum ne soruyorum. Kötü rüyalar, baş ağrıları, mide bulantıları, kalp ritmini bozuluyormuş evet yan etkileri var
    ama her ilacında bir yan etkisi var. Sonuçta kimyasal bir ürünü vücudumuza alıyoruz. Dostum dediğim şey beni kanser yapacak veya başka hastalıklara sebebiyet verecek biliyoruz sonuçta hepimiz. Bu ilacı da övmüyorum yanlış anlamayın. İradeniz varsa ilaçsız bırakın benim irade sorunum var yardımsız bırakamadım çok denedim olmadı. 7 yaşında bir kızım var. Kötü dostumdan ayrıldığım günü sayıyor. Bu ilaç yüzünden kalıcı bir şekilde sağlığıma zarar verirsem en azından kızım için yaptım derim pişmanlık duymam o lanet yüzünden bir şey olursa o zaman kızımın yüzüne nasıl bakarım. Bu ilaç ne kadar yardımcı olacak bana bilmiyorum. Devam niteliğinde olan ilaçları almayı düşünmüyordum ama yorumları okuyunca almaya karar verdim. Kendi açımdan onunla ilgili büyük sınavlar verdim misafir ağırladım geneli içti yanımda kararsız kaldım içsem mi diye ama İÇMEDİM. Bir akşam dışarı çıktım alkollü bir mekana gittim alkol ile içmeyi düşündüm sadece vazgeçtim İÇMEDİM. İş yerinde nöbet tutttum 24 saat ( 2 paket içerdim) dışarı çıktım bir paket almaya VAZGEÇTİM almadım. Bunlar benim için bir sınavdı çok zorlandım inanın anlatamam sizlere doktorun tavsiyesi şuydu yanında 1 küçük pet su al isteğin artıkça ağzını su ile çalkala istediğin gidecek demişti ve gerçekten de isteğim gitti. Yan etkisini yaşadıklarımıda madde madde yazayım bari
    1.) Mide bulantısı kısa süreliğine evet hala yaşıyorum. Yemekten hemen sonra alın mide bulantısı olmuyor.
    2.) Rüyalar 4k görüntü kalitesi ile kaydı başa alma özelliği ile süper (kabuslar hariç)
    3.) Gaz sorunu ve şişkinlik evet hiç sevmediğim yan etkisi
    4.) İlk başlarda baş ağrısı
    5.) İlk başlarda yemeklerde ve içeceklerde tatsızlık (su hariç)
    Güzellikleri de şunlar

1.) Sabah uyanmada sıkıntı yaşamıyorum eski kadar. Rahat uyanıyorum
    2.) Yorgunluk hissi bitti
    3.) Sinirlilik hissiyatım bitti
    4.) Etrafımı daha sakin gözlemliyorum
    5.) Kızıma kapalı alanlarda daha fazla zaman harcıyorum ve yanından ayrılmıyorum.

Dedemin bir lafı vardır Kötü arkadaşlıklar insanı ailesinden uzaklaştırır. Lütfen kötü arkadaşlıklar edinmeyi bırakalım herkese başarılar dilerim.

• Vay be tam 15 ay olmuş bırakalı,tekrardan teşekkürler champix iyi ki kullanmışım.

• messi176316 M kullanıcısına yanıt
    merhaba, ben talibim nasıl ulaşabilirim size
  • Alo 171'i arayıp sigarayı bırakmak istiyorum dedim.
    12 kasım 2019 tarihinde doktor randevusu verdiler. Devlet hastanesine gittiğimde doktor solunum ve ekg testinden sonra bana champix denen ilacı yazdı. 14 Kasım 2019'dan beri de 2.gün oldu bu ilacı kullanıyorum. Bakalım ne olacak. Ama daha ikinci gün olmasına rağmen 2 tane üst üste içen ben çok aramıyorum sigarayı. İlaçtan mı yoksa kendimden mi bilemedim. Bakalım ne olacak?

Edit: 23 yıllık içiciyim. En son günde 2.5 paket sigara içiyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turklucky -- 15 Kasım 2019; 13:12:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba;
    bugün 11. günüm Champix kullanımında, hala sigara içiyorum.. tabi eskisi gibi değil, baya azaltma var..1,5 paket içen biri olarak ve arka arka 2 ya da 3 tane içerdim şimdi bir tane bitirmeden söndürüyorum.. zannediyorum ki nikotin eksikliğinden değil, psikolojik ve alışkanlıktan yakıyorum sigarayı çünkü hemen sonra tiksenip söndürüyorum.
    yan etkiler ile ilgili, aç kanına içtiğimde aşırı mide bulantısı yapıyor bende, yorgunluk ve uyku da yapıyor, biraz kansantrasyonum da buzuldu..iştahım da açıldı, ama karalıyım, bu zıkkımdan ölmeyeceğim.. 43 yaşındayım ve 23 sene içtim, 8 sene evvel eşimle yine champix ile bırakmaya denedim, ama 2. paketi almadım, ve yine başladım.. eşim ise 8 sene oldu bırakalı ve hiç ama hiç canı istemiyor.. şimdi Perşembe günü son günüm olacak, umarım çok zorlanmayacağım, zorlansam da içmeyeceğim.. yeni hayat başlayacağım.. haftaya da diyet ve spor başlayıp böylece yeni bir başlangıç olacak benim için.

paylaşımlar çok faydalı oluyor, ltf, vakit ayırın ve paylaşımda bulunun.. hep beraber atlatalım bu dönemi.

teşekkürler herkese

• Bugün champix'le 6. günüm. Sigara içme alışkanlığında ciddi azalma var. Günde 3 paket içen biriydim. Ama şimdi 1 paket zor içiyorum. Gerçekten ilaç etkisini göstermeye başladı. Sigara içmek eskisi gibi zevk vermiyor. Ağzınızda küllük varmış gibi dolaşıyorsunuz. Bu da sizi rahatsız ediyor. 1 pakete düşürdüğümde bile öksürüğüm ciddi derece azaldı. Demekki hiç içmemesem sağlıklı bir vucüda kavuşacağım. Birazda kendim özverili davranırsam sanırım bu ilaç yardımıyla bu zıkkımı bırakacağım. Denemeyen arkadaşlar denesin. Mutlaka başarılı olacaklardır. Sigara hayatınızı çalmasın. Gelişmeler olursa tekrar yazacağım. 14.gün bırakma günüm. Bakalım ne olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar, sigarayı bıraktıktan sonra kabızlık sorununu nasıl aştığınızı paylaşır mısınız?

• arkadaşlar lütfen bu linkleri dikkate alın ve elinizden geldiğince sigara içen yakınlarınizla da ısrarla paylaşın.. allen carr kitabıni da pdf olarak webde bulup indirin, okuyun, okutun.. benim gibi cok faydasını göreceksiniz inşallah :

https://www.youtube.com/watch?v=JV2rhoObIco&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/user/AllenCarrTR

https://jetfilmizle.vip/birakmak-istiyorum-belgeselini-izle.html

"allen carr sigarayı bırakmanın kolay yolu " pdf olarak muhakkak indirin.. okuyun, ben burdan paylaşamadım..
    sigarasız hayat çok güzel, inanın çabalarınıza değecek kadar güzel... sağlıcakla kalın

• avrupa yakasında nerede var ilaç bilen varmı? hangi toplum sağlığı merkezinde, yoksa hepsini tek tek aramakmı lazım.

edit: bçekmece toplum sağlığı merkezinde var. oradan aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OMREG -- 27 Kasım 2019; 15:56:6 >
  • Sanırım bu yola çıkan pek kimse yok. Benim bırakalı 4 gün oldu şimdilik herşey yolunda. Parayla 380tl ye aldım. 2016da 210 tl idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rror

Sanırım bu yola çıkan pek kimse yok. Benim bırakalı 4 gün oldu şimdilik herşey yolunda. Parayla 380tl ye aldım. 2016da 210 tl idi.
    ben varım hocam.
    şuan 9. gündeyim. sigara bırakma gününü 11. gün olarak belirledim.
    açıkçası artık tat aldığım söylenemez, sigaranın tadı leş gibi geliyor.
    fakat bende yan etki fazlasıyla var. mide bulantısı, karın ağrısı, eklemlerde ağrı gibi.
    ben sigara bırakma hattını arayıp ücretsiz aldım ilacı.
    sizde durum ne? ne zaman bıraktınız?

• 
Sayfa: önceki 517518519520521
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.